Autor Wątek: Donnie Darko  (Przeczytany 5273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rhobaak

Donnie Darko
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2004, 10:20:42 pm »
Obejrzałem właśnie wersję Director's Cut i muszę stwierdzić, że, niestety, jest średnio udana. O ile mamy kilka nowych scen (ale nie wykorzystano wszystkich "deleted scenes" z pierwszego wydania na DVD, w niektórych przypadkach, np. pierwsze spotkanie z Frank'iem - słusznie, w innych nie bardzo - np. skrócenie sceny z wycinaniem dyń).
Zmieniono też część podkładów muzycznych - i znów mieszane uczucia, bo np. w początkowej sekwencji zamiast "The Killing Moon" mamy "Never Tear Us Apart". Hmmm... Najbardziej rzucają się w oczy "przerywniki" - między niektórymi scenami przewijają się strony z "Philosophy of Time Travel" - przez to historia staje się trochę łatwiejsza do zrozumienia. Zupełnie nietrafione sa IMHO towarzyszące temu obrazki z okiem na tle którego przewija się coś w stylu komputerowego kodu - co to ma być? Matrix czy Terminator?
Podsumowując: wersja oryginalna rządzi:)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kormak

Donnie Darko
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2004, 11:05:28 pm »
"Never Tear Us Apart" czyje jest? INXS? Tak mi się skojarzył tytuł...
"The Killing Moon" to genialny kawałek, idealnie pasuje, faktycznie głupio że zmienili.
Ciekawostka, ten sam utwór pojawia się też w filmie "Gia".

Offline Rhobaak

Donnie Darko
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 24, 2004, 10:06:53 pm »
Cytat: "Kormak"
"Never Tear Us Apart" czyje jest? INXS? Tak mi się skojarzył tytuł...
"The Killing Moon" to genialny kawałek, idealnie pasuje, faktycznie głupio że zmienili.
Ciekawostka, ten sam utwór pojawia się też w filmie "Gia".

Tak, INXS. "The Killing Moon" pojawia się także w tej wersji (impreza w domu Donnie'go), ale, niestety, tylko krótki fragment.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline spedi1985

Donnie Darko
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2004, 09:36:05 am »
Cytat: "Janek Pietkiewicz"
Obejrzałem...

Film miał swoje zalety, ale jak dla mnie był zbyt amerykański i "młodzieżowy".


No chyba KPISZ!!!

No dobra morze troszke.

A nie zastanowiło was jaką role w filmie odgrywa ......Gruby czerwony dresiarz??? po knkrety pyt Comar'a -he knows ewerything :o.
szystko jest względne ale ja jestem bezwzględny:evil:

Offline zombie_dragon

Donnie Darko
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2004, 05:00:09 pm »
donnie darko

niesamowity film

choć jak ktoś mi powie że przekombinowany i tak właściwie to o niczym, to się nie będę spierał...
quote="śmigło"]no to bede emo-true-black-boy :D[/quote]

:D

Offline Dereq

Donnie Darko
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2006, 04:02:06 pm »
Donnie Darko.

Jest to opowiesc o chłopaku uwazanym za niezrownowazonego psychicznie, ktorego pewnej nocy nawiedza krolik ratujac go od smierci.

wiem ze brzmi absurdalnie i infantylnie lecz ten film poprostu trzeba zobaczyc.
swietny film.
polecam.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline śmigło

Donnie Darko
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2006, 08:15:59 pm »
krolik ratujacy od smierci? bez jaj. co to zapowiedz z programu telewizyjnego? gorszej antyreklamy "donniemu" chyba zrobic nie mozna.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline bagienny

Donnie Darko
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2006, 09:14:59 am »
Cytat: "śmigło"
krolik ratujacy od smierci? bez jaj. co to zapowiedz z programu telewizyjnego? gorszej antyreklamy "donniemu" chyba zrobic nie mozna.

No nie wiem. Mnie zachęcił.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Dereq

Donnie Darko
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2006, 12:53:30 pm »
Cytat: "śmigło"
krolik ratujacy od smierci? bez jaj. co to zapowiedz z programu telewizyjnego? gorszej antyreklamy "donniemu" chyba zrobic nie mozna.


celowo tak to napisalem.
bynajmniej choc mozna to inaczej ujac tak wlasnie przedstawia sie bardzo ogolnie fabula z poczatku filmu.
zeby bylo jeszcze bardziej absurdalnie warto dodac iz ten krolik czy istota pod postacia 2-metrowego krolika przepowiada Donniemu koniec swiata ktory ma nastapic za 28 dni 6 godzin 30 minut i 12 sekund i w tym czasie regularnie przewija sie w zyciu Donnie'ego.
naprawde goraco polecam.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline syfon

Donnie Darko
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 18, 2006, 01:52:16 pm »
Cytat: "Dereq"
Jest to opowiesc o chłopaku uwazanym za niezrownowazonego psychicznie, ktorego pewnej nocy nawiedza krolik ratujac go od smierci.
Należy dodać że owy królik jest jedną z pięciu najstraszniejszych postaci w histori kina. B.dobry film.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline Clayman_

Donnie Darko
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2006, 08:46:42 pm »
donnie darko-przereklamowany,bardzo,caly czas zastanawia mnie ktora rzecz przegapilem w tym filmie ktora zadecydowala o jego rzekomej kultowosci,niby nie jest zly ale zeby sioe nim jakos niezdrowo podniecac to chyba za duzo,jest kilka fajnych momentow,muzyka szczegolnie powala,a kilka momentow zenujacych,w sumie nie jest nudny,to ok,takie 5/10
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.