Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 215301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 15, 2006, 08:09:32 pm »
no tak, tylko wydaje mi się że po
uno w regulaminie konkursu jest napisane, że chodzi o bardzo wierne podejście do tematu, i bardzo spójną z oryginałem realizację zadania
duo że raczej chciałbym osobiście zobaczyc odrodzonego KiKa właśnie w takiej formie jak zostawił go Christa,

rzeczywiście ciekawe byłyby różne wynalazki i rezczywiście różne wariacje moga przerosnąć wiele oczekiwań, ale kontynuacja głównego serialu chyba powinna pozostac w takim "christowym" stylu jednak

:)

Offline Julek_

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 15, 2006, 08:17:27 pm »
nie, nie
zrozume mnie Emrpo dobrze, Ci przecież jasno wykładam, posty nabijam ino.

Czemuż to KRL do regulaminu dostosować się umieć potrafił nie będzie, a taki Kiełbus już tak? Nie wzywam do eksperymentu, wzywam do realizacji własnej, oryginalnej, spójnej wizji <Kajka i Kokosza> ale tropem wyznaczonym przez oryginał, nie inaczej!

Tylko wyobraż sobie jakiekolwiek wąsy któregokolwiek z wojów narysowane przez Lachowicza. Szybkie skojarzenie, dodatkowy i ciekawy aspekt.Taki prosty przykład. Albo jakiekolwiek dzieci rysowane przez KRL`a - schowane kwasy za pazuchą!  :D

Offline SIWY

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 24, 2007, 07:02:38 pm »
dawno tu nie zaglądałem.  No i co z tym konkursem posuwa się jakoś temat, kto jest w jury i czy mistrz Christa ma coś do powiedzenia?
I jeszcze jedno próbujuę skompletować pierwsze wydania KiK czy to prawda że było wydanie łączone skarby Mirmiła i Cudowny lek? do tej pory wiedziałem tylko o łączonym pierwszym wydaniu Wielkiego turnieju i Szkoły latania, może ktoś to potwierdzić i jeśli to prawda podać rok wydania z poważaniem

Offline Metacom

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 28, 2007, 03:35:52 pm »
Nigdy nie spotkałem się z łączonym wydaniem "Skarbów Mirmiła" i "Cudownego leku". Jednak na stronie z bibliografią "KiK", do której link podaję poniżej, wydanie takie istnieje, chociaż nie ma podanego roku. Może to jakiś błąd albo było to wydanie bardzo niskonakładowe podobnie jak "Wielki turniej" i "Szkoła Latania", które bardzo trudno spotkać. Muszę też dodać, że próbujesz skompletować pierwsze albumowe wydania "KiK". Jak wiadomo pierwsze wydania "KiK" miały miejsce na łamach "Wieczoru Wybrzeża", "Świata Młodych" i "Relaxu".

http://www.relax.klub.chip.pl/0/pskajko.htm

N.N.

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 28, 2007, 10:53:59 pm »
Cytat: "Metacom"
Muszę też dodać, że próbujesz skompletować pierwsze albumowe wydania "KiK". Jak wiadomo pierwsze wydania "KiK" miały miejsce na łamach "Wieczoru Wybrzeża", "Świata Młodych" i "Relaxu".

A w dodatku Christa w wydaniach albumowych komiksów ze "Świata Młodych" usuwał obrazki z pierwszej strony komiksu, żeby zmieścić tytuł. A ze "Złotego pucharu", który w "Wieczorze Wybrzeża" nasił tytuł "Złote prosię" usunął początek, w ktorym łączy "Kajtka i Koka" z "Kajkiem i Kokoszem".

Offline anakin

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 30, 2007, 12:56:28 pm »
Cytuj
Nigdy nie spotkałem się z łączonym wydaniem "Skarbów Mirmiła" i "Cudownego leku". Jednak na stronie z bibliografią "KiK", do której link podaję poniżej, wydanie takie istnieje, chociaż nie ma podanego roku.

http://www.relax.klub.chip.pl/0/pskajko.htm


Wywołany do tablicy sróbuję się wytłumaczyć.

Nie mogę potwierdzić, że na pewno jest. Jednak jak przez mgłę pamiętam z młodych lat podwójny komiks z Kajkiem (gdzie polowa jest "do góry nogami") i ma na górze strony żółte paski z tytułem (takie paski ma lek i skarby).

Wydawało mi się, że oba strzępki dotyczą jednego wydawnictwa (spis pisałem pare lat temu), ale jako że od tego czasu nie natrafiłem na jakikolwiek ślad tego albumu (a Szkoła/Turniej pojawia się dość często, a przecież nie byłaby mniej unikatowa), niniejszym usunąłem te pozycje ze spisu.

Za zamieszanie bardzo przepraszam.

Offline DaryW

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 30, 2007, 02:29:13 pm »
Cytuj
Nigdy nie spotkałem się z łączonym wydaniem "Skarbów Mirmiła" i "Cudownego leku". Jednak na stronie z bibliografią "KiK", do której link podaję poniżej, wydanie takie istnieje


Coś takiego NIGDY się nie ukazało!

A jak już tak o poszczególnych wydaniach KiK rozprawiacie - niektóre żródła (WRAK, chyba) podają iż Szkołę Latania ponadto wydał RÓJ w 1989,
czy miał ktoś w ręku to konkretne wydanie i może potwierdzić na pewno jego istnienie?

I czy na pewno ZESPÓŁ w 1990 roku nie wydał Wielkiego turneju?

Offline anakin

Zespół i Rój
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 30, 2007, 02:55:22 pm »
Cytuj
niektóre żródła (WRAK, chyba) podają iż Szkołę Latania ponadto wydał RÓJ w 1989
I czy na pewno ZESPÓŁ w 1990 roku nie wydał Wielkiego turneju?


Nigdy nie widziałem Szkoły z wyd. Rój ani Turnieju z Zespołu, a jako że sporo egzemplarzy miałem w ręku jestem niemal pewny, że nie było takich wydań.

Offline krytyk

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 30, 2007, 04:16:43 pm »
Oby to była nie prawda, ale doszły mnie plotki, że odzew na konkurs Egmontu jest słaby, a poziom prac kiepski. Mam nadzieje, ze to tylko głupie gadanie i jest odwrotnie.

Offline graves

Re: Zespół i Rój
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 30, 2007, 04:21:46 pm »
Cytat: "anakin"
Nigdy nie widziałem Szkoły z wyd. Rój ani Turnieju z Zespołu, a jako że sporo egzemplarzy miałem w ręku jestem niemal pewny, że nie było takich wydań.

Wydaje mi się, że Szkołę latania widziałem wtedy z "Zespołu" (kiedy jest data wydania) w księgarni, ale nie kupiłem bo miałem poprzednie wydanie. 100% jednak nie dam bo troche czasu minęło i pamięć już nie ta... ;)

Zresztą na WAKupodają Z Roju dwa  kajtki i z Zespołu jeden.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline ziaro

moje zdanie
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 31, 2007, 09:28:42 am »
Powini być zdecydowanie kontynłowani tylko przez Christe. Inaczej nie będzie to juz to samo:(
ww.manga.vel.pl

Offline badfood

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 07, 2007, 08:00:21 am »
Cytuj
Oby to była nie prawda, ale doszły mnie plotki, że odzew na konkurs Egmontu jest słaby, a poziom prac kiepski. Mam nadzieje, ze to tylko głupie gadanie i jest odwrotnie.


Coś cicho. Czy ktoś wysłał pracę?

Offline poooq

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 07, 2007, 10:14:29 am »
Witam, mój pierwszy post więc przy okazji graba wszystkim miłośnikom opowieści graficznych i komiksów.
Oczywiście, pan Christa pozostanie geniuszem w dziedzinie komiksu, zastanawiam się jednak czy praca grafika przy kontynuacji  KiK nie będzie przypominała pracy fałszerzy dzieł sztuki, poświęcających całą siłę na próbie dogonienia twórcy oryginału, co za tym idzie może zabraknąć mu siły na dodawanie własnych, nowych i świeżych elementów. I kto podejmie się tak ciężkiej i niewdzięcznej charówy? Niewdzięcznej bo ta seria zawsze będzie kojażona z Christą. A każdy kto spróbuje cokolwiek zdziałać w tym temacie zostanie zjedzony przez grupę fanatyków klasycznego Kajka i Kokosza.    

Moja praca poszła do wydawnictwa. W ramach eksperymentu.

J.K. Gordon III

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 07, 2007, 03:59:02 pm »
a mógłbyś zaprezentować próbkę swojego talentu na tym skromnym forum? bardzo jestem ciekawy twojej wizji kajków.

pozdrawiam

Offline empro

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 07, 2007, 05:38:30 pm »
Cytat: "J.K. Gordon III"
a mógłbyś zaprezentować próbkę swojego talentu na tym skromnym forum? bardzo jestem ciekawy twojej wizji kajków.

pozdrawiam


przychylam posta :)
chętnie bym równiez popatrzył

 

anything