Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #375 dnia: Marzec 17, 2009, 08:09:52 pm »
Przez was zacząłem czytać Watashitachi No Tamura-kun
:D

A ja właśnie skończyłem czytać Manhole. Historia grozy o detektywach prowadzących śledztwo w sprawie bardzo dziwnych incydentów, w których znajdowano zmasakrowane ciała z dziwnym pasożytem w miejscu jednego z oczu. Bardzo fajna manga, realistyczna kreska i klimacik grozy.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #376 dnia: Marzec 28, 2009, 04:30:16 pm »
Z nudów przeczytałem pierwszy tom Tenjou Tenge i właściwie nie wiem, czy ruszyć dalej. Przemoc dla samej przemocy, nagość dla samej nagości. Z drugiej strony całkiem ładna kreska i w miarę ciekawe walki...

Alita i 7 tomów Hellsing od JPFu. Tłumaczenie i interpunkcja miejscami ssą niczym markowy odkurzacz. Alita była niezła, za to Hellsing trochę mnie zawiódł. Poza kilkoma niezłymi postaciami
Spoiler: pokaż
co tam robią ci faszyści?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 01:23:35 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #377 dnia: Kwiecień 20, 2009, 07:41:06 pm »
Liar Game

Jeżeli ktoś co jakiś czas wspomina sobie Death Note'a i mamrocze przy tym pod nosem, że przydałoby się więcej pozycji z tego gatunku - z naturalną mi gracją polecę tę mangę. Wojny umysłów między sukinsynami w obcisłych spodniach, złożona intryga (jak na mangę, pamiętajmy o przymknięciu oka!) i prześladujące nas pytania -

CO ON PLANUJE
A TEN CO PLANUJE NA JEGO PLANOWANIE
CZY TEN WIE ZE ON PLANUJE
CZY ONA PLANUJE UDAREMNIC JEGO PLANOWANIE
ZARAZ, JAKI W OGOLE JEST PLAN
KTO JEST, !%^%, PO CZYJEJ STRONIE

- to wszystko znajdziemy w Liar Game.

DN może to i nie jest, trochę może brakować, polecić jednak polecę!


Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #378 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:32:52 pm »
lLudwig Kakumei - manga Kaori Yuki. Wyobraźcie sobie bajki Andersena i innych w najbardziej mrocznej wersji. Na przykład weźcie "Królewnę Śnieżkę" tylko, że Śnieżka jest intrygantką i trucicielką, a książę nekrofilem. Albo Czerwony kapturek został oszukany i wykończył swoich rodziców. Jeśli chcecie zobaczyć jak nie czytać ajek dla dzieci to przeczytajcie to.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 23, 2009, 04:01:17 pm »
Aiki Isutoshiego twórcy między innymi Slut Girl. Połączenie Ikkitousen i Tenjou Tenge. Zero oryginalności ale bardzo fajne postacie i niezły humor. No i kreska mi się podoba. Przyjemnie się czyta.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #380 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:32:46 am »
Love Collage komedia o dewiancie który z powodu pożaru męskiego akademika musi zamieszkać,teoretycznie chwilowo,w żeńskim.Pomimo tematyki podejrzanie mało fanserwisu.Trudno to też nazwać romansem czy haremówką.Jest to czysta komedia w której wszystko jest tylko tłem do następnych gagów.Można czytać jeśli ktoś nie oczekuje koniecznie od postaci głębi a od fabuły sensu.Jak dla mnie,na razie przerobiłem tylko 8 z 12 tomów więc nie będę się wypowiadał o całości,jakieś 6/10.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 07, 2009, 01:54:20 pm »
Kurohime Zero,młody strzelec,podróżujący w poszukiwaniu legendarnej wiedzmy która kiedyś uratowała mu życie,tytułowej Kurohime,ratuje pyskatego bachora Himeko.Sytuacja komplikuje się gdy Himeko okazuje się być Kurohime która została przeklęta przez bogów,zamieniona w dziecko i pozbawiona mocy za próbę przejęcia władzy nad światem.Żeby było ciekawiej wszyscy dawni wrogowie Kurohime,wykorzystując jej osłabienie,rozpoczynają łowy  na nią więc Zero zostaje jej ochroniarzem.Żeby było jeszcze ciekawiej wspomnienia Zero o jego wybawicielce mocno różnią się od rzeczywistości-Himeko jest samolubnym,chamskim,żarłocznym megalomanem który bez przerwy powtarza czego to nie zrobi z bogami i tym światem gdy już odzyska swoje moce a wszystkich ,łącznie z Zero,traktuje jak insekty do czego zresztą otwarcie się przyznaje.
Tyle jeśli chodzi o fabułę.Historia z początku sprawia wrażenie komedii,do tego dość schematycznej ale po paru pierwszych tomach historia mocno się komplikuje:na scenę wchodzą zwalczające się rody bogów i demonów,dowiadujemy się czemu Kurohime chciała podbić świat i poznajemy drugie dno historii jej klątwy,historia zaczyna robić się poważniejsza,momentami wręcz mroczna,postacie obecne od samego początku historii zaczynają ginąc,sama główna bohaterka zaczyna się zmieniać pod wpływem tego wszystkiego,zawarte zostają niespodziewane przymierza,postacie sprawiające z początku wrażenia uosobienia dobroci okazują się mieć drugą twarz.
Jak dla mnie była to jedna z tych mang w których "im dalej tym lepiej".Daje Kurohime 8/10 i czekam aż przetłumaczą dalsze tomy.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 08, 2009, 12:17:08 pm »
Po dłuższej przerwie wróciłem do Genshikena, dokończyłem i... Cholernie dobra manga. Końcówka mocno refleksyjna, wszystko bym oddał, by wrócić do LO i ekipy sprzed lat...

No i ogromny plus za zatrzęsienie odniesień do Gundama (Sieg Zeon!)  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 08, 2009, 12:25:12 pm »
No i ogromny plus za zatrzęsienie odniesień do Gundama (Sieg Zeon!)  ;-)

Mi się bardziej podobała Ohno przebrana za Rider z Fate/Stay Night.
I rozdział jak Sasahara czytał mangę o sobie i Madarame powalał  :D

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 08, 2009, 01:40:19 pm »
I rozdział jak Sasahara czytał mangę o sobie i Madarame powalał  :D

I "Moment Później"
Sasahara gapi się na Madarame
Madarame: No co?
Sasahara: Nie nic. (w myślach "I ja miałbym go @#$@?") :D

Jako że dobrze mi idzie dokańczanie mang, wracam do Shin Angyo Onshi i Manhole. Sesja się zbliża, ale co tam...
I'd like to be a tree

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 08, 2009, 09:30:22 pm »
Shoujo Sect
Widziałem OAV oparte na tej mandze i byłe niezłe, taki sobie erotyk z relacjami Girl x Girl. Ale wracajmy do mangi Sobie są dwa tomiki a wnich krotkie luźno związane historyki w każdej takiej jest scenka ero. Historia jest luźna i przyjemna a scenki nie za długie i bez jakiś super szczegołow dlatego też dla mnie idat gdyż własnie robie projekt sieci i łeb mi się smaży więc małe odpoczynki z tą mangą pozwoliły mi dotrwać do końca dnia. Ogolnie polecam.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 09, 2009, 11:13:01 pm »
Hana to Akuma
Rzecz o wysokiej rangi demonie który znużony piekłem postanowił zamieszkać na ziemi.Tu znajduje przypadkiem ludzkie dziecko i postanawia,dla zabawy, je wychować.Kłopot ze nie ma on pojęcia o ludzkich zwyczajach a tym bardziej o wychowywaniu dzieci.Z biegiem czasu rolę się odwracają i 14-latka zaczyna wychowywać go.Jest to lekka komedia(zero przemocy) którą czyta się całkiem przyjemnie.Ciekawe ukazanie kontrastu pomiędzy zamkniętym w sobie mieszkańcem piekieł i małą dziewczynką o gołębi sercu i małym rozumku.Akcja dzieje się w realiach przełomu 19 i 20 wieku(co widać po ubiorach i poziomie techniki) a rangi demonów są odpowiednikami istniejących,kiedyś,naprawdę stanów szlacheckich.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 10, 2009, 07:48:38 am »
Hana to Akuma
(...)

Zapomniałeś dodać, że to shoujo w związku z czym ma min. specyficzną kreskę, która np. mi nie przypadła do gustu.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 10, 2009, 10:30:35 am »
To czy komuś kreska się podoba czy nie to już kwestia gustu.Mnie się podoba.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 12, 2009, 05:07:34 pm »
To jest mój Tope Ten jeżeli chodzi o mangi z tych mniej znanych tytułów:

1.Sakura Hime Kaden
2.Hells Angels
3.Onihime Vs
4.Yoo Ah Dok-Jon
5.Superior
6.White Clouds
7.Urooboe Uroboros! One Shot
8.Snow in the Dark
9.Koorihime Kitan One Shot
10.Camelot Garden One Shot