Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 283247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ghost_Lord

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 11, 2009, 07:17:24 pm »
@Miranda

Wielkie dzięki właśnie tego szukałem  :D. Jeszcze raz przepraszam że w złym temacie  :)
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:26:53 am »
The Lucifer and Biscuit Hammer
- młody chłopak (student) budzi się pewnego ranka i zastaje w swoim pokoju gadającą jaszczurkę; jak się okazuje został wybrany, by być rycerzem księżniczki i wspierać ją w walce przeciw złym magom, którzy wysłali w kierunku ziemi wielki tytułowy 'Biscuit Hammer'. Brzmi strasznie. Szczęściem tylko brzmi, bo czyta się świetnie, a to dlatego, że Yuuhi wcale nie chce być 'rycerzem' i z miejsca wyrzuca jaszczurkę za okno, a Samidare bliżej do diabła niż księżniczki.
Całość to naprawdę fajny choć lekki seinen mający świetne postaci i skupiający się na wielu rzeczach. A walka jest gdzieś daleko w tle.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 14, 2009, 06:20:54 pm »
Watashitachi No Tamura-kun

Haha, upadłem. Dałem się wciągnąć w perypetie miłosne 15-letniego bohatera - jakieś smuty, rozterki i inne gimnazjalne ocochodzi. Ale to napewno przez jedną z typiarek, co to Tamurze w oko wpadła, no przysięgam, mamimiopodobna kreacja, nie mogłem tak po prostu przestać tego czytać, przeczytałem całe, teraz pewnie jestem jakimś dewiantem, jej, naprawdę mi się podobało.

 :doubt:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 14, 2009, 06:32:28 pm »
Watashitachi No Tamura-kun

Haha, upadłem. Dałem się wciągnąć w perypetie miłosne 15-letniego bohatera - jakieś smuty, rozterki i inne gimnazjalne ocochodzi. Ale to napewno przez jedną z typiarek, co to Tamurze w oko wpadła, no przysięgam, mamimiopodobna kreacja, nie mogłem tak po prostu przestać tego czytać, przeczytałem całe, teraz pewnie jestem jakimś dewiantem, jej, naprawdę mi się podobało.

 :doubt:

lol miałem tak samo xD

Offline Skrzydlaty

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 14, 2009, 06:38:13 pm »
Ha, modliłem się o takiego posta. Już mi lepiej!

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 21, 2009, 04:15:24 pm »
A ja zacząłem czytać Melty Blood. Jest to kontynuacja Tsukihime (manga jest na podstawie gry, która jest dwuwymiarową bijatyką). Jeśli chodzi o rysunki to w stosunku do pierwszej serii są o wiele słabsze, ale i tak przyjemnie się czyta.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:06:02 pm »
Shin Angyo Onshi - świetny komiks rodem z Korei. Więc może małe wprowadzenie...
Była sobie wspaniała i mądrze rządzona kraina i byli sobie w niej specjalni urzędnicy - Angyo Onshi. Urzędnicy ci incognito podróżowali po krainie i sprawdzali, jak się żyje prostemu ludowi. Gdy napotykali na okrutne bądź niesprawiedliwe rządy, mieli prawo zainterweniować. Krainę szlag trafił, tak samo jak urzędników. Jednak szlak wciąż przemierza ostatni Angyo Onshi. I tu tkwi haczyk. Bohater sprawiedliwości nie jest tutaj, posługując się częścią mechaniki D&D, praworządny dobry (ani nawet neutralny dobry). Ów typ uznał, że jeśli ma się mierzyć z całym skurwysyństwem tego świata, sam musi stać się sk*****nem największym. Tak więc niczym dla niego jest zasłonienie się przed gradem włóczni człowiekiem, który właśnie uratował mu życie albo puszczenie z dymem wioski czy dwóch, jeśli tylko pozwoli mu to przeżyć albo osiągnąć jakiś cel. No i jest astmatykiem. Właśnie dla tego gościa i jego reakcji na otaczający świat warto czytać tę mangę.
Osobiście widzę może nie podobieństwo, ale na pewno wzorowanie się na Berserku. Kreska jest dosyć ładna, dialogi sensowne, bohaterowie bywają nieźli.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 26, 2009, 08:11:39 pm »
Ha! Moja ulubiona manwha :) Munsu to imo jeden z najlepszych, a na pewno ciekawszych bohaterów jacy się trafili w 'mandze'. Naprawdę bardzo rozbudowana postać, pełna półcieni i na pierwszy rzut oka sprzeczności. A jego historia, związek z Kye, przyjaźń z Hae Mo Su, eh, można by się rozpisać, tylko spoilerować nie chcę :) Polecam każdemu, kto ma ochotę na mroczną ale epicką historię fantasy.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:57:05 am »
Też czytałem tą manhwę. Najbardziej podobał mi się tekst, że aby walczyć z występkiem Munsu musi być bardziej przebiegły niż przeciwnik.

P.S. Od marca waneko chce wydawać mangę Black Lagoon.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 28, 2009, 06:09:00 am »
Też czytałem tą manhwę. Najbardziej podobał mi się tekst, że aby walczyć z występkiem Munsu musi być bardziej przebiegły niż przeciwnik.

Najlepiej go ilustrowała opowieść o tym drzewie akacji, które zabronił kiedyś wyciąć.

P.S. Od marca waneko chce wydawać mangę Black Lagoon.

To zaoszczędziłeś mi trochę kasy, bo już przymierzałem się do zamówienia angielskiego wydania (~40+ zł za tomik...)



A teraz sobie czytam The Ravages of Time - oparte na motywach 'Romance of the Three Kingdoms'* Naprawdę świetna opowieść 'historyczna'. Pełna rozbudowanych wątków i spisków, zdrad i konfliktów, z naprawdę świetnymi postaciami. Na początku odstraszył mnie dziwny pierwszy chapter, ale potem jak się historia rozkręciła, to nie mogłem się już od tego oderwać. Dodatkowym atutem są bardzo szczegółowe, świetnie cieniowane ilustracje, oraz niesamowicie dynamiczne sceny walk (do tego wierny design zbroi i broni z czasów cesarstwa Chińskiego, oraz stylu walk i prowadzenia konfliktów z tamtych czasów).
No i świetni bohaterowie, tak pierwszo- jak i drugoplanowi.
Historia jest dość skomplikowana i czytając nieuważnie łatwo się zgubić w gąszczu postaci. Niemniej gorąco polecam.

*totalnie nie znam "Romance of the Three Kingdoms" więc trudno mi oceniać tego jako adaptacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 06:21:16 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #370 dnia: Marzec 07, 2009, 07:29:55 pm »
Perypetie szkolnego klubu zboczonych otaku - Genshiken  :D

Dwa małe pytania do zorientowanych:
1. Czy anime jest równie genialne i błyskotliwe jak jego mangowy pierwowzór?
2. Czy anime jest wierne mandze?

I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #371 dnia: Marzec 07, 2009, 07:42:20 pm »
Anime jest całkowicie wierne mandze. Z tą jedną różnicą, że anime kończy się na ok 35 rozdziale mangi, (a manga ma ich 55)

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #372 dnia: Marzec 07, 2009, 08:12:58 pm »
Czytałem ostatnio dwie pozycje Toshiki Yui (te bardziej soft) Kirara i My Two Wings i przyznaję, że spodobał mi się ten styl. Proste ecchi komedie gdzie seks potraktowany jest jako coś normalnego a nie wielkie tabu.
Jakby ktoś znał podobne pozycje to był by wdzięczny.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #373 dnia: Marzec 15, 2009, 11:47:08 pm »
Monster Hunter Orage - akcja mangi dzieje się w świecie fantasy, w którym istnieją gildie (jeśli kojarzy się z Fairy Tail to słusznie bo to manga tego samego twórcy). Celem gildii jest przyjmowanie i wykonywanie zleceń eksterminacji potworów na danym terenie. Dostęp do danego terenu zależy od poziomu łowcy. Jest tylko jeden rodzaj łowcy, który ma nieograniczony dostęp do wsystkich terenów. Jest on nazywany zakazanym łowcą i jego najważniejszym celem jest poszukiwanie i zabicie smoka światła - najpotężniejszego potwora na świecie. Nie trzeba chyba wspominać, że takim właśnie łowcą jest główny bohater.
Żeby się nie rozpisywać napiszę tylko, że ta mnga o taki Fariy Tail, tylko, że zamiast misji są eksterminacje danego potwora. Seria w miarę dobra.

Offline Krova

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #374 dnia: Marzec 17, 2009, 07:40:23 pm »
Przez was zacząłem czytać Watashitachi No Tamura-kun



baaaaaaaaawwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww <3 <3 <3 <3



edit
Spoiler: pokaż



BAWWWWW <3 <3 <3
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 07:44:14 pm wysłana przez Krova »
/人◕ ‿‿ ◕人\

 

anything