Autor Wątek: Aktualności z USA  (Przeczytany 357554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba2111

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #390 dnia: Kwiecień 08, 2016, 11:23:28 pm »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline FloreK9

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #391 dnia: Kwiecień 10, 2016, 04:43:00 pm »
Czyta ktoś "Sheriff of Babylon"? Z tego co widzę zbiera świetne recenzje, kreska fajna, pisze Tom King który podobno ma się zająć Batmanem w Rebirth. To by dobrze zwiastowało. :)

Offline Malibu

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #392 dnia: Maj 19, 2016, 08:29:42 pm »
Variant cover Batman#1 Rebirth XD



Offline 8azyliszek

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #393 dnia: Maj 21, 2016, 11:32:20 am »
No to DC już całkiem pojechało w swoich pomysłach...
http://naekranie.pl/aktualnosci/szokujace-spoilery-z-komiksu-rebirth-1-dc-comics-867397?gal-0-img=1&gal-1-img=3

Rebirth ma jeszcze mniej sensu niż głupie N52.
Spoiler: pokaż
Ale Batman kontra Komediant - to mogłoby być niezłe.

Offline buczanova

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #394 dnia: Maj 21, 2016, 12:57:12 pm »
A mnie to bardzo zaintrygowało, jak wcześniej patrzyłem na "Rebirth" jak na kolejny reboot, tak teraz nie mogę się doczekać, co z tego wyjdzie.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline amsterdream

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #395 dnia: Maj 22, 2016, 12:18:43 pm »
Tym eventem mówią wprost, że schrzanili ostatnie 5 lat historii wydawniczej. Moim zdaniem całe te N52 jak najszybciej powinno odejść w odmęty zapomnienia, ale nie rozumiem dlaczego po prostu nie wrócą do postaci, ciągłości fabularnej i status quo sprzed Flashpointu tylko wymyślają coraz bardziej absurdalne rzeczy. Ja tam olewam to wydawnictwo i już raczej nie kupię żadnego komiksu z głównego uniwersum, który powstał po Flashpoint. To taki mój mały rodzaj bojkotu. I podejrzewam, ze nie tylko mój bo udziały w rynku z miesiąca na miesiąc coraz mniejsze:




W późniejszym okresie, którego wykres nie uwzględnia różnice się jeszcze powiększyły - Marvel ma 45-50% a DC 20-25% w zależności od miesiąca.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2016, 01:07:38 pm wysłana przez amsterdream »

Offline isteklistek

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #396 dnia: Maj 22, 2016, 12:30:57 pm »
Dochody i jakość historii to dwie różne rzeczy, które niekoniecznie idą w parze. Pewnie się powtarzam, ale sporo historii z New52 było świetnych, dobrych i także dobrze się zapowiadających. Można się zastanawiać, czy spadki nie są tym spowodowane tym, że była zbyt duża ingerencja wydawnictwa w tworzone historie, co odbijało się na historiach i może też na bojkotowaniu przez czytelników. Sporo serii trzeba było skracać np. Titans Hunt miało być 12, a jest 8, czyli skrócili serię o 1/3, a to całkiem sporo w przypadku tego tytułu.

Offline amsterdream

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #397 dnia: Maj 22, 2016, 12:55:01 pm »
Generalnie wszystko jest kwestią gustu. Powtarzam się, ale według mnie dobre historie z N52 można policzyć na palcach jednej ręki, wybitnych nie dostaliśmy żadnych. DC straciło wieloletnich czytelników, zyskało nowych, ale ci nie okazali się tak lojalni jak poprzedni i z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej się wykruszają. Na amerykańskich forach masa osób narzeka, że współczesne historie ich nudzą. Brakuje im dziedzictwa i fabularnej ciągłości. DC postanowiło więc to zmienić, ale w najgorszy możliwy sposób - zjeść ciastko i mieć ciastko.

Offline isteklistek

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #398 dnia: Maj 22, 2016, 01:32:22 pm »
Zgadzam się, że problem dziedzictwa i historii jest powodem do narzekań, ale to zawsze tak będzie. W pewnym momencie będzie tak, że aby być na bieżąco jak nowy czytelnik trzeba będzie przeczytać setki zeszytów. Nie ma tutaj pewnie złotego środka, wszystkim się nie dogodzi. Ja się cieszę, bo wraca JSA, choć jeszcze żadnego zeszytu nie można zamówić, więc pewnie będzie na jesieni. Jestem optymistycznie nastawiony do Rebirth, a co z tego będzie okaże się po kilku miesiącach, a będzie co oceniać, bo "moich" serii jest ze 12.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #399 dnia: Maj 22, 2016, 02:29:19 pm »
Generalnie wszystko jest kwestią gustu. Powtarzam się, ale według mnie dobre historie z N52 można policzyć na palcach jednej ręki, wybitnych nie dostaliśmy żadnych.


O ile się zgadzam (bo New52 doprowadziło do sytuacji gdy po prostu przestałem czytać mainstreamowe DC z jednym wyjątkiem) to był mały moment gdy pojawiły się komiksy, które ocierały się o bycie bardzo dobrym komiksem (o wybitności nie mówię, takie rzeczy weryfikuje dla mnie czas a nie pierwsze wejście w opowieść) - Animal Man Lemire i Swamp Thing. Krótki (no nie tak krótki) moment gdy przeniesiono do mainstreamowego uniwersum coś co dla nas jest mentalnie materiałem tylko dla Vertigo i stworzono naprawdę wartościową nową wizję bez większych kompromisów na ciężarze i klimacie opowieści. Animal Mana uważam wręcz za najlepszą rzecz z New52, która powinna być znana/pamiętana jeszcze długo mimo, że tkwiła na uboczu całego 52 (a może właśnie dlatego).
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #400 dnia: Maj 24, 2016, 06:49:24 am »
Porcja newsów zza Oceanu, w której piszemy o tym, jak Marvel podebrał kolejną Ludzką Pochodnię Foxowi, Harley Quinn kręci film, a DC zmienia logo.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2016/05/2142-trans-atlantyk-353.html

Offline 8azyliszek

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #401 dnia: Maj 24, 2016, 07:04:54 am »
Jak było mówione - kompletny restart w wykonaniu N52 był błędem. Świat DC po Kryzysie przetrwał 26 lat, a teraz po zaledwie 5 jest robiony kolejny reeboot. Kompletna klęska a potem wydawnictwo będzie obwiniać czytelników, że nie chcą czytać komiksów, chociaż to DC robi błąd za błędem. To że ten młodzieniaszek jako Superman się nie przyjmie, to ja im mogłem powiedzieć, po paru pierwszych zeszytach. Kiedyś już próbowano zastąpić Supermana Superboyem i to nie wyszło.

I tak dalej... Zmiany trzeba przeprowadzać z sensem i z głową - tak jak Wolfman w 1985. A nie miotać się od koncepcji do koncepcji w pogoni za sprzedażą, która I TAK MALEJE.

Offline absolutnie

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #402 dnia: Maj 24, 2016, 07:25:01 am »
Kiedyś już próbowano zastąpić Supermana Superboyem i to nie wyszło.




Kiedy tak było, bo nie przypominam sobie?

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #403 dnia: Maj 24, 2016, 08:48:47 am »
No jak go zabili i były rządy Supermanów. ;)

Offline absolutnie

Odp: Aktualności z USA
« Odpowiedź #404 dnia: Maj 24, 2016, 09:13:55 am »
No jak go zabili i były rządy Supermanów. :wink:


Ładnie wybrnąłeś. Ale jakbyś najpierw pomyślał, a dopiero potem napisał, to w ogóle nie musiałbyś tego robić.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything