trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #720 dnia: Maj 15, 2011, 08:20:47 pm »
Popatrzyłem w googlu i kreska jest dosyć oryginalna ale nie powiedziałbym, że brzydka.

Arigatou - Jak dla mnie to strasznie depresyjna jest ta manga. Jeśli jest już jakiś humor to raczej śmiech przez łzy.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 08:33:04 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #721 dnia: Maj 22, 2011, 09:04:52 pm »
Tokko - kolejna manga twórcy GTO. Tym razem dla odmiany nie o nauczycielach. Manga jest podzielona na dwie części. W pierwszej opowiada o młodym policjancie, który jako jeden z kilku dzieci przeżył w masakrę w kompleksie mieszkalnym Machida. Oficjalnie mordu dokonali naćpani seryjni mordercy, ale po pewnym czasie okazuje się, że to nie byli do końca ludzie... Do tego w policji działa wydział zajmujący się tego rodzaju istotami składający się z innych ocalałych z tej masakry. I tak główny bohater stara się dowiedzieć, kto stoi za zbrodnią, dlaczego przetrwał i co ma w sobie niezwykłego.
W drugiej części widzimy rodzeństwo, które również przetrwało masakrę, ale dlatego, że zabili napastnika... a potem go zjedli. Od tej pory polują na tego rodzaju potwory, a potem je zjadają i przejmują ich zdolności ( na przykład regeneracja, wyciąganie broni z ciała, albo wibratorów). Jak sam opis wskazuje pierwsza część mangi jest dość poważna, za to druga ma bardziej charakter komediowy. Miło w końcu zobaczyć mangę Touru Fujisawy gdzie bohaterem nie jest nauczyciel (choć motyw szkoły i tak się przewija). Manga krótka, krwawa, brutalna i z golizną. Coś w sam raz na jeden raz.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #722 dnia: Czerwiec 03, 2011, 11:01:10 am »
Kininaru Roommate - hentai z ambicją i fabułą. Ogólną to bardzo przypomina Love Hina tylko, że mamy tu wyraźny miłosny trójkąt (z wieloma dodatkami) a akcja nie dzieje się w pensjonacie tylko w klubie ze striptizem. Romansik jest całkiem zgrabnie pokazany, panienki są ładne i cycate a scenki różnorodne. Zawsze miło jest przeczytać z tego gatunku coś dłuższego niż składankę chapterów każdy o czymś innym.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #723 dnia: Czerwiec 03, 2011, 11:19:20 am »
Kininaru Roommate - hentai z ambicją i fabułą. Ogólną to bardzo przypomina Love Hina tylko, że mamy tu wyraźny miłosny trójkąt (z wieloma dodatkami) a akcja nie dzieje się w pensjonacie tylko w klubie ze striptizem. Romansik jest całkiem zgrabnie pokazany, panienki są ładne i cycate a scenki różnorodne. Zawsze miło jest przeczytać z tego gatunku coś dłuższego niż składankę chapterów każdy o czymś innym.
Zostało to również zekranizowane w formie dwóch OAV. Nie czytałem tego, ale OAVki nędzne. Chociażby wizualnie by się postarali. Zresztą o czym ja piszę bo przecież w 90 procentach produkcji +18 to właśnie strona graficzna jest okropna (często te ciała są jak bezkształtna masa, jakieś koślawe, skóra beznadziejnie niskiej jakości itp), a powinni pod tym względem szczególnie się postarać gdyż to jest najważniejsze w takich produkcjach. Oczywiście, że to kosztuje ale w przypadku anime zazwyczaj postacie wyglądają ładniej i co ważne mają normalniejsze kształty.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #724 dnia: Czerwiec 03, 2011, 06:04:29 pm »
Złożyłem zamówienie, ale w innym, tańszym sklepie. Błędem się to okazało, bo dostałem wiadomość, że te nie może być zrealizowane. Zniechęcony tym doświadczeniem zacząłem polować na tom w lokalnym Empiku. Aż w końcu zapomniałem i dobrze, że mi przypomniałeś :p
I'd like to be a tree

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #725 dnia: Czerwiec 06, 2011, 09:08:30 pm »
Obecnie czytam  Pandora Hearts i ta manga z odcinka na odcinek coraz bardziej mroczna jest... Dobrze że rozwiniety też jest bardziej watek Ady, a sama Ada... normalnie Ada  FTW!!! Ta manga ma dobry pomysł i do tego są w niej same nienormalne/psyhodeliczne postacie. Mam nadzieję że autor nie zamota się w pewnym miejscu.

Cytuj
Kininaru Roommate - hentai z ambicją i fabułą. Ogólną to bardzo przypomina Love Hina tylko, że mamy tu wyraźny miłosny trójkąt (z wieloma dodatkami) a akcja nie dzieje się w pensjonacie tylko w klubie ze striptizem. Romansik jest całkiem zgrabnie pokazany, panienki są ładne i cycate a scenki różnorodne. Zawsze miło jest przeczytać z tego gatunku coś dłuższego niż składankę chapterów każdy o czymś innym.
Całkiem dobry hentai tylko szkoda że anime niedokończone.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #726 dnia: Czerwiec 11, 2011, 07:58:33 pm »
Tasogare Otome x Amnesia - gniot IMO. Sztampowe ecchi, w którym nic się nie dzieje poza obmacywaniem i stawianiem głównego bohatera w dwuznacznych sytuacjach z duchem dziewczyny (czyt. k**wy). Denne dialogi, monotonia, jednowątkowość to cechy tej mangi. Kreska również niespecjalna, dziewczyny jeszcze jakoś ujdą (cycki skutecznie odwracają uwagę od niedociągnięć), ale reszta jest co najwyżej przeciętna (kopiuj-wklej +zniewieściali "męscy" bohaterowie). Nie polecam, choć może warto sprawdzić samemu, bo Wilk wychwalał to pod niebiosa.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #727 dnia: Czerwiec 11, 2011, 08:13:53 pm »
Mangaka-san to Assistent-san to - manga twórcy Douijn Work. Manga opisuje relacje mangaki swojej asystentki i edytorki. Problem w tym, że mangaka jest zboczeńcem, którego sensem życia jest rysowanie majtek i granie w eroge, asystentka przyjmuje to ze stoickim spokojem i ignoruje dziwactwa mangaki lub ewentualnie ostudza jego zapał, z kolei edytorka wszelkiego rodzaju problemy z mangą rysowaną przez bohatera rozwiązuje ciosem w głowę. W zasadzie jest to taki Doujin work z taką różnicą, że bohaterka jest bohaterem...

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #728 dnia: Czerwiec 11, 2011, 09:33:01 pm »
History Strongest Disciple Kenichi Historia nastolatka któremu znudziło się bycie workiem treningowym i postanowił nauczyć się walczyć.Znalazł sobie pięciu nauczycieli-dziwaków a zaraz potem stał się celem organizacji "ragnarok" która wysyła kolejnych swoich członków by z nim walczyli.Klasyczny shounen powtarzający w kółko schemat trening-walka-nowy wróg(zbyt mocny na ten moment)-kolejny trening-walka-nowy wróg...i tak raz za razem.Co ciekawe jak na razie nie stwierdzono magi ani ratowania świata.Moralizatorstwo też w granicach rozsądku.Nic specjalnego ale z nudów można poczytać.

Otaku no Musume-san powoli zbliża się chyba do końca i przynajmniej mnie odpowiada sposób w jaki o robi.Akcja z pojawieniem się matki i wyjaśnieniem paru rzeczy rozwaliła mnie.Wszystko wskazywało od samego początku ze gdy wróci będzie klasyczne love story a tu takie coś.Lubie gdy autor nie idzie na łatwiznę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 10:05:10 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #729 dnia: Czerwiec 22, 2011, 06:41:06 pm »
Yotsuba, czyli kolejny twór gościa od Azumangi.

Po prostu:


I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #730 dnia: Czerwiec 22, 2011, 06:50:21 pm »
Fujimura-kun Meitsu - szkolna komedia o facecie, który jest uważany za delikwenta w szkole i dlatego do niej nie chodzi.  Aby do niej zaczął chodzić samorząd szkolny postanawia znaleźć mu dziewczynę. I znajduje mu aż 3 - zboczoną erotomankę - członkinię samorządu, miss szkoły - eks delikwenta i szefową samorządu, która przez przypadek trafiła do tego grona. Jest to absurdalna komedia szkolna w gagami na 1 stronie. Coś w sam raz żeby się pośmiać i zrelaksować. Lotnej fabuły brak.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 06:55:52 pm wysłana przez Hollow »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #731 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:03:14 pm »
Hollow, co rozumiesz przez "delikwenta" w tym kontekście? Podejrzewam, że chodziło Ci o "delinquent", ale uwierz, to nie to samo :P

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #732 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:06:18 pm »
Wiem, ale jakoś nie mogłem znaleźć odpowiedniego słowa w języku polskim.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #733 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:23:27 pm »
Butterfly - jak się za pierwszym razem zabrałem za tą mangę, to wylądowała w koszu po pierwszym tomie. Za to przy drugim podejściu już wciągnęło i muszę przyznać, że całkiem się spodobało. Ogólnie manga nie jest niczym nadzwyczajnym, ale może się spodobać.

Kunisaki Izumo no Jijou - pierwszy gender bender, który szczerze mi się spodobał : ) Bardzo fajna komedia o młodych aktorach kabuki.

Otogi Matsuri - kolejna manga, którą doceniłem dopiero przy drugim podejściu. Konstrukcja typowego shounena, ale w seinenowej oprawie. Główny bohater przez przypadek wchodzi w bardzo niefortunny dla niego pakt z duchem opiekuńczym jego rodzinnego miasteczka i jest zmuszony do walki z demonami. Brzmi kiczowato, ale wykonanie pierwsza klasa. Bardzo fajna kreska, fajni bohaterowie, świetne demony, a im dalej w las tym ciekawiej.

Superior - mam zagwozdkę z tą mangą. Rzuciłem się na to bo w favach u Silent Angel, kreska ładna, opis fajny. I nadziałem się na krypto shoujo :P W każdym razie odkleić się od tego nie mogę. "Głupie", ale całkiem ładne i fajnie się czyta. Poza tym bardzo polubiłem Sheile : )

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #734 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:02:33 pm »
Kunisaki Izumo no Jijou - pierwszy gender bender, który szczerze mi się spodobał : ) Bardzo fajna komedia o młodych aktorach kabuki.
Poleciłbym My Doll House Toshiki Yui ale są tylko 4 chaptery przetłumaczone i jest sporo dosyć mocnej erotyki. Ale za to rysunek jest zaczepisty a i całkiem nieźle się to czyta.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything