Autor Wątek: Budowlanka  (Przeczytany 73907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 01, 2006, 06:39:44 am »
Cytat: "Drachu"

Ubawisz się, ja z tego bardziewia sporo zbydowałem. Nie nadaje się na podstwki, bo się z czasem wykrzywia. Robie za to z niego budynki. NA to kładę tynki (zaprawa szpachlowa gipsowa) i wychodzi to niezgorzej :)

oki wszystko pieknie ale jak sobie rdzisz z tymi otwartymi krawedziami bo nie powiesz mi ze je tak zostawiasz a no i jest jeszce problem z klejeniem bo krawedźi tektóry jest "rogów scian"sam wikol nia da wy rady :D  :?:
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Drachu

Budowlanka
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 01, 2006, 02:19:23 pm »
Boki? Naturalnie, ze nie zostawiam. Zaklejam taśmą maskującą, a potem kładę na to tynk.
I jakoś nigdy nie miałem problemu z klejeniem wikolem boków ścian. Trzeba tylko dac mu chwile "aż złapie".
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 01, 2006, 06:32:05 pm »
Jak to wikol nie da rady? Wikol spokojnie da radę. Wikol i taśma to potęga, można się obyć nawet bez klejów cyjanoakrylanowych.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 02, 2006, 07:41:40 am »
Cytat: "Skavenblight"
Jak to wikol nie da rady? Wikol spokojnie da radę. Wikol i taśma to potęga, można się obyć nawet bez klejów cyjanoakrylanowych.


wikol da rade ale mnie wczesniej szlak trafi a tasma to faktycznie super sprawa mam jeszcze taka auto sugestie "budowniczy domków sprubijcie RAKOLU jest o niebo lepszy"to taki poxipol wsrór wikoli wiąrze w 3 min a po 24h jest nie do rozerwania  ;)
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 04, 2006, 11:08:26 am »

projekt domku prosty ale 1 :D [/img]
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 04, 2006, 11:11:10 am »
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline MiSiO

Budowlanka
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2006, 09:30:00 am »
Super glue to robienia domków?! Chyba tylko dla desparatów.

Dobry vocol lub klej do wykładzin podłogowych zrobią WSZYSTKO o co je poprosisz. Jak "kolorowe kredki".

Domek z zdjęciu jak żywo przypomina moje tereny :D Jeszcze tylko kilka domków z Kraka przywiozę i zobaczycie moje miasto. Wtedy będzie o cym rozmawiać.

Offline Motorek

Budowlanka
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 06, 2006, 01:53:01 pm »
Misio ma racje, superglue nie nadaje się do klejenia domków, jedyne do czego mi się przydawał to zlepianie palców :roll:
 Oprócz wikolu, czasami też używałem kleju do styropianu, tekture też kleił calkiem przyzwoicie.
Pozdro ;)
PS: Mógłbyś podać nazwę tego kleju do wykładzin podłogowych o ile pamiętasz :?:  ;)

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 06, 2006, 03:39:08 pm »
Cytat: "MiSiO"
Super glue to robienia domków?! Chyba tylko dla desparatów.

 racja choc małe krawedzie z balsy lepiej sie glutem kleji


Cytat: "kretek"
czasami też używałem kleju do styropianu, tekture też kleił calkiem przyzwoicie.


klej do styropianu jest dobry do duzych powieszchni bo na małych morze wypłynąc a potem cieszko go usunac bo sie "nitki" robią

ALE jest wjscie u mnie prym wiedzie klej termokurczliwy w pistolecie aplikujesz ile chcesz nic sie nie paprze kleji wszystko ze wszystkim z wyjatkiem styropianu i szpachlówki z innymi materjałami bo nie trzyma lub topi styropian jest tani (1 laska 50gr pistolet ok:15zł) jest wydajny (1 laska kleje 2,3 makiety szybko wiąrze nie trzeba na nic czekac :D  ;)
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 06, 2006, 05:33:59 pm »
O tak, palce to super glue klei doskonale.
Ale tak serio... ma czasem w swoje zalety, głównie szybkość działania. Na wikol trzeba czekać.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline MiSiO

Budowlanka
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 07, 2006, 08:21:54 am »
Nie pamiętam nazwy tego kleju ale kupiłem go w OBI [chyba] za ok 10zł za wiaderko. :D troszkę ma większą konsystencję, schnie na lekko kremowo ale za to mocniej trzyma. Dobry do paiskowania i klejenia baz pod budynki. Głowna zaleta: nie wsiąka tak w tekturę jak vicol [tani vicol bywa zbyt płynny].

Jedyne co ważne na opakowaniu  to napis: KLEJ DO WYKŁADZIN PODŁOGOWYCH.


 8)

Offline Nazroth

Budowlanka
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:35:59 am »
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Grzegosław

Budowlanka
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:00:03 pm »
Witam jestem nowy na tym forum. Tematem Mordeheim sie bardzo interesuje i oto kilka terenów zrobionych przeze mnie i mojego brata. A oto foty. Oceniajcie ;P Zrobilem tego duzo wiecej ale niestety mam tylko tyle fotek :)





Offline Demence

Budowlanka
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:36:44 pm »
gilotyna, klatka, wóz są śliczne :) pomysł mi się bardzo podoba :) wóz szczególnie :)
pieniek z toporkiem też jest urokliwy :) i blaty fajne - kamienne uliczki :) - czy to też Wasze?


mam natomiast pytanie co do wieży - czy jest ona dostępna i można do niej wejść? czy jest to teren-przeszkadzajka, czyli sobie po prostu stoi i ładnie wygląda?
)

Offline Mistrz wałków :)

Budowlanka
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:46:10 pm »
wieza nie grywalna..

Natomiast przeszkadzajki super. Bardzo mi się podobają.:D
Widać że wykozystałeś nawet klocki lego..  :D
Kamil. (miszczu)