trawa

Autor Wątek: Blood Angels 1500  (Przeczytany 1460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sajgon_ek

Blood Angels 1500
« dnia: Marzec 24, 2006, 12:07:15 am »
Witam wszystkich!

Moja rozpiska inspirowana ostatnimi zakupami:

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXX

wersja I

Blood Angels: 1497pts

HQ:

- Master of Sanctity  <246>
jump pack/terminator honours/bolt pistol/death company

- Captain <91>
power weapon/terminator honours/bolt pistol

TROOPS:

- Tactic squad 5x <105>
lascannon/veteran sergeant

- Tactic squad 5x <105>
lascannon/veteran sergeant

- Tactic squad 5x <105>
lascannon/veteran sergeant

FAST ATTACK:

- Assault squad 9x <165>
removed jump packs/veteran sergeant+power fist

- Assault squad 9x <165>
removed jump packs/veteran sergeant+power fist

HEAVY SUPPORT:

- Land raider <250>

- Land raider Crusader <265>

figurki: 39 - 41

wersja II

Blood Angels: 1500pts

HQ:

- Master of Sanctity  <246>
jump pack/terminator honours/bolt pistol/death company

TROOPS:

- Tactic squad 6x <199>
flamer/veteran sergeant/razorback(heavy bolters)+smoke launchers

- Tactic squad 5x <105>
lascannon/veteran sergeant

- Tactic squad 5x <105>
lascannon/veteran sergeant

FAST ATTACK:

- Assault squad 9x <165>
removed jump packs/veteran sergeant+power fist

- Assault squad 9x <165>
removed jump packs/veteran sergeant+power fist

HEAVY SUPPORT:

- Land raider <250>

- Land raider Crusader <265>

figurki: 39 - 41

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXX

Pomysł jest prosty:

wersja I: Jeden assault w Land Raiderze, drugi assault i Captain w LR Crusader, tacticale fire support+generowanie DC.

wersja II: Assaulty w LR i LR Crusader i mam dodatkowy mobilny oddzial 6x tactic w razorbacku (i w tym wariancie zamiast lascannon mam flamer i dodatkowy twin linked heavy bolter).

w obu wersjach zakładam ze dwa LR wystarczajaco zajma uwage przeciwnika zeby DC miala pole manewru


Co Wy na to? Czekam na konstruktywna krytyke i spostrzezenia.

PS. W ciagu nastepnych 2 tygodni bede gral ta armia z:
- Speed Freaks
- Tyranids
- DA deathwing
wiec nastapi weryfikacja

pzdr
verything is tough before it's easy...

Offline Angron

Blood Angels 1500
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2006, 06:24:44 am »
Hmm... Uważam że pakowanie oddziałów do LR to wielka pomyłka. Deathwing i tyrki bezproblemowo Ci ja pozdejmują. Tak samo każda armia która ma wystarczająco pestek/raili/venomek/lasek, czyli tak na dobrą sprawę każda armia Ci je szybciutko pozamiata, a to jest 500 punktów plus ładunek. Zdecydowanie za drogo. Jak już chcesz assaultów to tylko na jump packach za jakimś screenosem. Uważam że armia sie nie sprawdzi. Kombinuj dalej.
Was told that brother Lurg from my squad died last night from wounds sustained at the killing-grounds yesterday. Unfortuately no one noticed how he was wounded. Although Lurg probably did, it was hard for him to explain without his jaw."

Offline Angron

Blood Angels 1500
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2006, 06:26:29 am »
Hmm... Uważam że pakowanie oddziałów do LR to wielka pomyłka. Deathwing i tyrki bezproblemowo Ci ja pozdejmują. Tak samo każda armia która ma wystarczająco pestek/raili/venomek/lasek, czyli tak na dobrą sprawę każda armia Ci je szybciutko pozamiata, a to jest 500 punktów plus ładunek. Zdecydowanie za drogo. Jak już chcesz assaultów to tylko na jump packach za jakimś screenosem. Uważam że armia sie nie sprawdzi. Kombinuj dalej.
Was told that brother Lurg from my squad died last night from wounds sustained at the killing-grounds yesterday. Unfortuately no one noticed how he was wounded. Although Lurg probably did, it was hard for him to explain without his jaw."

Offline Marios

Blood Angels 1500
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2006, 08:54:13 am »
Fajna rozpa, calkiem nowe spojrzenie na bladzi. Co do tyrków to nie przejmuj się aż tak, w walce wręcz nic Ci nie zrobią, jak landki będą zasuwaly powyżej 6ciu cali, a co do assault cannonów, to musisz uważać, by za dużo nie bylo w zasięgu 24''.  Życzę powodzenia w testach.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Vladdi

Blood Angels 1500
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2006, 12:02:32 pm »
Cytat: "Marios"
a co do assault cannonów, to musisz uważać, by za dużo nie bylo w zasięgu 24''.  Życzę powodzenia w testach.


Albo dobrze sie ustawic, ruszyc, rzucic smoki, ruszyc, zdjac dwie dowolne jednostki wroga i zginac. To tez jest jakas opcja:P Mnie sie armia bardzo podoba ale jedno wyjasnijmy sobie - nie jest "tournament winning". Natomiast zeby ja troszke pokręcic warto zdjac kapitana, zmniejszyc overkilowe ass sklady i dorzucic jakas silnie bijaca jednostke - wypasionego magika, destructora, vindica, bhaala, tornada  lub cos podobnego.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Marios

Blood Angels 1500
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2006, 05:16:40 pm »
Tak, rzeczywiscie, można bardziej wypasić tę armię, ale można przecież próbować z nowymi wariantami, a nie klepać ogólny schemat bladych na spiderach i balach ;)
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline sajgon_ek

Blood Angels 1500
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2006, 01:16:22 am »
Cytat: "Marios"
Tak, rzeczywiscie, można bardziej wypasić tę armię, ale można przecież próbować z nowymi wariantami, a nie klepać ogólny schemat bladych na spiderach i balach ;)


Co bys w takim razie zaproponowal? Armia jest dosyc surowa, przyznaje ale to przez brak doswiadczenia w graniu na zasady najnowszej edycji (staram sie nadrobic)

 Jakie jednostki Waszym zdaniem warto dodac w ramach "wypaszania rozpiski"?  

- baal? - librarian on bike? - moze logicznie byloby destructora sprobowac? (bo akurat mam model)

niby blood angels to prosta armia jak drut, a tu nagle wiecej opcji niz jestem w stanie w krotkim czasie przetestowac :-D i o to chodzi

pzdr
verything is tough before it's easy...

Offline Somgoku

Blood Angels 1500
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2006, 02:00:46 pm »
Cytuj
Jakie jednostki Waszym zdaniem warto dodac w ramach "wypaszania rozpiski"?

- baal? - librarian on bike? - moze logicznie byloby destructora sprobowac? (bo akurat mam model)

Baalów nigdy za malo ;D Librarian na bajku, hym a moze wyrzucic 2 assault squady i wsadzić Saguinary Priesta z Honor Guardami do Land Raidera ? :>

 

anything