Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 27, 2013, 08:12:15 pm »
Gachirin ni Kiri Saku - w skrócie: z lasu, w pobliże którego lepiej nie zapuszczać się, gdy księżyc stoi wysoko na niebie, wypełzają duchy opętujące mężczyzn i zamieniające ich w krwiożercze bestie dające upust najniższym popędom gwałcenia i pożerania. A główna bohaterka ma za zadanie z tymi bestiami walczyć.
Jak ktoś lubi ładnie narysowaną krzyżówkę gore z ecchi, to szczerze polecam.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #841 dnia: Styczeń 12, 2014, 07:53:59 pm »
Gate - Thus the JSDF Fought There - pewnego pięknego dnia w środku Tokyo niz z gruszki ni z pietruszki pojawia się magiczna brama,  której wylewa się armia podobna do legionów rzymskich (z tą różnicą, że w jej skład wchodzą różne stworzenia ze świata fantasy). Dowódcy najeźdźców ogłaszają, że od teraz ten kraj jest częścią Imperium. Oczywiście zaraz potem armia zostaje dziesiątkowana przy pomocy nowoczesnej broni. Po zwycięstwie Japonia postanawia założyć bazę w innym świecie i wysłać oddziały zwiadowcze oby dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. Bohaterem jest Itami - zatwardziały otaku i najbardziej leniwy żołnierz należący do oddziałów specjalnych. Za swoją postawę podczas obrony Tokyo zostaje mianowany dowódcą takiego oddziału zwiadowczego. Od teraz musi sobie radzić z przełożonymi, mieszkańcami drugiego świata, walczyć ze smokami, nawiązywać kontakty z władcami Imperium, opiekować się apostołem boga śmierci i zniszczenia itp. Dodatkowo cały czas grozi mu wojna o obydwu stronach bramy. Po naszej większe kraj chętnie dobrały by się do świata bogatego w zasoby naturalne, a po drugiej Imperium kombinuje jak podbić naszą stronę.
Manga jest komedią fantasy nie stroniącą od brutalnych scen walki i gwałtów. Rysunki są średnie, ale dość przyjemnie się to czyta. Główny bohater i jego oddział potrafią naprawdę rozbawić. Najbardziej denerwuje za to czasami za bardzo rozwinięty wątek polityczny ale i to można przeboleć

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #842 dnia: Luty 04, 2014, 08:59:49 am »
Akame ga Kill! - kiedyś przekartkowałem pierwszy chapter i rzuciłem w kąt. Jakiś standardowy główny bohater pokroił potworka, jakaś cycata laska go okradła, jakaś tajemnicza gildia zabójców rodem z shounena - drop. Potem pojawiła się informacja o adaptacji mangi do anime, więc stwierdziłem, że może jednak warto się z mangą przeprosić. No i przeprosiłem się. Rezultat przeprosin mnie zaskoczył.

Początkowo, jak wspomniałem AgK wygląda jak shounen, ale już w pierwszym rozdziale jesteśmy z tego leczeni scenami tortur oraz sceną, w której główny bohater bez zbędnych słów zabija młodą dziewczynę. Konstrukcja całości jest jak najbardziej shounenowata, ale w momentach, gdy zazwyczaj pojawiają się shounenowate głupoty tu mamy do czynienia z pragmatyzmem i brutalnością. Naprawdę odświeżające połączenie. Wszystkie schematy są w pewnym momencie ucinane i po jakimś czasie zdajemy sobie sprawę, że nie wiemy jak akcja się potoczy i jak skończą się starcia bohaterów.
Polecam dla ludzi, którzy lubią shouneny, ale czasami są zmęczeni konwencja.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #843 dnia: Luty 15, 2014, 09:19:39 am »
Czytał ktoś "Terra Formars" graficznie wygląda fajnie a pierwszy tom ma być wydany po angielsku w lipcu więc zastanawiam się czy nie zamówić sobie.

Battle Angel Alita Last Order - Wszystko fajnie ale po przeczytaniu 4 tomów nie zachwyca tak jak poprzednia seria. Całość jest zbyt mało emocjonalna, a same walki momentami wyglądają na wydłużane trochę na siłę. A sama postać Ality strasznie "rozmiękła". Mam nadzieję, że w następnych tomach sytuacja się poprawi. Poza tym Colonel Payne jako przewodnik duchowy? Toć on wypowiedział może ze 4 zdania na dwóch stronach komiksu WTF?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #844 dnia: Luty 15, 2014, 04:18:38 pm »
Czytał ktoś "Terra Formars"

Z kilka pierwszych chapterów. O ile graficznie nie mam się czego czepić o tyle pomysły i logika wg mnie leżą po całości. Sam pomysł kolonizacji mnie zaciekawił, ale te wszystkie zmiany, przemiany DNA w 5 sek., knowania korporacyjne czy sama koncepcja ewolucji karalucha, no nie wiem. Do mnie to nie przemawia.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #845 dnia: Luty 15, 2014, 04:35:58 pm »
Też próbowałem to ugryźć, ale nie dałem rady przeżuć. Jak początek był bardzo obiecujący, to potem te karaluchy jak i cały pomysł fabuły mnie odstraszyły.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #846 dnia: Luty 15, 2014, 10:13:15 pm »
Poczytałem i mieliście rację. Karaluchy fajne, ale te wszystkie przemiany robią wrażenie dziecinnych. Mimo całej przemocy nie mogę jakoś brać tego na poważnie.
Poza tym cały czas jak przeglądałem skany to przed oczami stawał mi Bloody Roar.

Zamiast tego zdecyduję się chyba na Vinland Sagę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #847 dnia: Luty 16, 2014, 02:19:36 am »
Vinland Sagę.

A to mogę polecić, historia nawet ciekawa. Ale co najważniejsze kultura jak i uzbrojenie, stroje, itd, są bardziej zgodne z historią niż niejeden film. Wiem, bo sam jestem w drużynie odtwórstwa wczesnośredniowiecznego. Oczywiście są tam jakieś wpadki ale suma summarum jest bardzo dobrze.
No i kreska jest niczego sobie, jak zobaczyłem równy szpaler jomsvikingów na drakkarze aż się mordeczka uradowała.

Podobało mi się też ukazanie dorastania bohatera i późniejszy, jakby upadek. Niestety nie śledziłem mangi od jakiegoś czasu, więc nie wiem co jest obecnie. 

Przebiłem się do bodaj 10 rozdziału Terra Formersów, kartkując, tak by dać drugą szansę, ale faktycznie ciągle to samo, tylko mutacje coraz dziwniejsze.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 21, 2014, 12:01:15 pm »
Yumekui Merry - wspominałem już kiedyś o tej mandze, ale to było dość dawno temu. Niemniej ostatnio wróciłem do czytania po tym, jak ukazało się kilka dodatkowych przetłumaczonych tomów i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że poziom mangi nie opadł. Dalej jest ładnie, dalej jest ulotny, ale bardzo charakterystyczny klimat, bardzo fajni i sympatyczni bohaterowie, fajnie prowadzone wątki oraz nieźle wyważone tempo akcji. Patrząc obiektywnie manga nie jest wyjątkowa, ale ma w sobie to "coś", dla czego warto ją przeczytać.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #849 dnia: Luty 22, 2014, 11:14:03 am »
Zacząłem czytać Nisekoi, jak na razie raptem kilka rozdziałów za mną ale dosyć lekko się to czyta i pomimo obaw, to raczej nie zanosi się to na haremówkę, że żeńska część szkoły będzie biegała za hirołem. Sam motyw ożenku, aby nie dopuścić do wojny dwóch mafii, też niczego sobie.
No i główni bohaterowie niby przeciwieństwa, ale sporo mają wspólnego.
Po za tym zauroczyły mnie dwie rzeczy. Kreska, niby jak każda inna manga, ale te deformacje i przerysowania emocji, już same przyprawiają mnie o uśmiech na mordce, do tego mniej lub bardziej oklepane gagi i kawały jakoś to potęgują.
No i ta kokarda/wstążka u Chitoge wyglądająca rodem jak królicze uszy, mega. Sam nie wiem co mi się w tym podoba ale jest strzałem w dziesiątkę dla mojego umysłu. :)
O to mnie rozbroiło...


Sam nie wiem co mnie tak zauroczyło w tym tytule, może dlatego, że ostatnio czytałem same "czarne" tytułu, jak SnK, Berserk, Basilisk czy inne Arachnidy... :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 22, 2014, 09:26:44 pm »
Nanatsu no Taizai - w jednym z królestw Brytanii za czasów króla Artura istniał zakon 7 Grzechów Głównych. Było to 7 rycerzy, którzy podobno zabili swojego przełożonego i chcieli obalić władcę. Odparli ich Święci Rycerze, którzy mimo, że byli słabsi, to było ich więcej. 10 lat później w tym samym królestwie bunt podnieśli Święci Rycerze  i zdetronizowali króla. Jedyna ocalała księżniczka postanowiła odnaleźć  7 Grzechów Głównych i przywrócić ład w królestwie. Przez przypadek odnajduje kapitana 7 rycerzy i razem  postanawiają odnaleźć resztę i zemścić się.
Manga to typowy shonen nawiązujący do historii i legend Brytanii. Dla ludzi znających gatunek ta seria nie wnosi nic nowego. Ot taki sobie średniak.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 23, 2014, 01:02:01 pm »
Manga to typowy shonen
Ale świniak wymiata po całości. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 24, 2014, 05:36:15 pm »
Wzięło mnie na pozycje historyczne :smile:

Jaką opinię macie o mandze Wolfsmund
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 24, 2014, 06:23:12 pm »
Jak chcesz porządną mangę historyczną to polecam Historie. Kreska jest średniawa, ale za to fabuła i postacie są genialne. Obok Vinland Sagi najlepsza manga z tego gatunku. Mogę polecić też Song of The Long March, choć za mało jeszcze przeczytałem żeby coś więcej powiedzieć.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 24, 2014, 07:14:54 pm »
Wolfsmund ma ładną i czystą kreskę no i nie ma tak w strojach jak i uzbrojeniu jakiś dziwactw, rodem z Berserka czy innych mang.
Ale pod względem fabuły to polecałbym jak Góral, albo Vinland Saga, albo Historie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything