Autor Wątek: Aktualności z USA  (Przeczytany 351609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 10, 2014, 03:41:27 pm »
czy ktoś z Was mógłby podać linka gdzie na comicbookresources są te wszystkie listy TOP zmagazynowane ?
Nie ma jednego miejsca.


Kliknij w ten link: http://goodcomics.comicbookresources.com/ i przejrzy sobie całą listę "categories"z prawej strony. Artykuły spoza bloga Comics Should Be Good nie są posegregowane więc najlepiej skorzystać z opcji wyszukiwania w górnej belce strony CBR wpisując takie słowa jak 'top', 'greatest', 'comics', 'writers', artists' itp..

Offline Julek_

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 19, 2014, 07:45:37 pm »
Wygląda na to, że „Time Runs Out” nie będzie zwieńczeniem przygody Jonathana Hickmana z Mścicielami, a zaledwie kolejnym aktem zbliżającym nas do wielkiego finału. Wątek zderzeń alternatywnych rzeczywistości, który był motorem napędowym „Infinity”, później stał się powodem rozłamu Avengers w „Original Sin”, a już wkrótce całkowicie zmieni status quo na Ziemi-616 po zakończeniu „Time Runs Out”, będzie punktem wyjście nowego crossoveru zatytułowanego „Secret Wars” (brzmi znajomo, co?).

Ten i więcej newsów z USA w najnowszym wydaniu T-A!

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/10/1763-trans-atlantyk-278.html

Offline spence

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 22, 2014, 06:29:13 am »
W styczniu wychodzi w Image numer czternasty Zero z Markiem Oleksickim na rysunkach https://d138hkes00e90m.cloudfront.net/news_images/zero_14.jpg Patrzac na ostatnia wspolprace Kota z Oleksickim (http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=21906) i patrzac na to ze poki co to bardzo ladna seria jest to czekam D: Zreszta Oleksicki to Oleksicki D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Julek_

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 28, 2014, 02:05:33 pm »
Chyba nie sądziliście, że debiut Ant-Mana na wielkim ekranie obejdzie się bez nowej serii komiksowej z jego udziałem? On-going zapowiedziany podczas panelu Axel-in-Charge wystartuje w styczniu przyszłego roku. Tak sobie to sprytnie w Marvelu wymyślili, żeby jego pierwsze wydanie zbiorcze trafiło na półki w okolicach kinowej premiery filmu z Paulem Ruddem i Michealem Douglasem.

... czyli o Ant-Manie w nowym wydaniu Trans-Atlantyku. A więcej newsów (między innymi o planach Vertigo, nowym komiksie Corbena i powrocie Corto Maltese) tutaj:

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/10/1769-trans-atlantyk-278.html

Offline Julek_

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 02, 2014, 11:12:56 am »
Przegląd najważniejszych komiksowych nowości zza Oceany - na Kolorowych piszemy o tajemniczych zapowiedziach Marvela na lato 2015, nowym projekcie Adiego Shankera z sędzią Dreddem, wielkim zwycięstwie rodziny Jacka Kirby`ego, o tym, jak Dom Pomysłów chce z Wolverine`a zrobić swojego Batmana, nowej serii z Spider-Gwen w roli głównej i współpracy IDW Publishing z Thrillbent.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/11/1771-trans-atlantyk-280.html

Offline Julek_

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 10, 2014, 06:49:24 am »
Marvel ma swoje "Secret Wars", a DC - "Convergence". Startujący w kwietniu przyszłego roku event ma nie tylko być formą uczczenie 30. rocznicy słynnego "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach", ale także odpowiedzieć na wiele pytań, która pojawiły się wraz z New 52.

O dcowskim "Convergence" i innych komiksowych wydarzeniach zza Oceanu jak zwykle w Trans-Atlantyku

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/11/1779-trans-atlantyk-281.html

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 10, 2014, 07:14:48 pm »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 11, 2014, 02:04:29 pm »
Najnowsze plany wydawnicze Marvela zrobiły niezłą burzę na zagramanicznych forach. Na Avalonie już ktoś je wrzucił, ale, że nie każdy czyta forum Avalonu (błąd) ja pozwolę sobie wrzucić je tutaj. :wink:

 :arrow: Omnibusy:
Annihilation: Conquest Omnibus
 X-Men/Avengers: Onslaught Omnibus
 Captain America: Return of the Winter Soldier Omnibus
 Star Wars: The Original Marvel Years Omnibus Volume 2
 
 :arrow: Epic/complete Collection:
 Iron Fist Epic Collection: The Fury of Iron Fist
 Captain America Epic Collection: Streets of Poison
 Fantastic Four Epic Collection: Strange Days
 Avengers Epic Collection: Behold… the Vision
 Black Panther by Christopher Priest: The Complete Collection Volume 1
 Secret Warriors Complete Collection vols. 1-2
 Runaways: The Complete Collection Volume 4
 Howard the Duck: The Complete Collection Volume 1
 Spider-Man: Big Time: The Complete Collection Volume 4
 X-Men: The Hunt for Professor X
 Ant-Man: Scott Lang
 Venom by Rick Remender: The Complete Collection Volume 1
 Deadpool Classic Volume 11: Merc With a Mouth
 Nick Fury, Agent of S.H.I.E.L.D. Classic Volume 3
 Damage Control: The Complete Collection
 Spider-Man: The Complete Alien Costume Saga Book 2
 
 :arrow: OHC
 Hawkeye vol 2 OHC
 Thor vol 2 OHC
 Deadpool by Posehn & Duggan Volume 2
 Guardians of the Galaxy Volume 1
 Guardians of the Galaxy & X-Men: Black Vortex

Pogrubiłem moim subiektywnym zdaniem najciekawsze zapowiedzi. :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2014, 03:09:36 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline miki2001

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #233 dnia: Listopad 21, 2014, 07:37:58 pm »

Offline Julek_

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 20, 2014, 12:01:06 pm »
Dzisiejszy Trans-Atlantyk oznaczony numerem 285 na bogato! Kuba Oleksak z Pawłem Szczygielskim piszą o rewolucji u Archiego, nowych seriach Cullena Bunna i Warrena Elllisa, obsadzie "Suicide Squad", radzieckim kosmonaucie z kompleksem Boga, czyli nowym herosie z Valianta i to jeszcze nie wszystko, a na deser - zbroja Iron-Mana z "Age of Ultron"

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/12/1797-trans-atlantyk-285.html

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 28, 2014, 07:10:35 pm »
Na portalu CBR pojawiły się zbiorcze wyniki tegorocznego głosowania na najlepszych scenarzystów/artystów komiksowych.
2014 Top 100 Comic Book Writers and Artists Master List
Moore i Morrison wyprzedzają resztę o kilka długości - ogromna przewaga chociażby nad trzecim Gaimanem. Wyniki głosowania na artystów po raz kolejny udowadniają mi że nie znam się/nie mam gustu. :smile: Moi ulubieńcy orbitują gdzieś w okolicach 20-30 miejsca.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 28, 2014, 07:18:55 pm »
Na portalu CBR pojawiły się zbiorcze wyniki tegorocznego głosowania na najlepszych scenarzystów/artystów komiksowych.
2014 Top 100 Comic Book Writers and Artists Master List
Moore i Morrison wyprzedzają resztę o kilka długości - ogromna przewaga chociażby nad trzecim Gaimanem. Wyniki głosowania na artystów po raz kolejny udowadniają mi że nie znam się/nie mam gustu. :smile: Moi ulubieńcy orbitują gdzieś w okolicach 20-30 miejsca.

trochę dziwi mnie ten fenomen Gaimana. w poprzednim głosowaniu na CBR też był trzeci. poza Sandmanem nic wybitnego w komiksowie nie zrobił. czyżby jedna seria rzutowała na to ? ja tam cieszę sie z 20. miejsca Hickmana, choć mogł być wyżej :)

Offline maximumcarnage

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 28, 2014, 07:33:11 pm »
trochę dziwi mnie ten fenomen Gaimana. w poprzednim głosowaniu na CBR też był trzeci. poza Sandmanem nic wybitnego w komiksowie nie zrobił.

Moim zdaniem "Czarna Orchidea" czy "Księgi Magii" też były świetne. Ale już za samego Sandmana zasługuje na to miejsce. Ja się cieszę z bardzo wysokiego miejsca Morrisona. Im więcej czytam jego komiksów, im więcej oglądam i czytam jego wypowiedzi, tym większe mam wątpliwości kogo bym postawił na pierwszym miejscu: Morrisona czy Moore'a?

Offline Death

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 28, 2014, 07:50:16 pm »
Ta z ciekawości... A Grant Morrison zrobił cokolwiek co by mogło chociaż buty czyścić Sandmanowi, Strażnikom, czy From hell?  :smile:


Idzie hejt. :D <szykuje się na mega bombardowanie>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2014, 07:57:10 pm wysłana przez Death »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 28, 2014, 07:57:28 pm »
Ta z ciekawości... A Grant Morrison zrobił cokolwiek co by mogło chociaż buty czyścić Sandmanowi, Strażnikom, czy From hell?  :smile:
Tak, zrobił rzeczy bez problemu dorównujące tym tytułom. Niestety nic, co mógłbyś przeczytać po Polsku.

 

anything