trawa

Autor Wątek: Turn / pivot a ratlingi  (Przeczytany 9172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jankiel

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 27, 2006, 05:49:59 pm »
Przeglądając podręcznik i kodeksy dochodzę do wniosku, ze obrócenie maszyny jest tylko zabiegiem kosmetycznym. Tak samo, jak nie może/nie powinno nam dać dodatkowych cali zasięgu czy umozliwiać nam darmowego "wlezienia" na górkę czy do lasu, tak samo nie mozna uzależniać strzału od możliwości obrócenia maszyny. Dlatego moim zdaniem ratling moze spokojnie strzelać bez pivota.

Offline Schtrasny

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 27, 2006, 06:01:30 pm »
Oczywiście. Najlepsze wyjście.

Offline pingus

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 27, 2006, 08:50:21 pm »
Cytat: "Trocki"
Przeglądając podręcznik i kodeksy dochodzę do wniosku, ze obrócenie maszyny jest tylko zabiegiem kosmetycznym. Tak samo, jak nie może/nie powinno nam dać dodatkowych cali zasięgu czy umozliwiać nam darmowego "wlezienia" na górkę czy do lasu, tak samo nie mozna uzależniać strzału od możliwości obrócenia maszyny. Dlatego moim zdaniem ratling moze spokojnie strzelać bez pivota.

Bez cytatu to Ci nie odpuszczę. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Jankiel

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 27, 2006, 09:03:49 pm »
Gdyby był cytat, nie byłoby tej dyskusji.

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 27, 2006, 09:54:47 pm »
Czytając takie posty Trockiego, zastanawiam się co się ze mną stało... Od czytania zasad, ze zwolennika zdrowego rozsądku i płynnej gry, zacząłem zmieniać się w ... Nie wiem w kogo...

1- Wiadomo, że to co Pingus robi wokół ratlinga to czepiactwo.
2- Wiadomo, że ma do tego prawo - zgodnie z RB.  
3- Waga kwestii obrotu ratlinga jest incydentalna.

Tym niemniej....

Gdyby Swingu chciał strzelać do mnie tyłem WLC (bo obok jest las i nie może się obrócić do mnie przodem nie zahaczając go) - troszkę bym się zdziwił.  :roll:  
Jedyny przypadek z mojej praktyki sędziowskiej - na GT Dalmar trochę protestował kiedy Czech chciał obrócić bardzo długą podstawką katapulty Khemri, blokowanej przez własne oddziały. (Jakby były 5 edycyjne 4x4 - nie byłoby sprawy).
Machnąłem zezwalająco ręką, a Dalmar wzruszył ramionami.  
Takie podejście polecam.  :)

Offline Robson

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 27, 2006, 10:48:07 pm »
coz... niby to brzmi glopio, ale jak sie tak lepiej zastanowic to:
jak ktos nie moze spivotowac rydwanu, czolgu,wlc bo jest woda, las inny oddzial wlasny czy wrogi to nie moze i tyle, jak jedzie wagon 3x4 BK i nie moze wyweelowac, bo przeszkadzaja mu inne oddzialy czy nawet 1 model, to nie moze itd. itp.

to samo z ratlingiem, mimo ze jest najmniejszy z wyzej wymienionych przykladow i chyba dlatego wzbudza takie emocje. Jak ktos mi stanie obok jazdy khemri ( 16 chlopa) z boku, po srodku, cal od oddzialu, to pozostaje mi ruszyc sie tylko idealnie w lini prostej, ewentualnie obrot o 180 stopni lub reform z zachowaniem calowego odstepu. takie zycie ale jakos nigdy nie protestowalem, wiec dlaczego ratling za 60p ma miec lepiej niz moj regon za 316p?

Offline Kozisyn

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 27, 2006, 11:17:51 pm »
a nawet w przypaku reformu z zachowaniem jednocalowego odstępu to moze byc ciezko zachowac srodek takiego wagonu w jednym miejscu :cry:

a co do klopy tk...to zawsze mozna znaleźć wersje powergaming nawet w róznicy podstawek... ;) ..małe jest piękne;)
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Jankiel

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2006, 05:27:54 am »
Cytuj
Gdyby Swingu chciał strzelać do mnie tyłem WLC


Wystarczy przykleić na podstawce 40x40 i problem się rozwiązuje. Zarówno z WLC jak i katapultami.

Ratling jest skirmisherem i ma pole widzenia 360 stopni. Czemu to nagle nie miałby strzelać za siebie? Fast cavalary strzela we wszystkich kierunkach bez pivotów. Ratlinga można sobie obrócić, zeby ładnie wyglądał.

Shino

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 28, 2006, 07:20:07 am »
czy ratling jest fast cavalery? jak nie to moze strzelac tylko przed siebie... jak wszystko inne...

poza tym, poco mialby byc ten fragment w booku (ten o pivocie, ktory nie jest liczony jako move) jesli moglby on strzelac bez pivotowania?

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 28, 2006, 08:24:09 am »
No dobra ale o czym my tu własciwie mówimy??
Po pierwsze: weapon teams są skirmisherami. Czy jakis skirmisher musi obracać się żeby strzelić za plecy?? Raczej nie. Nawet skirmisherowie na większych podtswkach (warhawki chociażby)

Po drugie: Pomijajac zasady skirmisherów wyraźnie przy weapon teams jest napisane że widzą 360. Opis że mogą obrócić się w miejscu i nie liczy sie to jako ruch to tylko opis (jak wiele takich w WFB które niepotrzebnie interpretuje się jako zasady). cCzy "turn on the spot" to jakaś konkretna zasada ruchu?? Nie wydaje mi sie. To tylko takie uproszczenie żeby gracz wiedział że nie strzela sie tyłkiem tylko przodem. Tak samo jak przy innych skirmisherach - czy ktoś każdy model przestawia twarzą do celu??


Reasumując zgadzam się z Trockim. Ten obrót nie ma znaczenia. Równie dobrze można go nie wykonywać i zmierzyc odległośc od końca podstawki weapon teamu. Na to samo wyjdzie
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Gotrek

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 28, 2006, 10:01:08 am »
Cytat: "Trocki"
Wystarczy przykleić na podstawce 40x40 i problem się rozwiązuje. Zarówno z WLC jak i katapultami.

Niestety nie ma tak łatwo - WLC jest rydwanem w pełnym tego słowa znaczeniu (czyt. może maszerować, nie może szarżować, itp. :lol: ), więc musi być na podstawce rydwanowej :(
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 28, 2006, 10:18:14 am »
Tylko po co te przyrównywania do WLC czy machin?? Ratling gun to przeciez zupełnie coś innego i z powyzszymi niewiele ma wspólnego.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

JJ

  • Gość
Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 28, 2006, 10:46:52 am »
Cytat: "Christos"
Tylko po co te przyrównywania do WLC czy machin?? Ratling gun to przeciez zupełnie coś innego i z powyzszymi niewiele ma wspólnego.


Z całym szacunkiem Christosie - ma z nimi więcej wspólnego jeśli chodzi o strzelanie niż ze skinkami. (Owszem, widzi 360 - jak skinki ( i wszystkie maszyny :p ), ale by strzelić musi sie obrócić i wycelować - co nawet jest opisane). Skinki nie muszą się obracać  by strzelać. Sposób przemieszczania - jak skirmisz. Strzelania - jak maszyny + s&s.

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 28, 2006, 10:52:48 am »
JJ a powiedz mi gdzie jest napisane że muszą się obrócic zeby strzelic?? Inni skirmishers tez muszą??  :roll:  O kurcze, to ja tak strasznie wałowałem grając moimi WE??  :oops:
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Christos

Turn / pivot a ratlingi
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 28, 2006, 11:04:19 am »
Spisze się do pracy i juz miałem wychodzić, ale... postanowiłem włączyć na chwile kompa żeby jeszcze zaliczyć kolejnego posta ;)

JJ zrób cos dla mnie (inni jak mają ochote i wątpliwości w tej kwestii to tez mogą), otwórz rulebooka na stronie 115. Tam masz taki cały dział poświecony zasadzie "Skirmishers". w prawej kolumnie, tak mniej wiecej na środku jest podrozdział "Shooting". Przeczytaj pierwszy akapit. Czy coś Ci to przypomina??
Jesli opis prze weapon team wg Ciebie oznacza że ratlingi muszą sie obrócić żeby strzelić to w takim razie również musi to zrobić każdy inny skirmisher.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

 

anything