trawa

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 213684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 15, 2006, 02:08:00 pm »
Jezierski w niższej lidze? No bez przesady. Poradziłby sobie na medal.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 15, 2006, 02:47:35 pm »
Cytat: "Maciej"
Jezierski w niższej lidze? No bez przesady. Poradziłby sobie na medal.


może nawet nie w niższej, ale w tej, w której Kiełbus z Mazurem walczą o Mistrzowstwo, a Jezierskie niestety spokojnie sobie w środku tabeli jest,

ja tak to widzę,
jeśli chodzi o kreskę to finał powienien rozegrać się miedzy tymi dwoma panami,
ale jeśli chodzi o scenar to szczerze mówiąc nie widzę jakośspadkobiercy piór CHristy, bo nowoczesny KiK powienien jednocześnie opowiadac dobrą historię z masą dowcipnych epizodów i wtrąceń nawet w drugim planie, dodatkowo powinien też zawierać sporo odniesień do współczesności, odpowiednio zakamuflowanych, lecz jednocześnie wyraźnych,
a jakoś tak niespecjalnie kogoś widzę w takiej konwencji

choć, jak mówię, mogę się mylić,
tak po mojemu sobie kombinuję
:)

Offline Maciej

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 15, 2006, 02:53:37 pm »
etam, Jezierski robi lepsze kolory od Kiełbusa.
W środku tabeli może jest dlatego, że dawno o nim nic słychać nie było
a nie dlatego że jest słabszym grafikiem.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Jaszcząb

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 15, 2006, 03:05:44 pm »
Zgadzam się z Maciejem. Myślę, że w temacie szczególików w kadrze, tak charakterystycznych dla Christy, Jezierski przebija Kiełbusa.

Offline empro

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 15, 2006, 03:15:34 pm »
Cytat: "Maciej"

W środku tabeli może jest dlatego, że dawno o nim nic słychać nie było
a nie dlatego że jest słabszym grafikiem.


a to też może racja :)

Offline andruth

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 15, 2006, 03:54:16 pm »
Skoro wyniki konkursu już zostały przesądzone, to napisze maila do Sławka Kiełbusa, podzielimy łupy i złożymy Egmontowi "propozycję nie odrzucenia" :D  :D  :D  :D

Offline empro

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 15, 2006, 03:56:44 pm »
Cytat: "andruth"
Skoro wyniki konkursu już zostały przesądzone, to napisze maila do Sławka Kiełbusa, podzielimy łupy i złożymy Egmontowi "propozycję nie odrzucenia" :D  :D  :D  :D


ino se znajdźcie dobrego scenarzystę
 8)

Offline andruth

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 15, 2006, 04:03:52 pm »
Cytuj
ino se znajdźcie dobrego scenarzystę


ino nie wiem, gdzie szukać :(

A tak poważnie, to nie wiem, co tym konkursie sądzić.Zastanawiałem się nad tym chwilę, ale póki co nie podjąłem decyzji, czy w tym uczestniczyć.

A jescze a propos Jezierskiego.Jam fan jego jest wielki, ale nie moge sie zgodzić, ze jest świetnym kolorystą.On BYŁ świetnym i niepodrabialnym kolorystą, kiedy pracował metodami tradycyjnymi.Ale kolor komputerowy, jakim wykańczał ostatnie rzeczy, jest strasznie banalny i nijaki.Takie kolory robi każdy, kto poznaje Photoshopa.Plus fatalne tekstury... :(
Ale rysunkowo dalej jest znakomity :)

Offline freshmaker

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 15, 2006, 05:12:58 pm »
ja mam przed oczami zbojcerzy w wykonaniu pana jezierskiego. mysle ze jezeli trafi na dobry scenar to mamy godnego nastepce christy. zastanawiam sie tylko czy jezierski wie o konkursie. moze ktos zyczliwy podesle mu maila.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Maciej

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 15, 2006, 05:49:27 pm »
Cytat: "andruth"

A jescze a propos Jezierskiego.Jam fan jego jest wielki, ale nie moge sie zgodzić, ze jest świetnym kolorystą.On BYŁ świetnym i niepodrabialnym kolorystą, kiedy pracował metodami tradycyjnymi.Ale kolor komputerowy, jakim wykańczał ostatnie rzeczy, jest strasznie banalny i nijaki.Takie kolory robi każdy, kto poznaje Photoshopa.Plus fatalne tekstury... :(

Zdecydowanie racja. Ale i tak nawet fotoszopowy Jezierski jest lepszy od fotoszopowego bladego Kiełbusa.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 15, 2006, 06:23:42 pm »
Cytat: "andruth"
Cytuj
ino se znajdźcie dobrego scenarzystę


ino nie wiem, gdzie szukać :(


Myślę, że Wojtek Birek poradziłby sobie z tym tematem. Pamiętam jego "Kacpra i Grotańczyków" - zabawny komiks utrzymany w klimacie kajkokokoszowym. A do niego masz niedaleko.

Offline Julek_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 15, 2006, 06:57:23 pm »
Trudno się nie zgodzić, że Andruth, Kiełbus jak i Jezierski stoją w pierwszym rzędzie do przejęcia schedy. To nazwiska oczywiste.

Popuszczę wodzę fantazji i rzucę kilka nazwisk, może mniej oczywistych - co powiecie na Czopka Piotrka? Inny typ humoru, nowe wyzwanie.

Rozchwytywany KRL mógłby cisnąć w kaerelkowym stylu.
Zych Starszy, Młodszy zresztą też mają również predyspozyje do zbudowania takiego ciupkę kwaśnego wizerunku przygód dzielnych wojów. Albo kompletny hardkor i hybryda - Tkacz ...

Z przyjemnością zobaczę na paskowej gildii wprawki powyższych zawodników w temacie Kajka i Kokosz     :shock:

Offline empro

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 15, 2006, 07:26:05 pm »
Cytat: "N.N."

Myślę, że Wojtek Birek poradziłby sobie z tym tematem. Pamiętam jego "Kacpra i Grotańczyków" - zabawny komiks utrzymany w klimacie kajkokokoszowym. A do niego masz niedaleko.


rzeczywiście Birek chyba byłby pierwszy tropem, ktrym można iść, ale jakoś nie do końca przekonany jestem,
nie wiem, niby tak, ale niby nie

:) wiem, bardzo logiczna myśl
 :D

Cytat: "xDrugiejSzansy"

 co powiecie na Czopka Piotrka? Inny typ humoru, nowe wyzwanie.


Czopek mógłby machnąć wariację na temat KiK w bardziej cartoonowym stylu,
może kreskówkę zrobić ??
ale chyba jednak do kontynuacji/przejęcia serii to jest zbyt "nowoczesny"
:) oczywiście w dobrym tego słowa rozumieniu :)

Cytat: "xDrugiejSzansy"

Rozchwytywany KRL mógłby cisnąć w kaerelkowym stylu.


dla mnie osobiście to trochę inny kaliber, KRL jakoś mi mimo wszystko nie pasi do KiKa,
ani graficznie, ani scenariuszowo, chcoaiż przyznam, że mógłby napisać coś, co zmieniłoby świat Zbójcerzy i spółki na zawsze :)

Cytat: "xDrugiejSzansy"

Zych Starszy, Młodszy zresztą też mają również predyspozyje do zbudowania takiego ciupkę kwaśnego wizerunku przygód dzielnych wojów. Albo kompletny hardkor i hybryda - Tkacz ...


Bracia Z. też jakoś mi nie widzą się, bo z młodszym podobna sprawa co z Czopkiem, a po KiKu starszego toby dzieci po nocach spać nie mogły (znaczy graficznie oczywiście :)), i pewnie też coś by się strasznego w scenariuszu musiało stać, bo do historii o dobrodusznych, prostolinijnych wojach jakoś mi się nie widzi żadnego z nich :)

Tkacz też machnąłby pewnie coś zbyt dziwnego, a KiK musi byc prosty w odbiorze, przyjemny i taki do rany przyłóż ogólnie

czyli jednak Birek zostaje :)

Offline Qbiak

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 15, 2006, 07:34:12 pm »
moimi faworytami są minkiewiczowie

Offline Julek_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 15, 2006, 07:43:13 pm »
Empro,
nie próbuj dostosowywać konwencji do rysownika, niech się ten dostosuje! Powiedz, czy ktoś się spodziewał Dampca w takim kaerelowym wykonaniu? Wielkie raczej zaskoczenie to było, nie inaczej! A kto by się spodziewał Żbika w śledziowym wykonaniu, że tak będzie wyglądał?

Zgodzę się, że każdy Twórca ma pewien temperament, który trudno poskormić, ale twórcy, których wymieniłem cec**je dużo doza pewnej elstyczności, szerszego spojrzenia, nie wiem jak to określić. Myśle, że taka synteza własnego stylu z konwencją <KiK> wprowadziłaby klasyka w XXI wiek. O!

Zresztą to takie myślenie życzeniowe i spekulacje forumowe. ot!