Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 286890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 05, 2008, 06:37:00 pm »
Phoco, ubawiłaś mnie setnie tym ostatnim zdaniem :D I jak tu nie czytać mang? Przecież takich pomysłów to ze świeczką szukać gdziekolwiek indziej :lol:

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 06, 2008, 08:16:30 am »
Kreska wygląda znajomo. To manga twórcy Dragon Balla?

Offline Domino76

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 06, 2008, 11:11:30 am »
Cytat: "Hollow"
Kreska wygląda znajomo. To manga twórcy Dragon Balla?


Jeśli pytanie dotyczy Blue Dragon, to absolutnie nie  :lol: . Autorem jest Takeshi Obata. Chyba masz na myśli inną mangę, bo mi styl rysunku (zwłaszcza postaci) w Blue Dragon'ie kojarzy się raczej z Death Note  8) .

Edit: Oh my, dopiero teraz zajarzyłam, że to JEST ten sam autor - to właśnie Takeshi Obata rysował Death Note!  :lol:

Tu taki mały screen shot'cik, czyli główny bohater w pełnej... hmm... krasie  :lol: :
Phoca vitulina :)

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 06, 2008, 11:22:58 am »
Faktycznie. Pomyłka. My bad

Offline Sevi.exe

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 29, 2008, 08:09:07 pm »
REC. Ciekawa historia, otóż na początku poznaje się para głównych bohaterów - pechowy salaryman, którego właśnie dziewczyna rzuciła oraz początkująca seiyuu, bardzo młoda i optymistyczna. Następnie okazuje się, że są sąsiadami... Chwilę później Matsumaru (główny bohater) słyszy ze swojego mieszkania syreny strażackie i dowiaduje się, że dom Aki (główna bohaterka) zostaje spalony, ona więc zostaje bez dachu nad głową. Dobroduszny salaryman bez wahania przyjmuje ją do swojego domu.

Bardzo dobry romans, ciekawie ukazana problematyka oraz realistyczne zachowanie postaci tworzą naprawdę świetną mangę, także kresce zarzucić cokolwiek jest ciężko. Polecam.

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 29, 2008, 09:57:42 pm »
Ostatnio przeczytałem TOKKO. Jest to manga twórcy GTO. Chyba jedna z jego nielicznych poważnych mang (no może poza ostatnim tomem). Opowiada ona o jednostce policji w tokyo, która musi walczyć z demonami, które wychodzą z piekielnej bramy. Do tego sami noszą w sobie demony, które się zbuntowały i użyczają swojej siły policjantom. Seria podzielona jest na dwie części. W pierwszej obserwujemy losy policjantów. W drugiej prywatnych Łowców demonów, którzy polują na demony z zemsty i... Zjadają je. Przez to zyskują ich zdolności. Nie zawsze przydatne (chyba, że ktoś lubi wibrator wyłaniający się z ręki). Cała seria na 3 tomy i naprawdę jest warta przeczytania.

Offline Frey Ikari

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 03, 2008, 07:33:27 pm »
Ja ostatnio dorwałem kolejne dwa tomiki Vampire Knight (romansidło, school, vampiry) i może i kreska dla pewnych ludzi za fajna nie będzie ale nadal uważam że jest extra no i wspaniała jest fabuła w dodatku nastąpił teraz pewien zwrot i byłem zaskoczony, ciekawe co będzie teraz... POLECAM

No i Elfen Lied..., jestem po 79 chapterku i seria spada za wiele gore (przesadzonego) a za mało skupienia się na bohaterach, ale fabularnie nadal dośc intrygujace aczkolwiek trzeba by sie na tym wątku też skupic  bo zaczyna kulec, najlepeij by było zakończy efektownie cykl w kolejnych 2-3 tomikach.

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 04, 2008, 11:28:34 am »
Przeczytałem pierwszy tom Devil May Cry 3. Manga bardzo słaba. Rysunki kiepskie. Naprzawde kiepska rzecz. Nawet nie ma co o tym pisac.

Offline obik

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 04, 2008, 03:28:15 pm »
Przeczytałem dzisiaj 1 tom hellsinga
manga ciekawa nie powiem,napewno wezme sie za następne tomy  :)

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 05, 2008, 11:49:54 am »
Znajomy pożyczył mi Maego Sagę. Jest to polska manga wydana przez Otaku. Rysunki są świetne. Widać inspirację Fullmetal Alchemistem. Ogółnie manga opowiada o demonie, który ma za zadanie odnaleść pewien magiczny skrypt. Niestety jego brat planuje to samo tylko, że on chce przy jego pomocy zawładnąć światem.

Tutaj macie pierwszy rozdział komiksu:

http://anime.com.pl/Meago_Saga,gallery,browse,469.html

Offline Sevi.exe

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 05, 2008, 12:36:27 pm »
Cytat: "Hollow"
Znajomy pożyczył mi Maego Sagę. Jest to polska manga wydana przez Otaku. Rysunki są świetne. Widać inspirację Fullmetal Alchemistem. Ogółnie manga opowiada o demonie, który ma za zadanie odnaleść pewien magiczny skrypt. Niestety jego brat planuje to samo tylko, że on chce przy jego pomocy zawładnąć światem.

Tutaj macie pierwszy rozdział komiksu:

http://anime.com.pl/Meago_Saga,gallery,browse,469.html


Mimo wszystko wolę mangi z kraju kwitnącego jena ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 05, 2008, 12:41:20 pm »
Przeczytałem pierwszy tom Blue Dragon, i chyba tyle mi wystarczy. Zbyt sztampowy to shounen (nudna fabuła, naiwne wątki, łopatologiczne tłumaczenie walk, zero krwi), a dodatkowo choć kreska ładna to projekty średnio mi się podobają, a kadrowanie totalnie mi się nie podoba.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 05, 2008, 01:32:19 pm »
6 tom Yami no Matsuei czyli retardness w wersji z biszami.

Tak, ta manga jest retard. Bisze maltretujące bez powodu inne bisze, wyrastające ogonki i uszka, chwytanie za łapkę i humor w stylu "co z tego, wypiłeś eliksir młodości i masz ciało pięciolatka, będzie mi najwyżej trochę ciasno".

Uwielbiam ją. Takie totalne odmóżdżenie przydaje sie czasem. Czasem dość często. W dodatku to jest takie... śliiiiiiiiiiiiczne!
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 20, 2008, 12:20:00 pm »
Jako, że bardzo cenię dokonania Goseki Kojimy i Kazuo Koike, gdy wpadła mi w ręce kolejna ich manga, nie mogłam odmówić sobie zakupu. I choć był to tom siódmy, a więc połowa serii - Path of the Assassin zainteresował mnie w równym stopniu co Kozure Okami. Jest to opowieść o Ieyasu Tokugawie i mistrzu ninja Hattori Hanzo, którego zadaniem jest chronić przyszłego shoguna.
Jak zwykle piękne rysunki, akcja (przynajmniej w tomie siódmym) mniej dynamiczna niż w Samotnym Wilku.

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 24, 2008, 07:15:37 pm »
Ostatnio przeczytałem mangę Tsukihime. Manga opowiada dokładnie tą samą historię, którą poznaje się a anime. Niby nic nowego, ale czyta się świetnie.
P.S. W końcu są wyniki ankiety na nowość w waneko:

http://www.manga.gildia.pl/news/2008/03/wyniki-ankiety-waneko