Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 281834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #750 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:39:02 pm »
Jest w pewien sposób martwy, z tego co wiem autor przerwał rysowanie dalszych rozdziałów, ale nie znam powodu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #751 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:19:22 am »
Szkoda fajne było :) Zwłaszcza późniejsze tomy gdzie odszedł od bycia Berserkiem w wersji komediowej.

Swoja drogą co sądzicie o Bloody Monday ? Co prawda ideałem to nie jest bo wiara autora w nadprzyrodzone możliwości hakerów czasem zachacza o parodię, ale z drugiej już za samo podjęcie zagadnienia terroryzmu klasycznego i cybernetycznego warto się tym zainteresować.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #752 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:32:05 am »
O, wygląda ciekawie i dosyć poważnie. Nawet skończone. No to już wiem, co będę czytał ;)


A skoro tak już się wypytujemy - orientuje się ktoś, czy w Vinland Sadze widać już jakieś oznaki końca, czy zapowiada się na tasiemca pełną gębą?
I'd like to be a tree

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #753 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:17:42 pm »
Zależy co rozumiesz przez tasiemca. Z tego co widzę do 20 tomów Yukimura raczej na pewno dobije, czy więcej to nie bardzo wiadomo. Trudno stwierdzić w tym momencie. Jednak zanim to się stanie minie 6-7 lat (w końcu rozdziały publikowane są w miesięczniku). Oczywiście to tylko szacunki, po prostu z tego co widzę to manga wciąż jest w fazie wstępnej, następuje "character development" i stopniowy rozwój fabuły, która pokomplikowała się od pewnego momentu. Jeszcze sporo będzie musiało się zdarzyć zanim autor ją zakończy, to na pewno. Jeśli zastanawiasz się czy warto się zabierać to bez zastanowienia powiem: tak. Co prawda później czekać miesiąc lub dwa (autor zrobi sobie czasem przerwę, ale nie dłuższą niż miesięczną więc to raczej solidna firma, nie to co Miura czy Togashi) to dla niektórych męczarnia, ale chyba warto jednak. Szczególnie jeśli ktoś lubi pospekulować i pomyśleć w którą stronę autor może pójść.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #754 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:48:17 pm »
O, wygląda ciekawie i dosyć poważnie. Nawet skończone. No to już wiem, co będę czytał ;)

Gwoli ścisłości dwa sezony/historie są skończone (Bloody Monday I i Bloody Monday II, teraz zaczął się trzeci). A co do czytania ja polecam, jedna z kilku które śledzę na bieżąco (na szczęście nie ma dużych przestojów i wychodzi w miare regularnie i szybko).

Nawet jakiś serial live acion na podstawie tego nakręcili :D
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #755 dnia: Sierpień 24, 2011, 05:49:47 pm »
Vinland Sagę śledzę bodaj od początku (w końcu należę do bractwa :biggrin: ) i z tego co mi wiadomo, niedawno zakończył się prolog w pewnym sensie, czyli spokojnie historia będzie się rozwijała jeszcze przez dłuższy czas.
Szkoda mi tylko, że Ubel Blatt został tak naglę urwany, bez jakiegoś wyjaśnienia. Oraz to że Berserk wychodzi chyba 3-4 rozdziały na rok.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #756 dnia: Sierpień 25, 2011, 06:26:23 am »
A propos Übel Blatt to właśnie wyczytałem, że nowy rozdział ma pojawić się w zimie. Ale osobiście dziwię się, że na ten gniot ktoś mógłby czekać...
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #757 dnia: Sierpień 25, 2011, 08:28:12 am »
A propos Übel Blatt to właśnie wyczytałem, że nowy rozdział ma pojawić się w zimie. Ale osobiście dziwię się, że na ten gniot ktoś mógłby czekać...

Tu się prawie zgodzę. Początkowo (jako nowość) manga zrobiła na mnie dobre wrażenie, ale potem szybko się z tego wyleczyłem. Niemniej gniotem bym tej mang nie nazwał.

Swoją szosą to strasznie krytyczny jesteś.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #758 dnia: Sierpień 25, 2011, 09:19:23 am »
Jestem krytyczny, bo jest co krytykować. Fabuła nietrzymająca się kupy, dialogi jakby pisane przez gimnazjalistę (kiedyś wypisałem przykładowe, może nawet w tym wątku), do tego loli design postaci... Jeszcze słabsza manga (i to pod każdym względem) niż The Arms Peddler IMO.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #759 dnia: Sierpień 25, 2011, 09:35:16 am »
Poza loli designem moznaby to podciagnac pod kazdego przedstawiciela gatunku  imho.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #760 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:08:07 am »
Poza loli designem moznaby to podciagnac pod kazdego przedstawiciela gatunku  imho.

QFT, a loli design to żadna wada (przynajmniej obiektywnie patrząc)

Choć nie powiem, że można to przykleić do bitewnych seinenów. Szczerze UB to taki shounen z cyckami i flakami.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #761 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:29:23 am »
Jak dla mnie Ubel Blatt jest ciekawym tytułem, a nie gniotem, już prędzej nazwałbym Kaiji/Akagi czy co tam jeszcze wyszło spod ręki Nobuyuki, tej kreski nie da się oglądać pod żadnym kątem.
To że w Ublu postacie maja lekko lolitowate oczy nie nazwałbym wcale loli... jakoś nie mogę za dzwonka stwierdzić, że te postacie co walczą z głównym hero maja loli design... sam hero wygląda jak dziewczyna bo ciało dostał od rusałki, czy coś takiego nie pamiętam już dokładnie. Fabuła owszem jest lekko oklepana i ma niewykorzystany potencjał, ale co do wypowiedzi jakoś nie pamiętam by były pisane przez gimnazjalistę. 

Kiedyś ktoś napisał, że Ubel zrzyna z Berserka, a ja napiszę to ponownie, Ubel jest inspirowany na dark fantasy, choć może niezbyt udany "dark", to jednak nie kopią Berserka.

The Arms Peddler swego czasu przekartkowałem, ale na pierwszy rzut oka wyglądało to jak odwrócona wersja Kurohime, możliwe że dalej się poprawia, ale jakoś zapomniałem o tym tytule później.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #762 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:44:01 am »
Ja mam wrażenie, że autor zmienił koncepcję w trakcie  na początek to miało być coś w stylu Berserka na wesoło, a potem porzucił sporo komediowych wstawek i fanservicu na rzecz dark fantasy.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #763 dnia: Sierpień 25, 2011, 03:41:32 pm »
Możliwe, choć w Berserku jest podobnie, na początku było sporo gagów z elfem zwłaszcza, a teraz jakoś tak poważniej się zrobiło.

A ja teraz czytam sobie manhwe The Legend of Maian i powiem wam, że jeśli ktoś lubi komedie fantasy i nie przeszkadza mu czytanie od lewej do prawej, to polecam, wczoraj pokładałem się ze śmiechu przy niektórych rozdziałach. A sama historia też całkiem znośna, może oklepany motyw "ratujemy świat" ale główni bohaterowie to nie, kochający życie i wolność uber-rycerze, a owładnięci manią wielkości magowie. Że tak to ujmę.
Niestety nie mogę znaleźć dalszych rozdziałów jak do końca 10 tomu, a jest już 12 tomików i seria nadal jest ongoing.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #764 dnia: Sierpień 25, 2011, 07:29:10 pm »
Maiaan czytalem i faktycznie mozna pelnac ze smiechu ;) Ale niestety wychodzi kilka chapterow raz na kilka miesiecy ostatnio.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"