Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 283127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 31, 2007, 09:39:12 am »
Ja teraz zacząłem czytać "Wody głębokie jak niebo" Anna Brzezińskiej. Bardzo dobry zbiór opowiadań o magach, którzy potrafili wzywa demony i tworzy z nich miasta i budynki. Wiem dziwnie to brzmi, ale książka jest świetna.

Offline tamago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 31, 2007, 09:43:09 am »
Od dłuższego czasu czytam sobie WarCrafta (wszystkie książki które wyszły mam XD) i muszę powiedziec że zakochałem sie tej serii!!! suer każda książkę oprucz 2 ostatnich przeczytałem już 4 razy XD!!!

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 31, 2007, 09:46:39 am »
Mi się bardziej podobała książka StarCraft "Krucjata Liberty`ego". Cho muszę przyzna, że cała jej akcja to wszystkie plansze z gry z kampanii Terran widziana oczami korespondenta wojennego.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 31, 2007, 10:00:28 am »
forum literatury piętro wyżej. tutaj piszemy o mangach, które czytamy :P

bo chyba nikt nie zauważył ><
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline tamago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 31, 2007, 10:01:29 am »
tez niezła też niezła... XD
pozostały do przeczytania Diablo i Buldure`s Gate (czy cos).

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 31, 2007, 10:08:56 am »
Baldurs Gate szczerze nie polecam. Anthans tak spłycił grę, że aż szkoda czasu na książkę. Większość bohaterów zabił, resztę opuścił a na końcu wyszła z tego jedna wielka rombanka.

Manga Warcraft też jest niezła.  :D

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 31, 2007, 06:51:52 pm »
Przeprowadzając typowy dla mnie komiksowy eksperyment postanowiłam sięgnąć po magazyn Monthly Cheese! Niestety jedna przeczytana historia i chyba podziękuję. One shot Sex=Love2 Mayu Shinjo. Nie dość, że brzydkie graficznie to jeszcze z 21-latką w roli głównej. I dwa stereotypowe obrazy: za facetów myśli ich narząd, a dziewczyny są łatwe.

Offline Nakago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 31, 2007, 07:06:08 pm »
Mayu Shinjo tak ma :-?. Nie mogę powiedzieć, żebym nie lubiła jej mang, jednak typowa jest w nich spora ilość seksu. Mimo że to shoujo jest. Acz część jej bohaterów, tak poza tym, trochę jednak myśli :-p.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 31, 2007, 07:21:16 pm »
Cytat: "Nakago"
Mayu Shinjo tak ma :-?. Nie mogę powiedzieć, żebym nie lubiła jej mang, jednak typowa jest w nich spora ilość seksu. Mimo że to shoujo jest. Acz część jej bohaterów, tak poza tym, trochę jednak myśli :-p.


Najwyraźniej rozpoczęłam przygodę z Monthly Cheese od złej mangi :?
Nie chodzi o dużą ilość seksu w S=L2. Problem to kreacja bohaterów. Panienka pusta niczym nastka na dyskotece, a on wcale nie lepszy. I jakoś trudno mi uwierzyć, że inni bohaterowie Mayu Shinjo myślą ;)

Offline Nakago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 31, 2007, 07:24:59 pm »
Z doświadczeń, jakie mam z mangami Mayu Shinjo, powiedziałabym, że im krótsza jej manga, tym mniej myślące postaci. Acz przyznać należy, że jej bohaterki z reguły są płytkie, potrafią myśleć jedynie o 'tym swoim', zaś bohaterom zdarza się myśleć również o innych rzeczach. Rzadko, ale jednak.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 02, 2007, 11:49:41 pm »
Dzisiaj dobrałem się do mangi Shin Angyo Onshi (Anime gate wydało anime na podstawie tej mangi pod polskim tytułem "Ostatni strażnik magii"). Opowiada ona o ostatnim strażniku sprawiedliwości z upadłego imperium, który kontymuje swój obowiązek chronienia poddanych zmarłego cesarza. Doświadczony przez życie obrońca sprawiedliwości ma do dyspozycji przyzwaną za pomocą magii armię upiorów i dużą ilość broni palnej. Do tego postanowił być bardziej bezwzględny niż osoby, którym chce wymierzyć sprawiedliwość. Chwilowo przeczytałem 2 pierwsze tomy (cała seria ma ich 10), ale muszę przyznać, że jest świetna. Nie pozbawiona też elementów humorystycznych i głębszego sensu niż tylko zemsta jako pretekst do rzeźni. Gorąco polecam.

Offline Nakago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 03, 2007, 06:18:18 am »
A "Shin Angyo Onshi" to nie jest mahnwa? Myślałam, że komiks jest koreańskiego autorstwa...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 03, 2007, 12:01:23 pm »
Cytat: "Nakago"
A "Shin Angyo Onshi" to nie jest mahnwa? Myślałam, że komiks jest koreańskiego autorstwa...


W sumie racja. My bad

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 03, 2007, 08:37:12 pm »
Sketch Akihito Yoshitomi (Blue Drop). One-shot o licealistkach, tradycyjnie nie mogło zabraknąć w nim shoujo-ai. Jakby pociągnąć historię nieco dłużej to mielibyśmy yuri :) Całość to uczuciowy trójkąt między Saki (główną bohaterką), Riką a Togawą (choć ta jest zdecydowanie postacią drugoplanową).  Pretekstem do nawiązania bliższej relacji stają się zdolności artystyczne Saki, a konkretnie rysowanie portretów.
Jak na one-shot'a shoujo-ai nawet nie taki najgorszy. Yoshitomi jeśli już bierze się za tematykę F/F to lepiej wypada w zwyczajnych historiach, a nie SF.

Offline Nakago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 04, 2007, 07:35:56 pm »
Powtórzyłam sobie dzisiaj przetłumaczone pierwsze 6 tomów "Koori no Mamono no Monogatari" Shiho Sugiury. Ogromnie żałuję, że nie ma dalszych :cry:. Przyznam, że mam słabość do tej mangi, od czasu do czasu zwyczajnie muszę ją przeczytać po raz kolejny. Podoba mi się w niej właściwie wszystko, od grafiki zaczynając (z zaznaczeniem, że nie jestem znawcą - mnie to urzeka), a na ładunku emocjonalnym kończąc. Manga ta nie powinna do siebie zrazić nawet osób ostrożnie podchodzących do yaoi / shounen ai - owszem, jest to ten typ historii, ale chyba tylko dla zasady. Moim zdaniem tam najważniejsze jest to, że jeden z bohaterów jest człowiekiem (no, powiedzmy, on sam siebie uważa za zombie :lol:), podczas gdy drugi jest naturalnym i odwiecznym wrogiem człowieka. Dlatego ich płeć w tym momencie liczy się najmniej, mają wystarczająco wiele przeszkód innego rodzaju. Uczucia są pokazane bardzo ładnie i, według mnie, realistycznie, a jednocześnie manga nie jest pozbawiona humoru. Dla mnie miodzio.

Coś mi się widzi, że za chwilę znowu się za to wezmę - jak już zacznę, to nie mogę przestać :roll:. Ech, marzę, żeby to wyszło po polsku (tzw. 'marzenie ściętej głowy') albo chociaż po angielsku... Jak tak dalej pójdzie, to kupię po japońsku :-p.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

 

anything