Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 01, 2009, 05:55:19 pm »
Nie, w GitSie pierwszym była tak jak tu całkiem wywalona scena (jak Batou ściągał z 'urlopu' Kusanagi, która ten urlop spędzała akurat na wirtualnym seksie na jachcie z przyjaciółkami)

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 01, 2009, 06:33:00 pm »
Tutaj są oryginalne sceny zastąpione innymi. Oryginalną stronę dałem tylko w pierwszym przykładzie bo nie mam na kompie reszty a skanować nie chcę, żeby nie niszczyć tomu. Ostatni przykład jest dodatkowy bo nie ma odpowiednika w oryginale.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 01, 2009, 06:38:54 pm »
Widać Shirow chciało się robić alternatywne sceny tym razem. Nie ma co drązyć tematu.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 01, 2009, 06:44:17 pm »
Więc wracając do mojego oryginalnego pytania czy ktoś wie coś na temat tej alternatywnej wersji.

Odpowiedniki stron 2 i 3
Sorki za jakość ale robione w spartańskich warunkach
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 02, 2009, 08:42:35 am »
Ghost Sweeper Mikami - czytadło, ale wciąga. Już prawie 130 chapterów za mną, choć spodziewałem się, że odpadnę szybciej.

Medaka Box - jakby to było anime, to pewnie by mi się nie chciało oglądać, ale do mangi mam słabość. Medaka jest dość osobliwą panią prezydent komitetu uczniowskiego; masa zadymy, wszystko w konwencji ecchi okraszone świetną kreską. Już dla samej kreski warto poczytać, a przyznaję, że Medaka choć jest sztampową postacią to w miarę ciekawie przedstawioną (i narysowana :P, lubię taką kreskę, a w kilku kadrach robi taką minę, że nawet mi się wyrywa "moe" :)), reszta bohaterów też daje radę i w ten sposób manga jakoś mnie wciągnęła.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 02, 2009, 10:51:58 am »
Za mną 219 chapterów Ghost Sweeper Mikami i jest to jedna z moich ulubionych mang ukazujących się regularnie,znam lepsze tytuły ale nowe rozdziały pojawiają się rzadko,choć coraz bardziej irytuje mnie momentami styl Shiina Takashiego.Stworzył on też Zettai Karen children i w obu tych mangach kobieta może uderzyć faceta,okłamać go,oszukać,poniżyć w dowolny sposób  z byle powodu albo i bez powodu i NIGDY nie spotka ją z tego powodu żadna kara a wszystkim którzy to widzą wydaje się to zupełnie normalne(innym facetom też).Faceci są za to bici za najdrobniejsze przewinienia.Nie denerwowało mnie to przy 50 ani 100  ani 150 rozdziale(zwalałem to na barki specyficznego humoru serii) ale jak się poczyta kilkaset rozdziałów obu tych mang to zaczyna to być mocno nudzące i z czasem irytujące.

Próbowałem przeczytać akane-chan overdrive ale odpadłem na początku drugiego(ostatniego) tomu.Jest to komedia o facecie który doznał ciężkiego urazu,jego ciało ląduje w szpitalu a dusza w ciele zgrabnej nastolatki.Musi chwilowo żyć udając nastolatkę,mieszkać z jej rodzicami i chodzić do jej szkoły.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #456 dnia: Październik 03, 2009, 05:46:31 pm »
Właśnie skończyłem czytać mangę Black Cat. Czyli historia o zabójcy pracującego dla organizacji rządzącej światem z ukrycia, który postanawia zerwać z takim życiem. Niestety jego przeszłość dalej się za nim ciągnie. Jest to komedia z dużą dawką akcji.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #457 dnia: Październik 03, 2009, 06:01:43 pm »
Dobra? Bo anime po prostu mnie odrzuciło...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 03, 2009, 06:05:02 pm »
Imo dobra, tylko należy pamiętać, że to typowy shonen. Bardzo ładna kreska (to wcześniejsza manga autora To-LOVE-Ru, a co by o tej mandze nie powiedzieć, to kreskę ma fajną)

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 03, 2009, 06:09:29 pm »
Manga kończy się na potyczce z Creedem. W anime jeszcze kontynuowali akcję na siłę żeby wyszło równe 26 odcinków(zdrada kilku numerów chronosa nie była w mandze). A i sama walka wygląda całkiem inaczej. Tak więc nie oceniaj mangi względem anime.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 03, 2009, 06:50:36 pm »
Tak jak Hollow napisał - w anime strasznie, za przeproszeniem, popierniczyli fabułę, tak, że również nie byłem w stanie tego oglądać i gdzieś tam pod koniec już jedynie przewijałem. Manga jest składniejsza fabularnie.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 09, 2009, 11:44:56 am »
3 tom Golden Boya pozostawił mnie w lekkim szoku. Już końcówka drugiego zapowiadała zmianę klimat ale nie spodziewałem się, że aż tak. Wystarczy spojrzeć na pierwszą stronę
18+
Spoiler: pokaż

A potem robi się jeszcze ciekawiej.
Ale fabularnie manga też się zaostrza. Nie są to już luźne historyjki jak na początku.
Za to początek 4 przynosi pewne rozluźnienie.

Teraz widzę, że anime, mimo, że też fajne, jest tylko cieniem mangi.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 09, 2009, 02:03:40 pm »
Bardzo ładna kreska (to wcześniejsza manga autora To-LOVE-Ru, a co by o tej mandze nie powiedzieć, to kreskę ma fajną)
W swoim masochizmie doczytałem To Love-Ru do końca i muszę powiedzieć ze ma najmniej ambitne,płaskie oraz po prostu nijakie zakończenie z chyba wszystkich mang jakie czytałem w życiu ale co by  nie powiedzieć to kreska rzeczywiście  trzyma poziom.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 09, 2009, 04:58:16 pm »
Nie czytam, ale bym sobie poczytał: Dragon Fly graphic novel Mam cichą nadzieję, że kiedyś trafi to w moje łapki w jakimś ludzkim języku :)

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 09, 2009, 08:05:58 pm »
Nie czytam, ale bym sobie poczytał: Dragon Fly graphic novel Mam cichą nadzieję, że kiedyś trafi to w moje łapki w jakimś ludzkim języku :)

Niestety nie cale, ale pierwszy rozdzial mamy tutaj, a jesli senor potrzebujesz lepszej jakosci, to prosze, pierwszy tom Robota wraz z cytowanym rozdzialem jest tu.

Pozdrawiam,
Al

"Poprawiłem" linki.
I.T.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 10:04:48 am wysłana przez Ijon Tichy »
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

 

anything