trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #900 dnia: Listopad 10, 2014, 08:59:27 pm »
Girls und Panzer w wersji mangowej jest prawie tak samo dobry jak w wersji animowanej. Trzy tomiki połknąłem prawie na raz. Autorzy dokonali cudu tworząc tak karkołomne połączenie tematów w sposób tak naturalny, że mimo absurdalności całej fabuły i kompletnego odrzucenia realizmu przygody uczennic w stalowych potworach wywołują u mnie tylko pozytywne uczucia.

Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #901 dnia: Listopad 13, 2014, 07:07:59 pm »
Od niedawna czytam Shokugeki no Soma. Przy tej mandze można dostać poważnego ślinotoku. Jest to manga o elitarnym liceum gastronomicznym, które kończy tylko 1% uczniów, ale za to uczniowie są najlepszymi kucharzami na świecie. Manga praktycznie składa się z pojedynków kucharzy na to kto upichci coś lepszego. Większość opisów to praktycznie przepisy na różne potrawy więc naprawdę można przy niej zgłodnieć. Kreska jest świetna, fabuła średnia postacie ciekawe i śmieszne(zwłaszcza jeden uczeń cały czas chodzący w samym fartuchu wymiata). Warto przeczytać chociaż kilka rozdziałów.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #902 dnia: Listopad 13, 2014, 08:13:04 pm »
Potwierdzam. Początkowo do pomysłu byłem zrażony, ale po przeczytaniu kilku charterów ostro się wciągnąłem dzięki kapitalnej kresce, bardzo fajnym postaciom i chęci wypróbowania kilku przepisów : )

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #903 dnia: Styczeń 09, 2015, 10:26:30 pm »
Przyszła do mnie właśnie paczuszka z Amazonu zawierająca 3 tomy Genshiken - już zdążyłem zapomnieć, jaka ta manga jest kapitalna : )

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #904 dnia: Styczeń 10, 2015, 04:06:58 pm »
Genshinken...czemu w Polsce nie ma takich klubów w szkołach. :D Aż chyba sobie poczytam to znowu...gagi są kapitalne. Nie wiem czemu ale polubiłem Saki, ta jej przemiana była genialna.

Jak w ogóle wychodzi teraz cenowo ściąganie z amazona, taniej jak jest w PL?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #905 dnia: Styczeń 10, 2015, 04:52:06 pm »
Trzy tomy w jednym (omnibus) kosztują w przeliczeniu jakieś 57 zł. Przesyłka to około 28 zł, ale to za paczkę z pięcioma różnymi rzeczami, więc nie tak źle. Imo wychodzi całkiem dobrze.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #906 dnia: Styczeń 10, 2015, 10:58:50 pm »
To rzeczywiście jeszcze do przyjęcia. Kiedyś jak z kumplem ściągaliśmy bodaj z 6 tomików to sama wysyłka była ok 50zł. Ale szło to bodaj z UK.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #907 dnia: Styczeń 12, 2015, 11:05:57 am »
Moje tez z UK idzie. Teraz chyba taniej jest, a zdarza się czasami i promocja z darmową wysyłką. W każdym razie bardzo szybko wysyłają - od zamówienia do wysyłki mija kilka dni, a przesyłka dociera w dwa dni od momentu nadania.

Wracając do Genshikena, to czytam sobie właśnie kontynuację, której jest już chyba z 6 tomów. Bardzo przyjemnie śledzi się dorastanie starszych bohaterów i perypetie młodszych.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #908 dnia: Styczeń 12, 2015, 05:24:24 pm »
Druga seria jakoś tak od 50 rozdziału się zaczynała chyba. Czy to jakieś oddzielne tomiki, o których nie wiem?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #909 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:35:56 pm »
Przeczytałem właśnie Claymore i jestem zadowolony, bo było dobre zakończenie i manga jako całość jest świetna. Można się przyczepić do końcówki i ostatecznej długiej bitwy, ale nie ma co marudzić mi się podobało.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 12, 2015, 10:10:30 pm »
Od niedawna czytam Shokugeki no Soma. Przy tej mandze można dostać poważnego ślinotoku. Jest to manga o elitarnym liceum gastronomicznym, które kończy tylko 1% uczniów, ale za to uczniowie są najlepszymi kucharzami na świecie. Manga praktycznie składa się z pojedynków kucharzy na to kto upichci coś lepszego. Większość opisów to praktycznie przepisy na różne potrawy więc naprawdę można przy niej zgłodnieć. Kreska jest świetna, fabuła średnia postacie ciekawe i śmieszne(zwłaszcza jeden uczeń cały czas chodzący w samym fartuchu wymiata). Warto przeczytać chociaż kilka rozdziałów.

O kurde, szukałem takiej mangi swojego czasu. Teraz trochę strach byłoby mi się zabrać za coś takiego, bo jeszcze bym zatęsknił za kucharzeniem. :c

Wracając do Genshikena, to czytam sobie właśnie kontynuację, której jest już chyba z 6 tomów. Bardzo przyjemnie śledzi się dorastanie starszych bohaterów i perypetie młodszych.

Jakieś półtora roku temu pojawiło się nawet animu z tą nowszą ekipą.  Całkiem przyjemnie się oglądało, a u nas chyba zostało przemilczane.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 13, 2015, 06:22:14 am »
Jakieś półtora roku temu pojawiło się nawet animu z tą nowszą ekipą.  Całkiem przyjemnie się oglądało, a u nas chyba zostało przemilczane.

Sam przegapiłem : p Trzeba będzie w weekend nadrobić.

Druga seria jakoś tak od 50 rozdziału się zaczynała chyba. Czy to jakieś oddzielne tomiki, o których nie wiem?

Oryginalna seria kończy się na 55 rozdziale. W sumie nie wiem, jak oni to liczą. Na okładce masz dopisek "drugi sezon", a MAL traktuje to jako jedną niezakończoną serię.

EDIT: kupiłem sobie pierwszy tom mangi NGNL. Eh, fajnie do tego wrócić - manga jest bardziej adaptacją książki, a nie anime i teraz łatwo wyłapać wszystkie różnice : ) Poza tym bardzo lubię kreskę Yuu Kamiya
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 08:30:00 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #912 dnia: Luty 04, 2015, 12:06:49 pm »
Aoki Hagane no Arpeggio aka. Arpeggio of Blue Steel - odbiłem się z hukiem od anime, ale drugie podejście do mangi okazało się niesamowicie fajnym przeżyciem. Dość mocno futurystyczna historia w mandze jest podana z naprawdę dużym wyczuciem. Wiele rzeczy można tam było skopać, ale autor idealnie moim zdaniem wyważył akcje, tajemnicę, różnego typu elementy s-f, zmiany, jakie zachodzą w postaciach, polityczne rozgrywki, rozgrywki miedzy statkami, tempo prowadzenia fabuły itp. Do tego ta fabuła naprawdę mnie wciągnęła. Należy też podkreślić niebagatelną rolę świetnej kreski i przepiękne projekty statków z  "Fleet of Fog", które tylko z pozoru wyglądają jak statki wojenne z okresu WW II. A starcia mnie osobiście wgniatają w fotel tym, jak fajnie są przedstawione.
Szczerze polecam ludziom, którzy lubią mieszankę morskich klimatów z hightechowym s-f'em. Nie dziwię się, że manga doczekała się animowanej adaptacji, boleję tylko nad tym, że tak słabej.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #913 dnia: Luty 04, 2015, 01:10:44 pm »
Widziałem to już wcześniej w formie mangowej, bodaj 5 rozdziałów tylko było i myślałem czy to nie jakaś przeróbka Kancolla, ale autor chyba zaplanował to wcześniej. Ogólnie pomysł zaawansowanej technologi rodem z s-f na starych okrętach mnie zaciekawił, ale po obejrzeniu 3 odcinków anime odpuściłem. :p
Widze, że jest już 60 rozdziałów mangi, więc chyba wrócę, zwłaszcza, że kończę czytać Genshikena :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #914 dnia: Luty 04, 2015, 01:17:13 pm »
Uciekaj od anime, a za mangę się bierz. Tobie akurat mogę ją z czystym sumieniem i bez wahania polecić : )

 

anything