Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #510 dnia: Luty 02, 2010, 01:47:01 pm »
Katsura is the bestest.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #511 dnia: Luty 02, 2010, 02:55:17 pm »
A niczego sobie, ale przez klepanie konwencji zeszytowej shonena traci sporo na jakości ("Szaraka" mam na myśli) Chyba z klepanych masowo shonenów to jednak najlepszą kreskę mają mangi Oh!Great abstrahując od gustów. Gość ma po prostu niesamowicie precyzyjną, szczegółową i najwyższej jakości kreskę.

Offline Zeromus

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #512 dnia: Luty 02, 2010, 07:24:07 pm »
ale nie zawsze kółko wyjdzie kółkiem :P  :lol:

Znam to z własnego doświadczenia :lol:.Ostatnio spojrzałem na jeden z swoich starych rysunków i zapytałem "te dwie takie dziwne z dołu to co to miało być?Acha,już pamiętam: nogi".

 
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 12:18:32 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #513 dnia: Luty 03, 2010, 01:25:33 am »
Znam to z własnego doświadczenia

Oj tak, wyobraź sobie, że ja właśnie piszę Dyplom licencjacki z tworzenia mangi cały [piiiiib] komentarz, czyli jak i co po kolei robiłem, masa rysunków i innego badziewia zwanego "słowem pisanym".
Od tygodnie siedzę od 9-10 do 4-5 bo muszę na ten piątek przygotować gotową pracę na tzw. szczotkę.  :evil:  :-X

ehh..wracam do pracy, jestem na finiszu.  :doubt:

EDIT:
Najlepszym mangaką jest Ken Akamatsu, nikt tak nie parodiuje znanych mang jak on w MSN i ten miszmasz na kadrach. Czasem ciężko dostrzec co tam się dzieje.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 01:30:56 am wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #514 dnia: Luty 07, 2010, 10:00:16 pm »
Skończyłem 47 rozdział Beelzebuba i żałuje ze chwilowo nie ma więcej.Mangi takie jak te dowodzą ze można jeszcze wnieś coś świeżego do gatunku Shounenów a nie tylko bez końca powielać schematy.Do tego autor jest wyraźnie otaku Dragon Questa,każdy kto grał w grę wyłapie w tej mandze mnóstwo smaczków i odniesień do smoczej sagi.

 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #515 dnia: Luty 08, 2010, 02:32:32 pm »
Beelzebuba jest na prawdę świetny. co tydzień czekam na to co jeszcze głupiego wymyśli Oda żeby pozbyć się problemu z opieką nad małym antychrystem  :D

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #516 dnia: Luty 08, 2010, 06:11:09 pm »
O tak, dołączę do grona, Belzebub jest nieziemski, Oga ma piekielną zaprawę na tym becikowym.  :p
Zresztą teraz brakuje tylko by do klasy dołączyły Hilda i Lamia, to było by piekło na ziemi.   :D

Edit:

Fanów AIKI zapewne ucieszy fakt iż grupa sugooi przejęła projekt po nierieru. Mamy tym sposobem kolejny chapter mangi pana Isutoshi. :D
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 07:06:40 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #517 dnia: Luty 08, 2010, 07:21:22 pm »
Edit:

Fanów AIKI zapewne ucieszy fakt iż grupa sugooi przejęła projekt po nierieru. Mamy tym sposobem kolejny chapter mangi pana Isutoshi. :D

YUPI!!!

Zacząłem czytać jego Tende Freeze ale po pierwszym tomie średnio mnie wciąga.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 08, 2010, 09:12:58 pm »
Czytam drugi raz Naruto.Za jeden dzień przerobiłem sześc tomów i zaraz biorę się za siódmy.Za drugim razem idzie wyłapać wiele podtekstów w rozmowach które, z oczywistego powodu nie znajomości faktów i osób przedstawionych dopiero w następnych tomach, za pierwszym razem były nie do wyłapania.

Po za tym przeczytałem dwa tomy Ai Ga Tomaranai.Manga to jeden wielki plagiat z Ah!My Goddess tylko zamiast bogiń są programy komputerowe ale nawet da się to czytać. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 08, 2010, 09:52:35 pm »
Zacząłem czytać jego Tende Freeze ale po pierwszym tomie średnio mnie wciąga.

Fakt pierwszy tom jest dość sztywny, później trochę się rozkręca. W sumie od momentu jak pojawia się Suhama, w 3 i 4 tomiku było trochę fajnych akcji. Ale generalnie to nie to co AIKI, kreska podobna, humor też, ale widać że to taka produkcja przejściowa, między hentajcami a normalną fabułą.  :D
Tak jakby Isutoshi badał nowy grunt.  :p

PS.
Osobiście te 4 tomy wchłonąłem nosem i nawet mi się podobało, ale i tak aiki rulz. ^^
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 09, 2010, 01:33:35 pm »
Change 123
Manga ecchi z piękną kreską (chyba tylko ta z Tenjou Tenge ją przebija, choć to rzecz gustu, osobiście wolę tą z Change 123), całkiem interesującą fabułą, wyjątkową główną bohaterką, świetnymi walkami i sporą ilością humoru (takiego, który rzeczywiście śmieszy). Jak ktoś jeszcze nie czytał to zdecydowanie polecam. Jedna z najlepszych mang nastawionych wyłącznie na rozrywkę jakie czytałem (przebija nawet chyba pod tym względem Black Lagoon IMO). Nie jest to hard-ecchi (na pewno nie ma tak śmiałych scen jak w Tenjou Tenge czy Gantzu), ale krągłości też nie brakuje więc jeśli ktoś nastawia się tylko na nagość nie powinien czuć się zawiedziony. Przede wszystkim jednak jest to tytuł dający wiele frajdy, czytając każdy z tomów przynajmniej kilka razy zdrowo się uśmiałem, a poziom adrenaliny mi się podnosił.

Zazwyczaj unikam mang ecchi ze względu na niewielkie zróżnicowanie tytułów z tego gatunku (jedyne czym się przeważnie różnią to jakością rysunku i ilością oraz śmiałością scen erotycznych) i bez jakichś większych nadziei sięgnąłem po Change 123, nastawiony na powielanie schematów. Jednak gdzieś po 3 tomach nie mogłem oderwać się od czytania i w dwa dni dogoniłem najświeższe skanlacje. Uwierzcie mi, gdyby to nie była dobra manga nie odzywałbym się w tym temacie, a jeśli nawet, manga ecchi byłaby ostatnią jaką bym polecił. Ta jest jednak wyjątkowa i zasługuje na większy rozgłos niż ma. Oczywiście realizmu tu nie uświadczycie, ale nie można też powiedzieć, że dzieją się tu same bzdury, a fabuła jest prosta jak budowa cepa (jak już to przynajmniej jak snopowiązałka ;)).

Cross Game 158 i 159

Adachi to mistrz nad mistrzami.  Dosłownie. Ostatnie kilka rozdziałów zmiatało wszystko i stwierdzam, że nie ma lepszego mangaki ds. okruchy życia + sport. Mało tego, nie sądzę żeby ktokolwiek potrafił tak grać na emocjach czytelnika jak Adachi i w tak genialny sposób prowadzić dialogi. No i sama ilość rozdziałów to czysty geniusz, no bo żeby zakończyć całą historię w równo 160 "chapach", a przy tym nie dodawać fillerów trzeba być geniuszem. Czapki z głów. Aż zrobię sobie pewnie maraton od początku do końca. Niesamowita manga.

P.S.
Gdzie jest Szyszka coby potwierdziła moje słowa?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 06:33:17 pm wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 11, 2010, 11:29:34 am »
Mam pytanko czy możecie polecić coś dobrego w stylu Claymore'a wartego poczytania ? (Poza Berserkiem of course :) )
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 11, 2010, 02:02:39 pm »
Shin Angyo Onshi.
Jeśli brak elementów fantasy i długie walki 'w głowie' cię nie przerażają - Vagabond (właśnie dotarłem do aktualnie wydawanych rozdziałów - świetne po prostu).
I'd like to be a tree

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 11, 2010, 02:54:16 pm »
Shin Angyo Onshi kawałek przeczytałem (parę pierwszych rozdziałów) i zanudziło mnie. Na razie czytanie zawiesiłem, bo ani nie ma ciekawych walk (zero porządnych mocy/umiejętności ;P), ani pewny siebie główny bohater nie jest zbyt oryginalny (i trochę mnie drażni taki typ), ani fabuła jakoś nie wciąga. Bardzo możliwe, że jakbym poczytał dalej zmieniłbym zdanie, ale z doświadczenia wiem, że jak manga jest rzeczywiście dobra to wciąga od pierwszych rozdziałów.
Stąd poleciłbym ci Michaelius Vinland Sagę, która miażdży. Choć byłem sceptycznie nastawiony do mangi o wikingach moje wątpliwości momentalnie zostały rozwiane i zostałem wciągnięty w jedną z najlepszych historii jakie dane mi było czytać. Yukimura znakomicie ją prowadzi, a sposób w jaki przedstawia bohaterów i kieruje nimi powinien stanowić wzór dla innych. Dla mnie to godny następca Berserka (który się z lekka stoczył IMO, choć pod względem graficznym przebija wszystko), mimo że na razie wyszło dopiero 61 rozdziałów i moja opinia może się jeszcze zmienić (pamiętam jak nie tak dawno wychwalałem Claymore'a pod niebiosa, który właśnie do ok. 70 rozdziałów wymiatał, ale teraz zrobił się chaotyczny i znacznie mniej atrakcyjny dla mnie).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #524 dnia: Luty 11, 2010, 03:33:06 pm »
Oj, wstrzymaj się z ocenami Shin Angyo Onshi. Powiem tylko, że to moja ulubiona manga, i serio, nie na darmo. A bohater jest oryginalny - drugiego takiego nie ze świecą szukac. Ogólnie to kopalnia  bardzo rozbudowanych i ciekawych postaci.