trawa

Autor Wątek: Turn / pivot a ratlingi  (Przeczytany 9247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 24, 2006, 08:04:55 am »
jak ma 3+ ratlnigi na 1250+ punktów, lub 4+ ratingi na 2000+ punktów, to manewr zablokowania pivota jest dozwolony ;)

Offline Scimitar

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 24, 2006, 08:11:20 am »
Jest to nie fair, ale zgodne z zasadami.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

szafa@poznań

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 24, 2006, 09:02:18 am »
podobniejak nie fair mozna nazwac takie zylowanie rozpiski ktore zmusza przeciwnika do takich zagran jak blokowanie ratlinga...

Offline Scimitar

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 24, 2006, 10:26:00 am »
Cytat: "szafa@poznań"
podobniejak nie fair mozna nazwac takie zylowanie rozpiski ktore zmusza przeciwnika do takich zagran jak blokowanie ratlinga...

eee, żyłowanie nie ma tu nic do rzeczy. Moim zdaniem nie fair są wszelkie zagrania przeczące duchowi gry, szukające jakiś kruczków itp. :
szczelinki, wywabianie skirmishy z lasu i szarża rydwanami, overguessy z katapulty - wszystko niby w zgodzie z zasadami, ale jednak mocno naciągane
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Gotrek

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 24, 2006, 01:23:01 pm »
Scimi - zgadzam się z wszystkim oprócz overguessingu z kapulty (no chyba, że dzięki temu strzelalibyśmy w oddział za/w lesie, za górką, itp. - tylko wtedy to jest przegięcie).
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 24, 2006, 01:39:54 pm »
A niby dlaczego wbiegnięcie samotnym herosem pomiędzy linie wroga żeby przyblokować obrót jakiegoś głupiego (jednego!) ratlinga miało by byc nie fair?? Ja bym powiedział że to raczej samobójcza misja (dla herosa).
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 24, 2006, 02:12:15 pm »
Cytat: "Christos"
A niby dlaczego wbiegnięcie samotnym herosem pomiędzy linie wroga żeby przyblokować obrót jakiegoś głupiego (jednego!) ratlinga miało by byc nie fair?? Ja bym powiedział że to raczej samobójcza misja (dla herosa).

Bo biedne szczury nie strzelą z ratlinga... :) Jak mi ich żal.

Jankiel: żaden kopniak.. chcesz mieć takie podejście to miej, ale ja rozumiem ludzii którzy mi robią szczelinki na herosów pedałków czy biegaczy. Taka gra. Luką w grze jest to, że można wycisnąć SAD na 2k.. a ile osób to wykorzystuje.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Bigpasiak

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 24, 2006, 02:36:54 pm »
Cytat: "Scimitar"
Cytat: "szafa@poznań"
podobniejak nie fair mozna nazwac takie zylowanie rozpiski ktore zmusza przeciwnika do takich zagran jak blokowanie ratlinga...

eee, żyłowanie nie ma tu nic do rzeczy. Moim zdaniem nie fair są wszelkie zagrania przeczące duchowi gry, szukające jakiś kruczków itp. :
szczelinki, wywabianie skirmishy z lasu i szarża rydwanami, overguessy z katapulty - wszystko niby w zgodzie z zasadami, ale jednak mocno naciągane


Ty mnie scimi nie denerwuj bo zaraz przypomnę Ci bsb WE z magicznym łukiem bo zwykłego nie może mieć... nawet nie próbuj nażekać na jakieś przeginki...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Gotrek

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 24, 2006, 04:16:20 pm »
Cytat: "pingus"
Jankiel: żaden kopniak.. chcesz mieć takie podejście to miej, ale ja rozumiem ludzii którzy mi robią szczelinki na herosów pedałków czy biegaczy. Taka gra.

Szczelinki jestem jeszcze w stanie zrozumieć - w końcu da się je zwykle jakoś przewidzieć i im zaradzić. Ale to zagranie jest zupełnie absurdalne. Taki blokujący model jest legalnym celem i powinno móc się w niego strzelać. To tak jak przy szarżach w których szarżujący dochodzi do przeciwnika, ale nie może się do niego dostawić równo - przestawiamy wtedy oddział zaszarżowany. Tutaj również w imię ducha gry powinno się inaczej przestawić ratlinga.
Cytat: "pingus"
Luką w grze jest to, że można wycisnąć SAD na 2k.. a ile osób to wykorzystuje.

Zaraz napiszesz, że skaveny są luką w grze ;)
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline b_sk

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 24, 2006, 04:35:27 pm »
Kolejna bitwa szczelinkowcy vs reszta świata. Zgodne z zasadami to to może i jest, ale głupie niezmiernie i przynajmniej wg mnie niezgodne z duchem gry. Ja takich cudów robił nie będę tak samo jak nie stosuję szczelinek, czy innych bezczelnie głupich zagrywek. Ale jak ktoś chce to proszę bardzo, tylko nie rozumiem po co kolejna kłótnia, skoro i tak nic  nie przyniesie.

PS. Opowieści o tym od ilu to ratlingów można tak grać, a do ilu nie można są wg mnie niepoważne. Czy przeciwnik ma jednego czy 16 bezczelne zagranie jest bezczelnym zagraniem i tyle. Na tej samej zasadzie można opowiadać, że od dwóch oddziałów pegazów wzwyż dozwolone jest przedłużanie gry, przy trzech można nie pozwalać zbierać oddziałów po ruszeniu szarżujących, a od czterech wolno zwymyślac przeciwnika.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Scimitar

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 24, 2006, 10:08:03 pm »
Cytat: "Bigpasiak"
Cytat: "Scimitar"
Cytat: "szafa@poznań"
podobniejak nie fair mozna nazwac takie zylowanie rozpiski ktore zmusza przeciwnika do takich zagran jak blokowanie ratlinga...

eee, żyłowanie nie ma tu nic do rzeczy. Moim zdaniem nie fair są wszelkie zagrania przeczące duchowi gry, szukające jakiś kruczków itp. :
szczelinki, wywabianie skirmishy z lasu i szarża rydwanami, overguessy z katapulty - wszystko niby w zgodzie z zasadami, ale jednak mocno naciągane


Ty mnie scimi nie denerwuj bo zaraz przypomnę Ci bsb WE z magicznym łukiem bo zwykłego nie może mieć... nawet nie próbuj nażekać na jakieś przeginki...

Ależ ja na nic nie narzekam, tylko mówię co się powszechnie uważa :) Jakoś BSB z magicznym łukiem nigdy nie użyłem, choć w świetle zasad jest dopuszczony. Trudno - tak bywa. To jak się gra to zależy też od tego jaką kulturę gry przeciwnik prezentuje. Ja jakoś na Twoją grę nie mam co narzekać - widocznie prezentuje odpowiedni poziom (nie tylko pod względem umiejętności :D ).
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Jankiel

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 24, 2006, 10:46:42 pm »
Zabrano mi podręcznik, jutro się wypowiem, jak uda mi się go odzyskać.

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 25, 2006, 08:32:22 am »
Cytat: "b_sk"
Kolejna bitwa szczelinkowcy vs reszta świata. Zgodne z zasadami to to może i jest, ale głupie niezmiernie i przynajmniej wg mnie niezgodne z duchem gry. Ja takich cudów robił nie będę tak samo jak nie stosuję szczelinek, czy innych bezczelnie głupich zagrywek. Ale jak ktoś chce to proszę bardzo, tylko nie rozumiem po co kolejna kłótnia, skoro i tak nic  nie przyniesie.

PS. Opowieści o tym od ilu to ratlingów można tak grać, a do ilu nie można są wg mnie niepoważne. Czy przeciwnik ma jednego czy 16 bezczelne zagranie jest bezczelnym zagraniem i tyle. Na tej samej zasadzie można opowiadać, że od dwóch oddziałów pegazów wzwyż dozwolone jest przedłużanie gry, przy trzech można nie pozwalać zbierać oddziałów po ruszeniu szarżujących, a od czterech wolno zwymyślac przeciwnika.

A dla mnie beznadziejnie głupie jest wystawianie SADu i pisanie bzudr o tym że coś jest beznadziejnie głupie. Niezgodne z duchem gry.. to jest wojna! Tu nie ma miejsca na litość. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

szafa@poznań

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2006, 07:04:22 pm »
Cytuj
to jest wojna! Tu nie ma miejsca na litość


cóz, jak widac co gracz to obyczaj :P niektórzy odrobinkę inaczej na te kwestię patrzą - dla niech to nie wojna ale dobra zabawa i mozliwość spędzenia czasu ze znajomymi...

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 27, 2006, 01:56:58 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
Cytuj
to jest wojna! Tu nie ma miejsca na litość


cóz, jak widac co gracz to obyczaj :P niektórzy odrobinkę inaczej na te kwestię patrzą - dla niech to nie wojna ale dobra zabawa i mozliwość spędzenia czasu ze znajomymi...

Perfidnie wyciąłeś winka zmieniając sens mojej wypowiedzi.. Chyba muszę zacząć pisać *żart*. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.