Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #705 dnia: Luty 06, 2011, 09:39:04 am »
Jedna z lepszych scen jest gdy druga osobowość Shikiego wpierw chce zabić  Arculeid , potem zaczyna się do niej dobierać ale nagle kontrolę przejmuje z powrotem normalny Shiki.Stwierdza ze leży na półnagiej Arculeid pośrodku pobojowiska pełnego porąbanych nieumarłych.Jego reakcja jest Simple sweet.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #706 dnia: Luty 15, 2011, 09:15:07 pm »
Variante- bardzo polecam... :shock: Powiedzmy że mamy dziewczynę lat 15... Powiedzmy ze się jej umarło... Powiedzmy ze nie do konca i w wyniku tego ma raczej niestandardowe lewe ramię, a może w wyniku tego ramienia nadal żyje było by trafniejsze... Powiedzmy że zaczyna działać dla tajnej oraganizacji a ta z kolei... Powiedzmy ze poszukacie i sami się dowiecie... ;-) Dobra manga i bez radosnego kolorytu nie miejcie złudzeń że będzie jakieś softowanie.

Offline Dagu

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #707 dnia: Luty 17, 2011, 12:43:06 pm »
Zaczęłam sobie podczas chorowania z racji nadmiaru wolnego czasu "Miyuki" (w tym miejscu chciałabym wyznać miłość polskim skanlatorom, którzy zaspakajają moje chętki na stare mangi, w przeciwieństwie do oficjalnych wydawców). Oryginalny romansik osadzony w latach 80., klimatem trochę przypomina "Kimagure Orange Road", z tym, że gagi lepsze. No i rysunki.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #708 dnia: Luty 19, 2011, 03:05:31 pm »
Prawie popuściłem w gacie.
WANEKO ZAPOWIEDZIAŁO WYDANIE HIGH SCHOOL OF THE DEAD!!
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #709 dnia: Luty 19, 2011, 04:26:10 pm »
Łooo, ostatnio rzucają się na niezłe tytuły, ale tego w życiu bym się nie spodziewał. Jak tak dalej pójdzie to kasy mi braknie na wszystko.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #710 dnia: Luty 19, 2011, 04:48:06 pm »
Naprawdę świetna wiadomość. Najpierw Black Lagoon, a teraz HSOTD. Waneko naprawdę daje czadu.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #711 dnia: Luty 27, 2011, 01:44:08 pm »
Ze sporym opóźnieniem ale przeczytałem do końca Monster Collection.W sumie całkiem przyjemna lektura.Zwłaszcza kreska.Jako zatwardziałemu fanowi RPG niektóre elementy nie mogły się po prostu nie spodobać.Choćby wygląd duchowego świata .Fabularnie to jednak prosta opowieść o walczę dobra ze złem.

Rosario+Vampire II do dropu,Hana no Akuma do dropu,Erementar Gerad do dropu...

MedokaBox.Rozdział 79.Mają tu kilka ciekawych pomysłów.Choćby same postacie minusów. Główny czarny charakter   Kumagawa jest w moim top 10 postaci.Niestety to ze to shonen wychodzi drzwiami i oknami.Oklepane,pompatyczne przemowy które mogły się podobać w wieku 15 lat,pseudo-psychologia sprowadzająca się do nawracania kolejnych ludzi na wiarę ze świat jest piękny i dobry.Postać która przegrywa walkę na całej linii  łapie nagle boosta i pokonuje przeciwnika.Oklepane schematy.

 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline obik

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #712 dnia: Luty 28, 2011, 09:33:40 am »
Zobaczymy czy tendencja WANEKO do wydawania takich Hitów się nie zmniejszy. Bo jak na razie JPF i tak jest daleko do przodu.   

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #713 dnia: Luty 28, 2011, 11:55:05 am »
No ja przy Medoka Box jeszcze się trzymam - da się czytać, choć miejscami te shouenowe wstawki ostro dają w kość. Za to manga nadrabia kreską i postaciami (szczególnie tymi złymi).

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #714 dnia: Luty 28, 2011, 02:39:32 pm »
Count Cain - GodChild - hmmm..., nie ma to jak dobra historia i dobry pomysł. Manga pełna kryminału, okultyzmu, medycznych experymentow i thileru. Do tego jeszcze historie bohaterow i ładna kreska. Naprawde ciekawy mix szkoda że osobiście liczyłem na inne zakończenie pomimo tego że domyslałem sie że tak to się skończy. Goraco polecam jest to bardzo dobra manga.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 02:47:49 pm wysłana przez Frey Ikari »

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #715 dnia: Marzec 26, 2011, 10:18:11 pm »
Naprawdę rzadko kupuję mangi, ale w tym wypadku:

http://komikslandia.pl/produkt/6916/Pluto/   :!:

Już składam zamówienie :D

Ponoć są nawet kolorowe strony. Żeby tylko nie spierdzielili wydania...
I'd like to be a tree

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 15, 2011, 08:39:32 am »
Shingeki no Kyojin (t.1-3)

Wciągająca, apokaliptyczna manga przedstawiająca losy resztki ludzkości, która została sprowadzona na skraj upadku przez olbrzymy pożerające ludzi. Z powodu miażdżącej przewagi tytanów jedyną obroną okazało się stworzenie wielkiego miasta otocznego murami wyższymi niż którykolwiek z nich. Ciekawszy opis tutaj.

Manga jest naprawdę dobra. Pomimo brzydkiej kreski i momentami naciąganej fabuły (wiele rzeczy musiałem przyjmować za pewnik i nie zastanawiać się zbytnio nad ich sensem, by nie psuć sobie przyjemności z czytania - choć przyznać muszę, że z czasem niektóre moje wątpliwości zostały rozwiane i autor w miarę przekonująco wyjaśnił przyczyny takiego, a nie innego stanu rzeczy) wciąga, a postacie są dość interesujące. Manga ma klimat, który sprawia, że czytelnik angazuje się w to co dzieje się na kartkach mangi, a jej bohaterowie nie są mu obojętni. Tu nigdy nie wiadomo kto przeżyje do następnego rozdziału. Przypomina mi się Gantz za czasów świetności czy Claymore. Sami przeciwnicy choć inteligencją nie grzeszą są naprawdę znakomicie zarysowani i czuć ich potęgę jak również strach osób z nimi walczących. Są znakomitym dowodem na to, że bad boss nie musi mieć rogów, szponów, kłów i dwudziestu par oczu żeby wzbudzać strach.

A tak poza tym manga Dorohedoro, o której nie chce mi się na razie pisać więcej jak to, że jest genialna.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 15, 2011, 06:49:57 pm »
Jakoś nie mogłem wciągnąć się w Shingeki no Kyojin - za dużo tekstu, z którego nic nie wynika, za brzydkie i nie szło się nie zastanawiać. Taki GantZ tyle że nudniejszy i niewymownie brzydszy.

A co do samego GantZ to przeczytałem 13 tomów i mam mieszane uczucia. Mana pełna sprzeczności - większość elementów da się ocenić pozytywnie i negatywnie, naraz : ) No i jak mi szybko nie dadzą jakiegoś sensownego wytłumaczenia to się wkurzę.

Tasogare Otome x Amnesia - a to perełka (dla mnie). Fajna i świetnie rysowana historia mystery z duchem w roli głównej. Główny bohater spotyka się oko w oko z tajemnicą szkoły - Yuuko - i postanawia założyć klub badań paranormalnych, by rozwiązać tajemnicę stojącą za śmiercią Yuuko i historią szkoły. Na początku wydaje się to wszystko błahe, ale z czasem krystalizuje się w całkiem fajną historię. Do tego jest ślicznie rysowane.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #718 dnia: Maj 15, 2011, 07:06:11 pm »
Jakoś nie mogłem wciągnąć się w Shingeki no Kyojin - za dużo tekstu, z którego nic nie wynika, za brzydkie i nie szło się nie zastanawiać. Taki GantZ tyle że nudniejszy i niewymownie brzydszy.
Że brzydkie to nie przeczę, ale z tym "nic nie wynikaniem" to przesada raczej, to samo można powiedzieć o Gantzu czy 90% innych mang. To dopiero początek więc trudno oczekiwać, by autor od razu odkrył wszystkie karty. A niektóre rzeczy, które z początku wydawały mi się głupie, jak np. to, że ten olbrzymi tytan
Spoiler: pokaż
od razu nie rozwalił kolejnych murów, tylko odbywało się to na raty
zostało szybko wyjaśnione. No i zdecydowanie nie zgodzę się, że za dużo tekstu tu jest, przeczytanie 1-go tomu zajmuje 30-45 min. góra (a jeśli chodzi o sensowność tekstu to od razu mamy podane motywy postępowania poszczególnych postaci i jak pisałem jeśli z tego nic nie wynika to z Gantzem i shounenami jest to samo). Sugerowałbym przebrnąć przez dwa tomy i dopiero wtedy zdecydować czy kontynuować czytanie dalej. No chyba, że na Twojej decyzji zaważyły głównie względy estetyczne.

A Tasogare Otome x Amnesia wygląda obiecująco, dzięki za polecenie :).
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 07:10:28 pm wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #719 dnia: Maj 15, 2011, 08:07:36 pm »
Dobra, przyznaję się, nie byłem w nastroju do czytania tekstu, a kreska i świat przedstawiony mnie do tego nie zachęcił : )

 

anything