Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hamtaro666

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 20, 2007, 03:48:41 pm »
Cytat: "richie"
Cytat: "Wilk Stepowy"
Nie tyle "nie ustępuje" co totalnie deklasuje :) Kres to dużo wyższa liga.


Orly?
Wiedźmina mi się czytało sympatycznie (choć bezwstydnie przyznam że do dziś czytałem tylko opowiadanka, ale ciiiiiiiii...) natomiast Piekła i Szpady nie byłem za nic w świecie w stanie w siebie wmusić. Nawet do połowy nie doszedłem i rzuciłem w kąt.
A i tak wszystko się chowa wobec sagi przygód Mordimera Madderdina, licencjonowanego inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu :p


"Król Bezmiarów" a "Piekło i Szpada" to dwie różne stylistyki. Polecam jednak sięgnąć po Króla. Jeśli o Wiedźmina chodzi, to moim zdaniem opowiadania są najlepsze - sporo humoru i pięknych historii. Co nie znaczy, że Sagę warto odpuścić - jest wiele niezłych momentów, ale roi się tam od polityki - aborcja, narkotyki, homosexualizm itp.

Cytat: "Nakago"
Uprasza(m) się Moderatora o ukrócenie rozpusty (a nie radosne w niej uczestniczenie :-p). Off top, Panowie, zauważyliście?...


Nakago nie bądź taka zasadnicza...;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 20, 2007, 04:17:56 pm »
No co ja poradzę, że Kres obok Dukaja i Kossakowskiej to moi ulubieni polscy pisarze xD

Ale ok - khem - uprasza się o nie off-topowanie ;)

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 26, 2007, 10:10:52 pm »
Gessekai Tsuushin
czyli wydana w 1995 roku antologia zbierająca doujinshi do Sailor Moon. Ponad 20 dłuższych i krótszych komiksów. W głównej obsadzie zwykle Haruka i Michiru, ale zdarzyły się też opowieści z pozostałymi Sailorkami i z Mamoru.
Jak zwykle na początek parę słów o wydaniu. Gruby i dobry papier, b.dobra jakość druku, zwłaszcza, że od wydania minęło już 12 lat a strony prawie nie są pożółknięte ani rozmazane. Brak kolorowych stron.
Mamy tutaj prace kilku mało znanych autorek i grup, jak i tych, których komiksy znaleźć można w innych wydaniach zbiorczych (np. w Crystal Planets). Odczuwam brak historii Mario Yamady i jej studia, ale zrekompensowano mi to zamieszczeniem "Valhalla" - duetu Akizuki Setsu i Takano Shou. Ich twórczość na polu doujinów z Uranem i Neptunem również bardzo cenię, choć nie w takim stopniu jak Studia Canopus. A o czym jest "Valhalla"? Kaorinite (:p) zdobywa kryształ serca Neptuna, a Uran stara się za wszelką cenę uratować swoją partnerkę. Potem widzimy, jak opiekuje się dochodzącą do siebie Michiru. Zdecydowanie najlepsza opowieść w tym zbiorku. W innych scenariuszach występują głównie aspekty komediowe np.: rozmowa o tożsamości płciowej między Haruką a Zoisite; Michiru radzi "100 sposobów jak rozebrać Harukę"; Haruka w garniaku i wianuszek jej fanek (a jak powszechnie wiadomo, otoko lubią gdy wielbicielki piszczą i mdleją na ich widok ;) ); pojawia się też stały motyw jak to Ami i Michiru uczestniczą we wspólnych zajęciach artystycznych a Haruka podejrzewa, że rozgrywają się tam różne "brzydkie" sceny. Z innych opowiastek jest tutaj całkiem sympatyczny doujin z pairingiem Ami – Rei, w którym ta druga zostawia na szyi Ami pokaźną malinkę; jest też M/F z udziałem Mamoru i Usagi. Wśród nazwisk twórców m.in.: Minami Kazuka, Aya Kadoi, Romuko Miike.
Porównanie Gessekai Tsuushin do innego zbioru doujinshi – Crystal Planet's – nasuwa się samo. Wydaje mi się, jednak, że nie ma ono wiele sensu bo jednak forma obu tych publikacji jest odmienna. W Crystal Planet's jest znacznie mniej autorów, mniej zamieszczonych komiksów ale za to są one dłuższe. Lepiej pozwala to na ukazanie relacji między bohaterkami oraz ich życia. W Gessekai mamy sporo opowiastek typowo humorystycznych, a takie gag komiksy nadają się idealnie na jednostronicówki. Niewiele mówią one jednak o samych postaciach, choć roli "poprawiacza nastroju" odmówić im nie można :)  
Zakup i lekturę uważam za udane, choć decyzja o nabyciu tego zbioru była podyktowana głównie obecnością w nim pary Ruka i Michi.

Offline Shalaya

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 27, 2007, 01:57:17 pm »
A ja polecam mangę/komix "Usagi Jojimbo" ;)
Mój kumpel z klasy mi pożyczył i mnie to strasznie wciągnęło. Całkiem sympatyczne ;)


Offline Kriss

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 08, 2007, 11:42:50 pm »
“Octopus Garden” autorstwa Mario Yamady. Oczywiście doujin z Ruką i Michi. Doskonałe studium związku z butchem :) plus urocza scena tulenia.
Powoli nadrabiam też zaległości z “Kozure Okami”.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:26:07 pm »
Przeczytałam wreszcie całe Yuri Monogatari #4. Cóż poziom większości historii jest baaaaaardzo kiepski. W konkursie na najgorszy komiks, miałabym trudności, który wybrać. Poza dwoma historiami,  nie ma tu nic wartego uwagi. Raz, że pozostałe opowieści graficznie wyglądają marnie, dwa - fabularnie także wymagają nakładu wielu godzin pracy, są po prostu zbyt infantylne. A nie, zapomniałam o jednej – Kissing the Petals. Zdaje się, że już pisałam w którymś z topików o tej opowieści. Dla dorosłych, ale motywów transgender podanych w taki sposób jak w KTP mam dość na długi okres czasu.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 28, 2007, 09:10:52 pm »
Oral Cavity Infectious Syndrome one shot Shintaro Kago. Matko, po co ja to czytałam. Manga o zgubnym wpływie seksu oralnego na kształt twarzy kobiet. Nigdy nie zrozumiem japońskiego podejścia do erotyki - jak nie okaleczanie narządów płciowych to inne "atrakcje" :/ Przestanę odwiedzać strony z komiksami niezależnymi, żeby znowu nie trafić na coś w tym stylu. A swoją drogą autor chyba za dużo naoglądał się komiksu Black Hole.

Offline Raf Fariszta

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 29, 2007, 09:52:38 pm »
Death Note vol. 1 - wciągający kryminał (?), bóg śmierci, superumysł i świata naprawianie poprzez zabijanie.....czekam na vol. 2....
Nocy Matko Dnia

Offline obik

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 30, 2007, 05:22:27 am »
Cytat: "Raf Fariszta"
Death Note vol. 1 - wciągający kryminał (?), bóg śmierci, superumysł i świata naprawianie poprzez zabijanie.....czekam na vol. 2....

z tym sie zgodze ^^

Offline Niuniek

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 30, 2007, 07:33:19 pm »
Ja też ^^

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 30, 2007, 07:33:54 pm »
a ja nie :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shalaya

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 30, 2007, 07:38:00 pm »
a ja tak :D


Offline tamago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 30, 2007, 07:39:35 pm »
Ja też na tak XD

Offline obik

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 30, 2007, 07:53:23 pm »
ja czytam fma i czekam na następne tomy  ;)  to tyle xD

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 30, 2007, 08:47:00 pm »
To ja przerwę i radzę nie kontynuować.

ps. posprzątałem, ale następnym razem proszę powstrzymać się od takiego cytowania i proszę pisać trochę bardziej rozbudowane posty - następnym razem wywalę wszystko jak leci.