Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #570 dnia: Sierpień 21, 2010, 02:58:13 pm »
Czytam Vampire knighta i na razie jestem na 56 chapt. i jest całkiem fajnie i nadal nie mogę wybaczyć ze Yuuki jest z Kaname a nie z Zero, no ale nic może na końcu tej intrygi kaname odpadnie?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpień 21, 2010, 04:11:43 pm »
A ja sobie czytam Witch Hunter.
Gdy pierwszy raz trafiłem na tą manhwę to mnie odstraszyło - na okładce jakiś szczeniak i pumpkinnowa lalka. Poszło w kąt. Ostatnio jednak z nudów wyciągnąłem pierwszy tomik i zacząłem czytać. Początek sztampowy - wszystko wydawało się średnie: bohaterowie, wątki, walki, kreska. Jedyną wyróżniającą się rzeczą był styl, który przypadł mi do gustu, więc czytałem dalej. Około 3 tomu wsiąkłem totalnie, bo wszystko ze średniego zrobiło się co najmniej bardzo dobre.
Obecnie to jeden z moich ulubionych shonenów. Świetna kreska, coraz ciekawsi bohaterowie, mniej sztampowa akcja i wątki, miejscami w cholerę dramatyzmu i całkiem spora ilość zgonów.
Szczerze polecam - manhawa jest naprawdę ślicznie rysowana i jak na shonena ma ciekawą fabułę i bywa mało shonenonwata :). Obecnie jest do dostania 10 tomów.

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpień 21, 2010, 07:18:18 pm »
Ja chyba po doczytaniu ostatniego dostępnego Chapa Vk wezmę się za Air Gear

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpień 21, 2010, 07:52:43 pm »
Dobra Wilku zaintrygowałeś mnie,zwłaszcza tymi "miejscami w cholerę dramatyzmu i całkiem spora ilość zgonów".Dam szansę.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 22, 2010, 08:05:45 am »
Nie spodziewaj się cudów - to cięgle shonen. Shin Angyo Onshi to to nie jest.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpień 22, 2010, 09:28:33 pm »
Popieram Wilka, też myślałem na początku podobnie, ot kolejny Bleach, ale szczerzę powiem, że ta seria jest lepsza, ba wg mnie obecnego Bleacha, czy Naruto bije na głowę.

Jak się nie ma co czytać to śmiało można sięgać po tę serię, a jak się ma co czytać, to  i tak warto sobie rzucić okiem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #576 dnia: Sierpień 23, 2010, 06:33:03 am »
Zacząłem czytać ostatnio Onichan Control. Główny bohater (którego imię nie pada ani razu mimo iż już przeczytałem już 6 rozdziałów) ma poważny kompleks siostry. Aby od niego się uwolnić wyjeżdża aż do Tokyo. Wszystko fajnie aż do czasu kiedy jego siostra Nao oznajmia, że też zaczyna studiować w Tokyo. Co gorsza ma ona ogromny kompleks brata i robi wszystko aby jej brat w końcu stracił kontrolę nad sobą. Ogólnie jest to komedia osoby odpowiedzialnej za mangę Karin.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #577 dnia: Sierpień 23, 2010, 03:46:31 pm »
Główny bohater (którego imię nie pada ani razu mimo iż już przeczytałem już 6 rozdziałów)

Hirose Goushi.Pierwsza strona drugiego rozdziału.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #578 dnia: Sierpień 23, 2010, 05:03:08 pm »
Widocznie mamy inne tłumaczenia, bo u mnie nie ma.

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #579 dnia: Wrzesień 02, 2010, 08:57:00 pm »
Tak sobie czytam "Air Gear" i czytam i stwierdzam że w stosunku do anime to manga jest bardzo naughty... No ale to chyba dobrze ;]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #580 dnia: Wrzesień 03, 2010, 08:12:00 am »
Tak sobie czytam "Air Gear" i czytam i stwierdzam że w stosunku do anime to manga jest bardzo naughty... No ale to chyba dobrze ;]

Tylko potem odlatuje w kosmos i nie wraca. Szczęściem Oh! Great trzyma tu wyobraźnie na jako takiej wodzy. Co nie zmienia faktu, że ładne toto :)

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #581 dnia: Wrzesień 04, 2010, 10:41:30 am »
Nareszcie wyszedł ostatni rozdział The Lucifer And  Biscuit Hammer. Mimo, że zakończenie jest niezłe to jednak szkoda, że taka fajna seria się skończyła.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #582 dnia: Wrzesień 04, 2010, 12:23:35 pm »
Autor kazał nam trochę poczekać na ostatni rozdział ale w końcu jest.Tak jak podejrzewałem dłuższy od zwykłego rozdziału.Wszystko pokazane i wyjaśnione,żadnych niedopowiedzeń nie zostało a historia się zakończyła.Zostało czekać na anime. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #583 dnia: Wrzesień 04, 2010, 09:21:36 pm »
Jestem na 159 chap. "Air Gear" i sam nie wiem co o tym myśleć w stosunku do tego co jest teraz początek to jakieś wielkie kłamstwo, dobry sen na pocieszenie koszmarnej rzeczywistości... Nie jestem przekonany czy AŻ TAKI TWIST scenariusza jest dobry. Tak jak pisał Wilk to jest jakiś kosmos.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #584 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:24:51 pm »
Tak mnie coś naszło, żeby przeczytać jakiś tytuł Clampa.
Jednak...
Z tego, co przez lata czytałem, większość serii jest ze sobą w jakimś stopniu powiązanych i... W ogóle nie jestem w temacie, czytałem tylko Clovera. Tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć.

Pomożecie, dobrzy ludzie?
I'd like to be a tree