Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 30, 2008, 07:08:04 am »
Na chwile obecną żadne inne mangi tej autorki nie są planowane.
:sad:

Cytuj
Jeśli chodzi o coś podobnego to możesz przeglądnąć Naruto
Przeczytałem 25 tomów i mi się znudziło. Na serio. naruto nie ma tego czegoś co FMA. Nie ma takich fajnych postaci, humoru ani wciągającej fabuły. W ogóle fabuła polega na naparzaniu coraz silniejszych i silniejszych przeciwnikow...
Cytuj
albo poczekać na Bleach
poczekam

Dzięki za odpowiedzi (do Szyczki i nolifesking też)

[/quote]

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 01, 2008, 12:27:11 pm »
Ostatnio w ręce wpadł mi pierwszy tom mangi Sandland. Jest to najnowsza manga Akiry Toriyamy. Opowiada ona o świecie, w którym ludzie i demony żyją  po wielkiej wojnie, która zamieniła cały świat w pustynie. Woda jest najcenniejszym surowcem, a jedyne jego źródło jest kontrolowane przez króla. Do jednego z miast demonów przybywa starszy człowiek i twierdzi, że na ogromnej pustyni może być inne źródło wody (a wpadła na to, że widział ptaki niosące w dziobach małe ryby). W zamian za pomoc w podróży proponuje nieograniczony dostęp do wody (i konsolę Play Station6 z grą Dragon Quest XIII - Akira Toriyama tworzy grafikę do tej serii jakby ktoś nie wiedział ;-) ). Na wyprawę zgodził się książę Belzebub i inny demon, specjalnością są kradzieże (do tego zadania przebiera się za świętego Mikołaja). Jak z powyższego opisu wynika nie jest to, raczej zbyt ambitna manga i nawet nie próbuje taka być. Sięgnąłem po nią raczej z ciekawości i raczej prezentuje przeciętny poziom fabuły jak i kreski. Jest ona raczej dla młodszych czytelników,  ale i starszym może się spodoba.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 01, 2008, 03:27:19 pm »
Jest to najnowsza manga Akiry Toriyamy.

Nie wiedziałem, że ten stary łobuz jeszcze coś robi :shock: Szacun.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 01, 2008, 04:58:35 pm »
Sandland ma już kilka lat, więc az tak nowy to nie jest.

Offline maszkov

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 11, 2008, 03:03:15 pm »
ja ostatnio wzbogacilem sie o wszystkie tomy wydane w polsce FMA... wiec tera mam co czytac :P




I na ch*j się gapisz...

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 11, 2008, 03:33:52 pm »
W poszukiwaniach mocnego sajberpanka natrafiłem na staruśkie Blame!. Już kiedyś się za serię zabierałem, jednak intensywność obrazu odrzuciła mnie już w pierwszych rozdziałach. Za to teraz... Rysunek postaci nie jest najmocniejszą stroną mangi, tła też nie są super-piękne, ale... Wszystko aż ocieka klimatem. Dialogów (póki co) jest mało, jednak zdarza się, że przez kilka minut siedzę nad jedną stroną i po prostu chłonę obraz. I to mi wystarcza. Kolejna manga, w której się zakochałem :D
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 13, 2008, 10:33:16 am »
Ostatnio czytałem Sakuratetsu Taiwahen. Sakura Tetsu pochodzi z bardzo biednej rodziny, a sytuację finansową dodatkowo pogarszają olbrzymie podatki - dom, który Tetsu dzieli wraz ze starszą siostrą, młodszym bratem i dziadkiem, znajduje się w samym centrum miasta. Z tego powodu nasz bohater musiał zacząć zarabiać już w przedszkolu, przez co zmienił się w maszynkę do liczenia pieniędzy, której na niczym innym nie zależy. Pewnego dnia okazuje się, że na tej ziemi zależy również innym nietypowym intruzom. Są to między innymi: księżniczka z przyszłości, która chce postawić tam swój zamek, Kosmiczny pirat, który chce założyć tam kwaterę główną, władca podziemi, który chce najechać powierzchnię, król demonów chcący otworzyć portal do piekieł. A to wszystko dopiero w pierwszym tomie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 13, 2008, 10:48:57 am »
I już ten pierwszy tom sprawił, że dalej czytać mi się nie chciało.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 13, 2008, 07:36:55 pm »
przegryzłam się przez połowę H2. Baseball w wersji Adachiowej, czyli mało grania, dużo uczuć i pantyshoty tak wymuszone, że aż słodkie. Lekkie przymruzenie oka na wszystko i niesamowita serdeczność i ciepło bijące z kolejnych paneli sprawiają, że szyszki sa w stanie rozpłyniętym. Żli, którzy okazują się być dobrzy, niebezpieczne sytuacje, które autor zręcznie obraca w śmiech, zaufanie do autora, ze żadnej postaci nie stanie się krzywda - coś cudownego.

Osoby nastawione na żywiołową sportówkę mogą się sporo zawieść na mandze, jako że fabuła płynie powoli i Adachi na pierwszym planie stawia uczucia bohaterów, a dokładniej uczucia osób uwikłanych w niezwykły trójkąt miłości i przyjaźni. Dwóch chłopaków i jedna dziewczyna, wszyscy są najlepszymi przyjaciółmi od zawsze... sęk w tym, że dziewczyna jest w związku z jednym z nich... tylko dlatego, że drugi przez całe życie był kudruplem i dopiero ostatnio mu się wyrosło, a jakoś nigdy nie poruszał kwestii "chcesz być ze mną", tylko twardo kibicował związkowi przyjaciół. Na ile można zaufać przyjaźni? Na ile można zaufać sobie? Jak można powiedzieć w oczy najlepszemu przyjacielowi, że sie go nienawidzi za to, że ona jest z nim, równocześnie tak bardzo ciesząc się jego szczęściem?

Głupie zbiegi okoliczności, które ludzie biorą za "znak (nota bene wychodzi to czasem przekomicznie... czy wiatr podwiewający spódniczki dziewczynom może być uznany za zwiastuna udanej gry?). Lekko ecci, aż sama się zastanawiam, czemu mnie nie odrzuca na kilometr, bo koronkowe majtki i fruwające biustonosze to zdecydowanie nie mój typ humoru... ale manga ma tyle ciepła i uroku, że wybaczam.

i rozpływam się powolutku, bo czuję, że na końcu ktoś będzie gorzko płakał... i nie jestem pewna, kto.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 31, 2008, 03:35:29 pm »
Ai Ren

pięć tomów i przyznaję, ze ostatnio tak beczałam czytając SaiKano.

Historia banalnie prosta - ot, chłopak, któremu został najwyżej rok życia składa prośbę o Ai Ren - sztucznie stworzonego człowieka, który ma dotrzymać mu towarzystwa w ostatnich miesiącach życia. Ikuru żyje tylko i wyłącznie dzięki "obcej istocie" - w wyniku wypadku stracił połowę ciała i został połączony z "obcym", który powoli przejmuje jego ciało i wspomnienia...

Przez pierwszych kilka rozdziałów miałam wrażenie, że będzie to powtórka z Chobitsów z seksem w tle, ale o dziwo ujęć pupy było coraz mniej (nie twierdzę, że zniknęły całkowicie), ale nabrały zupełnie innego wydźwięku - co w moim przypadku oznacza, że przestały być tanim sposobem na sprzedaż tomiku, a zaczęły mieć uzasadnienie fabularne.

Ai jest nieco wadliwym produktem - powinna w ciągu 30h osiągnąć dojrzałość dorosłego człowieka. Niestety - niestabilnośc powoduje, że często oscyluje gdzieś w okolicy 8-12 latki, choć zdarzają się jej napady niezwykłej dojrzałości. Tak jak Chii - istnieje po to, by zapewnić komfort właścicielowi, jednak w przeciwieństwie do Chobitsów obdarzona jest wolną wolą i jakimś rysem charakteru, jak również mimiką twarzy (czyli nie trwa ciągle w smutnookim zdziwieniu). To i niewątpliwie słodka kreska stawiają ją wysoko w moe-hierarchii :D Dodajmy jeszcze to, że najprawdopodobniej nie będzie żyć dłużej niż 10 miesięcy...

A o czym jest manga? A o miłości. I tajemnicy :D

Seria krótkich rozdziałów o wspólnym przebywaniu, dzieleniu się. Miłość to wspólne przebywanie, trwanie przy sobie mimo tego, że zostało tak mało czasu. Niesamowicie podobało mi się przedstawienie cielesnego aspektu miłości - jest on częścią nieodzową wspólnego przebywania, niemniej jest tylko małą składową całego ogromu innych rzeczy, a dotykanie czyiś piersi wcale nie musi być erotyczne (tak, powiedziałam to. sama byłam zdziwiona!). Bohaterowie dorastają do uczucia, odkrywają je i dzielą się nim z radością.

Miłość to dzielenie się - łupnęlo między oczy chropowatą deską i nie przestawało wiercić. Świadczy o tym choćby postać sensei głównego bohatera - genetycznie zaawansowana, ewolucyjnie wyprzedzająca ludzkość dziewczyna o niezwykłych umiejętnościach intelektualnych. Niewiele starsza od Ikuru, zajmuje się jego rekonwalescencją po wypadku i na nowo "uczy go życia". Jest niewątpliwie ważna dla bohatera - z nią przeżył swój pierwszy uśmiech, strach i uniesienie fizyczne... ale ona sama nie potrafi znieść myśli, że Ikuru niedługo odejdzie. Ofiaruje mu dom daleko na plaży, obiecuje go odwiedzać, jednak nie może znieść myśli o jego śmierci... i swojej śmierci, jako że jej ciało starzeje się w niewyobrażalnie szybkim tempie. Nie potrafi pójść krok dalej... tam, gdzie bez wahania poszła Ai, która niekoniecznie jest tylko sztucznie wyhodowanym umilaczkiem, ale również czymś więcej.

Mądre i słodkie jak diabli, uśmiechnięta mordka Ai jest tak przecudna, że aż się chce wyszczerzać do monitora. Normalnie brać i czytać. Ze słoikiem śledzi w garści.

A tak zupełnie na marginesie, to sensei bohatera przypominała mi Kenshina i czułam się dziwnie >.<
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 03, 2008, 03:52:08 pm »
Szyszko, az chyba przeczytam to Ai Ren ;) Zaciekawilo mnie.
Tobira (Confidential Confessions 1)
Niesamowite i bardzo mocne. Nie spodziewalam sie, ze kiedykolwiek przeczytam mange o przeslaniu antysamobojczym(wszyscy wiemy, jakie podejscie maja Japonczycy do tej tematyki). Naprawde mocna, nienaciagana rzecz. Bez pustego optymizmu, ale i bez fetyszowania tematu samobojstw. Samo zycie po prostu.
I chyba pierwsza manga, przy ktorej sie poplakalam.
Powinni dawac ja kazdemu emo dzieciakowi. Odechcialoby sie mu snuc tysiecy wizji samobojstw.
O czym to opowiada? Coz, glowna bohaterka, Manatsu, zyje w kompletnej pustce. Zostawil ja ojciec(matka wywiesza jego koszule, aby sasiedzi sie nie zorientowali), nie ma ona zadnych przyjaciolek, od dziecinstwa ma problemy z kontaktowaniem sie z innymi. Kiedy przyszla do nowej szkoly obiecywala sobie, ze zmieni sie, ze jej zycie bedzie inne, ze bedzie miec przyjaciol...Niestety, nic nie wychodzi z tych planow. Popada ona w silna depresje..a kiedy spotyka dziewczyne dreczona przez kolezanki z klasy, nazwana przez  Manatsu Szparagiem(przez blade rece pokryte milionami blizn po cieciu sie) zaczyna coraz mocniej chciec popelnic samobojstwo....

Moze to wygladac na poczatku na kolejna emo mange, ale taka nie jest. Samo zycie, sam realizm. Absolutnie kazda osoba powinna to przeczytac, a zwlaszcza nastolatki, ktore maja mysli samobojcze. Ta manga to idealny lek na to...trzeba tylko doczytac do konca.
Niesamowicie emocjonalna rzecz, sceny ciecia zyl az bola.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Kainti

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 03, 2008, 05:12:11 pm »
Ai Ren
(...)

Tez czytalem, jakis dluzszy czas temu, i w pelni sie zgadzam. Jedna z niewielu (no, moze nie az tak niewielu, ale zawsze :P) mang czy wogole pozycji po ktorych bralo mnie na plakanie. Przylaczam sie do polecania :).

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #327 dnia: Listopad 03, 2008, 05:21:18 pm »


Yoo Ah Dok-Jon

Polecam tytuł o dość dziwnej nazwie. Mieści się on w kategoriach manhwa, które bardzo lubię :)
Manga ta jest w sumie dla każdego, bo zahaczamy o tematy takie jak comedy, drama, ecchi, romance, school life, czy shounen.
A cała historia rozpoczyna się od nieporozumień, które to przybliżają naszych bohaterów do siebie i jednocześnie nie wiadomo kiedy zjednują sobie nowych nie prosząc o to nawet.

Główny wątek opiera się na tym, iż mamusia bez żadnych uzgodnień z synem wybrała "najlepszą żonę" specjalnie trenowaną w tym fachu przez całe życie ,dla swojego synka ze wszystkich możliwych. Niestety synek nie miał ochoty brać sobie wybranej przez mamusię żony, bo naturalnie chciał sam zadecydować o tym kogo ma poślubić. Zawarł więc układ z mamą, że jeżeli w przeciągu 3 lat nie znajdzie swojej wybranki, to poślubi, wybrany "ideał" który wybrała mu mamusia.

Kreska jest miła dla oka, zarówno dla męskiej części widowni jak i żeńskiej.

Romansidło to nie jest, dzięki bogu, bo ileż można.

Czyta się miło i przyjemnie, więc polecam każdemu kto ma wolną chwilkę czasu ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #328 dnia: Listopad 03, 2008, 05:29:00 pm »
Też sobie poczytuję to co Aniołek. I podzielam opinię, że fajnie się czyta. A ogólnie to coraz bardziej wolę manhwe od mangi, głównie z uwagi na kreskę i sposób prowadzenia fabuły. Z tej pierwszej polecam dwa shouneny: Immortal Regis i Aflame Inferno. (choć bliżej im do seinen w konwencji shounena, niż czegoś na kształt Bleacha)

A polecam również (jeśli jeszcze nie polecałem) Shin Angyo Onshi Imo, genialna manhwa - kwintesencja dark fantasy, krok za Berserkiem (jeśli nie na równi).
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 05:40:46 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #329 dnia: Listopad 04, 2008, 10:04:04 am »
Ostatnio zacząłem czytać Girls Saurus DX. Jest to kontynuacja mangi o tym samym tytule opowiadającym o facecie, który został pobity przez dziewczynę (wyglądającą jak zapaśnik sumo) kiedy odrzucił jej wyznanie miłości. Od tamtej pory ma paniczny strach przed kobietami (pieszczotliwie nazywa je babozaurami). Za każdym razem kiedy je widzi jest bliski załamanie nerwowego, a gdy je dotyka to traci przytomność. A do tego zostaje zmuszony to wstąpienia do bokserskiego klubu gdzie członkami są same kobiety (w tym ta, która go pobiła). Do teraz uśmiech na ustach wywołuje mi scena, w której bohater widzi ducha zakrwawionej martwej kobiety a jedyne co robi główny bohater to krzyczy: "Ja rozumiem, że jesteś martwa, ale ubierz się do cholery!"
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2008, 10:07:31 am wysłana przez Hollow »

 

anything