trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #870 dnia: Maj 25, 2014, 09:58:06 am »
The Heroic Legend of Arslan - jest to manga na podstawie novelki Yoshiki Tanaka ( na podstawie powstało kilka ova i 2 filmy kinowe). Autorem mangi jest Hiromu Arakawa więc kreska różni się diametralnie od tego co widzieliśmy w anime. Jest to historia o księciu, którego królestwo zostało podbite, ojciec zabity, a on musi uciekać aby przeżyć. Jego jedynymi sojusznikiem jest generał, który został zdegradowany przez jego ojca i genialny strateg i beznadziejny malarz w jednej osobie (im dalej tym ekipa jest liczniejsza jak to zwykle bywa). Anime jest dość ciekawe, ale na razie jest niewiele rozdziałów, więc kto oglądał anime raczej nie będzie zaskoczony. Poza tym manga dość fajna.
Oglądałem anime i totalnie nie mogę się przyzwyczaić do tej kreski.

Wolfsmund daje radę. Nie jest to specjalnie wybitne czytadło ale trzyma poziom i wciąga. Szczególnie, że zaczęła się konkretna fabułka. Koniec drugiego tomu zaskoczył mnie. Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy.

Biomega - moja pierwsza manga od Niheia. Ciekawe graficznie. Już po pierwszym tomie mam pozytywne odczucia. Chociaż ubogość dialogów powoduje, że strasznie szybko się to czyta.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #871 dnia: Maj 25, 2014, 10:17:37 am »
To nie bierz się za stare Blame! - tam przez całe rozdziały potrafi nie być dialogów. Za to klimat jest prawdziwie nieziemski.
Jak chcesz więcej dialogów, to polecam Sidonia no Kishi.

EDIT: z dobrych wiadomości - Seven Seas Licenses No Game, No Life Manga. Pierwszy tom podobno jeszcze w tym roku. Jak na razie czytałem trzy tomy ksiązki przetłumaczone przez Baka Tsuki i w mangę na pewno się zaopatrzę, bo warto.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 10:26:02 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #872 dnia: Maj 25, 2014, 01:16:30 pm »
Nie mówię, że to wada tylko, że tomiki szybko się kończą :)

Jak chcesz więcej dialogów, to polecam Sidonia no Kishi.
Nie ma w engliszu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #873 dnia: Maj 25, 2014, 01:30:00 pm »

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #874 dnia: Maj 25, 2014, 02:52:20 pm »
Ha. No jak żeś strzelił oryginalnym tytułem to nic dziwnego, że mi nie znalazł.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwiec 05, 2014, 12:00:48 pm »
Btw. Alitka: Last Order doczekała się wznowienia w formacie "Omnibus" tzn. trzy tomy w jednym. Przegapiłem w swoim czasie początek edycji, który potem osiągnął na Amazonie jakieś astronomiczne ceny, to teraz z chęcią nadrobię.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwiec 05, 2014, 01:14:08 pm »
Czyta się to niezbyt wygodnie ale na półce wygląda potężnie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:50:30 am »
Kyoukaisenjou no Horizon (książka) - jestem pod sporym wrażeniem. Po pierwsze, ta książka ma około 550 stron, co jak na LN jest ilością niewyobrażalną. Dodatkowo w porównaniu do anime jest bardzo rozbudowana pod względem dialogów, opisu świata, historii, polityki. Bardzo fajnie się czyta, więc jak komuś podobało się anime, to koniecznie musi sięgnąć po książkę.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwiec 29, 2014, 10:46:21 am »
Ghost in the shell - Pozycja której nie trzeba chyba nikomu polecać, kawał naprawdę solidnej roboty. Nie wiedziałem za wiele o mandze więc trochę się zdziwiłem na początku, nie brakuje elementów humorystycznych i historia jest bardziej sensacyjna niż ekranizacja, ale dosyć szybko się w to wciągnąłem. Podobało mi się udane balansowanie między powieścią gatunkową, a filozoficznym dziełem, duże wrażenie zrobili na mnie bohaterowie budzący wiele sympatii. Jeśli chodzi o kreskę to nie znam się na tym za dobrze więc mogę tylko powiedzieć, że mi się podobała.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwiec 29, 2014, 02:33:02 pm »
Czytałeś wersję polską czy jakąś obcojęzyczną?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwiec 29, 2014, 03:32:41 pm »
Czytałeś wersję polską czy jakąś obcojęzyczną?
Polską, co prawda angielski znam raczej dobrze, ale nie łudziłem się, że wiele bym zrozumiał z tej pozycji. Techniczne opisy czy dialog z władcą marionetek  byłyby dla mnie czarną magią nawet przy bardzo dobrej znajomości języka.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwiec 29, 2014, 03:59:12 pm »
Rzeczywiście, Shirow ma mocno techniczny język. Ostatnio czytałem Oriona od Dark Horse i musiałem naprawdę solidnie się skupić, żeby zrozumieć o czym oni tam gadają.
Co do wersji polskiej GitsA to ma ona jeszcze jeden plus bo jest nieocenzurowana.
Filmy kinowe mają raczej mało wspólnego z mangą. Zdecydowanie wierniejsza jest seria TV.
Skoro lektura ci się podobała to polecam ci przeczytać Ghost In The Shell 1.5: Human-error Processor również wydany po polsku. Jest to zbiór chapterów opowiadających o dalszych losach sekcji 9 po odejściu Motoko. Klimat i rysunek praktycznie się nie zmieniły. Man Machine Interface za to to już zupełnie coś innego jednym się podoba innym nie. Ja mam wciąż mieszane uczucia szczególnie, że do tej pory nie wiem za bardzo o co tam do końca chodzi.
Z innych tytułów to polecam Appleseeda gdzie poziom komplikacji fabularnej jest chyba jeszcze większy niż w GitSie, a z pozycji bardziej luźnych to Dominion.
A w szczególności Dominion Conflict. Historyjka pokazująca jeden dzień z życia na posterunku pancernej policji. Ile razy to czytam to wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak kompleksowo i naturalnie Shirow przedstawił życie i pracę bohaterów w tej 150stronnicowej historyjce. I jak dla mnie jest to najlepiej narysowana jego manga.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwiec 29, 2014, 05:24:01 pm »
Dominion Tank Police, o rany ile się tego naczytało i naszukało, z dziką chęcią bym sobie dodał do kolekcji na półce dominiona, ale jakoś tak liczyłem, że może JPF wyda w "speszal ediszon".

A od Shirowa to jeszcze mogę polecić Black Magic (ewentualnie Black Magic M66 OAV bodaj tak miała tytuł animowana wersja), w sumie początki bo to jakoś na początku lat 80-tych rysował. Można zaobserwować jak się styl/kreska zmieniła. Niby BM to Shirow i jego charakterystyczna kreska w rysunkach zwłaszcza urządzeń i cyber-postaci (nie wiem jak to określić), a jednocześnie widać że to początki i jeszcze nie miał tak wyrobionego stylu. Sama historia to nic ambitnego, nadal cyber-świat i owado-roboty, ale fajnie zobaczyć pierwszą większą pracę jakiegoś rysownika.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Dark_Pingwin

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwiec 29, 2014, 08:02:08 pm »
Rzeczywiście, Shirow ma mocno techniczny język. Ostatnio czytałem Oriona od Dark Horse i musiałem naprawdę solidnie się skupić, żeby zrozumieć o czym oni tam gadają.
Co do wersji polskiej GitsA to ma ona jeszcze jeden plus bo jest nieocenzurowana.
Filmy kinowe mają raczej mało wspólnego z mangą. Zdecydowanie wierniejsza jest seria TV.
Skoro lektura ci się podobała to polecam ci przeczytać Ghost In The Shell 1.5: Human-error Processor również wydany po polsku. Jest to zbiór chapterów opowiadających o dalszych losach sekcji 9 po odejściu Motoko. Klimat i rysunek praktycznie się nie zmieniły. Man Machine Interface za to to już zupełnie coś innego jednym się podoba innym nie. Ja mam wciąż mieszane uczucia szczególnie, że do tej pory nie wiem za bardzo o co tam do końca chodzi.
Z innych tytułów to polecam Appleseeda gdzie poziom komplikacji fabularnej jest chyba jeszcze większy niż w GitSie, a z pozycji bardziej luźnych to Dominion.
A w szczególności Dominion Conflict. Historyjka pokazująca jeden dzień z życia na posterunku pancernej policji. Ile razy to czytam to wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak kompleksowo i naturalnie Shirow przedstawił życie i pracę bohaterów w tej 150stronnicowej historyjce. I jak dla mnie jest to najlepiej narysowana jego manga.
Właśnie mam też Gitsa 1.5 i niedawno zacząłem czytać, muszę przyznać, że na razie daje radę i wciąga jak odkurzacz. Co do innych dzieł tego pana jestem raczej optymistycznie nastawiony i na pewno je zobaczę w przyszłości, szczególnie Appleseed prezentuje się ciekawie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #884 dnia: Czerwiec 30, 2014, 03:20:52 pm »
Yukikaze (książka) - jestem pod sporym wrażeniem. Nigdy nie myślałem, że można tak precyzyjnie a zarazem tak plastycznie i pięknie opisać walki powietrzne. Książka jest świetna i wciąga jak odkurzacz. W porównaniu do anime posiada bohaterów z krwi i kości oraz fabułę. Tego pierwszego w anime w ogóle brakowało, a drugiego dość mocno brakowało. Szczerze polecam wszystkim fanom militariów.


A teraz trochę o nowościach wydawniczych:
Yennpress kupiło licencje na AKAME GA KILL! (manga), SWORD ART ONLINE: PROGRESSIVE (manga i książka) oraz KAGEROU DAZE (książka). Natomiast Kodansha Comics zaczyna wydawać UQ Holder - mangę Kena Akamatsu (autora Negima!) oraz Noragami.