trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #600 dnia: Wrzesień 22, 2010, 08:21:13 pm »
Free Collars Kingdom aka. ultimate neko-moe combo xD
Jako rasowy kociarz i nekomimi fan z miejsca pokochałem tą mangę - traktuje o dzikich kotach mieszkających w Ikebukuro. Bardzo sympatyczna i lekko baśniowa historia z przesympatycznymi postaciami i totalnie moe designem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #601 dnia: Wrzesień 23, 2010, 04:12:54 pm »
Za mało czytacie i mi podwójne posty wychodzą ; )

Od grudnia w Monthly Afternoon będzie kontynuacja Genshiken czyli Genshiken Nidaime - bardzo dobra wiadomość : )

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #602 dnia: Wrzesień 23, 2010, 04:18:42 pm »
Ale taka prawdziwa, pełnokrwista kontynuacja,
Spoiler: pokaż
oni chyba wszyscy pokończyli już szkołę, tak?

czy jakieś luźne, nawiązujące coś?

Jeśli to pierwsze, to się cholernie cieszę ;-)
 
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #603 dnia: Wrzesień 23, 2010, 04:26:26 pm »
Z tego co wyczytałem będzie o klubie prowadzonym przez Ogiue. Większość starych postaci też ma powrócić. Raczej będzie to trochę dłuższa kontynuacja, bo mieliśmy już trochę short stories z Genshikena.


Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #604 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:49:46 am »
Za mało czytacie i mi podwójne posty wychodzą ; )
Ja czytam sporo tylko nie zawsze chce mi się o tym pisać.
Od grudnia w Monthly Afternoon będzie kontynuacja Genshiken czyli Genshiken Nidaime - bardzo dobra wiadomość : )
Wiadomość jak najbardziej dobra.Tym bardziej ze  grudzień już niedługo.

Iketeru Futari.Zachęcony stosunkowo niezłym anime wziąłem się za mangę.Jak zwykle okazało się ze anime było mocno "ugrzecznione".Jako ze miało tylko 16 odcinków było też mocno skrócone.Co najbardziej rzuca  się w oczy  to ze w mandze więcej uwagi poświęca się postaciom drugoplanowym i jest więcej wątków pobocznych poza "trudnym" związkiem Keisuke z tsundere Akirą.Jak na razie jest nieźle tylko...manga ma podobno 33 tomy.Ja jestem po pierwszych dwóch.Naprawdę da się zrobić 33 tomy o związku i wzajemnych podchodach tsundere i nastoletniego zboczeńca?

Medaka BoxHistoria o członkach samorządu szkolnego którym przewodzi uosobienie dobra/miłości/potęgi/mądrości jednym słowem istota doskonała,przez niektóre postacie porównywana z bogiem, tytułowa Medaka(15 lat,miseczka F) czyli tak klasyczna Mary Sue.Mnie osobiście taki typ postaci(wszystko wie ,wszystko umie,nic jej nie przeraża ani nie dziwi) zawsze irytował ale Medaka przynajmniej potrafi niekiedy rozbawić swoimi reakcjami(i ma czym oddychać) a  niektóre postacie drugoplanowe(zbieranina oryginałów )nadrabiają za główną bohaterkę. Niezła kreska(zwłaszcza dziewczyn) a całość utrzymana przeważnie w komediowym klimacie .Po dwóch tomach w których szukają zagubionych psów,organizują szkolne zawody i nie śpią po nocach bo pracują nad budżetem przychodzi trzeci tom i pora na ratowanie świata przed organizacją która chce stworzyć człowieka doskonałego a jako króliki doświadczalne użyje uczniów szkoły.Tytuł ma tyle samo plusów jak minusów ale póki co będę czytał dalej.

Poza tym 4 tom Witch Huntera.Jak na razie jest tak dobry jak mi go reklamowano. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2010, 01:04:22 am wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dagu

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #605 dnia: Październik 01, 2010, 04:40:48 pm »
Chii's Sweet Home - na razie pierwsze 24 rozdziały, czyli tyle, ile póki co wypuścili skanlatorzy z Hayate. Fabularnie zero różnic między mangą a adaptacją animowaną, ale... to kocię jest tak słodkie, że miło zapoznać się z jego przygodami także w tej wersji.
Chociaż nie powiem, jakieś różnice są. W mandze brakuje
Spoiler: pokaż
całej akcji z przyuczaniem do kuwety, z siusianiem na torbę tatusia włącznie
- a szkoda, bo to było epickie.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #606 dnia: Październik 01, 2010, 05:17:52 pm »
Kamen Teacher - kolejna manga o nauczycielu, który uczy w klasie z samymi problematycznymi uczniem (manga twórcy GTO). Do pewnej szkoły zostają przyjęci dwaj nauczyciele: Araki Gouta - wesoły i ciapowaty nauczyciel z dużym zapałem do nauczania i Jummonji Hayato - współpracownik Arakiego noszący ciągle maskę na twarzy i prowadzący specjalne lekcje dla nieposłusznych uczniów. Specjalne lekcje polegają na tym, że nauczyciel gra z uczniami w kosza, albo nogę. Z taką różnicą, że w grze wszystkie chwyty i broń jest dozwolona. W sumie jest to kolejna komedia pokroju GTO, tylko z większą zawartością krwi. Mimo, że podobna nawet przyjemnie się czyta.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #607 dnia: Październik 03, 2010, 10:17:02 am »
Spotkało mnie małe zaskoczenie.Przeczytałem kilka rozdziałów mangi na podstawie gry Tekkena 6 i była podejrzanie dobra jak na mangę na podstawie bijatyki z wyjątkowo mało inteligentną fabułą.Autor podszedł do sprawy z przymrożeniem oka i zrobił z tego odmóżdżającą komedię z całą masą zdeformowanych gęb.Warto przeczytać choćby dla sceny ataku "androida-zabójcy"  na grupę licealistek.Zamachowiec   wygląda jak pokojówka i zachowuje się jak mała dziewczynka tyle tylko   ze macha w prawo i lewo piłą łańcuchową i przeprasza Asukę za to ze zaraz będzie   musiała ją zabić.Zdecydowanie dam szansę innym mangom Takatou Ruia.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #608 dnia: Październik 04, 2010, 09:08:28 pm »
A ja chciałbym oav Claymore bo manga jest super i są rożnice pomiędzy nią a anime. Tak przy okazji to w anime całkiem dobrze wybrneli z końcowką.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #609 dnia: Październik 05, 2010, 02:19:33 pm »
Różnice są a im dalej tym większe.W sumie z początku anime stosunkowo wiernie oddaje mangę.Potem pominięto w ogóle choćby postać Alicji.Przecież jej istnienie związane jest z sekretem organizacji czyli jednym z głównych wątków fabularnych mangi.A takich drastycznych zmian było przecież więcej.Anime i tak było całkiem dobre, pomijając może tą finałową walkę w wulkanie, ale wierne mandze Ova też bym chętnie zobaczył.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #610 dnia: Październik 18, 2010, 07:36:36 pm »
Lives - Czytany jako substytut In Wilder'a. Autorstwa gościa od Battle Royale. Niestety tylko dwa tomy, które są praktycznie tylko wstępem do całej historii, która w końcówce zapowiadała się całkiem zgrabnie. Bardzo efektowny komiks zwłaszcza ze względu na rysunki.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #611 dnia: Październik 18, 2010, 08:31:11 pm »
Czytałem. Nic nadzwyczajnego, ale rzeczywiście bardzo miły przerywnik.

Doczytałem do końca The Breaker. Fajne zakończenie, ale na szczęście jest już kontynuacja :)
Doczytałem też do końca Veritas - świetna i dość zaskakująca końcówka.
Oba tytuły warte polecenia jak ktoś lubi nietuzinkowe (i nie japońskie - to najważniejsze) kopaniny ze świetną kreską.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 22, 2010, 07:44:27 pm »
Właśnie odstawiłem na półeczkę ostatni tomik Gunsmith Cats Burst. I w sumie nie żałuję. Dla fana Sonody, jeśli nie odpycha go jego zmodernizowana kreska to pozycja obowiązkowa. I wszystko fajnie.
Ale...
Wydaje mi się, że Sonoda poszedł drogą Shirowa. U obu mam wrażenie, że w nowszych komiksach trochę za bardzo dają upust własnym fantazjom i fetyszom co niestety wpływa negatywnie na pozostałe elementy. Takie wrażenie (kto czytał Manmachine Interface ten domyśla się o czym mówię). Poza tym kontynuacja jest trochę bardziej uładzona. Są i sceny nagości i dosyć ostrej przemocy ale przy tym stylu rysowania są, jakby to powiedzieć, sterylne. No i historie nie są już tak ekscytujące. W pierwszej serii niektóre chaptery wgniatały w ziemię. Tutaj tak już nie ma. Szkoda.
Ale jeśli czytało się wcześniejsze przygody to po nową serię także warto sięgnąć.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Saber

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 28, 2010, 09:57:12 am »
Full contact- niedawno skończyłam czytać mi się podobało jest o chłopaku, który odrzucony przez dziewczynę postanawia czy raczej mama mu załatwia naukę karate...  trochę to przypomina "Kenichiego" tylko, że zamiast mistrzów tutaj są uczniowie ale paru nauczycieli też się znajdzie  :razz: . Manga jest komedią z ładną kreską.

Gokusen- damska wersja GTO co tu więcej pisać, kreska mnie na początku nie zachwyciła ale przemogłam się i  po jakiś 20 chap przestałam zwracać na nią uwagę.

The Breaker: New Waves - po przeczytaniu każdego chap czuje się jak narkoman chce więcej...  :wink:
Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rób, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogła potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 28, 2010, 04:39:08 pm »
"Pełen Kontakt" też przeczytałem dość dawno temu, fajna seria, sensei miał dziwne kawały, ale i tak każdy trząchał się starszej siostry. :D

Ja skończyłem wczoraj "Beach Stars", ciekawa seryjka o siatkarkach plażowych. Manga została właśnie zakończona, ale widać iz została otwarta nie furtka, a cała brama do kolejnej serii. Sama historia jest nieskomplikowana, ale przyjemnie się czyta no i jest sporo zabawnych momentów. Zaczynając od tego iż główna bohaterka-siatkarka jest w sumie za niska jak na siatkarkę.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything