trawa

Autor Wątek: Turn / pivot a ratlingi  (Przeczytany 9160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Swingu

Turn / pivot a ratlingi
« dnia: Marzec 23, 2006, 02:29:19 pm »
W ramach przeszkadzania w bitwie, którą toczyłem z Bartysiem u Faberów, Pingus wystąpił z takową interpretacją zasad:


 :evil:
 :evil:  8)

 :evil:  - ratling, gapiący sie na północ
 8) - jakowyś skirmisher równo cal od ratlinga

To, że skirmisher tam stoi, nie pozwala ratlingowi odwrócić się w kierunku południa i wywalić tam serii.

Argumentacja: musi się obrócić, a nie może znaleźć się poniżej cala od wroga, skoro więc ma dużą podstawkę, to nie może się obrócić, bo węższy koniec wejdzie w magiczne kółko cala od wroga.

Zasada wydaje mi się bezsensowna, ale chętnie będę z niej korzystał, jeśli się okazę prawdziwa :)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2006, 02:44:17 pm »
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Swingu

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2006, 02:49:29 pm »
OK :)

Na drzewce też na szczęście można to wykorzystać  :badgrin:

*edit* zanim napiszesz coś niemądrego: nie, nie o strzelanie mi chodzi  8)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

szafa@poznań

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2006, 03:00:15 pm »
w podanym linku jest odpowiedz na inne pytanie niz to zadane tutaj. Ratling ma 360 stopni pola widzenia, i ma prawo, ale nie obowiazek pivotowac sie do celu. cytatem nie popre, bo nie mam booka do skavów, alemoze ktos mnie wyreczy...

Offline Gotrek

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2006, 03:46:07 pm »
"(..) they have a 360 arc of sight and can therefore turn on the spot to fire in any direction without counting as moving."
Jest "can", o obowiązku obracania weapon teamów w sumie nic napisane nie jest... :?
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2006, 04:11:42 pm »
Dla mnie to oznacza, że jeśli chcesz "fire any direction" to musi się "pivot on the spot", ale  "without counting as moving". :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2006, 04:26:36 pm »
Dupą się nie strzela.
Wylotem lufy sie strzela.
Co prawda to skirmish, ale mimo wszystko obracać trzeba jak wszystkie inne maszyny.

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2006, 04:39:04 pm »
To w końcu dowiem sie czy mozna blokować pivot ratlinga/WLC itp ??
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2006, 04:43:14 pm »
Cytat: "Christos"
To w końcu dowiem sie czy mozna blokować pivot ratlinga/WLC itp ??

Ja obstaje, że można. :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Swingu

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2006, 04:48:36 pm »
Aha!!
Turn to nie pivot  :badgrin:
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Gotrek

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2006, 05:10:47 pm »
Jak dla mnie to jakaś brednia jest :? Osobiście nie przestawiałbym po prostu ratlinga w takiej sytuacji, a jeśli przeciwnik chce przestawiać, to uważam, że powinno się móc zrobić to zawsze - po prostu jeśli przestawiając wchodziłbym bliżej niż 1" od przeciwnika, to obracałbym ratlinga wokól innego punktu tak, żeby znaleść się 1" od przeciwnika po przekręceniu. Zabranianie tego jest dla mnie maksymalnym przegięciem dużo gorszym gatunkowo od szczelinek... :? Takie sztuczki całkowicie zabijają chęć do gry :|
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2006, 05:17:52 pm »
Cytat: "Gotrek"
Jak dla mnie to jakaś brednia jest :? Osobiście nie przestawiałbym po prostu ratlinga w takiej sytuacji, a jeśli przeciwnik chce przestawiać, to uważam, że powinno się móc zrobić to zawsze - po prostu jeśli przestawiając wchodziłbym bliżej niż 1" od przeciwnika, to obracałbym ratlinga wokól innego punktu tak, żeby znaleść się 1" od przeciwnika po przekręceniu. Zabranianie tego jest dla mnie maksymalnym przegięciem dużo gorszym gatunkowo od szczelinek... :? Takie sztuczki całkowicie zabijają chęć do gry :|

Powiedziałbym coś o zdrowym offensie... 8 ratlingach na 2k i 2 WLC, ale chyba nie muszę nie? ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Shino

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2006, 06:01:50 pm »
primo czy "can" nie jest tu substututem "be able to"

(is able to [shoot] without counting as moving...


secundo pivotowac w innym miejscu jak srodek podstawki nie mozesz...

Offline Swingu

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2006, 06:03:37 pm »
Przestańcie z tym pvotem :) To jest turn. Przy turn podnoszę model i stawiam go tak, żeby patrzył w innym  kierunku :)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2006, 06:12:18 pm »
Cytat: "Swingu"
Przestańcie z tym pvotem :) To jest turn. Przy turn podnoszę model i stawiam go tak, żeby patrzył w innym  kierunku :)

Ale nadal zachowujesz cal odstępu.. nie wiem jak chcesz to zrobić. :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.