Autor Wątek: Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?  (Przeczytany 9683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KRL

  • Gość
Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 06, 2008, 09:24:10 pm »
MUSI to piwo zimne być.

ja pytam czy kupiłbyś jakby nie był na papierze, a nie czy MUSI.

a jakby wszyscy wydawcy Tobie na złość zrobili i nie drukowali na papierze, to byś se strzelił w głowę czy kupiłbyś?

Offline donTomaszek

Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2008, 12:37:46 am »
Podzielam poglad na pewnego rodzaju subskrybcje. Czytasz na kompie, placisz i dostajesz na papierze. Wtedy tak, zaplacilbym.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 07, 2008, 04:06:50 pm »
Ponieważ wyżej (oraz w innym wątku) wyszło, że czytanie z monitora to ciastko za szybą, czarno widzę ten projekt w wydaniu komercyjnym,

Jestem, natomiast, w stanie wyobrazić sobie   inną opcję.

Komiks, który jest do obejrzenia w necie w całości, powinien być nieściągalny i niedrukowalny.
(Tu pierwsza trudność - wystarczy w Firefoxie lub nawet IE wyłączyć obsługę Javy i daje się sciągnąć. Trzebaby opracować system, który zabezpiecza autora przed nieautoryzowanym ściągnięciem.)

Zapłata za komiks następowałaby jakimś Paypalem i mogłaby wyglądać tak:
Otwierasz okno do wpisania danych, podajesz np numer karty, system szybko autoryzuje transakcję i to uaktywnia opcję "Drukuj" na stronie z komiksem..
Komiks powinien być tak przygotowany, że po wciśnięciu "Drukuj" otrzymać bezbłędny wydruk na A4 np (przy czym okładka na A3 - dwustronnie), w wysokiej jakości itd.

Teraz uzytkownik sam sobie może wybrać rodzaj papieru na okładkę,  na zawartość (tu autor może zasugerować np kredę, czy offset), metodę zszywania/bindowania/klejenia i ma (prawie) pełnowartościowy komiks, który może nawet zasuwać farbą (no..tonerem).
Jestem skłonny przyjąć, że przy dobrze przygotowanej stronie informatycznej (wszystkie te zabezpieczenia, rozdzielczości, formaty itd), no i oczywiście przy ciekawej zawartości i dobrej cenie, troche tego mogłoby się sprzedawać.
Ale nieprędko to chyba jeszcze...
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline BOUNCER

......
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 22, 2008, 08:39:31 pm »
Zdecydowanie wolę wersję papierową Komiksów ale prawdą jest, że często nie wszystko jestem w stanie kupić. Często kieruję się tu pobudkami ekonomicznymi i ze względu na duży wybór muszę rozdzielić swoje zakupy na te którymi jestem zainteresowany i muszę je mieć w kolekcji, na te które może z czasem i przy większym dopływie gotówki sobie zakupię i na te których nie kupię wcale.
Opcja wykupienia czegoś na podobieństwo abonamentu w jakimś wydawnictwie celem przeczytania komiksó byłaby dla mnie bardzo wygodna i na pewno bym z niej czasem korzystał.
Miałbym możliwość zapoznania się z pozycjami, których po prostu zakupić nie mogę.

Offline Ziemniakento

Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 01, 2008, 05:56:27 pm »
http://www.darkhorse.com/zones/hellboy/downloads.php?did=10

Taki bajer by mi pasował- filmomiks. Jeszcze by muzeczkę klimatyczną dopalili. Coś takiego by miało przyszłość.

Offline graves

Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 01, 2008, 07:16:24 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
http://www.darkhorse.com/zones/hellboy/downloads.php?did=10

Taki bajer by mi pasował- filmomiks. Jeszcze by muzeczkę klimatyczną dopalili. Coś takiego by miało przyszłość.

Toż to staroć jest.
Pamiętam jak to przeglądałem w 1999 w ten sposób zamieszczano komiksy, nie tylko hellboya, ale kilka Bettie (z Playboya).
Wtedy były dostępne w ten sposób wykonane takie komiksy:
Bettie page in "Mars wants Bettie"
Bettie page in "Jyngle Jive"
Bettie page in "Spicy Adventure"
Bettie page in "Queen of the Nile"
Hellboy_The_Corpse
Hellboy_The_Iron_Shoes
Hellboy-Ghost
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ziemniakento

Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 01, 2008, 07:44:14 pm »
No patrzaj!
Ale ciekawe.

Offline BOUNCER

.....
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 01, 2008, 09:00:45 pm »
Kiedyś też widziałem hellboya w ten sposób zrobionego. Zapomniałem o tej technice ale fakt, taka internetowa wersja komiksów mogłaby być bardzo popularna. Warto pomyśleć może dzięki odpowiedniemu rozreklamowaniu taka forma komiksowa mogłaby otworzyć oczy rzeszy nowych fanów.....
Jeśli jakaś część komiksów wychodziłaby w formie papierowej i internetowej (przedstawianej w ten sposób) za którą to wersję przyszłoby zapłacić np 30% ceny okładkowej, na pewno byłbym stałym klientem. Nie oznaczałoby to, że przestałbym kupować komiksy. kupowałbym je nadal w takiej samej ilości a może nawet większej, bo dzięki internetowemu poznałbym więcej pozycji, na których zakup się jeszcze nie zdecydowałem. A poza tym jak każdy wielbiciel komiksu, uwielbiam czytać je w wersji papierowej.

Offline sixpence

Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 02, 2008, 10:51:56 am »
Ja bym zapłacił ale za komiksy starsze juz ogolnie trudno osiągalne jak np te z lat 60 lub 70 - może i są ale zeby je skolekcjonować to trzeba wydac majątek, wiec bym sobie skany posciągał.

Teraz np słyszałęm no i doznałęm niestety bo Marvel Comics wypowiedział wojnę skanerom;/ ale jak ja mam sobie obejrzeć Amazing Fantasy # 15 przecież go nie kupie za kilka tysiecy dolców, wiemsa przedruki ale skanerzy zeskanuja orginał i nic nie poprawia a reprint zawsze zmieni klimat.
paty, Greed, Corruption, Power, Hope, Courage, Honor, Justice

Offline Ziemniakento

Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 02, 2008, 04:58:17 pm »
hmm. wiekszosc tych komiksow to jednak chlam, ktory kupuje sie tylko w celach kolekcjonerskich

Offline sixpence

Zapłaciłbyś dobrowolnie za komiks ściągnięty z neta?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 02, 2008, 06:56:35 pm »
W sumie to masz racje bo na 12 numerów licząc w skali wydan na rok to jest zawsze fajnych numerów tak  od 2 do 4/6 ale kupujemy dla numeracji ;]
paty, Greed, Corruption, Power, Hope, Courage, Honor, Justice

 

anything