Autor Wątek: Aktualności z USA  (Przeczytany 358299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 16, 2014, 11:13:25 am »
Serial zapowiada się interesująco. Ciekawe czy pewnego dnia postacie z "Arrow" i "Flasha" "przeskoczą" do wspólnego filmu z bohaterami "Batman/Superman"...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 16, 2014, 11:33:46 am »
Serial zapowiada się interesująco. Ciekawe czy pewnego dnia postacie z "Arrow" i "Flasha" "przeskoczą" do wspólnego filmu z bohaterami "Batman/Superman"...

Podobno nie, ktoś już się z Warnera wypowiadał, że uniwersum serialowe i filmowe to dwa różne światy, które nie będą się przeplatały. Choć kto wie co przyszłość pokaże, patrząc na to jak DC/Warner budują to swoje filmowe uniwersum, może im się coś odmienić.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2014, 09:36:58 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Piotruposz

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 16, 2014, 08:21:47 pm »
Arrow i The Flash najprawdopodobniej będą do siebie sięgać, skoro jeden jest spin-offem drugiego i w obu udostępnionych klipach z Flashem pojawia się Oliver Queen. A właśnie... poniżej wcześniejszy klip promocyjny:
https://www.youtube.com/watch?v=rnXsnR-2AvU
Uważam, że to świetny sposób na przykucie uwagi widza :smile:

Co do uniwersum filmowego, to ostatnio ogłoszono, że będzie odcięte od telewizyjnego. Ponadto serial Gotham będzie emitowany przez inną stację, więc wątpię by łączył się z seriami z CW.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 17, 2014, 04:54:37 am »
Normalnie wrzuciłbym to do tematu z Flashem, ale takowego chyba nie ma.

Pierwszy zwiastun serialu "The Flash" ze stacji CW, będącego spin-offem "Arrow".

https://www.youtube.com/watch?v=Yj0l7iGKh8g

Na wstępie dostajemy Reverse Flasha/Professora Zooma oraz Weather Wizarda. Zapowiada się obiecująco.
Jak zobaczyłem "From the creators of Arrow" to w mojej głowie od razu zapaliło się "nie jestem zainteresowany".

Arrow'a obejrzałem pierwsze 10 odcinków. Zmęczyłem pierwsze 10 odcinków. Mimo całej mojej sympatii do superhero, takiego drewnianego aktorstwa nie było nawet w Kac Vegas.

Cytując kolegę z innego forum:
Cytuj
Mnie Arrow rozczarował. Myślałem że dostaniemy Zieloną Strzałę jak w JLU, wesołego i dowcipnego wiecznego optymistę. Dostaliśmy batmana z łukiem. Arrow moim zdaniem to takie Smalville + New 52 + grimdark.

Offline Julek_

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 17, 2014, 08:42:32 am »
Porcja zeszłotygodniowych wieści zza Oceanu.

Kobiece X-Men wg. Guggenheima, raport Erica Powella z pracy nad Goonem, zapowiedz "Fade Out" Bru i Phillipsa oraz filmowy Gambit z Channingiem Tatuemm w roli głównej. Tak, trochę o "Flashu", o którym tu dyskutujecie też jest. Ale mnie ten pięciominutowy extended trailer jakoś niespecjalnie przekonuje.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/05/1601-trans-atlantyk-253.html#more

Offline Piotruposz

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 17, 2014, 01:19:30 pm »
Jak zobaczyłem "From the creators of Arrow" to w mojej głowie od razu zapaliło się "nie jestem zainteresowany".

Arrow'a obejrzałem pierwsze 10 odcinków. Zmęczyłem pierwsze 10 odcinków. Mimo całej mojej sympatii do superhero, takiego drewnianego aktorstwa nie było nawet w Kac Vegas.

Cytując kolegę z innego forum:

Bardzo krzywdzące podejście (by nie powiedzieć "ignoranckie"). Rozumiem, że nie lubisz Arrow, bo to faktycznie serial ze średniej półki i ja mam do niego spory dystans, ale Flash wydaje się być serią tworzoną z zupełnie innym podejściem do postaci. Barry Allen (widziany w odcinkach Arrow 2x8 i 2x9) zachowaniem bardzo przypomina Wally'ego Westa z animowanej serii Justice League, a zdjęcia ze traileru wskazują na przeciwieństwo mrocznych scenerii w Arrow. Poza tym z miejsca sięgają po takie postacie jak Reverse Flash i Weather Wizard, więc skreślanie tego serialu przez pokrewieństwo z Arrow wydaje się być podyktowane czymś innym niż tym, że wygląda podobnie. Uprzedzeniami do twórców.

A samo Arrow? To serial, który miał problem z wciągnięciem widzów (w szczególności tych lubiących komiksową i animowaną wersję Queena). Twórcy od początku byli przesadnie ostrożni i bali się mocno czerpać z uniwersum komiksowego. Powoli i stopniowo się to zmieniało i wg mnie drugi sezon jest znacznie lepszy od pierwszego. Nie zmienia to jednak faktu, że sporo ludzi nie będzie chciało przebrnąć przez pierwszy. Ja przy obu się dobrze bawiłem, bo mam spora rezerwę do tego.
Sama obsada jest raczej średnia, jednak pojawia się potem sporo fajnych postaci (w porządku są aktorzy grający Deadshota, Roya Harpera, Felicity, Amandę Waller, Diggle'a no i Barry'ego Allena :p).

N.N.

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 17, 2014, 02:18:19 pm »
Bardzo krzywdzące podejście (by nie powiedzieć "ignoranckie"). Rozumiem, że nie lubisz Arrow, bo to faktycznie serial ze średniej półki i ja mam do niego spory dystans, ale Flash wydaje się być serią tworzoną z zupełnie innym podejściem do postaci.
Uważam, że bardzo aroganckie jest nazywanie ignorantem kogoś, kto przemęczył się, obejrzał dziesięć godzin serialu, który mu się nie podobał i na tej podstawie coś na temat tego serialu i jego twórców orzeka.Jeśli twórcy "Flasha" zdecydowali się reklamować swój serial hasłem, że jest on podobny do czegoś innego, to ich problem. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że reklama jest tylko reklamą i że reklamowane dzieło może się różnić od naszych wyobrażeń na jego temat. SAle gdyby ktoś zachęcał mnie do obejrzenia filmu, równie ekscytującego i trzymającego w napięciu jak filmy Bergmana, to raczej nie spodziewałbym się szpiegowskiej intrygi, pościgów samochodowych i licznych strzelanin.
Obejrzałem cały pierwszy sezon "Arrow" (nie jestem wielbicielem komiksowej i animowanej wersji Quinna, nie oczekuję mocnego czerpania z uniwersum komiksowego, rezerwy wobec filmowanych światów mam naprawdę dużo, na brak tolerancji też nie grzeszę) i nie mam ochoty oglądać sezonu drugiego. Zapewnienia, że jest znacznie lepszy, jakoś mnie nie przekonują, bo nie wierzę, by aktorzy zdołali w ciągu roku nauczyć się grać, a twórcy podnieśli o 100% umiejętności warsztatowe. Co najwyżej, scenarzysta może do fabuły dorzucić więcej  atrakcji. Jeśli jednak wadami są drewniane aktorstwo i chybiony koncept intrygi (Batman z łukiem), to działania tego typu mają tyle samo sensu, co dodawanie do psiej kupy cukru i rodzynek dla poprawienia smaku.

Offline adro

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 17, 2014, 06:16:41 pm »
NN, ale u Bergmana czasami jest wiecej akcji i napiecia niz w niejednym thrillerze :razz:
pzdr
BTW pamietam stary serial o flashu. Wiem, ze tamten serial bardzo mi sie podobal. Mam nadzieje, ze nowa odslona przygod blyskawicy tez bedzie ok. BTW co do tego arrowa to mnie zasmuciliscie, nastawialem sie na ten serial juz od jakiegos czasu  :sad:
[size=78%] [/size]
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 17, 2014, 07:16:43 pm »
NN, ale u Bergmana czasami jest wiecej akcji i napiecia niz w niejednym thrillerze :razz:
Ja wiem, bo widziałem większość jego filmów. Niemniej przyznasz, że szpiegowskich intryg, pościgów samochodowych i strzelanin tam nie ma.

Offline Piotruposz

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 17, 2014, 07:45:49 pm »
N.N., odniosłem się tylko do faktu, że zbyt często wpada się w pułapkę skreślania czegoś ze względu na nazwiska twórców. Sam łapię się na tym, że nazwiska mnie zniechęcają i warto z tym walczyć (oczywiście nie do tego stopnia by zagłębiać się dziesiąty raz w kolejną miałka produkcję). Może za bardzo chcesz postrzegać mnie jako osobę arogancką i tak spojrzałeś na wypowiedź. Zresztą sądzę, że Emeryt się chyba nie oburzy tak jak Ty.

Bądź co bądź Flash wygląda na lepiej zrealizowany wizualnie serial z większym budżetem i chętnie go obejrzę. A drugi sezon Arrow ma faktycznie więcej atrakcji w fabule (a ostatnio pojawiło się kilka fajnie zmontowanych sekwencji), natomiast realizacja i aktorstwo stałej obsady się nie zmienia.
Czy Ty, N.N., zamierzasz skreślić Flasha tylko przez to, że ma wspólnych twórców z Arrow? A może masz zastrzeżenia co do zapowiedzi?
A co do samego konceptu Batmana z łukiem to chyba od dawna wiadomo, że Green Arrow to jego kopia (bogacz z nastoletnim pomocnikiem, Arrow-Cave, Arrow-Car, Arrow-Signal).
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2014, 07:59:01 pm wysłana przez Piotruposz »

Offline adro

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 17, 2014, 08:14:25 pm »
NN calkowita zgoda :razz:
Po prostu roznym ludziom podobaja sie rozne rzeczy i kazdy ma prawo wyrazic swoja negatywna opinie. chyba nie ma na swiecie dziela, ktore podobaloby sie absolutnie kazdemu. BTW ja jednak mimo wszystko daje 2-3 szanse takiemu serialowi. Jezeli mi nie podejdzie odpuszczam, ale np taki serial jak the wire zlapal mnie dopiero za 2-3 podejsciem. Wszyscy zachwalali, a ja tego nie widzialem. Dopiero pod koniec 1 sezonu chwycil mnie bakcyl i lyknalem wszystkie sezony doslownie w pare dni. Inne seriale lapaly mnie od razu (np SOA, Shield) tak to juz jest.
[size=78%]pzdr   [/size]
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 17, 2014, 09:12:35 pm »
NN calkowita zgoda :razz:
Po prostu roznym ludziom podobaja sie rozne rzeczy i kazdy ma prawo wyrazic swoja negatywna opinie. chyba nie ma na swiecie dziela, ktore podobaloby sie absolutnie kazdemu. BTW ja jednak mimo wszystko daje 2-3 szanse takiemu serialowi. Jezeli mi nie podejdzie odpuszczam, ale np taki serial jak the wire zlapal mnie dopiero za 2-3 podejsciem. Wszyscy zachwalali, a ja tego nie widzialem. Dopiero pod koniec 1 sezonu chwycil mnie bakcyl i lyknalem wszystkie sezony doslownie w pare dni. Inne seriale lapaly mnie od razu (np SOA, Shield) tak to juz jest.
[size=78%]pzdr   [/size]
Przypomnę, że odezwałem się tylko dlatego, ze ktoś wyraził negatywną opinię o kimś, kto wyraził negatywną opinię.

Piotruposz: Właśnie tak. "Flasha" już skreśliłem i sięgnę po niego dopiero wtedy, kiedy (i o ile) przeczytam kilkanaście pozytywnych opinii na temat tego serialu (wyrażonych przez tych, którzy go widzieli). Rzeczy do czytania i oglądania jest tak dużo, że niewątpliwie nie ma sensu marnować czasu na rzeczy wątpliwe.

Offline graves

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 18, 2014, 11:51:11 am »
Ja obejrzałem (jak wcześniej pisałem) wszystkie odcinki Arrow do 11 odc II sezonu.
W tym co mówicie jest bardzo dużo racji. Pierwszy sezon nie był zbyt dobry. Porównałbym go jeśli chodzi o zaciekawienie widza do "SGU" - też był tak wciągający. Pokazywanie przez pół odcinka retrospekcji z wyspy, też nie wpływały na pozytywny odbiór akcji bieżącej. Było to dosyć ciekawe w pierwszych odcinkach, później stało się nieco meczące. Powyżej 10 odcinka miałem mały kryzys i chciałem przerwać oglądanie. Jakoś jednak przetrwałem polowe I sezonu, głównie dlatego, że jak leciał odcinek to siedziałem na forum (także środka I sezonu prawie w ogóle nie pamiętam) :) Fakt jednak jest taki, że serial ten zaczął się powoli zmieniać pod koniec I sezonu (w sumie to do pierwszego porządnego lania i kryzysu jaki przeszedł Oli).
I sezon kończy się wielkim BUM... i drugi sezon jest już zupełnie inny.
Oli zmienia swoje postępowanie. Od Barrego dostaje maskę. pojawiają się postacie z retrospekcji, które wydawały się już całkowicie zakopane w przeszłości... oraz liga zabójców Ra's Al Ghula.
W sumie to spokojnie można ten serial zacząć oglądać od II sezonu, jak ktoś się wciągnie i będzie chciał zobaczyć jak to się zaczęło to może pomęczyć I sezon, ale nie jest to konieczne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Piotruposz

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 18, 2014, 01:49:37 pm »
Ja uważam, że jakkolwiek retrospekcje w pierwszym sezonie były męczące, tak w drugim pomogły w świetny sposób - krok po kroku - zbudować postać prawdziwego, pełnoprawnego, telewizyjnego superłotra - Deathstroke'a.
Przemiana Slade'a jest w drugim sezonie pokazana bardzo ciekawie. Do tego widzimy Barry'ego Allena i córkę Ra's al Ghula. Sezon i tak mi kilka słabszych epizodów, ale końcówka jest dla mnie zadowalająca. No i rozwija się postać Roya Harpera w tym sezonie, co mnie bardzo cieszy.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 18, 2014, 07:32:13 pm »
Wszystko pięknie i ja Wam wierzę, ale nie jestem w stanie oglądać kłód drewna, które udają, że umieją grać.

Wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek Shadow Line (z BBC) - i pomijając dobrą intrygę, to miło się patrzy na samych aktorów.

True Detective - świetny serial, ale ja nie mogłem wzroku od Matthew oderwać.

Dobre aktorstwo pociągnie KAŻDY film. Zresztą, świetny przykład - Pan i Pani Smith.