trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #930 dnia: Wrzesień 10, 2015, 09:12:27 pm »
Ostatnio zabrałem się za czytanie dwóch komedii:

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon - pewnego dnia pewna piana informatyczka zawędrowała w okoliczne góry i spotyka rannego smoka. Pod wpływem alkoholu zaprasza go do domu. Od tej pory kobieta i smoczyca zamieniona w pokojówkę mieszkają razem. A że bestia niewiele wie o naszym świecie prowadzi to do wielu komicznych sytuacji. Jest to lekka komedyjka nawiązująca do różnych gier i mitów, w których występują smoki. Kreska jest taka sobie, ale i tak przyjemnie się to czyta.

Dungeon Meshi - bohaterami tej mangi są łowcy przygód, którzy penetrują lochy. Podczas starcia ze smokiem jedno z nich zostaje połknięte przez smoka. Po tym reszta drużyny przenosi się na początek lochu. A by uratować połkniętą towarzyszkę postanawiają natychmiast iść na poziom ze smokiem. A że nie mają nic do jedzenia postanawiają jeść spotkane po drodze potwory. Na szczęście po drodze spotykają krasnoluda, który jest mistrzem potwornej kuchni.Jeśli ktoś jest ciekawy jak zrobić ciasto z owoców jodożernej rośliny albo pieczeń z bazyliszka to polecam. To dla odmiany jest parodia heroic fantasy i mang o gotowaniu. Jak dla mnie najlepszym motywem tej mangi są reakcje elfki-maga na wszelkie potworne specjały.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #931 dnia: Grudzień 01, 2016, 10:07:29 am »
Mahou Shoujo Tokushusen Asuka - bardzo fajne mahou shoujo w seinenowej oprawie, okraszonej starszą szczegółową kreską. Nie jest to drama w stylu Madoki, ale raczej poważna historia o zniszczonej wojną magical girl próbującej jakoś żyć w powojennym świecie, który nie do końca jest spokojny. Dość brutalne i często bezpretensjonalne.
Wszystko to razem sprawiło, że manga wybitnie przypadła mi do gustu. Szkoda, że tak mało przetłumaczono do tej pory.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #932 dnia: Grudzień 01, 2016, 07:30:26 pm »
Mahou Shoujo Tokushusen Asuka - bardzo fajne mahou shoujo w seinenowej oprawie, okraszonej starszą szczegółową kreską.
Srebrnowłosa, niebieskooka, "czarodziejka" z HK 416 w ręku i stroju pokojówki.... uhh mój mózg znowu to robi, już sama okładka mnie kupiła. A jak jeszcze Wilk poleca i dodaje coś o powojennym klimacie.
Właśnie zaczynam pierwszy rozdział. :3
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #933 dnia: Grudzień 01, 2016, 09:02:41 pm »
Spodoba Ci się. Ganossa też jest targetem : )

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #934 dnia: Grudzień 03, 2016, 08:09:38 pm »
Więc może się skuszę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #935 dnia: Grudzień 03, 2016, 08:44:06 pm »
To dorzucę jeszcze dwa imo ciekawe tytuły:
Goblin Slayer - dark fantasy. Główna bohaterka to newbe kleryk, która przyłącza się przez przypadek do tytułowego goblin slayera w jego krucjacie przeciwko goblinom. Znowu ładnie rysowane i znowu dość okrutne. Zero naiwności. Imo nie tak dobre jak wspomniane wyżej czarodziejki, ale całkiem przyjemnie się czyta.
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou - standardowe przeniesienie grupy dzieciaków z naszego świata do świata fantasy i główny bohater, który jest ciapą na początku. Niemniej ze świetną kreską i ciekawie prowadzoną narracją.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #936 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:24:43 pm »
Ganossa łap się za te czarodziejki, mega klimat :biggrin:
JA tylko napiszę:
Czemu to takie krótkie, niby rozdziały dłuższe od "standardowych" niemal dwukrotnie, ale nadal... :razz:

Mia Cyrus (to nazwisko tylko trochę mnie irytuje, ale da się przeżyć), czarodziejka z gnatami i kucykiem... :3
Asuka też jest fajna, no i ma strój meido. Zresztą końcówka 8 rozdziału była satysfakcjonująca :biggrin:
Spoiler: pokaż
"Byłaś zadowolona z obcięcia ręki tej dziewczynie, a wściekasz się na kilka palców?"
Asuka wgniata system.
Sam pomysł na mahou shoujo z PSTD jest ciekawy, jak i klimat po wojnie z magicznymi stworkami. :)
Fajne są też te nazwy kodowe/pseudonimy: Rapture, War Nurse. :biggrin: A kreska jest świetna, choć mam dziwne wrażenie, że gdzieś ją już widziałem.

Ale muszę powiedzieć iż, całość dość mocno przypomina mi Dolly Kill Kill. Zresztą nie wiem czy polecałem tą mangę, czy nie.
Zatem sama historia opowiada o ataku tytułowych Dolly (istot wyglądających jak postacie SD lub chibi, ale o 3m wysokości) mających niemal magiczne zgolności. Oczywiście ludzkość upada, a resztki cywilizacji walczą o przetrwanie. Pojawiają się też osoby z nadnaturalnymi zdolnościami, które nie zmarły ale zasymilowały w sobie "moce" tych Laleczek. Autor nie przebiera w środkach, manga potrafi być brutalna i krwawa. Kreska może nie jest zachwycająca, ale to raczej kwestia gustu.

I odkrycie z wczoraj Imawabi no Dakini. Tym razem chłopak z dziewczyną uwalniają boginię Lisicę, która objawia się przejmując kontrolę nad ciałem dziewczyny. Chłopak zawiera pakt z Lisicą aby uratować swoją koleżankę i od tej chwili walczy z demonami. Pomysł sztampowy, ale seria ma coś w sobie. Bardzo fajna i szczegółowa kreska, w starym stylu, żadne moebloby. Klimat dość mroczny i brutalny.
Sama manga krótka, bo zaledwie 16 rozdziałów, ale warto chociaż rzucić okiem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #937 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:34:26 pm »
Dolly Kill Kill imo zbyt naiwne i przegadane. Choć ma momenty i fajną kreskę, to postacie zbyt shounenowate.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #938 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:49:20 am »
Doczekałem końców kilku serii, więc wypowiem się o nich jako o całości:

Soul Eater - tytułu reklamować nie trzeba. Świetna akcja, specyficzna kreska, niby typowy shonen, ale bez wielu shonenowatych przeginek. Naprawdę fajne postacie (szczególnie Medusa, Stein i np.  Mifune), często ze skomplikowaną motywacją, często niejednoznaczne. Do tego naprawdę dobra końcówka.
Jak ktoś nie czytał, albo utknął kiedyś tam gdzieś w połowie, to z czystym sumieniem mogę polecić.

Wanko ni Kuchizuke - fajna lekka manga o pracownikach działu pewnej korporacji, którzy mają za zadanie walczyć z demonami i duchami. Główna bohaterka (Kazura) robi tam za naczynie dla ducha psa związanego z menadżerem działu (Kageyuki). Całość kręci się dookoła relacji wiążącej tę ciekawą parę : )

Akame ga Kill! - znowu nie trzeba tytułu reklamować. Powiem więc tylko tyle, że końcówka naprawdę fajnie wieńczy całość historii.
Warto, naprawdę warto przeczytać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #939 dnia: Lipiec 06, 2017, 10:06:48 am »
Mahou Shoujo Tokushuusen Asuka #04

- są japońskie raw'y wiec komu to nie przeszkadza, ten niech szuka. Akcja idzie do przodu i prawdopodobnie poznajemy tożsamość naszej niegrzecznej czarodziejki lubiącej pakować ludzi magiczne pudełka.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #940 dnia: Lipiec 06, 2017, 11:28:35 am »
Wilkuu... nie rób tak, już myślałem, że ktoś w polszy chce wydać Asukę :p Ja nie Darknes z Konosuby aby cieszyć się z masochizmu. :)

Jak na razie znalazłem 12 rozdziałów przetłumaczonych, rawów nie szukałem, ale już w tych 12 akcja mocno ruszyła.
W sumie to jestem rozdarty, bo Asuka to taka "klasyczna" magical girl, ale z drugiej strony mamy Mia'e, która (w myśl standardów z usa) biega z karabinami i raczej nie przypomina wyglądem standardowej "czarodziejki".

Boje się tylko aby fabuła nie przeistoczyła się w polityczne gierki z uzyciem/straszeniem które państwo ma większe jaja i własną czarodziejke. Jak to ma miejsce w Gate'cie, gdzie jest powoli coraz więcej polityki.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #941 dnia: Lipiec 06, 2017, 12:19:06 pm »
Tu raczej chodzi o globalne zagrożenie ze strony nowej tajemniczej organizacji, więc raczej możesz być spokojny o swoje obawy.

Tamara też nie bardzo pasuje do modelowej czarodziejki z tym swoim wielgachnym miotaczem ognia :p

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #942 dnia: Lipiec 15, 2017, 10:35:33 am »
No Game No Life #6 - jednym słowem: ZA*EBISTE! A rozwijając wypowiedź, to o klasę lepsze od wszystkich poprzednich części razem wziętych. Poprzeczka została postawiona na totalnie nowym poziomie, począwszy od tego, jak ten tom jest fabularnie rozbudowany, poprzez wątki, "gry" po bohaterów. Szczerze, to po tym tomie przygody Sory i Shiro wydają mi się totalnie mdłe.
Już się nie mogę doczekać kiedy wyjdą suby adaptacji, czyli NGNL: ZERO

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #943 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:24:32 am »
Odkopiemy trupka z okazji, że nadrobiłem trochę czytelniczych zaległości, w tym kilka znanych tytułów:

Deadman Wonderland - straszny hype na to swego czasu był. Manga nawet nawet, choć pomimo całej brutalności czuje się, że to shounen. Przez to mamy sporo fabularnych uproszczeń i nonsensów, przerysowań charakterów i dziwnych zachowań. Niemniej czytało się w miarę przyjemnie.

Tokyo Ghoul - kolejny tytuł cieszący się ogromną popularnością. Również należy do grupy brutalnych shounenów, choć tu fabuła jest w miarę sensowna, a i bohaterowie są rozsądniejsi. Naprawdę dobrze rysowane, z ciekawymi wątkami - mogę polecić.

Dolly♥Kill Kill - i znowu krwawy shounen, z apokalipsą w tle. Jak przez większość czytałem z zainteresowaniem, to pod koniec autorowi chyba zabrakło pomysłów. Można od biedy przeczytać, bo znowu wykonanie bez zarzutu, ale ten tytuł totalnie nie wnosi nic nowego.

Ichi - bardzo fajnie i sprawnie opowiedziana historia osadzona w Japonii w czasach pierwszych poważnych kontaktów z zachodem i zmianami, jakie ze sobą przyniósł. Większość bohaterów jest archetypicznych, ale są na tyle rozbudowani, by nie sprawiał oto kłopotu. Sama historia jest poważna, a kreska i choreografia walk na bardzo wysokim poziomie. Szczerze polecam ludziom lubiącym historie z tamtego okresu Japonii.

Ibara no Ou - kiedyś oglądałem film kinowy i próbowałem ugryźć mangę, ale z jakiegoś powodu coś mi tam nie pasowało. W każdym razie przeprosiłem się z tą dziwną historią ludzi skazanych na śmierć przez dziwną chorobę i pogrążanych w kriogenicznym śnie, a obudzonych świecie pełnym przerażających istot i tytułowych cierni. Z czasem robi się z tego naprawdę pasjonująca historia zakończona zgrabnym finałem.

Leviathan - zostawiłem na koniec, bo ciężko mi ująć w słowa odczucia po lekturze tej mangi. Na pewno jest niesamowita, ale i dziwna, niepokojąca, miejscami kuriozalna. Na pewno nie jest to historia łatwa w odbiorze, często poruszająca tematy drażliwe, lub w przedziwny sposób interpretująca zdawałoby się normalne rzeczy. Ale jak ktoś jakoś się przez to przebije, a lubi  różnego typu paranormalne niesamowitości i tajemnice, to zostanie sowicie nagrodzony, bo Leviathan w niesamowitościach po prostu pływa. Takim osobom szczerze tytuł polecam, reszta lepiej by trzymała się od niego z daleka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 11:24:34 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 19, 2018, 02:12:40 pm »
Baito Saki wa "Aku no Soshiki"?! - pewien uczeń zaczynający liceum postanowił zacząć pracę na pół etatu. W internecie znalazł jakieś niekonkretne i podejrzane ogłoszenie, a potem poszedł na rozmowę. Okazało się, że został szeregowcem w złe organizacji o nazwie Anteres. I od tej pory robi za "kitowca" i musi walczyć z ich odpowiednikiem Power Rangers. A że tamci myślą, że jest jakimś robotem, albo potworem to sobie nie żałują. Między czasie musi sobie radzić w szkole, z nawiedzonym mieszkaniem i swoim rodzeństwem.
Jest to prosta komedyjka nabijająca się z japońskich seriali o zamaskowanych bohaterach i o tym co robią kiedy nie walczą. Jest to manga 3 tomowa, zakończona w sam raz na jeden raz aby się zrelaksować i pośmiać.