trawa

Autor Wątek: Turn / pivot a ratlingi  (Przeczytany 9175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 28, 2006, 11:18:16 am »
Cytat: "Christos"
Spisze się do pracy i juz miałem wychodzić, ale... postanowiłem włączyć na chwile kompa żeby jeszcze zaliczyć kolejnego posta ;)

JJ zrób cos dla mnie (inni jak mają ochote i wątpliwości w tej kwestii to tez mogą), otwórz rulebooka na stronie 115. Tam masz taki cały dział poświecony zasadzie "Skirmishers". w prawej kolumnie, tak mniej wiecej na środku jest podrozdział "Shooting". Przeczytaj pierwszy akapit. Czy coś Ci to przypomina??
Jesli opis prze weapon team wg Ciebie oznacza że ratlingi muszą sie obrócić żeby strzelić to w takim razie również musi to zrobić każdy inny skirmisher.


O ratlingu.
"(..) they have a 360 arc of sight and can therefore turn on the spot to fire in any direction without counting as moving."

O skirmisherach - Christos - to jest to o czym pisał Trocki - "żeby ładniej wyglądało" - nie ma związku z zasadami.
Obaj mylnie IMHO rozciągacie to na maszyny - one nie obracają się "żeby ładniej wyglądało".  
Już parę osób próbowało strzelać "od nóżki" np bolca w lesie, lub tyłem armaty. (A ratling na podłużną podstawkę - i może mieć kłopot z obróceniem się)
Średnio zabawne.

Przy każdej maszynie jest - obróc w kierunku strzelania - zbór cytatów dla chętnych.
Np. "to fire a cannon it MUST first be turned...."
I nie po to by ładnie wyglądało.

Cytat: "Trocki"
Przeglądając podręcznik i kodeksy dochodzę do wniosku, ze obrócenie maszyny jest tylko zabiegiem kosmetycznym. .

Wniosek ten jest po prostu błędny.

Offline Gotrek

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 28, 2006, 12:29:20 pm »
Ale przy ratlingu nie ma napisane, że MUST, tylko że CAN ;) W związku z tym ja can obrócić go, ale ja nie must obrócić go ;)
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 28, 2006, 12:31:05 pm »
Cytat: "Gotrek"
Ale przy ratlingu nie ma napisane, że MUST, tylko że CAN ;) W związku z tym ja can obrócić go, ale ja nie must obrócić go ;)


Jasne.
Ja powiedziałem co miałem do powiedzenia.

Offline Schtrasny

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 28, 2006, 12:42:12 pm »
Rozumiem, że wg Jacka ratling po to, żeby sobie strzelił musi się skierować swymi 90 stopniami widoczności lufy w stronę celu? Bo inaczej nie wykona strzału?
A co w przypadku wykonywania stand&shoot? Ma wtedy 360 stopni widoczności czy może s&s popełnić tylko, gdy widzi szarżującego?

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 28, 2006, 12:51:21 pm »
Cytat: "Schtrasny"
Rozumiem, że wg Jacka ratling po to, żeby sobie strzelił musi się skierować swymi 90 stopniami widoczności lufy w stronę celu? Bo inaczej nie wykona strzału?
A co w przypadku wykonywania stand&shoot? Ma wtedy 360 stopni widoczności czy może s&s popełnić tylko, gdy widzi szarżującego?


Nie Robercie. Ratling widzi na 360% - tak jak każda strzelająca maszyna. I tak jak każda musi sie obrócić by strzelić. Zawsze widzi szarżującego - jeśli jednak na przykład - jest wciśnięty między dwa regimenty - tyłkiem nie strzeli.
Strzela lufą.

Ogólnie w takich momentach odczuwam bezsens pisania.
Spadam.

Offline Schtrasny

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 28, 2006, 01:19:36 pm »
Rozumiem, że we wrogiej fazie poruszania się ratling ma prawo wykonać pivot?

Offline Gotrek

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 28, 2006, 01:22:06 pm »
Jacku, od kiedy ratling to maszyna? :shock: Ratling nie jest maszyną i dlatego zasady maszyn się do niego nie odnoszą.
Cytuj
Ratling widzi na 360% - tak jak każda strzelająca maszyna.

Nie!
Cytuj
"Weapon teams are single-model skirmishing units. All normal skirmishers' rules apply. This means that they have a 360 degrees arc of sight and can therefore turn on the spot to fire in any direction without counting as moving. If charged, turn the model to face the charger."

Widzi na 360 stopni jak każdy skirmisher - jeśli chcesz stosować zasady maszyn, to ja chcę stosować zasady fastów... :p




Idąc dalej tropem tej dziwnej interpretacji - przyblokowany ratling dostaje szarżę z tyłu, deklaruje S&S - ale nie może go zrobić, bo nie może się obrócić przodem do szarżującego. W zasadach weapon teams wyraźnie jest napisane, że jeśli jest on zaszarżowany, to musi obrócić się przodem do szarżującego zanim ten dojedzie, ale skoro nie może tego zrobić i S&S jest niemożliwy, to szarża również - przeciwnik musiałby przecież ratlinga objechać i wpaść od frontu :p
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Jankiel

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 28, 2006, 01:39:18 pm »
Ja nie wiem Jacku, czym Ty się kierujesz? Co masz na celu? Interpretacja którą przedstawiesz czerpie po połowie ze zdrowego rozsądku i po połowie ze ścisłych zasad. Niestety bierze obie gorsze połówki... Ratling nie może strzelać dupą, bo to nie fluffowe, ale już jak najbardziej fluffowe jest pochodzenie jednostką tak blisko ratlinga, by ten nie mógł zrobić pivota. Gdzie tutaj stracił się zdrowy rozsądek i "duch gry"?
Cytuj
Przy każdej maszynie jest - obróc w kierunku strzelania - zbór cytatów dla chętnych.
Np. "to fire a cannon it MUST first be turned...."
I nie po to by ładnie wyglądało.

Po zamontowaniu maszyny na podstawce, obrócenie się staje się zabiegiem kosmetycznym. O to mi chodziło.

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 28, 2006, 01:56:23 pm »
Cytat: "Trocki"
Ja nie wiem Jacku, czym Ty się kierujesz? Co masz na celu? Interpretacja którą przedstawiesz czerpie po połowie ze zdrowego rozsądku i po połowie ze ścisłych zasad. Niestety bierze obie gorsze połówki... Ratling nie może strzelać dupą, bo to nie fluffowe, ale już jak najbardziej fluffowe jest pochodzenie jednostką tak blisko ratlinga, by ten nie mógł zrobić pivota. Gdzie tutaj stracił się zdrowy rozsądek i "duch gry"?.


No przecie sam pisałem...

Cytat: "JJ"
Czytając takie posty Trockiego, zastanawiam się co się ze mną stało... Od czytania zasad, ze zwolennika zdrowego rozsądku i płynnej gry, zacząłem zmieniać się w ... Nie wiem w kogo...




Ale moja niechęć do strzelania "z dupy" nie wynika z fluffu.
Wydawało mi się, że uzasadniłem zasadami. Koncepcja, że ratlingi JEŚLI CHODZI O STRZELANIE są skirmisherami - jest MOIM ZDANIEM przegięciem.  Ale oczywiście mogę się mylić.
Ja sie już wystrzelałem.
Chcecie walić z tylnich luf? NP.

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 28, 2006, 02:33:22 pm »
Jankiel: jakoś mnie nie przekonałeś.. ;)
Gotrek: to can jest że może się obrócić żeby strzelić, jak nie chce to może nie obracać się i nie strzelać. :p
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Zox

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 28, 2006, 03:07:11 pm »
Cytat: "pingus"

Gotrek: to can jest że może się obrócić żeby strzelić, jak nie chce to może nie obracać się i nie strzelać. :p



Cytuj
"to fire a cannon it MUST first be turned...."


To ja rozumiem że jak maszyna ma must to co ma zrobić żeby
strzelić? :) Chyba musi. A jak can to może ;) IMO ;)
Ja tu tylko zamiatam i mówię co myślę...

Ale w tej kwestii ostateczne stanowisko chyba pozostanie takie:
Cytat: "JJ"

Chcecie walić z tylnich luf? NP.
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Jankiel

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 28, 2006, 03:50:36 pm »
Cytuj
Jankiel: jakoś mnie nie przekonałeś..

Nie muszę, nie gram szczurami :P

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 28, 2006, 05:13:33 pm »
Jacku, jak ktos juz tu wcześniej wspomniał od kiedy weapon team to maszyna?? Prosze zacytuj mi fragment który o tym mówi bo ja nie mogę znaleźć.
A jak juz cytujesz zasady to rób to dokładnie a nie wycinaj odpowiadające Ci fragmenty.
"Weapon teams are single-model skirmishers unit. All normal skirmishers rules apply. This means that they have a 360 arc of sight..." i dalej to co przytoczyłeś.

Czy zdanie mówiące że działają wszystkie zasady skirmisherów oznacza że działaja wszystkie oprócz strzelania (bo własnie to twierdzisz)??
Obrócenie modelu w tym przypadku to tak samo zabieg kosmetyczny jak w przypadku innych skirmisherów.
Przykład który ktoś przytoczył z szarza tez jest dobry.
A poza tym (jesli zakładamy teorie JJ'a) skoro ratling jest maszyna to od kiedy maszyna moze robić S&S

I jeszcze jedno, bo znowu na mnie naskoczysz. Ja nie twierdze że maszyny mogą stzrelać tyłem. Toa dyskusja nie ma z nimi nic wspólnego, bo jak już wspomniałem weapon teams to nie maszyny!!
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 28, 2006, 05:47:52 pm »
Cytat: "Christos"
..
I jeszcze jedno, bo znowu na mnie naskoczysz...


Monsieur Christos... ;)

Jak ja na kogoś naskakuję to widać... Naprawdę...  :D

Tu mam fajną okazję Christosa i Trockiego "na raz" ustrzelić, ale sił brak... :(

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 28, 2006, 06:00:19 pm »
Nie mozesz ustrzelic bo Ci Pingus blokuje pivota ;)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123