trawa

Autor Wątek: HE 1000 - fast!  (Przeczytany 4281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fisch

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2006, 05:49:44 pm »
armia oparta na kawaleri elfickiej jest całkiem mocna (16 mova i dość tania), choć nie tak mocna jak oparta na chariotach
moim zdaniem...
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu

Offline kosa_elf

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2006, 06:02:51 pm »
haje trzeba kombonować, mieszać jazda z rydwanami, rydwany z piechotą. Sama piechota nie jest mocna, sama jazda też nie, samiutkie rydwany też nie tylko w kombinacjach.

Radaner miałeś niefarta dużego naprawdę, a z tym Lion Cloakiem cholera masz racje, gdyby bohaterzy mogli go kupować tak jak SDC to byłoby dobre i dlaczego tak nie jest?
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline radaner

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2006, 06:14:51 pm »
Mnie to w ogóle ta armia dziwi. Wiem że jestem jeszcze cienki ale na dzisiaj nie wyobrażam sobie wielkich masakr bez magii. S3 T3 save chyba najśmieszniejszy w porównaniu do rasy (najstarsza rasa, w ogóle super mistyczna, ale goblin w walce ma większe szanse przeżycia...). Przedmioty IHMO do dupy (choć większośc mowi inaczej) - nie ma żadnego dobrego armora, jest niby armor of the gods, ale żeby było śmiesznie to dla piechociarzy, niby armor of protection ale jak widze light armor to płakać się chce. Niby te commony sa tańsze. ALe co ja z tego mam? że 10 pkt na scrolach oszczędzam? Jedyna dla mnie dobra konbinacja to przeżut i ward na małym herosie. A dla lorda nie mam pojęcia co brać. Rydwany, które zdejmuje czasem plewny ostrzał. Rbty drogie jak cholera. Piechota którą mając średnie strzelanie można zdjąć bezproblemowo. Chce jechać na ofensie bez magii ale kurcze nie potrafie! <no wyżaliłem się;) >
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

Offline Nehan

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 21, 2006, 07:09:27 pm »
Radaner, nie załamuj się tak. Wiem, że skopałem Ci dupę, ale to nie oznacza końca świata :badgrin:

Offline Lord Mattatiah

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 21, 2006, 08:34:36 pm »
Sorry jeśli się powtarzam ( nie czytałem wszystkich postów ) ale chyba dał bym comanderowi reaver bow'a , ten którego masz nie zrobi wiele w walce a tak to chociaż co słabsze oddziałki w walce stępisz ,a łukiem możesz nieźle postrzelać nawet do Kroxów....
yeah....
Jeśłi ktoś mnie jeszcze nie widział to polecam...
Pozdro


Offline kosa_elf

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 21, 2006, 08:39:14 pm »
włóż piechotę, co? dostałeś tą swoją rozpiską? była dobra hym dziwne może się nie starałeś bo rozpe miałeś przednią-poważnie. Z magii zrezygnuj zostawiaj tylko caddego albo idż całkiem w nią ale toż mała przyjemnosćz gry jest. Dla lorda podstawa do vambrencki choćbym nie wiem co je zawsze dawaj  potem to zależy od upodobań i kombinacji. Nieprawda jest to że haje mają plewny rynek magic itemów ja sądze z goła inaczej mają je najlepsze jeśli wziaść do kupy wszystko  i ocenić je. Praktycznie 80% itemów można swobodnie wykorzystać. Armours of gods z greatem daje siłe 7 czyli naprawdę dużo, swordmaster daje KB i siłe 6 i bicie normalnie czy to jest aż takie słabe? vambrencki nie będe mówił co robią z naszego gienia jak jest konno, możesz mieć stubbotrn na smoku, boże jedyny wymiata. Naprawadę mają wiele mocnych i dobrych kombinacji. 10 punktów oszczędzasz na scrollach? idelanie mozemy wstawić silver wanda bądz channellera i coś poczarujemy już. Nie wiem na co narzekasz. wszystkie przedmioty hajów są średnio tańdze 0 5-15 punktów od ich odpowiedników u innych ras są po prostu boskie.
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Lord Semi

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 21, 2006, 09:09:20 pm »
zgadzam sie z kosa_elf w 100% akurat przedmioty to jedna z mocniejszych stron hajow... wiec nie wiem dlaczego narzekasZ?? Poporostu jak ktos ci wklepie nie nalezy sie zalamywac tylko zastanowic co zrobic zeby wygrac :D
Rydwany no coz... maja 4 rany i 18"
-------------------------------"Klub Kult"-------------------------------
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Offline Alien1991

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2006, 04:24:50 pm »
Mają 16 a nie 18 cali przy szarży a tak to nie mogą marszować i mają 8, ja też dopiero zaczynam grać HE ale idzie mi coraz lepiej, trzeba umieć zastosować ich potężną magie w połączeniu z Wojskiem, dzięki seer'owi możesz sobie wybrać potrzebne tobie czary co bardzo pomaga zaplanowac gre. Masz 16, 18 mova dzięki czemu przy umiejentnym graniu to TY szarżujesz !!
Takie pytanie jeszcze czego high elficki bolt kosztuje 100 pts a dwarficki tylko 45?? tożto rozbój w biały dzień!! no kurde....

Offline radaner

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2006, 05:28:21 pm »
Cytat: "kosa_elf"
włóż piechotę, co? dostałeś tą swoją rozpiską?


NIE! Dostałem rozpą na 2k i to przeciw DL. A z DL grałem pierwszy raz właśnie. A co do itemków to racja - są dobre ale tylko na baardzo precyzyjne sytuacje. Vambracka kosztuje tyle, ze nie można nic więcej sensownego dokupić. Racja stubborn na smoku to fajna rzecz, ale wtedy byle plew zdejmuje lorda i smok nie ma stubborna. A swordmaster i armour of the gods to jak nie zauważyliście tylko dla piechoty. A piechoite HE byle strzelectwo zdejmuje, jedna panika nie zdana (niech będzie 1 z 4!) i 1/5 armi idzie sie kochać. I co mi daje 10 pkt zaoszczędzonych na scrolach? WOW. Channeler robi tyle co nic. Jak ktoś nie ma magii to i tak ma caddyego, który poscroluje mi wszystkie przeżuty, a jak koleś ma magie to tym bardziej mi pozdejmuje wszystko. A krasnolud na 4 kościach i tak zdispeluje. Tylko miscasty na caddym rzucam (no kurde to normalka - ja mam caddyego - 1 tura miscast - on ma 3 magów i cała gra żadnego miscasta:evil: ;) )

A co do reaver bowa - na 1k nie biore, na 2k już tak.

Rydwany HE mają 18 cali szarży. Jakby mieli 16 to by nikt tego nie brał ;).
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

Offline Alien1991

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 22, 2006, 06:07:52 pm »
sorry :) My bad :)

Offline radaner

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 22, 2006, 06:17:58 pm »
Cytat: "Alien1991"
Takie pytanie jeszcze czego high elficki bolt kosztuje 100 pts a dwarficki tylko 45?? tożto rozbój w biały dzień!! no kurde....


Bo dwarfowa taka jest natura że dla nich to jest normalka. A w dodatku HE bolec może strzelić 6 razy. Czasem to jest o wiele lepsze rozwiązanie. I mniej ryzykowne - pojedynczym musisz trafić i zranić. Może to jest na 3+ a potem 2+ ale jak tylko Ci nie wyjdzie to dużo tracisz. A wielokrotnym zawsze coś ciapniesz. Ale lepiej bierz orły ;)
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

Offline radaner

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 22, 2006, 06:20:52 pm »
Cytat: "Alien1991"
Takie pytanie jeszcze czego high elficki bolt kosztuje 100 pts a dwarficki tylko 45?? tożto rozbój w biały dzień!! no kurde....


Bo dwarfowa taka jest natura że dla nich to jest normalka. A w dodatku HE bolec może strzelić 6 razy. Czasem to jest o wiele lepsze rozwiązanie. I mniej ryzykowne - pojedynczym musisz trafić i zranić. Może to jest na 3+ a potem 2+ ale jak tylko Ci nie wyjdzie to dużo tracisz. A wielokrotnym zawsze coś ciapniesz. Ale lepiej bierz orły ;)
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

Offline kosa_elf

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 22, 2006, 06:59:12 pm »
vambrencki na smoku i great wraz ze stubornem to rzecz straszliwa jest i nie prawda, że byle co ci ściagnie lorda po pierwsze, strzelaniem mu nic nie zrobisz bo save na 2+ z rerolem i ward na 4+, w walce wręcz jest nieco gorzej ale i tak dobrze, bo trafiają nas na 5+ w wielu wypadkach więc już zagrożenie spada i ward na 4+ to w cholere jest. A co do boltów porównaj BS załogi i włąśnie multiple shoot no ale i tak dwarficki jest dużo lepszy jeszcze z inżynierrami teraz ale co zrobić. A co do paniki od czego masz Pure of Heart??????????????????????
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline radaner

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 22, 2006, 07:11:20 pm »
W walce w zasadzie nie masz sava. Ha + rerol. No świetnie - byle co Ci go zdejmie a nawet jak nie zdejmie to śmiechu to jest warte. Tylko ward 4+ Cię ratuje. I niby co trafia na 5+?? W zasadzie tylko największe plewy bo już jakiś bzdet z WS 4 na 4+. A te największe plewy i tak nie sa do nabijania ran ;). Już próbowałem tą taktyke - ward i stubborn. ALe niestety lord wtedy jest miękki jak kupa po śliwkach i po stubbornie szybko nie ma śladu. A pure to daje się do oddziałów. NO i pure jest jeden. No i 100 VP za zabicie tego plewa.

A co do boltów - Dwarficki He nie zdejmie, odwrotnie już większa szansa. A ponadto dwarfy nie mają orłów ;).
iłość jest jak kupa - ciepła i niespodziewana.

Offline kosa_elf

HE 1000 - fast!
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 22, 2006, 07:29:02 pm »
człowieku zastanawia mnie jedno, po jaką cholere ty grasz hajami? jak nic ci nie pasuje, stubbormn na smoku jest genialną rzeczą boże wyłąwiasz potęznych generałów wrogich armi tak aby potem uderzyć z boku czymś. Zresztą jak zaszarżujesz smokiem z boku to kto ci odda? potem już jest po ptakach bo łamiesz wrog. Czasami trochę trzeba pomysleć. Zień armie na chaos tam masz generałów z wysokim WS, siłą i T bo widzę, że dla ciebie się tylko to liczy
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

 

anything