trawa

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 210171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 18, 2003, 09:14:44 pm »
Cytat: "Tiall"
nie wykorzystujmy już starych pomysłów, jakkolwiek nie byłyby one genialne! dzięki temu będziemy mieli wieczny sentyment do "Kajka i Kokosza"

Sentyment sentymentem ale z braku nowych dobrych pomysłów można wykorzystać stary. Pewnie, że wolałbym żeby ktoś wymyślił coś równie dobrego i nowego - ale jak na razie nikt się do tego nie kwapi.

Offline krytyk

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 02, 2003, 11:58:30 am »
Podsumowujac dyskusje najbardziej kochamy nastepujące albumy z przygodami "Kajka i Kokosza":
1) Na wczasach
2) Festiwal czarownic
3) Szranki i Konkury

4) Skarby Mimiła
5) Szkoła latania
6) Cudowy lek - Zamach na Milusia

Acha aby wyjasnić sprawe podejscia do pomysłu kontynuacji komiksów osadzonych w świecie "Kajko i Kokosza" dodałem ankiete.

Offline Kuvery

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 02, 2003, 12:29:10 pm »
Nie powinni być kontynuowani. Mam sentymnent do starych obrazków, było ich bardzo dużo i temat został wyczerpany (dla mnie). Christa jeśli coś ma tworzyć to tylko coś nowego. Może coś równoległego do KiK. Może przygody Wita?! O, to byłoby to!!
Odnośnie nowych twórców jeśli chcą zaistnieć na naszym rynku muszą się zdać na własne pomysły. A jeśli będą conajmniej dobrzy to ambicja nie pozwoli im powielać znanych tematów. Co swoje to swoje.

N.N.

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 02, 2003, 07:50:55 pm »
Pomysł z tym, żeby ktoś rysował dalej "Kajka i Kokosza" to najokropniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem.... Argument, że Amerykanie coś tam zbiorowo rysują, jest niedorzeczny. Serial o Batmanie nie jest jedną historią, ale zbiorem różnych opowieści z jednym bohaterem (ułożonych w porządku chronologicznym - mniej/więcej). "Kajko i Kokosz" to dzieło na wskroś autorskie - od początku do końca, tak plastycznie jak i scenariuszowo. Kontynuowanie tego byłoby tylko nędzną podróbą, na którą - jestem święcie przekonany - Christa nigdy by się nie zgodził

Offline krytyk

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 02, 2003, 07:59:38 pm »
Naprawde ta niewielka liczba komiksów z tej serii wam wystarczy? ja zdecydowanie chce wiecej!!! Christa stworzył taki wspaniałyi niezwykły  swiat i tak wiele postaci i to wszystko ma zostać nie wykorzystane.
To cholerne marnotrawstwo! Jeżeli nie przygody Kajko i Kokosza to chociaż jakieś serie z bohaterami drugoplanowymi.
Powinniśmy napisać do Christy : Mistrzu fani proszą cie o to byś nie dał swemu dziełu zniknać.

Offline Kuvery

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 02, 2003, 08:41:05 pm »
Sporo minęło od okresu największego nasycenia powstawania plansz i pomysłów autora. To długa przerwa, a ona nie zawsze dobrze wpływa na wznawianie starych pomysłów. No i to wymaga ogromu pracy a czas ucieka...
Pewnie że bym wolał aby powstało jeszcze kilka albumów, ale będąc realistą i nie ujmując nic ze wspaniałej twórczości J.Christy cieszę się z tego co już wydał. Jak już wspomniałem chętnie bym widział raczej jakiś nowy pomysł, unikający porównań powielonego pomysłu.

N.N.

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 02, 2003, 10:09:47 pm »
Cytat: "krytyk"
Powinniśmy napisać do Christy : Mistrzu fani proszą cie o to byś nie dał swemu dziełu zniknać.[/b]

Christa jest ciężko chory, po wylewie, nie był w stanie dojechać z Sopotu do Gdańska (12 kim, świetna komunikacja) na spotkanie z fanami. On ma w dupie to, czego chcą fani, on ma ważniejsze sprawy na głowie...

Offline Macias

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 02, 2003, 10:15:08 pm »
a ja to widze tak-moznaby zobaczyc jak niektorzy rysownicy i scenarzysci chcieliby stworzyc wlasne wersje KiK.jesli jakas by byla na tyle ok.ze daloby sie ja opublikowac,to nie widze przeszkod.aczkolwiek watpie,czy wysdzloby cos strawnego...

Mav82

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 03, 2003, 12:24:27 am »
dlatego lepiej dac sobie spokoj z tym pomyslem

Offline krytyk

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 03, 2003, 08:02:46 am »
Cytat: "N.N."
Christa jest ciężko chory, po wylewie, nie był w stanie dojechać z Sopotu do Gdańska (12 kim, świetna komunikacja) na spotkanie z fanami. On ma w dupie to, czego chcą fani, on ma ważniejsze sprawy na głowie...


1) Bardzo szkoda człowieka, ale myśle ze tym bardziej było by mu miło że fani o nim pamiętaja.
2) Ja nie chce by pracował sam. Orginalnych "KiK" już nie bedzie, z tym sie pogodziłem, choć szkoda. Ale jest w Polsce troche rysowników i scenarzystów niech oni próbują. Niech tworzą historie z innymi bohaterami tego świata, nie koniecznie z KiK.

Offline graves

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 03, 2003, 08:43:39 am »
Mieliśmy już próbkę jak rysują KiK inni rysownicy w jednym z numerów ŚK. :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 03, 2003, 10:05:23 am »
Cytat: "graves"
Mieliśmy już próbkę jak rysują KiK inni rysownicy w jednym z numerów ŚK. :)

Pamiętam tę próbkę i dlatego stanowczo mówię NIE - to gówno straszne przecież było. Ani dowcipne, ani nawet nie zbliżone do tego, co Christa potrafi....

N.N.

  • Gość
Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 03, 2003, 10:10:14 am »
Cytat: "krytyk"

1) Bardzo szkoda człowieka, ale myśle ze tym bardziej było by mu miło że fani o nim pamiętaja.

Wydaje mi się, że  on dostaje wymowne dowody pamięci fanów w postaci regularnych przelewów na konto z Egmontu i już nmu jest miło. A jakby zobaczył te potwrności, które powyrysowywali "młodzi, zdolni" w ŚK, to raczej by mu było mniej miło.
Cytat: "krytyk"

2) Ja nie chce by pracował sam. Orginalnych "KiK" już nie bedzie, z tym sie pogodziłem, choć szkoda. Ale jest w Polsce troche rysowników i scenarzystów niech oni próbują. Niech tworzą historie z innymi bohaterami tego świata, nie koniecznie z KiK.

Hmmm... Takie historie, w których Kajko i Kokosz pojawią się czasem gdzieś w tle, albo i wcale? To interesujące... Nie wiem, czy możliwe do realizacji, ale interesujące...

Offline krytyk

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 03, 2003, 10:14:01 am »
Cytat: "graves"
Mieliśmy już próbkę jak rysują KiK inni rysownicy w jednym z numerów ŚK. :)


Ludzie przecież to były ironiczne kawałki! Wariacje na temat!To tak jakby porównywac komiksy "Kapitana Zbika" z tymi dwoma zeszytami w których sie z niego zgrywają! Zupełnie nie o to mi chodzi.

Offline graves

Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 03, 2003, 10:28:30 am »
Cytat: "krytyk"
Cytat: "graves"
Mieliśmy już próbkę jak rysują KiK inni rysownicy w jednym z numerów ŚK. :)


Ludzie przecież to były ironiczne kawałki! Wariacje na temat!To tak jakby porównywac komiksy "Kapitana Zbika" z tymi dwoma zeszytami w których sie z niego zgrywają! Zupełnie nie o to mi chodzi.

Jak byś nie widział to był tam taki znaczek " :) ". To był żart z tą "próbką". Ale nie widzę sensu kontynuacji KiK. 8)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."