trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 281781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #795 dnia: Maj 12, 2012, 11:09:57 pm »
Nadrobiłem ostatnie chapy Claymore i nadal cieszy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #796 dnia: Maj 14, 2012, 08:46:46 pm »
Knights of Sidonia - Nihei wymieszał Biomega z Abara, a następnie to co mu z tego wyszło wystrzelił  w kosmos.
Niedobitki ludzkości rozpierzchły się po galaktyce w gigantycznych statkach-miastach walcząc o przetrwanie. Nie jest to Biomega (przynajmniej dla mnie), ale i tak bardzo bardzo dobra manga. Masa Niheiowskich schiz, niepowtarzalna kreska i wypłynięcie na szersze wody (większa przestrzeń, więcej postaci drugoplanowych itp.) Must read dla wielbicieli Nihei.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #797 dnia: Maj 14, 2012, 09:54:11 pm »
Czyli coś w sam raz dla mnie.

Sam teraz czytam Sanctuary. Całkiem fajna historia na przecięciu yakuza-polityka. Skrajnie realna (żadnych super mocy itd.) i poważna, z mocno realistyczną kreską Ikegamiego. Bardziej komiks niż manga. Jedyne co boli, to kadry z głównymi bohaterami (z każdej pozy i spojrzenia bije "Jaki ja jestem cwany, stanowczy i w ogóle super"), miejscami 'mentalne przepakowanie' bohaterów i jednak trochę zbyt przedmiotowe traktowanie kobiet. Ale taki już jest Buronson - nie kto inny niż twórca Kenshira z Hokuto no Ken i innych uber-mężczyzn z innych mang (np. wydanego u nas Heat).
IMO całkiem fajna odskocznia od wszystkich fantasy, SF i shonenów. Materiał na film, a nie anime.
I'd like to be a tree

Offline Dembol_

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #798 dnia: Maj 15, 2012, 08:44:11 pm »
Bardziej komiks niż manga.
A manga to nie komiks?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #799 dnia: Maj 15, 2012, 08:47:34 pm »
Łapiesz za słówka. Nie wnikam dlaczego, ale nieładnie tak robić.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #800 dnia: Maj 15, 2012, 09:13:40 pm »
Manga to specyficzny nurt komiksu. Sanctuary, chociaż metrykalnie do niego należy, dosyć wyraźnie się z niego wyłamuje. Tak graficznie, jak fabularnie i stylistycznie.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #801 dnia: Maj 16, 2012, 11:03:17 am »
Battle Club - jak jeszcze Ikkitousen od biedy dał się kartować, to tu nie wyrabiam. Cycki, majtki, przewidywalna pseudofabuła i w kółko te same kadry. Zdechnąć idzie.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #802 dnia: Maj 16, 2012, 05:11:38 pm »
A mnie się podobało. Jedna z niewielu skanlacji jaką dałem radę przeczytać w całości w dość krótkim czasie. Może wpływ na pozytywną opinię ma też to, że nie czytałem Ikkitousena.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Dagu

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #803 dnia: Lipiec 18, 2012, 12:08:27 am »
Dobrnęłam do końca 5 tomu Kimagure Orange Road. Wprawdzie czasem daje się we znaki drobny schemat pod tytułem Kyosuke chce coś zrobić z Madoką, a wtrynia się Hikaru, ale klimat i dowcip nadrabiają sprawę. A i ogólnie Madoka nadal pozostaje cholernie ciekawą postacią. Plus parę fajnych aluzji aka nagle w tle jednego z kadrów pojawia się niejaka Lum. Stare dziady chyba pamiętają, kto to.
(Właśnie zdałam sobie sprawę, że czytam to z doskoku już ponad dwa lata... Brawooo.)




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #804 dnia: Wrzesień 17, 2012, 06:49:00 pm »
W końcu mi przysłali długo wyczekiwane dwa pierwsze tomiki Gunsmith Cats Revised Edition. I jak pierwszy raz je złapałem w rękę to przytłoczyła mnie co nieco ich grubość. 450 stron spowodowało że tomiki mają po 3,5 centymetra grubości. W pierwszej chwili obawiałem się trochę o wytrzymałość klejenia, ale po przejrzeniu i poczytaniu wydaje się ono solidne i nie ma nawet śladu załamania na grzbiecie. Oczywiście układ stron oryginalny, onomatopeje japońskie z tłumaczeniem i brak cenzury. Dodatkowo na końcu pierwszego tomu jest wywiad z Sonodą.  No i zarąbiście wyglądają na półce.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #805 dnia: Wrzesień 21, 2012, 06:48:53 pm »
Yamada-kun to 7-nin no Majo - Ryu Yamada jest uczniem drugiej klasy liceum Suzaku. Jest on najgorszy uczeń w całej szkole. Śpi na lekcjach, spóźnia się do szkoły i ma najgorsze oceny. Dodatkowo strasznie się nudzi. Z kolei Urara Shiraishi jest najmądrzejszą i jedną z najładniejszych dziewczyn w szkole. I ona też strasznie nudzi się w szkole. Pewnego dnia spadają razem ze schodów i zamieniają ciałami. Po pewnym czasie odkrywają sposób, aby zamienić się ciałami. Od tej pory Urara w ciele Yamady chodzi za niego na egzaminy, a Yamada w ciele Urary rozwiązuje jej problemy wymagające siły, a nie wymagają myślenia. Jest to zabawna szkolna komedia za zjawiskami nadprzyrodzonymi w tle. Całkiem przyjemnie się to czyta.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #806 dnia: Październik 15, 2012, 09:55:23 am »
Tobaku Datenroku Kaiji

Czyli 13 tomów o odmianie mahjonga (choć przeczytałem na razie niecałe 12, czyli tyle rozdziałów ile wydała grupa skanlacyjna FKMTkrazy). Pomimo braku różnorodności manga trzyma w napięciu jak najlepszy thriller (czyli nie odbiega od tego do czego przyzwyczaił nas Kaiji). Aktualnie jest to najbardziej oczekiwana przeze mnie manga (ani Claymore, ani Vinland Saga ani Historie, ani nic innego nie zbliżyły się nawet do poziomu Kaijiego jeśli chodzi o dostarczanie dreszczyku emocji). Zadziwiające, że gra o której nie mam pojęcia potrafiła mnie tak wciągnąć. Przeciwnik Kaijiego jest niezwykle interesujący (nie wiem czy nie najbardziej interesujący spośród wszystkich dotychczasowych), do tego manga obfituje w bardzo ciekawe i logiczne (co bardzo ważne, po tym można poznać czy mamy do czynienia z inteligentną serią) zwroty akcji, które nie pozwalają by wkradła się monotonia.

Co prawda początkowo było dość standardowo i z lekka przynudzało, ale gdy już się rozkręciło rozpoczęła się uczta dla czytelnika. Niewątpliwą wadą jest to, że by zrozumieć w pełni o co chodzi należy być zaznajomionym z mahjongiem, ale jako laik w tej dziedzinie mogę zagwarantować, że nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze (wystarczy, że człowiek domyśla się czy dana konfiguracja jest dobra czy zła, znika jedynie przyjemność z kalkulowania samemu jaką kombinację klocków zastosować). Obawiam się jednak, że w przypadku adaptacji anime, seria nie znajdzie zbyt wielu zwolenników (już sam Kaiji nie sprzedawał się zbyt dobrze, 2-gi sezon chyba jeszcze słabiej, a 3-ci byłby pewnie kompletną klapą), szczególnie wśród osób spoza Japonii (ewentualnie Chin). Tym nie mniej chciałbym zachęcić wszystkich, którym podobały się wcześniejsze "przygody" Kaijiego by sięgnęli po 3-cią serię tomów. Na pewno się nie zawiedziecie. Jeśli tak jak ja nie znacie się na mahjongu i niezbyt interesują was dość złożone reguły gry, zawsze możecie pominąć dywagacje nt. riichi, hon itsu, tenpai, itd. i przeskoczyć od razu do tego co najlepsze, czyli psychologii gry, emocji zawodników i zaskakujących zwrotów akcji.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 17, 2012, 06:25:16 am »
Przed emisją drugiego sezonu To Aru Kagaku No Railgun chciałem sobie przypomnieć co było w pierwszym i zabrałem się za mangę. Jeśli ktoś nie wie co to za Railgun to jest to historia Misaki Mikoto - jednego z najpotężniejszych esperów w Mieście Akademickim - najbardziej zaawansowanym technologicznie mieście na świecie gdzie są prowadzone specjalne szkoły dla esperów. Początkowo manga jest wierna anime, ale tylko do motywu z Level Upperem (czyli jakieś pierwsze 10 odcinków anime). Potem akcja całkowicie odbiega od tego co znamy z anime. Misaka poznaje swojego klona (numer 9982), dowiaduje się o eksperymencie, spotyka Akceleratora i innego z najpotężniejszych esperów w mieście jak i poznajemy naukowców odpowiedzialnych za to całe zamieszanie. Manga prezentuje się całkiem fajnie, ale żeby wyłapać wszystkie motywy trzeba też zabrać się za mangę To Aru Majutsu No Index. Moim zdaniem manga jest o wiele lepsza niż anime.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 17, 2012, 10:57:22 am »
Manga jest fajna, niestety nie mam porównania z anime, ale Index'a widziałem anime a nie czytałem mangi. :p Tak czy inaczej warto ponoć poczytać i oglądać, bo w każdej produkcji jest coś innego i można wyłapać jakieś ciekawostki. Chociaż mnie osobiście jakoś nie zauroczył ten tytuł by czytać i oglądać niemal to samo.

A i zapomniałeś o ksywce Mikoto "Biri Biri" (która jest wypaśna imho). :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 20, 2012, 08:15:18 am »
Ushio and Tora

całkiem fajne, ale rozwleczone. Czytam sobie właśnie i jestem na siódmym tomiku. Tora jest kapitalny - warto to poczytać dla min jakie strzela w różnych sytuacjach : ) Reszta bohaterów mocno średnia, tak samo fabuła. Kreska na starą modłę, ale nie jest zła. Ogólnie da się czytać, ale skoro jest anime i ma tylko 10 epków, to chyba wezmę się za jego oglądanie.

EDIT: albo i nie będę oglądał, bo widzę, że anime powstało, gdy manga byłą w połowie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2012, 10:33:19 am wysłana przez Wilk Stepowy »

 

anything