trawa

Autor Wątek: Impact hits vs Salamander Hunting Pack  (Przeczytany 2819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ziemko

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:10:27 pm »
Mam pytanie czy rydwan wjezdzajacy w salki moze sobie wybrac czy impacty wchodza w salke czy skinki , czy normalnie jak przy shootingu losuje 1-4 salki , 5-6 skinki ?

Offline Pająk

Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2006, 03:24:32 pm »
może nie jestem autorytetem, ale się wypowiem:

wg mnie losuje, bo patrząc analogicznie jak rydwan wpada w regiment z bohaterem nie możemy wybrać tylko losujemy... więc przy regimencie mieszanym powinno się zastosować tą samą metodę... ja jak grałem i miałem taką sytuację zawsze stosowałem tą zasadę i nigdy nie zgłaszał sprzeciwów
izardmen
You are 62% Honorable, 43% Bloodthirsty, 60% Magic-minded, and 48% tactically-oriented!

Offline Scimitar

Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2006, 04:01:16 pm »
Cytat: "Pająk"
może nie jestem autorytetem, ale się wypowiem:

wg mnie losuje, bo patrząc analogicznie jak rydwan wpada w regiment z bohaterem nie możemy wybrać tylko losujemy... więc przy regimencie mieszanym powinno się zastosować tą samą metodę... ja jak grałem i miałem taką sytuację zawsze stosowałem tą zasadę i nigdy nie zgłaszał sprzeciwów

Losujesz w co wpadają impacty : 1-4 salki, 5-6 skinki, natomiast ataki już można kierować normalnie.

Bohaterów w oddziale do tego nie mieszajmy, bo w takim wypadku impacty w całości idą w oddział.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

szafa@poznań

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2006, 09:49:51 pm »
podstawy prawne co do powyższego? :D

Offline Nehan

Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 09:54:47 pm »
Zdaje mi sie, że przyczyną tego jest to, że impacty z rydwanu traktuje się jak strzelanie w kwestii rozdzielania hitów. A wtedy salki dostają na 1-4 :)
Mogę się mylić, z zasad miszczem nie jestem. ;)

szafa@poznań

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2006, 09:58:20 pm »
Cytat: "Nehan"
Zdaje mi sie, że przyczyną tego jest to, że impacty z rydwanu traktuje się jak strzelanie w kwestii rozdzielania hitów. A wtedy salki dostają na 1-4 :)
Mogę się mylić, z zasad miszczem nie jestem. ;)


tfu, zgiń przepadnij zmoro nieczysta! przesąd i zabobon!

zajrzyj do RB i wskaż miejsce gdzie pisze że impakty są rozdawane jak shooting...

Offline Nehan

Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:02:08 pm »
A może i rzeczywiście nie :D na mnie nie polegajcie w takim razie, gadam od rzeczy, jak zresztą zwykle. :shock:

JJ

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:12:15 pm »
Cytat: "Nehan"
A może i rzeczywiście nie :D na mnie nie polegajcie w takim razie, gadam od rzeczy, jak zresztą zwykle. :shock:



Monsieur, no naprawdę....

Po prostu wystarczy posłuchać Szafy Poznańskiej, i poszukać uzasadnienia swoich twierdzeń.... :roll:

Ziemko

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:19:57 pm »
Problem jest taki , ze w RB nie ma ani napisane , ze sie rozlosowuje , ani, ze sie wybiera...

szafa@poznań

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:34:46 pm »
moje zdanie po przemysleniu - sa ta bądz co badz ataki close combatowe (z zaznaczonymi wyjatkami). Jesli tak - to bija t tego kto jest w base to base. Jak same salki to nie ma problemu - imho tylko salki. jak mieszanina...to mamy problem - ale powiedzialbym ze rydwanista deklaruje lub losowo...ale jeszcze cos by trza w direwolfie poszukac na bank jest na to cytat :D

Offline Zafael

Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2006, 11:12:09 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
ale powiedzialbym ze rydwanista deklaruje

deklaruje - impacty ?? żart rozumiem ? to powodowaloby problemy natury - deklaruję impacty w bohatera w oddziale, skoro analogicznie do Twej wypowiredzi między salamandrami i skinkami mogę wybierać  :roll:
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline Scimitar

Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2006, 11:17:55 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
moje zdanie po przemysleniu - sa ta bądz co badz ataki close combatowe (z zaznaczonymi wyjatkami). Jesli tak - to bija t tego kto jest w base to base. Jak same salki to nie ma problemu - imho tylko salki. jak mieszanina...to mamy problem - ale powiedzialbym ze rydwanista deklaruje lub losowo...ale jeszcze cos by trza w direwolfie poszukac na bank jest na to cytat :D

Dlatego najrozsądniej jest rozlosować :) W RB tego nie ma niestety.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

szafa@poznań

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2006, 08:58:54 am »
hmm...po glebszym zastanowieniu:

impakty sa atakami w close combacie. Ataki w close combacie jako takie generlanie rzecz ujmując mozna deklarowac w dowolne modele stykające się z atakującym.

Jednak impakty mają kilka wyjątków:
- nie idą w herosów
- nie mozna ich walnac w championa (co tez wyraznie pisze)
- ida przed jakimikolwiek innymi atakami

Wsrod tych specjalnych zasad impaktów nie widze jakos wyjatku dla oddziałów składajaćych się z roznych modeli jak np. herdy czy salki tudziez rat ogry. Jesli nie ma na to zasady szczegołowej w sekcji "impact hits" to stosuje sie zasadę ogólna do ataków combatowych - czyli deklarujesz w modele w kontakcie...

aha dla tych ktorym potrzebne jest tłumaczenie fluffowe (mam dzisiaj dobry humor :P) : co za problem jaac rdwanem 40 km/h i widzac ze przeciw nam ustawia sie linia skladajaca sie z mieczakówi twardzieli lekko nakręcić i wjechać wprost w mięczaków :D

Offline Zafael

Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2006, 09:13:46 am »
Cytat: "szafa@poznań"
hmm...po glebszym zastanowieniu:

impakty sa atakami w close combacie. Ataki w close combacie jako takie generlanie rzecz ujmując mozna deklarowac w dowolne modele stykające się z atakującym.

Jednak impakty mają kilka wyjątków:
- nie idą w herosów
- nie mozna ich walnac w championa (co tez wyraznie pisze)
- ida przed jakimikolwiek innymi atakami



a co jesli jest 4rech zwykłych ludków w tym czempion i heros?? zastanawialiśmy sie nad tym ?

a przypadek zgola lepszy 1den piechor(ewentualnie do tego Chempion)  nam zostal z oddzialu i 2ch herosow - co wtedy? zabijamy impactami jednego/zadnego??

chyba przesadziliśmy z tymi rulsami - sa wyjątki ;)

lepiej rozlosować i uściślić w tych sędziowskich
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Shino

  • Gość
Impact hits vs Salamander Hunting Pack
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2006, 09:37:51 am »
rules are rules... juz w faqach bylo, ze nie mozna targetowac charactera imactami chyba, ze jest jedyny w btb... (a jak jest na monsterze to tylko w dol)...