trawa

Autor Wątek: Budowlanka  (Przeczytany 74761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 20, 2007, 07:01:20 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"

I jeszcze jedno. Nie jestem juz od dawna członkiem TH i daleko mi do tego. Dlatego nie występuje tutaj jako Ich adwokat :)

Nie, jesteś tylko lokalnym patriotą, wciąż grającym na makietach TH ;)

@Tzeentch - niszczy :shock: Solidna, niemiecka robota.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Teslik

Budowlanka
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 20, 2007, 07:58:54 pm »
Cytat: "Tzeentch89"
Mnie szczęka opadła jak to zobaczyłem. Chyba wpadnę w kompleksy  :D


Lepiej nie bo jeszcze poniszczysz makiety i nie będziemy mieli gdzie grać :P

Ale galeria zwala z nóg.
awa to podstawa.

Offline Drachu

Budowlanka
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 20, 2007, 08:11:19 pm »
Zwala. To prawda. Ale tylko jeśli idzie o estetykę.
Bo grać na tym ciężko. Do większości domów nie ma dostępu, lub jest on utrudniony.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Mistrz wałków :)

Budowlanka
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 20, 2007, 10:00:26 pm »
Tez mi sie tak z początku wydawało. Lecz jesli by sie mocno wgryźć w te zdjecia można zauważyć iż jednak dostęp jest i to całkiem niezły (np.fot9,14,16,17 :)

Makietka naprawdę extra! Szczególnie miłe dla oka są rozwiązania podziemi :) Myślałem kiedyś na d wielopoziomowymi zdejmowanymi budynkami :)
Jak na razie na myśleniu się skończyło.
Kamil. (miszczu)

Offline the_one

Budowlanka
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 21, 2007, 10:03:02 am »
Dostępność dostępnośćią ale jest jeszcze inna sprawa - przestawianie makiet jest chyba nie możliwe, dla mnie jest to diorama. I chyba mogła by się znudzić po entym scenariuszu nie ujmując w żadnym stopniu samemu wykonaniu. Facet musiał się trochę narobić i miasto wyszło mu jedwabiście.
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Tzeentch89

Budowlanka
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 21, 2007, 01:50:04 pm »
Cytat: "the_one"
Dostępność dostępnośćią ale jest jeszcze inna sprawa - przestawianie makiet jest chyba nie możliwe, dla mnie jest to diorama. I chyba mogła by się znudzić po entym scenariuszu nie ujmując w żadnym stopniu samemu wykonaniu. Facet musiał się trochę narobić i miasto wyszło mu jedwabiście.


Z tego co widać na kilku zdjęciach ta makieta jest chyba modularna. Przynajmniej tak mi sie wydaje, bo widać że jest na 6 kwadratach. Tylko nie wiem jak po przestawieniu będą do siebie pasować drogi.


Najlepsze jest to, że chyba wszystko jest ze styroduru. Na tej stronce są opisy (niestety po niemiecku) ze zdjęciami jak robić niektóre z tych makiet.


Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 21, 2007, 01:55:22 pm »
Cytat: "Tzeentch89"
Najlepsze jest to, że chyba wszystko jest ze styroduru. Na tej stronce są opisy (niestety po niemiecku) ze zdjęciami jak robić niektóre z tych makiet.

Jak znajdę chwilę czasu, to Wam tutaj w ramach czynu społecznego mogę przetłumaczyć :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline the_one

Budowlanka
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 21, 2007, 07:53:08 pm »
Cytat: "Skavenblight"

Jak znajdę chwilę czasu, to Wam tutaj w ramach czynu społecznego mogę przetłumaczyć :)


Byli byśmy wdzięczni ponad miarę bo zrobić coś tak szczegółowego to naprawdę wyzwanie. No i w końcu przydadzą się  na coś te lata studiów :)
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 21, 2007, 08:04:43 pm »
Cytat: "the_one"
Cytat: "Skavenblight"

Jak znajdę chwilę czasu, to Wam tutaj w ramach czynu społecznego mogę przetłumaczyć :)


Byli byśmy wdzięczni ponad miarę bo zrobić coś tak szczegółowego to naprawdę wyzwanie. No i w końcu przydadzą się  na coś te lata studiów :)

Taaa, cały rok jak do tej pory ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline snajk

Budowlanka
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 22, 2007, 07:42:25 am »
Jak łatwo i tanio zrbić:
1- Fakturę ścian:
- czy wikol i drobno ziarnisty piasek i na ściane?
- czy cos z poxipolem i jak to wykonać?

2- błoto: (w ilościach hurtowych)

Pozdrawiam....

Offline Tzeentch89

Budowlanka
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 22, 2007, 09:50:39 am »
Cytat: "Skavenblight"
Jak znajdę chwilę czasu, to Wam tutaj w ramach czynu społecznego mogę przetłumaczyć :)


Przejrzałem te opisy jeszcze raz i dochodzę do wniosku, że chyba wcale nie trzeba znać niemieckiego, bo wszystko wynika ze zdjęć.  Być może niektóre rzeczy będą wymagać przetłumaczenia ale większości można sie domyślić oglądając foty.

Gość się nieźle napracował rzeźbiąc te cegiełki ołówkiem w styrodurze :D

Jednak jeszcze bardziej zadziwia mnie malowanie tych makiet. Jest poprostu świetne, takie realistyczne... Gdyby nie cena styroduru to sam bym spróbował zrobić coś podobnego... a może jednak spróbuję. Muszę zobaczyć ile kosztuje sturodur w sklepach i na allegro :D


Offline Dwalthrim

Budowlanka
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 22, 2007, 11:40:55 am »
Nie ma co koleżka robi przekozackie makiety :!:
Polecam poza Mordheim obejrzenie pozostałych jego dioram. Mnie najbardziej rozwala krasnoludzka twierdza => http://gidian-gelaende.de/GidianGelaende/03c19899280940b01/03c198995a14eed01/03c198996709bfc3f.html#03c198996709d4482

Cytat: "Tzeentch89"
Jednak jeszcze bardziej zadziwia mnie malowanie tych makiet. Jest poprostu świetne, takie realistyczne... Gdyby nie cena styroduru to sam bym spróbował zrobić coś podobnego... a może jednak spróbuję. Muszę zobaczyć ile kosztuje sturodur w sklepach i na allegro :D


Przy robieniu dużej ilosci terenów chyba lepiej sprawdzić, gdzie jest najbliższa hurtownia ze styrodurem - wyjdzie z pewnością taniej ;)

pozdro.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Tzeentch89

Budowlanka
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 22, 2007, 02:50:32 pm »
Cytat: "Dwalthrim"
Przy robieniu dużej ilosci terenów chyba lepiej sprawdzić, gdzie jest najbliższa hurtownia ze styrodurem - wyjdzie z pewnością taniej ;)


Tak się składa, że mam przez drogę do składu budowlanego ale nie wiem czy mają styrodur. Muszę ich spytać. A póki co, to nie mam w planach wielkiej dioramy tylko próbną ruinkę, może dwie.


Offline the_one

Budowlanka
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 22, 2007, 05:04:54 pm »
Cytat: "snajk"
Jak łatwo i tanio zrbić:
1- Fakturę ścian:
- czy wikol i drobno ziarnisty piasek i na ściane?
- czy cos z poxipolem i jak to wykonać?

2- błoto: (w ilościach hurtowych)

Pozdrawiam....


Wikol i drobno ziarnisty piasek to roziązanie dobre, tanie i szybkie (patrz makiety Treasure Hunters). Oczywiście możesz zaszaleć i obklejać domki taśmą malarską (ta żółta) lub kombinować jak na ww. zdjęciach i rzeźbić w styrodurze. Ja stosowałem jeszcze jedną technikę mianowicie mieszałem wikol z gipsem i nakładałem na makietę, a po częściowym zaschnięciu zaciągałem powierzchnię szpachelką aby uzyskać fakturę.

Błota jeszcze nie robiłem ale myślę, że znów padnie na wikol. Może zmieszaj go z brązową farbą dodaj trochę piachu i zobacz czy po zaschnięciu da odpowiedni efekt.
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Grzegosław

Budowlanka
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 22, 2007, 05:15:00 pm »
osobiście polecam nie drobno tylko grubo ziarnisty piasek

 

anything