trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #630 dnia: Listopad 10, 2010, 09:32:40 pm »
O, to może przeproszę się z Medaką, bo ugrzązłem na którymś tam poziomie podziemi :)

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #631 dnia: Listopad 10, 2010, 10:29:41 pm »
Doskonale rozumiem o co chodzi.Kolejne poziomy podziemi, i coraz bardziej wydumane sposoby na pokonanie ich strażników,to był moment w którym chyba ze dwa razy miałem przestać czytać Medake.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Saber

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #632 dnia: Listopad 29, 2010, 03:58:55 pm »
Beelzebub Na początku nie byłam przekonana co do tej mangi mijałam ją zawsze szerokim łukiem ale zobaczyłam, że ma wyjść anime na zimę to stwierdziłam trzeba zobaczyć co to jest, i  trzy razy TAK!! super historyjka  z rozbrajającym poczuciem humoru oraz relacje głównego bohatera i bobaska są wspaniałe... aż "iskrzy" między nimi  :lol:
Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rób, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogła potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #633 dnia: Grudzień 05, 2010, 09:49:58 pm »
Outlanders skończony. Zachęcony obejrzaną OAVką, która okazała się zaledwie wstępem do bardzo rozbudowanej i ciekawej historii z wieloma, często bardzo dramatycznymi zwrotami akcji. Świetne niestandardowe sci-fi.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #634 dnia: Grudzień 06, 2010, 09:50:44 am »
Znasz japoński Ganossa? Bo jak nie to ciężko mówić o rozbudowanej historii oglądając tylko obrazki.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #635 dnia: Grudzień 06, 2010, 09:57:05 am »
Japońskiego nie znam ale znam za to angielski. Czyli język w którym Dark Horse wydał ten komiks  [całuski :wink: ]

http://www.coverbrowser.com/covers/outlanders
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #636 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:30:11 pm »
To mnie zażyłeś. W życiu bym się nie spodziewał, że jest anglojęzyczne wydanie tej mangi, a do tego od Dark Horse'a. Dobrze wiedzieć. Zakładam, że wydanych pieniędzy nie żałujesz?
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #637 dnia: Grudzień 06, 2010, 03:31:53 pm »
Teraz ty mnie zawstydzasz bo zmuszasz do przyznania się, że czytałem skanlację  :oops:
Ale gdybym kupował wydanie tomikowe (widziałem, że jest i takowe po angielsku) to bym na pewno nie żałował pieniędzy. Jeśli będę miał okazję kupić inne jego mangi to raczej nie będę się zbytnio wahał.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #638 dnia: Grudzień 06, 2010, 05:25:20 pm »
A ja właśnie męczę kumpla z Japonii, by mu się zechciało poszukać "In Wilder, The Beast Doth Lament" i zrobić ten heroiczny wysiłek wysłania tego do Polski :P Zobaczymy ile mnie to będzie kosztować - wtedy się zastanowię ile tomików wziąć. W ostateczności wezmę 9ty, bo go nigdzie na sieci znaleźć nie można. Kurcze, "Monster Collection" wyszło po angielsku (a nawet po niemiecku) a tego nie wydali :/

EDIT: znalazłem kolejną mangę Sei Itoh - 闇狩り師. Oczywiście znowu brak czegokolwiek po angielsku na jej temat, a zapowiada się ciekawie.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 05:42:23 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline FurryThales

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #639 dnia: Grudzień 06, 2010, 05:59:42 pm »
Przeczytałem 4rty tom Black Lagoon wydany przez Waneko i wydaje mi się, że już w następnym powinno być coś, czego w seriach tv nie było. Dokładnie nie pamiętam czy kończyły się one na
Spoiler: pokaż
akcji w Tokio między Yakuzą
, ale to się okaże w grudniu, jeśli Waneko znowu nie zacznie kombinować i przekładać premiery kolejnych tomów :F

Dzisiaj wezmę się za pozycję o tytule Solanin. Zachęcony opisem postanowiłem wreszcie skosztować pozycji wydanych przez Hanami, chociaż już wcześniej miałem na próbę kupione Ikigami, które czeka i czeka, i doczekało się braci z numerami 2 i 3 =P

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #640 dnia: Grudzień 08, 2010, 02:29:34 pm »
Jest już nowy rozdział Genshikena.Mnie bardzo się spodobał.Yajimacchi i Yoshitake od razu zdobyli moją sympatię.Zaczynam myśleć o ponownym nieprzeczytaniu mangi od początku.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #641 dnia: Grudzień 09, 2010, 02:47:34 pm »
Psyren - główny bohater Yoshina Ageha odbiera telefon w budce telefonicznej, po czym pojawia się bardzo dziwna istota, która szybko znika. Ageha uznaje to za przewidzenie, po czym z automatu wyskakuje czerwona karta telefoniczna z napisem „Psyren”. Zabiera ją i w pośpiechu wraca do domu. W szkole spotyka przyjaciółkę z dzieciństwa, Amamiye. Dziewczyna jest bardzo chłodna i nerwowa. Ich pierwsza rozmowa jest bardzo niepokojąca i rodzi wiele pytań. Tego samego dnia Amamiya znika. W telewizji mówią o podziemnej organizacji „Psyren” powiązanej z zaginięciach na całym świecie. W programie pojawia się również zdjęcie zaginionej dziewczyny. Widząc to bohater postanawia pójść do budki i użyć znalezionej karty. Po włożeniu jej do automatu słyszy głos kobiety, która przeprowadza z nim bardzo nietypową ankietę. Następnego dnia Ageha dziwnym sposobem zostaje przeniesiony na jakąś tajemniczą, rozległą pustynię. Spotyka tam swoją zaginioną przyjaciółkę walczącą z dziwnym potworem i paru innych ludzi. Pustynia okazuje się miejscem niebezpiecznym, pełnym kreatur mniej lub bardziej przypominających ludzi. Okazuję się, że Psyren jest czymś w rodzaju gry, z tą różnicą, że ludzie umierają tam naprawdę. Celem przybyszów jest znalezienie na pustkowiu pełnym potworów telefonu i włożenie do niej karty dzięki czemu wracają do teraźniejszości. Z czasem bohaterowie odkrywają szokującą prawdę o tym, że to nie jest nic innego tylko... Ziemia w przyszłości. Od tej pory próbują się dowiedzieć co takiego stało się z ziemią, że zamieniła się w pustkowie, a co ciekawe nie wiedzą nawet jak daleko są w przyszłości i co to za istoty polują na ludzi.
Psyren jest typowym shonenem z dobrymi rysunkami i niezłą fabułą.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 09, 2010, 02:59:10 pm »
Ano właśnie - typowym shonenem. Oklepane, tak więc nie przebrnąłem poza pierwsze klika chapterów.
Jak chcesz poczytać coś w podobnym stylu, tylko dużo lepsze to polecam Alive

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:16:33 pm »
Poleci ktoś (lekkie łypnięcie w stronę Wilka) jakąś ciekawie narysowaną Koreańszczyznę (z pominięciem serii, których motorem jest ecchi)?
SAO już dawno za mną (aż szkoda...), Breakera powolutku czytam.
I'd like to be a tree

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 17, 2010, 11:05:50 pm »
To mnie zażyłeś. W życiu bym się nie spodziewał, że jest anglojęzyczne wydanie tej mangi, a do tego od Dark Horse'a. Dobrze wiedzieć. Zakładam, że wydanych pieniędzy nie żałujesz?
Bah, jest nawet polskojęzyczne :) Co prawda nie Outlanders, ale tego samego autora - design kropka w kropkę tak samo fappast... tzn, ten sam  :>
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything