trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #690 dnia: Styczeń 29, 2011, 02:59:25 pm »
Ostatnio zastopowało u mnie czytanie i oglądanie ale po trochę dłubię Battle Club. Proste, ładnie rysowane i zabawne. Coś w sam raz przed zaśnięciem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #691 dnia: Styczeń 29, 2011, 03:20:54 pm »
Ładne, bo to przecież autora Ikkitousen.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #692 dnia: Styczeń 29, 2011, 03:48:27 pm »
I nieźle się zapowiadającego Godeath. Ktoś wie czy wyszło więcej przetłumaczonych rozdziałów?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #693 dnia: Styczeń 29, 2011, 03:49:29 pm »
Niestety nic mi na ten temat nie wiadomo. A też napaliłem się po tych kilku rozdziałach.

EDIT:
czytam sobie Le Chevalier d'Eon. Podoba mi się mniej od anime (na razie), ale muszę przyznać, że Kiriko wymiata - dawno widziałem arty, które tak by mi się podobały.

btw. jak ktoś gdzieś widział ten pierwszy art w HD to bardzo proszę o priva.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 06:42:49 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #694 dnia: Styczeń 29, 2011, 08:06:46 pm »
Podłączam się do prośby. Bo widzę dobre kandydatki do zastąpienia pani Nome na moim pulpicie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #695 dnia: Styczeń 30, 2011, 06:42:37 pm »
Yokohama Kaidashi Kikou - czyli wilczego apetytu na slice of life ciąg dalszy. Moje drugie podejście do tej mangi. Już za pierwszym razem wiedziałem, że mam do czynienia z czymś wybitnym. Niestety nie miałem nastroju na takie historie i nie chciałem sobie psuć przyjemności z lektury. Teraz jestem w nastroju i muszę przyznać, że Alpha totalnie mnie zauroczyła. Bardzo delikatna i magiczna opowieść.

btw. chapsnąłem też PositioN tego samego autora. Króciutka, ale również bardzo fajna manga

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #696 dnia: Styczeń 30, 2011, 09:08:00 pm »
A ja ostatnio przeczytałem dostępne chap. Sekirei i czytam H mangi a tam panuje incest i trzeba powiedzieć że czasami te mangi naprawdę dają czadu jeśli chodzi o formę, kreskę czy fabułę. Co do sekirei to manga moim zdaniem lepsza ale anime na jej tle nie wychodzi znacząco gorzej. A jeśli chodzi a arty to macie 2 z mojej kolekcji ;]





Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #697 dnia: Styczeń 31, 2011, 07:02:59 pm »
Slice of life dobrze przegryźć od czasu do czasu czymś z akcją. Tak więc Fire Fire Fire - kwintesencja shonenu w wilczym wydaniu (czyt. genialna kreska, szybka akcja, szybkie laski : P). Manga autora Highschool of the Dead. Szczerze polecam, świetny odmóżdżacz.

Neji czyli co też tworzyła autorka Tenshi Kinryouku zanim nauczyła się rysować. Dla mnie nudne, schematyczne i straszliwie chaotyczne (kadry miejscami bardzo nieczytelne). Wielbiciele Kaori Yuki mogą sięgnąć, reszta może sobie darować.

Onikiri Jyuzo czyli progres w kresce autora Basiliska. Jak ktoś zgrzytał ząbkami na design w Basilisku czy też w Y十M, to tu może odetchnąć pełną piersią i rozkoszować się historią. Świetna kreska, świetnie opowiedziana fabuła (choć prosta), fajne postacie. Klimacik samurajsko-demoniczny.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #698 dnia: Styczeń 31, 2011, 08:36:09 pm »
Fire Fire Fire
Zanim zabierze się za następną powinien najpierw podokańczać pozostałe.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #699 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:20:35 pm »
Zanim zabierze się za następną powinien najpierw podokańczać pozostałe.
Zgadzam się... ale możliwe że facet ma takie przyzwyczajenie z hentajców, w końcu tam zbytnio nie patrzy się na fabułę i można rysować niezwiązane ze sobą tomiki.

EDIT:
Przeczytałem 8 chapków (tylko tyle znalazłem) Fire Fire Fire, kreska jak to u HSoD, czy innych hentajcach tego autora, jest czysta i energiczna. Są cyborgi, walki wręcz jak i strzelaniny, małolat z manią wielkiego wojownika i laski z tym z czym powinny być. :D Słowem idealna seria na szybkie czytanie i odstresowanie się.
A postać Obsydiana (shishi) polubiłem od razu, no ma podobne podejście do niektórych wydarzeń jak ja. :D
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 05:05:34 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #700 dnia: Luty 01, 2011, 05:19:02 pm »
Tzn. jak zbierzesz łomot w walce wręcz to potem trzymasz wroga na dystans granatnikiem? :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 05:33:02 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #701 dnia: Luty 01, 2011, 06:34:12 pm »
Tzn. jak zbierzesz łomot w walce wręcz to potem trzymasz wroga na dystans granatnikiem? :biggrin:
Granatnikiem nie bo nie mam, ale mamy w bractwie hakownice.  :razz:

Właśnie zabrałem się za czytanie Triage X, czyli kolejnego działa pana Shouji (tego od HSoD) i jak na razie po 1 chapterku, mamy kolejny tytuł z serii "cycki, pupa, mózg na ścianie", szybkie motocykle, szybkie strzelaniny i kolejne szybkie (zapewne) laski.
Nie mniej lubię kreskę tego mangaki, jakoś podobają mi się mordki postaci. :)
 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #702 dnia: Luty 01, 2011, 06:48:28 pm »
Fire Fire Fire, Triage X i HSoD mogły by być równie dobrze jedną i tą samą mangą. Lecą praktycznie na tym samym schemacie.
Ale w sumie mi to nie przeszkadza bo po pierwsze uwielbiam wprost jego kreskę (szczególnie jego bombiaste panienki), a po drugie lubię właśnie tego typu mangi.

Skończyłem Battle Club i mam bardzo pozytywną opinię na temat mangi.
Klimatem i fabułą umieścił bym ją jako coś pośredniego między Aiki a Tenjou Tenge. Taka kompilacja tych dwóch tytułów.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 07:49:56 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #703 dnia: Luty 05, 2011, 05:33:17 pm »
Shingetsutan Tsukihime chapter 71.Kolejny raz będę musiał czekać wiele tygodni na te ostatnie kilka charterów zawierających epilog.I po raz tysiąc któryś muszę stwierdzić ze manga bije anime na głowę.Wszystko jest dokładnie wyjaśnione podczas gdy w anime,zwłaszcza w ostatnich odcinkach, nie wiadomo było do końca co się dzieje.Klasycznie w takich pozycjach pominięto historie połowy postaci a o ich motywach mówiono w kilku zdaniach albo w ogóle-klasyczny efekt zawarcia gry w 12 odcinkach podczas gdy  manga ma 8 tomów i jest w niej  wszystko dokładniej przedstawione a całokształt jest bardzo  smakowity.Naturalnie anime jest ugrzecznione podczas gdy manga zawiera kilka naprawdę szokujących scen(retrospekcje Ciel naprawdę nie nadawały  się do ukazania w telewizji).Jedna z lepszych mang jakie ostatnio czytałem.Gra jest następna w kolejce.Coś czuję ze ukradnie mi wiele godzin życia.     
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 05:37:23 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #704 dnia: Luty 05, 2011, 10:37:27 pm »
Manga Tsukihime jest po prostu świetna (mam 6 tomów angielskiego wydania). Jest o wiele bliższe grze niż anime jeśli chodzi o fabułę. Najlepszy motyw jest podczas walki kiedy bohater czuje się zagrożony kontrolę nad jego ciałem przejmuje druga osobowość, której jedynym celem jest zabicie przeciwnika. W anime bohater przez cały czas jest taki sam (poza samym początkiem kiedy pokroił Arculeid)

 

anything