trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 281787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 06, 2007, 07:46:06 pm »
I'll Be Your Paradise - wydana na przełomie 1997/98 dwutomowa manga autorstwa Fanny Shen. Wizualnie przypomina Kaguyahime Reiko Shimizu. Sięgając po mangę Shimizu miałam spore obawy, które potem znalazły potwierdzenie. To samo jest w przypadku I'll Be...
Historia yuri, której część akcji rozgrywa się w szkole. Oczywiście w życiu bohaterek zjawiają się mężczyźni wprowadzając sporo zamieszania. Część z nich lubuje się w rękoczynach. Mamy też śmierć jednej z postaci.
Manga przedramatyzowana, ukazująca homo i biseksualistki jako osoby z zaburzeniami psychicznymi, a z mężczyzn robiąca damskich bokserów.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 10, 2007, 07:21:01 pm »
Girl's Only – czyli niedawno wydana antologia, o której na sieci cisza. Nieco mnie to dziwi, bo przecież zawiera ona shorty publikowane na łamach queerowego pisma Carmilla. Ach no tak zapomniałam...przecież damsko-damska tematyka zaczyna się na Marimite a kończy na Kannazuki... :roll:
G'sO to sześć autorek i dwanaście komiksów. O ile w większości przypadków warstwa graficzna jest przyzwoita, tak fabuła sprowadza się do jednego. Zgodnie z profilem pisma – dorosłe kobiety w dorosłych sytuacjach, skierowanych do konkretnych odbiorczyń ;)  Niestety nie obyło się bez tentaklowej akcji z użyciem ośmiornicy :? Wyobraźnia scenarzystek momentami nie zna granic. Miejsca akcji także przeróżne począwszy standardowo od pokoju, poprzez warsztat samochodowy, na więziennej celi skończywszy.
Girl's Only wywołuje u mnie mieszane odczucia. Z jednej strony natężenie erotyki i ograniczenie fabuły jedynie do niej, stawia tą publikację na równi z hentai. Z drugiej zaś, widać w tych historiach kobiecą rękę, brak tu udziału mężczyzn, nie ma pewnych, nazwijmy to, mało akceptowalnych zachowań. Moją ulubioną opowieścią jest "She, her, her, hers" autorstwa Tsubaki Otosaki.  Antologia zdecydowanie dla bezpośrednich adresatek i dla koneserów.


Honey&Honey tom pierwszy. Nie ma to jak zacząć czytać od końca, wydanie deluxe już od jakiegoś czasu stoi dumnie na półce. Bardzo lubię takie proste, życiowe i bezpretensjonalne historie. Takeuchi przedstawia życie bohaterek na sposób znany choćby z Rica'tte Kanji. I tak samo chwytający za serce. Mimo to, nie mam wrażenia wtórności tematyki. W końcu Sachiko i Masako to para ze stażem, z dużą grupą znajomych i aktywnie uczestnicząca w życiu japońskiej branży. A Rica i Miho dopiero zaczynały nowe, wspólne życie.
Widać, że poszczególne historie powstawały w niewielkim odstępie czasu, gdyż zmiany rysunku nie są zauważalne. W takich komiksach cartoonowa kreska sprawdza się idealnie.

Offline Frey Ikari

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 26, 2007, 07:24:44 pm »
Zaczynam czytac Mahoromatic gdy doszedłem do sceny z autobusu to zastanowiłem się czy to nie Dojin jakis, no ale nie okładka się zgadza, zobacze dalej co będzie.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 20, 2008, 10:55:28 am »
Polskie wydanie pierwszego tomu Uteny. Choć mangę znam, to z pewnych względów musiałam zapoznać się z edycją Waneko. Do wydania większych zastrzeżeń mieć nie można, bo prezentuje się przyzwoicie. Do poprawki jedynie obwoluta - zbyt rozmyte ilustracje. Polskie dialogi nie brzmią sztucznie (jedynie ta Ancy i Lizaczek mi nie leżą).
Co do samej fabuły - nigdy nie byłam i nie zostanę miłośniczką wersji mangowej. Czyta się to to szybko i równie szybko zapomina. Jak to mawiają komiksowcy, to taka "kibelkowa lektura" ;)

Offline Shalaya

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 24, 2008, 11:32:50 am »
A ja postanowiłam cofnąc się do przeszłości i znów zaczęłam czytać Vampire Princess Miyu  :)


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 27, 2008, 07:12:33 pm »
Nie ma to jak robić przerwy w nauce i pracy :) No więc w przerwach przeczytałem całe Monster Collection. Bardzo fajny shounen w konwencji pure fantasy. Ładnie rysowany, w miarę sensowny, fajni bohaterowie, odpowiednio dużo krwi i brutalności, jakieś ecchi od czasu do czasu - bardzo dobra odmóżdżająca rozrywka :) Niektóre sceny są na tyle dobre, by krążyć po sieci. Co najmniej dwie widziałem przy jakiejś okazji już i fajnie było je zobaczyć w kontekście:
- I caught a wild marmot!
- Yay, how cute!
To co było potem: bezcenne :lol:

Polecam :)

Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 04, 2008, 12:06:20 pm »
Ostatnio przeczytałem "Zombie Powder". Mangę twórcy Bleach. Opowiada ona o grupie ludzi szukajacej pierscienie śmierci. Gdy zbierze się ich 12 można stworzyć tytułowy Zombie Powder, który wskrzesza zmarłych lub czyni nieśmiertelnym. Tylkoe, że jest pewien problem. Pierścienie żyją i żywią się ludźmi. Do tego jest ogroma konkurencja ze strony innych poszukiwaczy. Kreska jest taka sama jak w Blechu. Magę czyta się przyjemnie. Jedyne co denerwuje to to, że ma się wrażenie, że seria urywa się w połowie bez żadnego konkretnego zakończenia.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 04, 2008, 12:16:53 pm »
Popieram, Zombie Powder bardzo zacne. Szysz mi to kiedyś poleciła i dobrze się bawiłem przy tym.

Ja pozostaję w konwencji trochę poważniejszy shounenów. Ostatnio na tapetę poszło Testarotho. Kreska "brudniejsza" i mniej dokładna niż w Monster Collection, ale i bardziej pasująca do mrocznego i brutalnego świata, w którym szaleje inkwizycja. Bohaterowie nie są szczególnie odkrywczy, ale to w nich leży siła tej mangi, są wyraziści i dadzą się lubić. Do tego dynamiczne i krwawe walki. Również polecam.

Offline Shalaya

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 04, 2008, 01:09:01 pm »
Możecie mi polecić jakieś tytuły a la VampirePrincessMiyu czy Hellsing??


Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 04, 2008, 01:36:59 pm »
Blood alone , Blood: Last wampire (manga jest zupełnie inna niż anime) no i może Trinity blood (seria niestety nieukończona z powodu śmierci mangaki)

Offline obik

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 04, 2008, 03:30:35 pm »
Cytat: "Hollow"
Blood: Last wampire (manga jest zupełnie inna niż anime)

warto wiedzieć ^^ to sobie poszperam :p

Offline Shalaya

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 05, 2008, 08:08:13 am »
Dzięki  :D


Offline Hollow

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 05, 2008, 09:03:32 am »
No problem. Jest jeszcze Blood Hound. Manga o wampirach autorstwa Kaori Yuki,

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 05, 2008, 09:47:05 am »
Nie przebrnąłem nawet przez pierwszy tom Blood Hound'a. Zbyt shojowate, zbyt podobne do AS a o wiele słabsze, ale może właśnie dziewczynie się spodoba, więc spróbuj Shalaya.

Offline Domino76

Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 05, 2008, 06:33:25 pm »
U mnie obecnie "na tapecie" (a w zasadzie na ekranie  ;) ) Blue Dragon - Ral Grado. Całkiem sympatyczne bitewne shounen-fantasy z elementami ecchi  8) . Główny (nastoletni) bohater pełen słusznego oburzenia walczy z potworami próbującymi wytępić gatunek ludzki, bo jeśli im się uda... zabraknie kobiecych biustów do miętolenia.  :badgrin:
Phoca vitulina :)