trawa

Autor Wątek: Aktualności z USA  (Przeczytany 357190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 26, 2014, 01:52:42 pm »
wczoraj rozdano tegoroczne nagrody Eisnera:

http://behindthepanels.net/sdcc-2014-eisner-award-winners-announced/

z rzeczy szczególnie nas interesujących:

- Saga po raz drugi z rzędu zdobyła nagrodę za serię kontynuowaną, a Brian Vaughan po raz drugi z rzędu nagrodę dla najlepszego scenarzysty. Fiona Staples najlepszą malarką

- Zaduszki - najlepsza nowa powieść graficzna

- Parker - najlepsza adaptacja z innego medium oraz najlepsze liternictwo

- Battling Boy - najlepsza publikacja dla nastolatków

Offline Danio237

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 27, 2014, 06:19:30 pm »

Cytat: hatak.pl
Grant Morrison zaprezentował mapę alternatywnych wszechświatów z serii "Multivesity", w której pojawią się nowe wersje bohaterów ze stajni DC, m.in. wychowany przez faszystowskie Niemcy Superman.

http://hatak.pl/artykuly/superman-nazista-justice-league-jako-wampiry

Offline adro

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 27, 2014, 07:14:03 pm »
Wyglada to interesujaco, ciekawe co tam Morrison wysmaruje. Inna sprawa, ze temat mulitiverse nie jest zbyt oryginalny.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kelen

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 27, 2014, 07:58:45 pm »
No chyba właśnie na odwrót. Dzięki niemu można właśnie pokazać mnóstwo fajnych interpretacji znanych postaci.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline adro

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 27, 2014, 10:06:03 pm »
nie no masz racje, ale dc juz przerabialo ten temat i nie tylko dc. Mimo wszystko idea multiverse w rekach morrisona to moze byc bomba :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Tai

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 27, 2014, 10:19:44 pm »
Morrison ma czasami dziwne pomysły, które nie zawsze nadają się do głównego universum DC. Danie mu tej serii jest dobrą decyzją. Tam będzie mógł wymyślać co mu się podoba. Chciałbym kiedyś po polsku poczytać jego "Multivesity".

Offline Garf

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 11, 2014, 09:20:05 pm »
Potwierdziły się krążące od jakiegoś czasu po Internecie pogłoski: w nadchodzącym evencie Marvela "Axis" bohaterowie i złoczyńcy zamienią się rolami. Kompas moralny każdej postaci, którą dotknie wspomniana w linkowanym poniżej artykule "Inversion", obróci się o 180 stopni. Będzie to źródłem zapowiadanej zmiany w osobowości Iron Mana; zobaczymy też m.in. Sabretootha z kodeksem moralnym, heroicznego Carnage'a i przykładnego biznesmena Hobgoblina (ci dwaj będą mieli własne miniserie) oraz jakże zgrabnie nazwanego Kluha, opisywanego jako "Hulka Hulka" (czym Hulk jest dla Bannera, tym Kluh będzie dla Hulka). Więcej na http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=54736.



Promocyjny GIF Paula Renauda.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Johnson

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 18, 2014, 03:04:13 pm »
Niedawno ukazało się wydanie zbiorcze najnowszego autorskiego projektu Jeffa Lemire'a pt. "Trillium". Od razu zamówiłem i po przeczytaniu jestem bardzo zadowolony z zakupu. Narracja prowadzona jest z perspektywy dwóch osób znajdujących się w dwóch jakże różnych okresach. Pierwszą osobą jest William - żołnierz walczący na początku dwudziestego wieku. Druga osoba to Nika - naukowiec pracujący nad znalezieniem odtrutki na zabójczego wirusa zagrażającego całemu gatunkowi ludzkiemu. Dodam jeszcze, że losy Niki obserwujemy w roku 3797, a więc tych dwoje ludzi dzieli ogromna przepaść czasowa. Ich losy połączy świątynia wybudowana przez Inków w Amazonii oraz tajemniczy kwiat o nazwie Trillium.


Generalnie fabuła, to kosmiczne love story z wymyślnymi elementami podróży w czasie i przestrzeni. Moim zdaniem, historia jest bardzo wciągająca i nie pozwala oderwać się od czytania. "Rasa" Inków oraz tajemnica związana z ich kulturą intryguje. Do tego Lemire zamieścił w scenariuszu ciekawe motywy z paradoksem czasowym, a w pewnym momencie nawet dosłownie odwrócił narrację o 180 stopni.


To, co jeszcze bardzo podobało mi się w tej historii, to to, że zabawa nie kończy się wraz z przeczytaniem komiksu. Postaram się wytłumaczyć o co chodzi. Otóż w fabule występuje kosmiczna rasa, która siłą rzeczy posługuje się innym językiem niż angielski. Dzięki sprytnemu zabiegowi Lemire'a, język ten, przetłumaczony jest tylko częściowo, a na niektórych stronach nie jest przetłumaczony w ogóle. Ogólna sytuacja jest dla czytelnika zrozumiała, ale ta niewiadoma pozwala nam się wczuć w postaci, które również nie rozumieją języka obcych. Na końcu albumu zamieszczony jest alfabet tej rasy z zamiennikami w postaci angielskich liter. Zabawa po prostu polega na tym, żeby pozamieniać obce litery na angielskie i w ten sposób odczytać słowa, które wcześniej nie były zrozumiane. Na tą chwilę nie przetłumaczyłem jeszcze wszystkiego, ale mogę powiedzieć, że teksty mają znaczenie dla fabuły i odsłaniają dodatkowe smaczki całej historii. Przyznam, że wcześniej nie spotkałem się w komiksach z takim bajerem, ale to tłumaczenie na własną rękę sprawia mi to dużo radochy.


Generalnie bardzo podoba mi się to, co robi Jeff Lemire i z niecierpliwością czekam na jego kolejny projekt (który jest już zapowiedziany). Zastanawiam się nawet czy nie sięgnąć po jakieś jego ongoingi z DC, jak np. "Animal Man" lub "Green Arrow".

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 18, 2014, 04:45:32 pm »
Przyznam, że wcześniej nie spotkałem się w komiksach z takim bajerem, ale to tłumaczenie na własną rękę sprawia mi to dużo radochy.


sięgnij po ARQ - tam też jest sporo zabawy z czytelnikiem.

Offline adro

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:52:15 pm »
No Johnson zrobiles mi smaka na ten komiks, moze jakis polski wydawca skusi sie na autorskie projekty Lemire'a. opowiesci to jednak troszke za malo, jesli chodzi o komiksy Lemire'a po polsku.
pzdr
PS Btw zauwazylem, ze timof mial wydac underwater welder w 2013 roku, ale jednak nic z tego nie wyszlo, szkoda. Moze w tym roku ten komiks ukaze sie po polsku, oby  :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Johnson

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 19, 2014, 08:53:01 pm »
Pytałem kiedyś przez Facebooka Timofa o "Underwater Welder" i dostałem negatywną odpowiedź. Na ten rok nie mają tego w planach. Ale nie ma co narzekać, bo ten komiks jest akurat łatwo dostępny w oryginale. Podobnie zresztą jak "Trillium".


@wujekmaciej - dzięki za polecankę.

Offline adro

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 20, 2014, 04:45:27 pm »
Szkoda underwater welder, niby sa to komiksy latwo dostepne, ale jednak wole polskie edycje  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline koziorozec1979

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 26, 2014, 02:50:00 pm »
Szkoda underwater welder, niby sa to komiksy latwo dostepne, ale jednak wole polskie edycje  :razz:
pzdr
ja też bym chętnie wziął wydanie PL ale widocznie popytu na Lemire'a wielkiego w Polsce nie ma.
Trza sprowadzić :sad:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 10, 2014, 12:19:44 pm »
Wydane w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela "Tajne Wojny" zostały przyjęte przez polskich czytelników raczej chłodno. Drugie Tajne Wojny ponoć były jeszcze gorsze. Tymczasem za oceanem od maja przyszłego roku startują najnowsze Tajne Wojny:

www.comicbookresources.com/?page=article&id=56160

Biorąc pod uwagę, że piszę to Hickman, może być to pierwsze naprawdę dobre wykorzystanie konceptu Tajnych Wojen.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 10, 2014, 02:13:10 pm »
czy ktoś z Was mógłby podać linka gdzie na comicbookresources są te wszystkie listy TOP zmagazynowane ?