Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 12, 2007, 07:03:36 pm »
Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie, więc padło na ten temat.

Jakie mangi możecie mi polecić? Znam,lubię, czytam, kupuję tylko kilka, a mianowicie:
Love Hina
Death Note
Dragon Ball

Jakieś inne w podobnych klimatach? Znaczy wiem, że każda z wyżej wymienionych jest inna, ale ... no wiecie...

Próbowałem Naruto (klimaty DB), ale mi nie podeszło :?

Jakaś manga w klimatach detektywistycznych/ jakiś kryminał?

Pozdrawiam.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 12, 2007, 07:44:33 pm »
Weekend to dla mnie czas intensywnego czytania komiksów. Tym razem padło na kilka yuri&shoujo-ai doujinshi.
Na początek trzy do Strawberry Panic.
Strawberry Feelings - fabuły się tutaj spodziewać nie należy. Akcja ogranicza się do łóżka, w którym...Shizuma prezentuje na Nagisie swoje umiejętności. Zdecydowanie dla dorosłych :p
Strawberry Statement – kolejny z Shizumą i Nagisą w roli głównej. Dziewczyny udają się na spotkanie do ogrodu, tam Nagisa wręcza swojej lubej prezent. Bardzo softowe w porównaniu z wcześniej opisanym :)
Sutopani no Hono – większość z doujina zajmują szkice postaci. Kilka krótkich, komediowych scenek rozgrywa się w szkole. Pojawia się moja ulubiona para z anime SP– Momomi&Kaname, co jest niewątpliwie największym plusem tej publikacji.
Pod względem graficznym Feelings wygląda niczym Yuri Tengoku. Ciekawie wykonane zostało Statements – szkice plus odrobina komputera. Kreskę najbardziej zbliżoną do mangi zdaje się prezentować Fujieda Miyabi w Sutopani i ten doujin graficznie najbardziej przypadł mi do gustu.

Memory of Dreams - doujinshi do Uteny, niestety nie zachwyca ani rysunek ani fabuła. Trzy opowieści: pierwsza z Uteną i Anthy, w którym malowanie ust pomadką urasta niemal do rangi rytuału; drugi luźny z udziałem kilku postaci; trzeci – pojedynek Uteny z moją faworytką Juri. W zasadzie tylko udział Arisugawy zadecydował o lekturze, bo słaba to manga.

Przejrzałam też preview Yuri Hime Wildrose i jestem wręcz zachwycona. Co prawda wciąż bohaterki to uczennice szkoły średniej, ale za to wydawca bardzo wziął sobie do serca znaczenie słowa "yuri" :p

Offline Nakago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 12, 2007, 08:11:09 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Jakie mangi możecie mi polecić? Znam,lubię, czytam, kupuję tylko kilka, a mianowicie:
Love Hina

"Oh My Goddess" próbowałeś? Też można podciągnąć pod harem, acz trochę poważniejszy jednak. Poza tym może inne haremy (ale już w skanach albo w tomikach po angielsku), np. "Mahou Sensei Negima!" (tego samego autora, co LH). Nie wiem, co jeszcze, bo to nie moje tematy. "Ichigo 100%" chyba też pasuje... To raczej Noli może coś doradzić, wydaje mi się.

Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Death Note

"Bleach"? Też o shinigami :-D. Zupełnie inne, ale cóż...

Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Dragon Ball

Może "Hunter x Hunter" i / albo "Yuu Yuu Hakusho"?

Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Jakaś manga w klimatach detektywistycznych/ jakiś kryminał?

Z wydawanych w Polsce (kiedyś) dwa: "Zapiski detektywa Kindaichi" dla młodzieży i / albo "Tu detektyw Jeż" dla dorosłych. Z niewydawanych w Polsce "Meitantei Conan" (nieśmiertelny... ;-)), "Tantei Gakuen Q" - oba typu bardziej młodzieżowego.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Kainti

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 12, 2007, 10:03:14 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Love Hina

Jak juz Nakago napisala, Mahou Sensei Negima i Ichigo 100% na pewno (oba czytalem i polecam), oprocz tego moze byc jeszcze Mahoraba (bardziej komediowe niz romantyczne, ale nie ecchi), lub I's czy Video Girl Ai (bardziej romans).

Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Death Note

To jest raczej jakosc w swoim stylu, trudno znalesc cokolwiek podobnego :). Mozesz sprobowac Mirai Nikki (cos pomiedzy Death Note a Higurashi).

Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Dragon Ball

Hunter X Hunter, Houshin Engi (anime tego lecialo kiedys na rtl7, manga jest duzo dluzsza (22 tomy, anime konczy sie kolo 7-8 tomu i ma inne zakonczenie) i naprawde bardzo polecam :).

Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Jakaś manga w klimatach detektywistycznych/ jakiś kryminał?

Sproboj moze wydanego w polsce Kindaichiego (jezeli jeszcze nie probowales), czytalem trzy pierwsze tomy i trzymaly poziom.

Offline Raf Fariszta

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 13, 2007, 10:37:37 am »
Death Note #2:
Fajne, fajne... intryga się toczy coraz szybciej, kolejne trupy, ale nie wiem, ile to jeszcze potrwa bo Light tak się podkłada, że szok.... ale wciąga generalnie....i kiedy kolejny tom?
Nocy Matko Dnia

Offline Anonimowy Grzybiarz

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 13, 2007, 02:37:21 pm »
Dzięki Nakago, dzięki Kainti. :)

Spróbuję pewnie wszystkiego po trochu i podzielę się wrażeniami.

Offline obik

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 13, 2007, 03:26:21 pm »
ostatnio czytałem WolfRain  ;)
bardzo ciekawa manga  ;)

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 18, 2007, 09:05:44 am »
Kolejne weekendowe lektury:
Ichigo no Tsubomi – doujinshi do Strawberry Panic. W fabule niby uczuciowy trójkąt między Hikari, Yayą, a Tsubomi. Tak naprawdę wszystko sprowadzone do sceny pościelowej z udziałem tych dwóch ostatnich. Graficznie raczej mocno niedopracowane.

Last Night – kolejny doujin, tym razem zupełnie autorski projekt. I co tu dużo mówić - rewelacja. Żadne tam shoujo-ai lecz yuri. Do tego nie szkolne romansidło, a tragiczna miłość w realiach XVII wieku. A bohaterkami dobrze urodzona musume i otoko w mundurze. Zgodnie z tytułem - ich ostatnia wspólna noc przed zamążpójściem księżniczki Teo. Co dziwne nawet mi ten motyw ze ślubem nie przeszkadzał. A wizualnie LN prezentuje się równie dobrze, co fabularnie.

I na koniec Candy Moon z udziałem tych samych bohaterek co w Last Night. Tym razem nie ma ślubu, doujin jest mocno komediowy – księżniczka Teo usiłuje zaciągnąć do łóżka swoją strażniczkę i wymyśla na to najróżniejsze sposoby.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 18, 2007, 10:25:48 pm »
a j anic poważnego nie czytam. ot, trzy smaczniutkie tomiki FMPanica. myślicie, że Sagara z bombą biologiczną był zabawny? a widzieliście go w ZOO? :D

nie spodziewałam się oczywiście niczego nadzwyczajnego, ot parę historii znanych z Fumoffu, początek drugiego plotu. obrazki śliczne (choć nie tak śliczne jak z nowelek), Chidori w kostiumie kąpielowym zupełnie mi nie przeszkadzała (mozę dlatego, ze głównie - o dziwo! - występowała na obrazkach powyżej biustu, a jeśli biust był, to nie wypychał się na pierwszy plan :P). Tessa jak zwykle irytująca - czyli to, co fan Panica lubi najbardziej i to podane w porządnej formie.

A do rysowania "emocji" na twarze Sagary to chyba gotowe szablony mieli - całe trzy ;P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Nakago

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 18, 2007, 10:31:10 pm »
Które trzy tomy? Bo też chcę zamówić, mam dość tani dostęp...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 18, 2007, 10:47:10 pm »
tomów Full Metal Panic. jest jeszcze Sigma rozpoczynający się od połowy drugiej poważnej serii animca oraz Ikinari, gdzie sa tylko śmieszne shorty. Panica na razie widziałam 5 tomów, a teraz czytam sobie 3, 4 i 5. Jakby co, to ja też się na niego piszę, bo czytam oczywiście pirackie skany, szyszka zuo :)

tak btw to muszę sie wreszcie spiąć i ten DVD Ci Nakago odesłać, jakoś na pocztę nie umiem dojść >< baka me.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hamtaro666

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 18, 2007, 11:01:07 pm »
Cytat: "Szyszka"
jakoś na pocztę nie umiem dojść .


Po prostu za trzecią akacją skręcasz w prawo, a nie w lewo i dojdziesz ;)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 19, 2007, 12:01:45 am »
ba, brak orientacji to nie problem, gorzej z demencją - trochę trudno dojść gdziekolwiek, kiedy się nie pamięta, że trzeba dojść :P

a tomiki mangi przepyszne, uwielbiam je. dół wyleczony, zwłaszcza, że jest pewien interesujacy plot z bishotą... tego to jeszcze nie widzieliśmy, hm...

mówiłam, ze ZOO fajne - nie, moi drodzy, Sagara ratujący samobójczynię jak dotąd przebija wszystko...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 02, 2007, 06:39:14 pm »
Weekend mija, a ja typowo zaliczyłam lekturę kilku doujinów, tym razem tylko autorskie.

Beautiful Girl – in minus-część akcji rozgrywa się w szkole i znów bohaterki w mundurkach. In plus – para otoko-musume, to musume przejmuje inicjatywę. Kreska poprawna, prezentująca poziom wyższy niż niejedna publikacja z Yuri Hime. Bohaterki nie wyglądają na swoje lata. Gdyby zmienić im stroje i miejsce akcji – równie dobrze mogłoby to być s-ai o pracownicach biura.

Haruiro Doukei – kiepska to pozycja. Poziomem graficznym i fabularnym mniej więcej zbliżona do Hatsukoi Shimai. Znów mundurki, szkoła, trzymanie się za rączki i wyznania.

Taking Her Lips – sytuacja ma się podobnie do Beautiful Girl. Akcja zamknięta w ramach szkoły zdecydowanie psuje końcową ocenę. Bohaterki dorosłe, niegrzeczne, umilające sobie czas paleniem papierosów i erotycznymi zabawami. Bardziej pasuje na historię np. o punkówach niż uczennicach.

Sweet Days – wieje nudą tak samo jak w Haruiro.... Jedynym wyróżniającym tą opowieśc elementem jest fakt, że obie bohaterki grają w piłkę nożną.

Offline Pokpoko

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 02, 2007, 07:08:14 pm »
"Because i'm a goddes". nie będę owijał w bawełnę,rzecz jest głupia.bezdennie.nie jak "FCLC" czy cotam.zwyczajnie głupia. klasyczny do bólu scenariusz z głownym bohaterem-buntownikiem, kompletną kretynką ale "o złotym sercu" jak sie mówi będącej jenocześnie boginią, i banalnym quescie-zebrać "dary" które uciekły Pandorze jak wiemy z mitologii. nie ma tu absolutnie niczego nowatorskiego,niespodziewanego...ale i tak dobrze sie bawiłem, wyłączamy mózg i jedziemy,rzecz ma trzy tomy więc akurat nie zdąży znudzić :D .dowcipy*bo w gruncie rzeczy całośc to komedia raczej niż "poważny" komiks*są z gatunku "piersiowych", ale całkiem znośnych.
nie powiem że polecam,ale jesli mamy nadmiar wolnego czasu z powodu badziewnej pogody za oknem można przeczytać 8)

 

anything