trawa

Autor Wątek: Efekty Specjalne  (Przeczytany 7785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 28, 2006, 08:10:48 pm »
Efekty specjalne są bardzo ważnym atrybutem filmów, pod warunkiem , że są odpowiednio dobrane.
Do tej pory zachwyca mnie stara saga Gwiezdnych wojen a powstała ona ponad 27 lat temu  :roll:  
Dune  powiem Ci , że "Żołnierze z kosmosu" doczekali się swojej kontynuacji i jest ona ogólnie dostępna w np media marktach (tam ją widziałem na półce).
Do czego zmierzają efekty  - to chyba jasne - do jak najmniejszego wykorzystywania ludzi w filmach.
Ilość efektów i zrobionych postaci pobocznych (tłumy, bitwy itp) eliminuje udział statystów i może ograniczać również ilość  głównych aktorów.
Ciekaw jestem ile w tym roku wyjdzie takich filmów, że grający aktorzy będą ograniczeni do minimum a resztę bohaterów będą stanowić komputerowe postacie.

Offline potworek

Efekty Specjalne
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 28, 2006, 08:38:22 pm »
Nie ulega wątpliwości że efekty specjalne są bardzo ważne w filmach, ale jak to powiedział wujek Lukas "Efekty specjalne nigdy nie zastąpią aktorów". Pożyjemy, zobaczymy. Mamy przecież już "Final Fantasy"  ;)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline steelie

Efekty Specjalne
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 29, 2006, 06:35:39 pm »
Przy temacie o efektach specjalnych ważne jest, żeby nie popadać w biadolenie w stylu "W starych, dobrych czasach to nie było efektów specjalnych i filmy były lepsze". Efekty specjalne są potrzebne i na pewno ważne dla kina, jeśli wykorzystuje się je do lepszego pokazania treści. SW bez efektów specjalnych i np. kolorowymi kijami zamiast mieczy i statkami na sznurkach nadal byłyby dobrymi filmami, ale tak jak teraz lepiej oddają realia innego świata.

Offline Tortur HabaHaba

Cyfrowi aktorzy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2006, 06:19:16 am »
A co bedzie jesli aktorow zastapia ich cyfrowe odwzorowania?
I jeszcze jedne. Jakie efekty CYFROWE sa dla Was nie tylko ubarwieniem filmu a sztuka w filmie?
ttp://artoftorturr.blogspot.com/
tortur.digart.pl
Acid Design Studio

Offline darksphere

Efekty Specjalne
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 30, 2006, 08:08:51 am »
Pierwszym tytułem który przychodzi mi do głowy jest Blueberry (   Vincent Cassel, Michael Madsen, Juliette Lewis,). Finałowa scena podróży w głąb świata duchów jaką odbywa główny bohater to niesamowity kalejdoskop komputerowych miraży i urojeń. Sekwencja świetna.

    Filmy stworzone całkowicie w technice Blue Box np.: Immortal - Kobieta pułapka, Sky Captain czy  Sin City (ostatnio King Kong) charakteryzują się większą malowniczością i nieograniczonym polem do popisu dla scenarzystów - teraz główny wysiłek spada na aktorów którzy muszą nauczyć się grać z minimalną ilością rekwizytów, często cały film kręci się w jednym pokoju :))) Mniejsze wydatki na wyjazdy plenerowe, mogą zaowocować ciekawszymi scenariuszami.

Offline Tortur HabaHaba

Efekty Specjalne
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 04, 2006, 01:12:23 pm »
ktos sie wypowie?:)
ttp://artoftorturr.blogspot.com/
tortur.digart.pl
Acid Design Studio

 

anything