Autor Wątek: złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski  (Przeczytany 3750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« dnia: Kwiecień 03, 2006, 08:08:54 am »
witam,
nabyłem na WSK6 za 10zł - (na giełdzie w tej śmierdzącej salce) z czystej ciekawości

i sam nie wiem, co myśleć
pomijam, że komiks został wydany przy wsparciu jakiś unijnych funduszy...
pierwsza rzecz to grafika - infantylny prymitywizm, dziecięce rysunki (to przekłada się także na dość proste kadrowania)...
druga rzecz to scenariusz - antynarkotykowy? ale tak barwne opisywanie "jazd" raczej zachęca... opowiedziana historia to kreacja artysty, czy czysta empiria rzemieślnika
scenariusz jest tak dragowy, że pod koniec już kompletnie nie wiedziałem, o co chodzi...
czy ten album jest na serio, czy to prowokacja artystyczna, czy wypociny kogoś, komu Bozia poskapiła talentu i sprawnej ręki?

Złagodzić ból istnienia jest wg mnie o tyle ciekawy, że pokazuje cienką i kruchą granicę między gównem a sztuką - unaocznia, że wszystko zależy od odbioru...
bo można to okrzyknąć tragedią dekady lub arcydziełem - totalnym odjazdem...
sam mam mieszane uczucia - coś jest w tym komiksie - charakterystyczna "dziecięcia" grafika i halunowy scenariusz (bardziej na zasadzie pokazania objawów niż jakieś historii)
autor we wstępie pyta, czy czytelnik chciałby zobaczyć kolejną część... może i bym chciał, ale czy zniosę w podobnej postaci drugi komiks? (jako ciekawostka jest niezły, jako seria - hmn...)

na koniec:
jak dla mnie tragedia - oprócz niedociągnięć interpunkcyjnych zdażają się błędy ortograficzne

P.S. dzięki za autograf

pzdr
j
tamtam!

Offline repek

złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2006, 06:03:37 pm »
Niebawem na komiks.polter.pl powinna pojawić się rozmowa z autorem. Kontakt nie jest prosty, więc chwilkę to zajmie.

Sam komiks można uznać i za bezsensowny, i za arcygenialny, szczególnie w kilku miejscach, gdzie określenie 'tripowy' to mało powiedziane. Sam nie do końca wiem, co o tym myśleć [mnie też męczą błędy ortograficzne, które na pewno nie są celowe], gdyż - z drugiej strony - jest w tym komiksie kilka rzeczy wyraźnie zaplanowanych i konsekwentnie poprowadzonych [jak ostatnia strona i IV strona okładki]...

Pozdrawiam

Offline repek

złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2006, 11:47:11 pm »
Trochę trwało, ale jest. Rozmowa z Tomkiem Obelskim znajduje się tutaj.

Pozdrówka

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2006, 10:21:20 am »
Ktoś jeszcze kupił ten komiks oprócz ljc i repka?

Offline empro

złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2006, 10:30:16 am »
Cytat: "Kingpin"
Ktoś jeszcze kupił ten komiks oprócz ljc i repka?


no mi jakoś nie po drodze było zawsze, bo rysunki mnie odrzuciły, bo jakoś treśc niespecjalnie ciekawie sie zapowiadała, ale jakoś coś się dzieje wokół i chyba trzeba jednak przeczytac i na własne oczy przekonac się co tam w tym "Bólu istnienia" siedzi :)

przy nastepnej wizycie w CK zakupię na pewno :)
choc teoretycznie zapowiada się, że to nie dla mnie zupełnie komiks, ale mylic się, jest rzeczą ludzką :)

Anonymous

  • Gość
złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2006, 10:59:13 am »
ja mam kupilem
alem jeszce nie przeczytal:(

jak w koncu sie zabiore to cos napsize

Offline Łamignat

złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2006, 01:40:39 pm »
ja też kupiłem to "cudo" ale jakoś nie mogę sie do niego zabrać.
Jest to jedna z nielicznych pozycji, z którą jakoś mam pod górke z czytaniem.
Ale w sobotę otworzę zacne stronice i zdam relację.

Offline ljc

złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2006, 08:04:22 am »
witam,
znam jeszcze jedną osobę - można powiedzieć, że ja namówiłem na WSK :)
jej się podobało (oddycham z ulgą:)

P.S. widziałęm ten komiks w "metrze" za 20zł - chyba bym nie kupił za taką cenę...
tamtam!

Offline repek

złagodzić ból istnienia - Tomasz Obelski
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2006, 12:15:23 pm »
Bo on okładkowo tyle kosztuje. Kreda, full kolor, 50 stron...

Ja znam dziewczynę, która się tą grafiką zachwycila i kupiła chyba 3 egzemplarze dla domu środowiskowego, żeby dać je chłopakom, którzy przypominają bohaterów tego komiksu...

Pozdrówka