Autor Wątek: Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow  (Przeczytany 2557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarny Msciciel

Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow
« dnia: Kwiecień 06, 2006, 12:19:07 am »
Czesc
1. Jestem calkowicie nowy w WH i Mordheima, w zyciu nie gralem w nic nawet podobnego, ale mimo to postanowilem zaczac:)
2. kupilem sobie paczke 8 witch hunterow na start i powoli bede ich sobie sklejaj, w sobote sie z kumplem umowilem na malowanie, bedzie mnie douczal:)
i teraz pytanie wlasciwe: czy te wszystkie akcesoria ktore dostalem do figurek - miecz, jakies guny i skrzynie - zabijcie mnie skrzynie nie wiem po co - czy to wszystko ma znaczenie co komu przylepie? To znaczy ze jak puszcze wodze fantacji i kapitanowi przylepie pistoleta to bede potem musial ta figurka grac wlasnie jako kapitanem z pistoletem?
Jesli tak prosilbym o pomoc co komu gdzie przylepic:)

oczywsice moze byc tak ze temat juz byl ze 100 razy wtedy moze prosilbym o jakis odnosnik i skasowanie, bo mowiac szczerze nawet nie wiem co za bardzo w helpa wpisywac

Offline Nazroth

Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2006, 06:26:41 am »
W Mordheim i nie tylko kierujemy się zasadą WYSIWYG ("What You see is what You got") co oznacza, że modele powinny miec to co mają wpisane w karcie bandy. Nie działa to wspak, czyli: Jeśli Twój kapitan WH będzie miał pistolet, miecz, kuszę, różowy parasol i paczkę chrupek - możesz wystawić go z dowolną kombinacją tych przedmiotów i niekoniecznie ze wszystkimi.\

Gram WH i zamiast doradzać, to mogę podpowiedzieć co ma mój własny kapitan: Kusza, miecz *(akurat mój ze względu na przerówki itd ma DWA miecze), pochodnia czyli pałka. To wszystko. (Ma też pancerz, ale trudno owiedzieć, czy to lekka, czy ciężka zbroja)
Pozostali łowcy: (a ja jestem bardziej przekonany do kusz itd) mają pałkę&kuszę, miecz&kuszę, oraz rusznicę&brazier iron (dwurak, słuzący za broń specjalną po jakimś czasie w kampaniach)

Elementy dodatkowe, które dostałeś w pudełku mają pomóc w urozmaiceniu tych modeli... można je konwertować. Gdybys dysponował większą ilością części np: z jakieko pudeka plastikowych figurek - mógłbyś  zamienić swoim łowcom całe donie z brońmi, a nie tylko same bronie... opcji jest bardzo wiele.

Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Valten

Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2006, 07:15:18 am »
Dam ci rade a podziekujesz mi kiedy indziej
Sklej ich tak zeby ci sie podobały figórki a jak zaczniesz grac to i tak nie bedziesz zwracał uwagi na to co maja w rekach :D  ;)

a osobiscie nie cierpie WH przez flageli i te tanie pieski banda rodem z TESCO :evil:  :badgrin:
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline MiSiO

Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2006, 11:30:31 am »
Możę lepiej sklej figUrki :D

Skrzynka się przydaje do scenariuszy. Sam zobczysz. Uzbrajaj swoich łowców w góra kilka broni. NIe ma sensu borić z chóplaków choinek obwieszonych sprzętem. Daj im konkretną broń i konkretne zadania na stole.

:D

Offline MiSiO

Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2006, 11:45:51 am »
Możę lepiej sklej figUrki :D

Skrzynka się przydaje do scenariuszy. Sam zobczysz. Uzbrajaj swoich łowców w góra kilka broni. NIe ma sensu borić z chóplaków choinek obwieszonych sprzętem. Daj im konkretną broń i konkretne zadania na stole.

:D

Offline Czarny Msciciel

Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2006, 02:19:58 pm »
wielkie dzieki za pomoc

Na razie nie opowiadajcie mi o zadaniach bo sie dopiero zabralem do rulebooka.
Z tego co wiem to jak juz pomaluje to sie bedzie ciezko doklejalo wlasnie dlatego chcialem ten sprzet zagospodarowac zanim nawet pojade podkladem i nie wiem np czy taki Witch Hunter Zealot  to jest git z tym cepem czy moze go wyciac i wstawic mu tam ten dwureczny miecz.

Czyli z tego co juz wiem moj kapitan co juz dziezy jakis miecz dostanie kusze, nie mam pochodni tylko jakas wielka lampe ale raczej mu nie dam bo go przeladuje.
Do zagospodarowania z glowy (w pracy siedze:)) zostyal mi jeszcze: luk, pistolet, jakas bron palna dluga taka jednorurka i chyba tarcza i jakies noze.

Nie chcialbym pozbawiac nikogo pacynek ani ryb bo wlasnie dla tego tak mi sie podobali witchhunterzy. Aha i co zrobic z takimi jakby 2 okladkami ksiegi?

i Jeszce kolejne pytanie jesli to nie za duzo: chcialem to pomalowac w szarosciach i brazach + stal + siwe, rude, brazowe wlosy. Mozecie mi powiedziec oprocz podkladu na ile farbek min. mam sie finansowo nastawic?

Offline Dwalthrim

Pytanie od nowicjusza jak sobie posklejac Witch hunterow
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:53:59 am »
Kolesie z pacynkami to zealoci, a ci z rozwianym wlosem,brodami i cepami to flagllanci. Części, które Ci zostaną będziesz mial na przyszlość do konwersi. Skrzynke np. możez umieścic na osobnej podstawce, na barykadzie albo w jakimś domku. Co do farbek to jakiś podstawowy zestaw powinien Ci wystarczyć. A i zaopatrz sie w jakiegoś kaplana Sigmara tudzież warrior-priesta z battla. Warto wiec zostawić sobie jakieś sprzęty dla niego, np. jakąś kusze. Bedziesz mial jednego herosa wiecej i to czarującego;). pozdro i powodzenia!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


 

anything