Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 14, 2009, 06:29:38 pm »
Nie manga ale oglądałem ostatnio artbook Hiroaki Samury - Hitodenasi no Koi Blade of the Immortal.
Jeśli Ktoś lubi styl rysowania tego autora to znajdzie tam sporo artów. Problem jest tylko taki, że 95% artów to czyste guro. Jeśli ktoś czytał Blade of Immortal to mniej więcej wie jak autor potrafi przedstawić krwawe sceny.
Ale jeśli komuś to nie przeszkadza to polecam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 08:11:23 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #406 dnia: Lipiec 17, 2009, 08:08:43 pm »
Wczoraj zarzuciłem sobie kilka rozdzialików Bokurano.
Piętnaścioro dzieciaków w czasie wakacyjnej wycieczki włazi do ciemnej jaskini, gdzie napotyka gościa, który twierdzi, że jest kosmitą, po czym całą zgraję teleportuje do wysokiego na 500 metrów MECHa. Dziwny gość pokonuje jeszcze dziwaczniejszego stwora (równego wielkością MECHowi), misję ratowania przekazuje dzieciakom i znika. Jego miejsce zastępuje mały misiek wyrastający z latającego spodka, każący nazywać się Żuczkiem Gnojarzem (choć to może kwestia eng. przekładu).

Brzmi jak wstęp do głupiego shonenena, tyle że zaraz potem robi się mniej wesoło, powiedziałbym nawet, że cholernie przygnębiająco. Nie da się opisać nastroju bez spojlerowania, ale wystarczy napisać, że nachodziły mnie myśli jak przy Battle Royale (co ja bym zrobił w takiej sytuacji). W sumie na razie mamy mało walki i dużo obyczajówki (piętnaścioro gł. bohaterów, gdzie każdy z nich ma własne problemy) + pewien fakt, o którym nie wypada mi wspomnieć.

Imo warto. 

I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #407 dnia: Lipiec 20, 2009, 07:29:18 am »
Bloody Monday - było fajne sensacyjno kryminalne czytadło, a musieli powrzucać jakieś postacie zahaczające o mistycyzm w zachowaniu bądź w historii. Jak ja tego nie znoszę! Japońce mają tendencje do umieszczania w zdawałoby się standardowo prowadzonych tytułach jakiś z tylnej części ciała wyciągniętych wątków. To samo tyczy się Dogs - jak pierwszą mangę przeczytałem z przyjemnością, to Dogs: Bullets & Carnage już ledwo trawię, bo oczywiście musieli w fajną sensacyjną historię wrzucić jakąś urwaną z choinki organizację przestępczą, obowiązkowo prowadząca eksperymenty genetyczne, supertajną, siedzącą pod ziemią, marnującą ciągle zasoby ludzkie, mającą na stanie nieletnie zabójczynie z pooraną psychiką, pozwalającą odchodzić najlepszym ludziom, którzy potem przeciw niej knują i obowiązkowo posiadającą przywódczynię szaloną jak wiewiórka, której dano za dużo orzechów na raz. Ku***wa mać.

Poza tym czytam sobie:
Genshiken - wow! świetnie się czyta. Bardzo fajna komediowa seria o klubie młodych otaku w japońskiej szkole.
Elemental Gelade - ktoś tam narzekał na animowaną adaptację, ale mangę czyta się przednio - świetny shounen z poważniejszymi wątkami (czyli to co lubię), gdzie postacie umierają gdy są zabijane a wrogowie nie stosują taryf ulgowych - czyli takie zdawałoby się prozaicznie logiczne rzeczy, których wiele shouneneów jest niestety pozbawione. Do tego świetna kreska i dynamiczne, nienudne walki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 07:39:38 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #408 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:15:43 pm »
Elemental Gelade - ktoś tam narzekał na animowaną adaptację, ale mangę czyta się przednio - świetny shounen z poważniejszymi wątkami (czyli to co lubię), gdzie postacie umierają gdy są zabijane a wrogowie nie stosują taryf ulgowych - czyli takie zdawałoby się prozaicznie logiczne rzeczy, których wiele shouneneów jest niestety pozbawione. Do tego świetna kreska i dynamiczne, nienudne walki.
Z tym narzekaniem to ,zdaje się,byłem ja i Anfan.Ale ja wyraźnie pisałem ze manga była dużo lepsza od anime.Anime przedstawia tylko skrawek historii z mangi,dodaje mnóstwo fillerów,zmienia mnóstwo postaci i wątków na bardziej dziecinne i proste.Usuwa nie mal całą przemoc i goliznę.Ogólnie zachęcam do czytania mangi ale stanowczo odradzam anime.

A jeśli chodzi o Genshikena to jestem gdzieś tak w 40%.Czekam jak pojawi się w końcu moja ulubiona postać(przynajmniej w anime była ulubiona bo tu jeszcze nie wiem jak wyjdzie) bo bez niej to jednak nie to samo.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #409 dnia: Lipiec 21, 2009, 08:37:12 am »
Pytasz o siostrzyczkę, Ogiue czy też o jeszcze kogoś innego? Btw. cosplay w wykonaniu Kousaka mnie zabił :D reakcja była mniej więcej taka, bo czytałem nieuważnie: Saki się przebrała i się uśmiecha na dodatek? Noway!! Eeee, dlaczego ona jest taka płaska...?... <wybuch śmiechu> Naprawdę świetnie się to czyta :)

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #410 dnia: Lipiec 21, 2009, 02:11:45 pm »
Naturalnie o siostrzyskę Ogiue.Nie którzy mnie za to ukrzyżują ale do momentu jej pojawienia się Genshiken nie był dla mnie niczym specjalnym,od tak sobie oglądałem z nudów.Z mangą mam chwilowo to samo.Jak  Ogiue się pojawi to czynnik zainteresowania wzrośnie.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #411 dnia: Lipiec 22, 2009, 08:23:22 am »
Skończyłem Genshikena - zasłużone 9/10. Czułem się, jakbym czytał o prawdziwych ludziach (znam nawet osobę bardzo podobną z zachowania i historii do Kousaka !), dlatego nie będę narzekał na nierozwinięcie wszystkich wątków - takie właśnie bywa życie. Dodatkowo dowiedziałem się choć trochę o otaku; przedtem jawili mi się jako mityczne istoty pokroju yeti ;) Ogiue rzeczywiście jest bardzo fajną postacią, ale tak samo Saki czy Madarame - ogólnie wszystkie pierwszoplanowe postacie bardzo polubiłem i bardzo się z nimi zżyłem.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 06, 2009, 08:18:11 pm »
Nudzi mi się troszeczkę i w związku z tym mała prośba. Poleciłby ktoś jakiś tytuł, gdzie:
 - występuje przemyślana [i najlepiej logiczna] fabuła, która zachęcałaby do lektury
 - jeśli mamy akcję, miło by było, gdyby ta została jakoś umotywowana (rzeźnia dla rzeźni odpada)
 - brak ecchi/haremu
 - mile widziane elementy SF/cyberpunkowe (ale już bez MECHów)
 Gatunek w sumie dowolny [z wykluczeniem głupawych, rozluźniających komedyjek, hentajców i wszelkich jaojców).

Z góry dzięki  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 06, 2009, 08:59:50 pm »
Czytając te wymagania miałem ,przy większości punktów,wrażenie jakbym sam je napisał.Niestety nie pomogę ci bo sam poluje właśnie,z różnym skutkiem, na jakiś ciekawy tytuł.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpień 11, 2009, 01:28:03 pm »
W ramach promocji zakupiłem kilka tomików mangi Heat. W sumie nic nowego - młody gniewny wkracza do slumsów Tokio i rzuca wyzwanie japońskiej policji i mafii. Dużo przemocy i seksu. Ma się tylko wrażenie, że bohater jest zbyt przepakowany. Jakby zaczynał Fallouta ze wszystkimi statami na 20 i Bozarem w ekwipunku... Wygląda jakby pół życia spełnił na siłowni, strzela celnie, bije mocno i nie ma kobiety, co by na niego nie leciała. Zupełnie jakby autor leczył spore kompleksy... Niemniej czyta się to przyjemnie.

Inna kwestia - tłumaczenie JPF znów jest zbyt dosadne, by nie napisać prostackie. 0 finezji. A interpunkcja leży. Zatrudniliby w końcu jakiegoś korektora...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpień 26, 2009, 04:40:12 pm »
Orange Yane no Chiisana Ie - coś dla mnie :D
Młody tata wraca do domu z nagrodą najlepszego "niewolnika", khem pracownika, a żona wita go rozwodowym pozwem. W akcie desperacji postanawia więc kupić domek z pomarańczowym dachem, o którym jego żona zawsze marzyła i liczyć na to, że ta wróci do niego i ich synów. W tym samym czasie młoda mama wraca z córkami wcześniej do domu, by zrobić niespodziankę mężowi, a w drzwiach wita ją obca kobieta owinięta w ręcznik wołająca "Oh nie! Tachibana-san! Twoja żona i dzieci już wróciły!" W akcie desperacji również postanawia kupić mały domek z pomarańczowym dachem, o którym zawsze marzyła. Los chciał, że oboje padają ofiarami szwindlu i kupują ten sam dom.

Naprawdę sympatyczne slice of life o perypetiach młodych rodziców tuż po rozwodach, którzy są zmuszeni mieszkać razem pod jednym dachem choć nigdy wcześniej się nie znali. Masa perypetii i sporo humoru. Ode mnie 10/10.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 04:46:08 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpień 26, 2009, 05:21:52 pm »
Brzmi niezwykle kusząco. Zaczyna się podobnie jak Nana, którą aktualnie czytam. Przez większość czasu jest wręcz genialnie, ale w okolicach 18 tomu autorce zaczyna brakować pomysłów. Niemniej manga ta jawi mi się jaki shojo doskonałe - mamy tu wszystko i w odpowiednich proporcjach (przez 20 tomów pocałunków męsko-męskich sztuk jeden :p). Sporo dramy łagodzonej komedią.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #417 dnia: Sierpień 28, 2009, 07:04:26 am »
Może się za Nane wezmę, bo obecnie męczę Hana to Akuma i przypomina to próbę zjedzenia na raz kilku kilo ultra słodkich cukierków - dame da, odpadłem po 4 rozdziałach.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #418 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:53:14 am »
A ja chciwie łykam każdy kolejny rozdział.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:59:45 am »
Jest mały haczyk - zaczyna się jak każde rozwrzeszczane shojou. Baardzo naiwna definicja 'wielkiej miłości' (w sam raz dla 15-letnich czytelniczek), ale potem wszystko się rozkręca. W sumie początek łatwiej przełknąć w postaci anime.

No i czytam sobie czasem po rozdzialiku Pomarańczowego Daszku - zaiste świetne. Pomysł prosty ale ładnie zrealizowany ;-)

I jeszcze Char's Deleted Affair - co robił Char Aznable między Gundamem 0079 i Z (przemiana z głównego Schwartzharaktera w uosobienie sprawiedliwości), jak poznał Haman. Pewnie nikt nie wie, o czym piszę, ale dla fanów pierwszego uniwersum Gundama pozycja wręcz obowiązkowa.
I'd like to be a tree

 

anything