trawa

Autor Wątek: "Opowieści Rybaka"  (Przeczytany 27409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 30, 2006, 10:43:01 am »
przeczytałem całość,
i jak już wstępnieprezglądając myślałem jest to komiks świetny,
po przeczytaniu nawet świetniejszy :)

graficznie, mnie rozwalił, lubie takie lekko zakręcone rysunki, do tego dochodzą zajebiście połozone kolorki i kadrowanie, kompozycja strony w ogóle wypasik,
jeszcze mimika bohaterów i w ogóle dynamika,
miodzio:)
scenrek fajny strasznie, nie dość, że jakoś tak głębszy nawet i jest w nim kilka powazniejszy odnisień, to w dodatku mozna go sobie przeczytać jako taka zwykła przygodową opowiastkę :)

naprawdę jest to rzecz wspaniała, drugi po Esencji naljepszy polski komiks ostatnich lat
(ok było więcej dobrych ale te dwa + Człowiek Paroovka to hiciory, które pokazują, że Polak potrafi, i mnie wcisnęły w fotel jak Sandman i Proczer, i Usagi, i Żywe Trupy :))

wielki repspect :)

Anonymous

  • Gość
"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2006, 10:43:06 am »
apropo
przygotowuje pytanai do autora opowiesci- moze sa takei ktore chcielibyscie zadac?

Offline ljc

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2006, 02:01:35 pm »
Cytuj
Zadales dwa oburzone pytania odnosnie wydawcow i czytelnikow, a ja sie Ciebie pytam co jest takiego niezrozumialego w obecnej sytuacji?
Wydawcy nie chca ryzykowac, co przy obecnej sytuacji rynkowej jest calkowicie zrozumiale, a czytelnicy podchodza do krajowych komiksow jak pies do jeza.


zdziwione - jeśli chodzi o wydawców, jeśli komiks jest dobry powinni go wydać - ale oceniają ryzyko i zakładają, że lepiej sprzeda się coś zagranicznego niż polskiego - swego nie znacie, cudze chwalicie - może w komiksie powinny byc znaczki jak na żarciu - dobre, bo polskie:)?
oburzone - może troszkę jeśli chodzi, o to, że próbujesz mi się wmówić, dlaczego coś zrobiłem, nie znając mnie...
Rybaka kupiłem, bo zachęciła mnie okładka - ryby Konior maluje zajebiście...
też miałem dylemat z Borgią, ale doszedłem do wniosku, że najpierw polskie, później obce...:)
 
Cytuj
przereklamowane?! a gdzie je reklamowali? W radio zet czy na bilboardach? zagubiona autostrada polskiego komiksu? postrzegałbym to raczej w kategoriach komplementu a nie zarzutu.

wiesz - jak Ci ktoś będzie polecał komiks, to powie Esencja i Glinno (to drugie ze wględu na klimat opowieści, taki lynchowski)...
ja poleciłbym tylko pierwszy komiks


Cytuj
 jak w tym kontekscie przedstawia sie kowalski i ejgo gail?

fajnie, że była seria:)
tamtam!

Offline tyler_durden

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 30, 2006, 02:51:35 pm »
ljc napisał:
Cytuj
wiesz - jak Ci ktoś będzie polecał komiks, to powie Esencja i Glinno


hmmmm... śmiała teza.

Cytuj
zakładają, że lepiej sprzeda się coś zagranicznego niż polskiego - swego nie znacie, cudze chwalicie


bo niestety, chyba tak jest. gdzieś ktoś z kultury gniewu wspominał, że ich komiksy zagraniczne sprzedają się zdecydowanie lepiej niż polskie. i ubolewał nad tym.

a tak w ogóle, to właśnie dostrzegłem, że wątek o "Opowieści rybaka" jest w zakładce "Komiksy europejskie". Dlaczego?
o not talk about fight club

Offline graves

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 30, 2006, 09:35:20 pm »
Cytat: "tyler_durden"

Ponieważ pierwotnie został wydany za granicą Polski - jak Thorgale i inne.
Początkowo był w dziale polskim, ale go przeniosłem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 30, 2006, 09:56:24 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "tyler_durden"

Ponieważ pierwotnie został wydany za granicą Polski - jak Thorgale i inne.
Początkowo był w dziale polskim, ale go przeniosłem.


a to nieładnie, bo temat to "komiks polski", "komiks eurpejski" a nie "komiks wydany na rynku europejskim",
Thorgale były w połowie polskim komiksem i w większości zrobionym już na obczyźnie więc ok, ale Opowieści zrobione u nas, autor polski, że go gdzie indziej wyadli nie znaczy że komiks niepolski :)

takie umieszczanie tametu nie działa również na korzyść polskiego komiksu :)

wstydź się Graves !
 :evil:  :badgrin:  8)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 31, 2006, 08:12:30 am »
Cytat: "empro"

Thorgale były w połowie polskim komiksem i w większości zrobionym już na obczyźnie więc ok, ale Opowieści zrobione u nas, autor polski, że go gdzie indziej wyadli nie znaczy że komiks niepolski :)

takie umieszczanie tametu nie działa również na korzyść polskiego komiksu :)

Podpisuję się pod petycją.
"Opowieści rybaka" do działu "Komiksy polskie" :!:

Offline ljc

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 31, 2006, 09:37:27 am »
graves Wysłany: Wczoraj o godz. 9:35 pm    Temat postu:  

--------------------------------------------------------------------------------
 
tyler_durden napisał:
 

Ponieważ pierwotnie został wydany za granicą Polski - jak Thorgale i inne.
Początkowo był w dziale polskim, ale go przeniosłem.
 
 

a ja przez chwilę miałem efekt matrixa, bo wydawało mi się wątek założyłem w polskim... :)

tyler_durden Wysłany: Wczoraj o godz. 2:51 pm    Temat postu:  

--------------------------------------------------------------------------------
 
ljc napisał:
Cytat:
wiesz - jak Ci ktoś będzie polecał komiks, to powie Esencja i Glinno  


hmmmm... śmiała teza.  
 

a jakie by były polecone wg Ciebie?

pzdr
J
tamtam!

Offline tyler_durden

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 31, 2006, 10:58:28 am »
ljc napisał:
a jakie by były polecone wg Ciebie?

jakbym komuś początkującemu, czy zainteresowanemu miał polecać komiks to wymieniłbym (ograniczając się tylko do rzeczy wydanych w Polsce):

Niebieskie pigułki
Usagiego
Hellboya
Mausa
Kota rabina
Pixy
300
i wiele innych

natomiast gdybym polecać miał tylko polskie komiksy (bo tego w swoim poście nie uściśliłeś) to:

Achtung Zelig
Rewolucje
Mikropolis
48 stron
Ósmą czarę
Erotyczne zwierzenia
Esencję
Glinno
i jeszcze kilka innych

czy to znaczy, że wszystkie one są przereklamowane?

pozdrawiam
o not talk about fight club

Offline ljc

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 31, 2006, 02:43:31 pm »
wybory z natury są subiektywne:)

pisząc przereklamowane - miałem na myśli, że nie są aż tak dobre, jak się o nich mówi...


Zelig - tak jak z Glinnem - kompletnie nie znajduje nic ciekawego w tych komiksach, a już zwłaszcza Zelig - jak dla mnie porażka (to głównie wynik innego podejścia do historii - bardziej rekonstrukcyjnego - westerplatte rządzi! :)

moherowe sny, esencja i seria Skutnika są powalające
Kozy nie trawię - przede wszystkim tej barbarzyńskiej kreski
48 - scenariusz super, wkurzają mnie tylko szkicunki w środku:)
Owedyk - z andergrandu raczej nie wyjdzie:)

ciekawe dlaczego nie padła żadna pozycja rysownika z PRLowskim stażem?

pzdr
J
tamtam!

Offline tyler_durden

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 31, 2006, 03:33:27 pm »
ljc napisał:
Cytuj
wybory z natury są subiektywne:)


na tym cały ich urok polega. jaka byłaby nuda gdyby istniał obiektywizm i, nie daj Boże!, wszyscy się ze sobą zgadzali :-)

Cytuj
Zelig - tak jak z Glinnem - kompletnie nie znajduje nic ciekawego w tych komiksach, a już zwłaszcza Zelig


no cóż, z czymś takim trudno dyskutować. nie wiem nawet czy specjalista-okulista by pomógł.

Cytuj
westerplatte rządzi!

tak, pieczołowitość z jaką odtworzone są w tym albumie realia historyczne jest nawet zabawna, ale sposób prowadzenia opowieści strasznie siermiężny, co sprawia, że mniej więcej od połowy nuży ten komiks śmiertelnie. ale faktycznie walorów historycznych mu nie odmawiam.

Cytuj
Kozy nie trawię - przede wszystkim tej barbarzyńskiej kreski

kwestia upodobań estetycznych. dla mnie bomba. i fabularnie i wizualnie

Cytuj
Owedyk - z andergrandu raczej nie wyjdzie:)

o czym mówisz? o popularności, czy kresce?

Cytuj
ciekawe dlaczego nie padła żadna pozycja rysownika z PRLowskim stażem?

a coś ciekawego wyprodukowali?
o not talk about fight club

Offline turucorp

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 31, 2006, 04:10:35 pm »
Cytat: "tyler_durden"
ljc napisał:
Cytuj
ciekawe dlaczego nie padła żadna pozycja rysownika z PRLowskim stażem?

a coś ciekawego wyprodukowali?


no niby nic ciekawego, ale za to jakie slawne nazwiska  ;)

Offline ljc

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 03, 2006, 08:41:17 am »
Cytuj
tyler_durden napisał:
ljc napisał:
Cytat:
ciekawe dlaczego nie padła żadna pozycja rysownika z PRLowskim stażem?

a coś ciekawego wyprodukowali?


no niby nic ciekawego, ale za to jakie slawne nazwiska


nie mówię, że w ciągu ostatnich paru lat, wogóle:)
ja bym bez wahania polecił Anteresolkę Porfesorka Nerwosolka...

a co do Owedyka - to jedno i drugie - przede wszystkim jednak kreska (choć w cierń w koronie - zdyfował nieco w stronę mniej amatorskiego realizmu)

pzdr
J
tamtam!

Offline graves

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 03, 2006, 05:38:18 pm »
Chyba trochę za daleko odbiegła ta dyskusja.  :roll:

W końcu przeczytałem "Opowieśc rybaka" i... jest świetna. Naprawdę wciągająca opowieść, świetnie opowiedziana i narysowana. Zupełnie sie tego niespodziewałem, zupełnie nie rozumiem, dlaczego podchodziłem do tego albumu jak "pies do jeża" :roll:  Czekam na kontynuację.

Teraz jeszcze słówko dlaczego temat jest w "Europejskich"
A więc jest tutaj na tej samej zasadzie na jakiej "Usagi" jest w "Amerykańskich". Autor jest polakiem, ale wydało to Europejskie (francuskie) wydawnictwo. Być może ten album powstał w Polsce, jednak skoro nie zyskał zainteresowania i po raz pierwszy został wydany na rynku frankofońskim nie widze powodu, dlaczego nie miałoby go tu być. Jeśli tylko to, że został stworzony w Polsce i nie zostało z góry zamówione przez francuskiego wydawcę miałoby być wykładnikiem znalezienia się w komiksach "Polskich" - to drugi tom już nie spełnia tych wymogów.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Comar

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 03, 2006, 07:31:28 pm »
Dzis dokonałem zakupu i czytłem sobie. Może nie powalił mnie, ale jest naprawdę fajny. Zwłaszcza rysunki są świetne. A słonik jest po prostu boski.
Z pewnością kupię nastepne tomy.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.