Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 11, 2010, 04:20:53 pm »
Do zalet SAO można dołączyć obecną w dalszych tomach epickość (walne bitwy z Berserka to pikuś) i niebanalną kreskę dla lubiących tego typu koreańszczyznę). Poza tym kilka sporych zwrotów akcji, które (co rzadkie) są naprawdę zasadnie umotywowane.

Super moce i inne elementy fantastyczne (Won Sul - moja ulubiona postać) też są  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 11, 2010, 06:24:19 pm »
Dzieki sprobuje Sao zwlaszcza , ze wlasnie dojechalem tez do konca obecnie wydanych Ga-rei.

A co do Claymore to w sumie sie zgodze , ze w okolicach 70 chapteru mocno sie pogorszyl jak weszli w wielka polityke.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 11, 2010, 06:53:07 pm »
Przeczytaj też Ubel Blatt. Naprawdę dobry kawał mrocznego fantasy.
Dwadzieścia lat temu, w czasie wojny z tajemniczym państwem Wischtech, wysłano czternastu bohaterów z misją mającą zagwarantować ich ojczyźnie bezpieczeństwo.. Trzech zginęło w drodze, czterech zdradziło, siedmiu wykonało powierzoną im misję i wróciło w blasku chwały... Za swe zasługi otrzymali władzę, większą, niż byli sobie w stanie wyobrazić. Tak przynajmniej głosi oryginalna wersja.
Krążą jednak plotki. Głoszą, że na pograniczu, pod władzą czterech zdrajców, tworzą się nowe oddziały i że przybędzie nowy bohater. A wszystko wskazuje na to, że jest nim niepozorny, półelfi chłopiec... którego celem jest zabicie 7 bohaterów.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 11, 2010, 08:31:24 pm »
Übel Blatt to największy gniot jak dane mi było czytać. Tak idiotycznych dialogów nie czytałem nigdzie indziej, sama historia ma mniej sensu niż ta w przeciętnym shounenie, kreska jest do bani (loli-style, do tego zero szczegółów, puste tła, itd.), zniewieściały (żeby nie napisać sped***ny) główny bohater, który beczy co rozdział (zresztą tam w ogóle co chwilę któryś z „męskich” bohaterów płacze), czyli krótko mówiąc zlepek wad.
Zdecydowanie odradzam. I podkreślam jeszcze raz, tak idiotycznego scenariusza jeszcze nie czytałem.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 11, 2010, 08:43:56 pm »
Ubel Blatt mnie też nie zachwycił.Nielogiczna fabuła,nielogiczne zachowania licznych postaci i naciągane zwroty akcji.Dialogi są denne,skrajnie absurdalne i często po prostu dziwaczne.Kreska nawet jeszcze ujdzie.Co dla mnie było najgorsze całość jest na siłę stylizowana na mroczne fantasy:co krok mamy mordy,gwałty,czyjeś szaleństwo i eksperymenty na ludziach.Autor chyba nie słyszał o czymś takim jak równomierne  dawkowanie.Efekt jest taki ze po kilku rozdziałach kolejne sceny brutalnych mordów po prostu nudzą.Całość da się jakoś czytać ale daleko temu do ideału.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 11, 2010, 11:29:15 pm »
A mi się Ubel Blatt podoba, fakt, ideałem to nie jest, nie mówiąc o Berserku. Ale imo przyjemnie się to czyta, może dlatego że nie nastawiałem się na dark heroik fantasy, ale lekką serię w świecie fantasy.
Nie mnie jakoś nie zwróciłem uwagi by główny bohater beczał co rozdział, zaś fabuła nie jest taka beznadziejna.
Nie przypominam sobie czegoś podobnego fabularnie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #531 dnia: Luty 12, 2010, 11:16:27 am »
Fakt pierwszy tom jest dość sztywny, później trochę się rozkręca. W sumie od momentu jak pojawia się Suhama, w 3 i 4 tomiku było trochę fajnych akcji. Ale generalnie to nie to co AIKI, kreska podobna, humor też, ale widać że to taka produkcja przejściowa, między hentajcami a normalną fabułą.  :D
Tak jakby Isutoshi badał nowy grunt.  :p

PS.
Osobiście te 4 tomy wchłonąłem nosem i nawet mi się podobało, ale i tak aiki rulz. ^^

Po skończeniu całości zmieniam zdanie i przyznaję Ci rację. Fajnie zaczyna się robić już gdzieś od połowy drugiego tomu. Ostatni kadr jest słodziutki. Lubię takie zakończenia.
W sumie to jest chyba najbardziej przyzwoita z jego prac.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2010, 11:33:00 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Michaelius

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 12, 2010, 01:40:04 pm »
Dołączyłem do grona tych , którym Ubel Blatt się podoba ;) Jakiś taki Berserko podobny jest :D

SAO mam nadzieje , ze pozniej sie rozkreci bo poczatek przypima ograny do bólu schemat - monster of the week, a głowny bohater mocno dziala mi na nerwy swoja postawa i probami bycia bezdusznym dupkiem (bo znajac zycie pozniej okaze sie, że
to tylko udawane bylo by ludzie uczyli sie radzic sami a nie czekac na bohatera0.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #533 dnia: Luty 12, 2010, 03:44:11 pm »
Michaelius, nie komentuj SAO, nie gdyba, nie nastawiaj się źle, tylko czytaj :)

A UB daje radę, ale jest tylko Berserko podobny - podobieństwa są bardzo powierzchowne i doszukiwanie się ich na siłę jest grzechem śmiertelnym ;)

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #534 dnia: Luty 12, 2010, 05:01:02 pm »

A UB daje radę, ale jest tylko Berserko podobny - podobieństwa są bardzo powierzchowne i doszukiwanie się ich na siłę jest grzechem śmiertelnym ;)
Tu się muszę zgodzić.Kłopot ze wielu ludzi porównuje właśnie te serie. Gdy pierwszy raz czytałem recenzje Blatta  w jakiejś gazecie  pisało tam "Berserk w wersji chibi".Po przeczytaniu kilku tomów zgodzę się z Wilkiem-podobieństwa są złudne.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #535 dnia: Luty 19, 2010, 09:44:47 pm »
Ostatnio skończyłem czytać Bokke-san. Główny bohater mangi Hinomiya jest cichym i zakompleksionym uczniem szkoły średniej, który się przyjaźni z najładniejszą dziewczyną w klasie. Pewnego dnia do domu jego przyjaciółki wpada nieznana mała dziewczynka goniona przez dwa potwory. Gdy próbują zabić przyjaciółkę Hinomiy okazuje się, że i on jest jednym z nich, a samo miasto, w którym mieszkają bohaterowie jest podzielone między Bokke-san (bo tak się nazywają te potwory) , które chcą wybić wszystkich ludzi w mieście, a tych którzy chcą żyć z nimi w pokoju.
Rysunki są średniej jakości, a czasami nawet dość kiepskie, ale sama mangę przyjemnie się czyta.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #536 dnia: Luty 20, 2010, 02:24:50 pm »
Czytał ktoś już nowe Gunsmith Catsy bo mam je w planie do nabycia ale chciałbym posłuchać opinii jak się mają w stosunku do starej serii.

Zabrałem się do tego trochę od d@$# strony ale zaczynam czytać Dominiona. Ponad 220 stron czystej przyjemności. Oj będzie się działo. Z pierwszych spostrzeżeń: na pierwszy rzut oka widać różnicę w szczegółowości kreski między tym a Conflict. Wyrobił się Shirow przez te 9 lat.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 09:33:30 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Dagu

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #537 dnia: Luty 21, 2010, 01:18:56 am »
A ja skończyłam właśnie pierwszy tom Kimagure Orange Road. I mimo nieco paskudniastych rysunków ten tytuł wylądował na liście moich ulubionych. Zapewne przez pannę Madokę... i ten klimacik lat 80. Oj lubię to, lubię...
(Nabrałam ochoty na anime ;))




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 23, 2010, 11:03:01 am »
Oldboy - cholernie dobra, poważna pozycja z gatunku tajemniczo-dedukcyjnych. Pod względem ilości (i logiki) zwrotów akcji bije Death Note'a i inne Gejassy.
Zwykły, szary człowiek pewnego dnia budzi się w małym pomieszczeniu wyposażonym jedynie w łóżko i telewizor. Nie wie, kto i dlaczego go tu zamknął. Spędza w tym pokoju 10 lat. Potem, jak gdyby nigdy nic, oprawcy bez słowa go wypuszczają. Facet chce się zemścić, ale nawet nie wie na kim.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 23, 2010, 11:40:26 am »
Czyli adaptacja filmu. Albo odwrotnie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything