trawa

Autor Wątek: Turn / pivot a ratlingi  (Przeczytany 9166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Swingu

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2006, 06:15:22 pm »
Normalnie - nie musi przechodzić przez magiczne kółko.jednego cala. Podnoszę, obracam i już.

Tylko mi nie mów, że turn i pivot to to samo, bo zacznę prześladować ludzi (Co, bracasz oddział? Ale to musisz wszystkie figurki na raz, bo inaczej nie masz miejsca! I nie mów, że masz traya, bo ci to nic nie pomoże).

To samo dotyczy free reforma fastów, nawiasem mówiąc.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2006, 06:20:45 pm »
Cytat: "Swingu"
Normalnie - nie musi przechodzić przez magiczne kółko.jednego cala. Podnoszę, obracam i już.

Tylko mi nie mów, że turn i pivot to to samo, bo zacznę prześladować ludzi (Co, bracasz oddział? Ale to musisz wszystkie figurki na raz, bo inaczej nie masz miejsca! I nie mów, że masz traya, bo ci to nic nie pomoże).

To samo dotyczy free reforma fastów, nawiasem mówiąc.

Ale po obrocie stoisz tuż przy mnie.. tak być nie może... poza tym z tym pivotem i turnem nie jest pewien. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Swingu

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2006, 06:28:59 pm »
Pingus, dwie sprawy:

1: Czytanie ze zrozumieniem: patrz pierwszy post. Ratling chce strzelać w DÓŁ.

2: czytanie między wierszami:
Od pewnego czasu nie tyle sie spieram, co usiłuję Ci pokazać, że nie masz wyłączności na udawanie głupszego niż jesteś, a także, że to do niczego nie prowadzi.

*edit* Nie chodzi tu oczywiście o argumentację, a o to, że lansujesz wątpliwej jakości wykorzystanie luki w zasadach jako odkrycie strategiczne na miarę, nie przymierzając, Blitzkriegu ;)

Tak czy inaczej, jak będziesz grał ze mną, reformując fasta będziesz musiał to robić poruszając jednocześnie wszystkie figurki tak, żeby zmiana formacji była płynna

 ;)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2006, 06:44:10 pm »
Cytat: "Swingu"
Pingus, dwie sprawy:

1: Czytanie ze zrozumieniem: patrz pierwszy post. Ratling chce strzelać w DÓŁ.

I jak tu się nie zgodzić z "kto mieczem wojuje od miecza ginie".. :lol:
W dół jak będę z Tobą grał gdy będziesz miał 3+ ratlingi Ci pozwolę strzelać, gdy będziesz miał 2- to sobie postrzelasz jak chcesz. ;)

Ale jeśli by się dokładnie upierać możesz strzelić dokładnie w dół lub w górę przesunięcie o choćby stopień w bok powoduje że się niebezpiecznie zmniejszasz odległość 1" ;)


Cytuj
2: czytanie między wierszami:
Od pewnego czasu nie tyle sie spieram, co usiłuję Ci pokazać, że nie masz wyłączności na udawanie głupszego niż jesteś, a także, że to do niczego nie prowadzi.

Prozą, prozą. ;) i na priv najlepiej.

Cytuj
*edit* Nie chodzi tu oczywiście o argumentację, a o to, że lansujesz wątpliwej jakości wykorzystanie luki w zasadach jako odkrycie strategiczne na miarę, nie przymierzając, Blitzkriegu ;)

Ja nic nie lansuję.. po prostu lubię odkrywać luki, a temat to Ty założyłeś. :D


Cytuj
Tak czy inaczej, jak będziesz grał ze mną, reformując fasta będziesz musiał to robić poruszając jednocześnie wszystkie figurki tak, żeby zmiana formacji była płynna

Reform to już zupełnie coś innego. :p
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Swingu

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2006, 06:49:42 pm »
A czemu na priv? Jak sam zgrywam głupka, to chcę, żeby wszyscy o tym wiedzieli ;)

Poza tym, kto mówi, że reform to coś innego? Cytat proszę  :lol:

A czytać ze zrozumieniem umiem - po prostu wiesz, na dwa drzewce alergicznie reaguję, to ten reform obetnę....

;)

Ale starczy chyba wygłupów - przynajmniej z mojej strony - masz prawo do ostatniego słowa w kwestii wygłupiania się :)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Shino

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2006, 06:50:21 pm »
Swingu masz racje, jednak nie mozesz tak zturnowac ratlinga, zeby byl mniej niz 1" od skirmishera...(znaczy PO turnie)... a przy turnie srodek unitu musi byc zachowany...

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2006, 06:52:32 pm »
Cytat: "Shino"
Swingu masz racje, jednak nie mozesz tak zturnowac ratlinga, zeby byl mniej niz 1" od skirmishera...(znaczy PO turnie)... a przy turnie srodek unitu musi byc zachowany...

Może o n * 180 stopni gdzie n dowolna liczba calkowita nieujemna.. ;)

Swingu: a żebyś się nie zdziwił widząc przepatrywaczy dróg. :D
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Scimitar

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2006, 09:02:43 pm »
To że ratling widzi 360 stopni nie przeszkadza mu się pivotować. Musi się obrócić w kierunku do celu. Zapis, że to nie ruch powoduje, że może strzelić mimo, że ma move or fire.

Tę zasadę ratlinga można też wykorzystać na +. Obracając wchdzimy na górkę i na gle strzelamy do czegoś co jest za nią  :lol:
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2006, 09:14:30 pm »
Scimi ktos juz obalił wczesniej te Twoją teorie o ratlingu i górce. Zeby pivotować w kierunku celu trzeba go widzieć. Ratling będący za górką nie jest widziany i NIE WIDZI, a co za tym idzie nie może ni z gruszki ni z pietruszki pivotować. W takiej sytuacji jeśli to zrobi ja uznałbym to za ruch, więc nie ma bata żeby strzelał.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Scimitar

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2006, 09:17:42 pm »
Cytat: "Christos"
Scimi ktos juz obalił wczesniej te Twoją teorie o ratlingu i górce. Zeby pivotować w kierunku celu trzeba go widzieć. Ratling będący za górką nie jest widziany i NIE WIDZI, a co za tym idzie nie może ni z gruszki ni z pietruszki pivotować. W takiej sytuacji jeśli to zrobi ja uznałbym to za ruch, więc nie ma bata żeby strzelał.

pivotuje sie w fazie ruchu, więc w momencie strzału widzę cel - tak mi się to widzi.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline esgaroth

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 23, 2006, 09:18:05 pm »
Cytat: "Scimitar"
Tę zasadę ratlinga można też wykorzystać na +. Obracając wchdzimy na górkę i na gle strzelamy do czegoś co jest za nią  :lol:


nie! nie można tak wałkować że ratling czegoś nie widz (i nie był widziany i nie można było do niego strzelić bo stał głęboko w lesie) a po obrocie już widzi bo stoi 1.85" w lesie i pruje z wielką mocą do wszystkiego (tak samo z górką, po obrocie 0.25" stoi na górce i strzela w coś za nią)

dlaczego nie można?
bo najpierw się deklaruje strzał a później pivotuje czy turnuje ;) , nie można zadeklarować strzału w coś czego się nie widzi. no nie?

a co do wałka z blokowaniem pivotowania/turnowania ratlinga/wrc skirmiszerami to wchodzi tu w życie "zasada rulebooka w twardej oprawie"...  :badgrin:
url=http://www.draconis.aplus.pl/draconis/]Draconis - Wejherowski Klub Gier Bitewnych[/url]

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 23, 2006, 09:38:32 pm »
To bardzo dobra zasada. Działa od 4 ratlingów wzwyż.
Pomysł z włażeniem na górkę ratlingiem jest głupi i nieskuteczny.
W sporze Swingu - Pingus - racje ma Pingus - ale ja na jego miejscu nie śpieszyłbym sie tak do stosowania tego patentu na turniejach. Pingus nie ma do tego warunków fizycznych. Jest po prostu za mały.

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 23, 2006, 11:25:39 pm »
Cytat: "Scimitar"
Cytat: "Christos"
Scimi ktos juz obalił wczesniej te Twoją teorie o ratlingu i górce. Zeby pivotować w kierunku celu trzeba go widzieć. Ratling będący za górką nie jest widziany i NIE WIDZI, a co za tym idzie nie może ni z gruszki ni z pietruszki pivotować. W takiej sytuacji jeśli to zrobi ja uznałbym to za ruch, więc nie ma bata żeby strzelał.

pivotuje sie w fazie ruchu, więc w momencie strzału widzę cel - tak mi się to widzi.


W tym przypadku pivotujesz bezpośrednio w fazie stzrelania, aby ustawic sie "na cel" (a jak juz wspomniałem nie możesz bo celu nie widzisz). A jeśli pivotujesz w fazie ruchu... no to sie ruszasz (move or fire)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Jankiel

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 24, 2006, 06:24:54 am »
Cytuj
Jak dla mnie to jakaś brednia jest

Dla mnie też. Rozwiązaniem takich kwestii powinien byc kop w jaja, a nie "uczone" dystputy.

Offline swieta_barbara

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 24, 2006, 06:43:26 am »
A ja wciaz mam problem jak powinno to byc rozkminione. Czekam na cos bardziej konstruktywnego niz kop w jaja. Moze strzelic czy nie?
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

 

anything