Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 02, 2016, 10:04:55 am »
Wszystkie. Kapitan Baryłka to też jeden wielki suchar. Pan Suchar. Choć jego akurat lubię. Nie czytałem tylko właśnie tych pierwszych albumów do Lotosu oraz dwu-albumowej historii o księżycu. Oczywiście nie muszę pisać, że lubię ten komiks, bo gdybym nie lubił, to bym nie przeczytał ponad 2/3 wszystkich tomów. Ale zestarzał się.
Księżyc jest świetny.
Ja natomiast sądzę, że Kajko i Kokosz jak na komiks osadzony w średniowieczu i wcale nie aż tak wiekowy (44 lata) się źle zestarzał. Powiem to co zwykle, ja wielkim fanem serii nie jestem, jest śmieszna, fajnie narysowana, ale zawsze coś mi w niej brakowało. Już znacznie bardziej wolę czytać Kajtka i Koka w Kosmosie n-ty raz.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mgnesium

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 01, 2016, 11:25:04 am »
przez przypadek natrafiłem w sklepie gildii na dziewiąty numer "zeszytów komiksowych", poświęcony januszowi chriście:

https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/99142-zeszyty-komiksowe-9-czerwiec-2009

może kogoś zainteresuje, mój egzemplarz jest w drodze.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 01, 2016, 12:58:58 pm »
przez przypadek natrafiłem w sklepie gildii na dziewiąty numer "zeszytów komiksowych", poświęcony januszowi chriście:

https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/99142-zeszyty-komiksowe-9-czerwiec-2009

może kogoś zainteresuje, mój egzemplarz jest w drodze.

ale to ma już 7 lat przecież.....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

mgnesium

  • Gość
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 01, 2016, 01:10:48 pm »
no ma. i w maju miało dodruk po dłuższej nieobecności na rynku.

nie bardzo rozumiem o co chodzi - kajtek i koko mają lat 50, kajko i kokosz 40 ; seriom nie przeszkadza to w pozyskiwaniu nowych czytelników i nabywców.

Offline Motyl

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 12, 2016, 02:17:08 pm »

Offline graves

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 12, 2016, 09:44:13 pm »
Tragiczny z wyglądu ten "Łamignat"...
Parafrazując Kilera... "To ma być Łamignat? To jakaś popierdułka, a nie Łamignat" :(
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Benson

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 13, 2016, 06:11:59 am »
Najpierw pomyślałem: "Jezus Maria, co to jest?!" i się załamałem, ale potem stwierdziłem, że są na świecie większe tragedie, a to jest tylko komiks, którego po prostu nie kupię.

Offline freshmaker

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 13, 2016, 07:13:36 am »
tez chyba odpuszcze sobie ten komiks. zawsze uważałem (i podtrzymuję) że jedyny sensowny kontynuator kajka i kokosza to autor kica przystojniaka - sławomir jezierski.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 13, 2016, 08:12:34 am »
A ja dla odmiany przeczytałem sobie Opowieści niesamowite - Tribute komiks dla Hellboya Magnoli.  Jejku ale tam jest dużo różnych stylów! A jak Hellboy jest czasami dziwaczne rysowany! Ci głupi Amerykanie nie umieją go rysować.  I dali na okładkę rysunek Magnoli żeby wprowadzał w błąd czytelników!

Offline absolutnie

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 13, 2016, 08:39:13 am »
A ja dla odmiany przeczytałem sobie Opowieści niesamowite - Tribute komiks dla Hellboya Magnoli.  Jejku ale tam jest dużo różnych stylów! A jak Hellboy jest czasami dziwaczne rysowany! Ci głupi Amerykanie nie umieją go rysować.  I dali na okładkę rysunek Magnoli żeby wprowadzał w błąd czytelników!


Piękne podsumowanie. Chylę czoła i przychylam posta.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 13, 2016, 08:54:29 am »
A ja dla odmiany przeczytałem sobie Opowieści niesamowite - Tribute komiks dla Hellboya Magnoli.  Jejku ale tam jest dużo różnych stylów! A jak Hellboy jest czasami dziwaczne rysowany! Ci głupi Amerykanie nie umieją go rysować.  I dali na okładkę rysunek Magnoli żeby wprowadzał w błąd czytelników!

Piękne podsumowanie. Chylę czoła i przychylam posta.
Piękne ale też niezbyt dokładne. Opowieści niesamowite, jak sam misiokles napisał, to typowy tribute, a nowy Kajkosz jest reklamowany jako "nowe przygody", sugerując przez to spójność z przygodami starymi (oraz w domyśle ich dalszą kontynuację w przyszłości). Rysunki spójne raczej nie są, bardziej lub mniej uciekają w kosmos, ale wg mnie gorzej, że treść ucieka jeszcze bardziej; autorzy z rozmachem wrzucają galerię postaci, o jakich nigdy wcześniej nie słyszeliśmy (a być może powinniśmy, bo są oni dosyć mocno zadomowieni w tym świecie). Zaznaczam, że nie widziałem więcej niż te 4 zacytowane wcześniej plansze, więc mogę się mylić, ale właśnie po ich przeczytaniu aż boję się sięgać po ten komiks... nie, nie żal mi 15 złotych, tylko tego, że "nowe przygody" skutecznie mogą zburzyć i zetrzeć w pył nostalgiczne wspomnienia sielankowego świata alternatywnego rzeczywistości lat '80.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:05:40 am »
Piękne ale też niezbyt dokładne. Opowieści niesamowite, jak sam misiokles napisał, to typowy tribute, a nowy Kajkosz jest reklamowany jako "nowe przygody", sugerując przez to spójność z przygodami starymi (oraz w domyśle ich dalszą kontynuację w przyszłości).


Prawdę powiedziawszy, jestem tak głeboko przywiązany do idei autorstwa, że po komiksie zrobionym przez kogoś innego niż Christa w ogóle się nie spodziewam, że będzie prostą i bezpośrednią kontynuacją dzieła Mistrza. To w każdym wypadku jest tribute, trawestacja, pastisz albo parodia (czasem - niezamierzona).
Wciąż jeszcze czekam na paczkę z tym komiksem, ale nie mam oczekiwań, że postacie będą wyglądały dokładnie tak samo, jak u Christy. Nie podejrzewam też, że dialogi moglyby brzmieć tak samo.


Jeśli jakość tych opowieści mnie zadowoli, to kupię następne. Jeśli nie - to nie. Liczę jednak na to, że są/będą to opowieści, które mają własną jakość, a nie takie, które świecą światłem odbitym.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 13, 2016, 02:02:49 pm »
Liczy się odpowiednie podejście- "spodziewaj się najgorzego, a nie spotka cię rozczarowanie". :D :D :D

(...) zawsze uważałem (i podtrzymuję) że jedyny sensowny kontynuator kajka i kokosza to autor kica przystojniaka - sławomir jezierski.
My favourite is Kiełbus. Im cheering him!



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline juras9

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 15, 2016, 05:36:56 am »

Świetny ten scenariusz i rysunki  :badgrin:



Offline TePe

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 15, 2016, 08:14:28 am »
Ej, ekipa widoczna na tej stronie to banda Krwawego Barnaby (tak on się chyba nazywał) z komiksu "Szranki i konkury"

 

anything