trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 10, 2008, 05:44:09 am »
Maken X przeczytałem trzy tomy i nie powiem, by zrobiły one na mnie jakieś większe wrażenie. Poza image cała reszta jest dość oklepana i przewidywalna - miałem nadzieję na coś oryginalnego (początek na to wskazywał) a dostałem standardową fabułę shonena wyciągniętą z gry o tym samym tytule. Do tego Hayashida zapożycza garściami od Tsutomu Nihei, ale kreska imo dość kulawa i w warstwie graficznej zostaje daleko za Nihei.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 10, 2008, 10:34:28 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Maken X przeczytałem trzy tomy i nie powiem, by zrobiły one na mnie jakieś większe wrażenie. Poza image cała reszta jest dość oklepana i przewidywalna - miałem nadzieję na coś oryginalnego (początek na to wskazywał) a dostałem standardową fabułę shonena wyciągniętą z gry o tym samym tytule. Do tego Hayashida zapożycza garściami od Tsutomu Nihei, ale kreska imo dość kulawa i w warstwie graficznej zostaje daleko za Nihei.


Ja tych 2 mang nie wychwalalem pod niebiosa, tylko zauwazylem ciekawie wymyslone universum. Tak samo jak ty zauwazylem luki w scenariuszu Maken X, ale nie ocenilbym go mianem shitu.

A co do Blame'a; no zeby Hayashida az garsciami czerpal od Nihei to lekka przesada.Tworczosci obu panow imo roznia sie.
Jeden i drugi splodzili przyzwoite mangi, ktore jesli kiedykolwiek ukarza sie w Polsce zakupie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 10, 2008, 10:44:24 am »
Nie twierdzę, że wychwalasz, nie nazywam też shitem. Po prostu nie zachwyciło mnie i tłumaczę dlaczego.

Co do zapożyczeń - chodzi o projekty graficzne i nie tyle z Blame! co z Abara bądź z Biomega. Przy wielu scenach i ujęciach nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że Hayashida wzorował się na Nihei.

A co do świata - to świat z gry i nie wiem ile tam jest dodane przez Hayashida. Główny pomysł z image jest z gry.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:15:06 am »
:?  w sumie to ty mi przypomniales ze to jest na podst. gry.
A czy przypadkiem Maken X nie powstal wczesniej od mangi Abara? chyba tak.

Trudniej znalezc cos Hayashidy niz Nihei

Mi świat sie luzno kojarzy ze swiatem z Dorehodoro.
Co o tej mandze sadzisz? gorsze, lepsze? :?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:40:21 am »
Uhm, Maken X wcześniej się ukazał od Abara lub Biomega. A ostatnie odcinki Blame! (również podobne) nakładają się z wyjściem Maken X. Więc cofam zarzuty co do wzorowania się. Widać Hayashida ma własny styl, który po prosu przypomina styl Nihei.

A Dorehodoro nie znam niestety. Nazwa ledwo obiła mi się o uszy.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 19, 2008, 11:57:50 pm »
Sumire 16
Z ręką na sercu - naprawdę rzadko czytuję mangi. Moi znajomi potwierdzą - właściwie trzeba mi je wmuszać, skanlacje w szczególności. Tak też było i tym razem, ale nie żałuję :)
Trudno jest napisać coś specjalnego o tym tytule żeby za dużo nie wypaplać. Jest to w każdym razie komedia o wysokim poziomie głupoty ale niektóre gagi naprawdę rozwalają. No i dużo parodii klasycznych, wyświechtanych motywów z gatunku szkolnych mang wszelakich :) Polecam, i uwaga na spożywanie czegokolwiek podczas czytania (ściereczka do monitora może okazać się niezbędna)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2008, 12:00:29 am wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 07, 2008, 06:38:04 am »
C.A.T.
- z uwagi na niechęć ostatnimi czasy do ambitnych i głębokich historii CAT trafił idealnie w moje gusta. Niedaleka przyszłość, mroczny cyberpunkowy świat, starcia agent wywiadowczych, tajne eksperymenty, zaawansowana technologia. Masa walk i krwi. W sumie tego coraz bardziej brakowało mi w Edenie, który zbytnio zaczął na sf schodzi.
Kreska to połączenie Endo z Nihei - szczegółowy i techniczny szkic pokryty niedbale tuszem (sample 1, 2 i 3). Żadnych chudych szyi, wąskich talii czy nóg dwa razy dłuższych od reszty ciała.
Obecnie mój nr 1.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2008, 06:40:02 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 07, 2008, 09:19:49 am »
Dokladnie. Manga tutaj opiera nie na fabule, tylko na szybkiej akcji.
Komiks ma to cos co nie pozwala sie od niego oderwac.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 07, 2008, 09:33:19 am »
Zgrzytam zębami, że to już nie jest skończona i zamknięta historia, tylko ciągle ukazująca się manga :/ Chciałbym wiedzieć jak to się skończy, bo choć fabuła nie jest najwyższych lotów, to intryga uknuta przez Alvasa jest niesamowita.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 07, 2008, 09:47:51 am »
Ponoc autor mial klopoty z wydawaniem tego. Nie jest to manga tylko manhua rodem z wietnamu o ile dobrze pamietam.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 07, 2008, 09:58:04 am »
Potwierdzam, że to nie jest japońskie, ale czy wietnamskie czy koreańskie to nie wiem. W każdym razie wyczekuję z niecierpliwością nowych odcinków.

ps. ja jestem ignorantem i wszystko to nazywam "mangą" :)

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 07, 2008, 10:07:13 am »
ps. ja jestem ignorantem i wszystko to nazywam "mangą" :)

Spoko spoko ja tylko ot tak zauwazylem  :)

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 10, 2008, 03:09:19 pm »
Oba tomy Uteny PL. Bardzo fajne w swojej klasie, ale niestety gorsze od anime. Wszystkie postacie są dużo płytsze, niż w anime. No i odwrócenie relacji Miki-Kozue..-_-
Spoiler: pokaż
To było naturalne, zeby Mikiemu(chłopcy wolniej dojrzewają od dziewczyn) brakowało nierozłączności z siostra, w końcu on nadal jest dzieckiem(tzn bardziej niż Kozue). A w mandze...Jakos to nierealistycznie wypada.
Na plus zaakcentowanie w mandze zatrzymania sie dojrzewania Uteny w jednym miejscu.

No i na plus niektóre śliczne kadry.
Spoiler: pokaż
Na minus-wszyscy kochają Utene-Miki, Touga oraz ten jej przyjaciel. Szkoda, ze nie Saionji. To, ze Miki kocha  Utene, a nie Anthy sporo głębi mu zabiera..W ogóle strasznie spłycili bliźniaki;/ A gdzie szukanie nowej muzy przez Mikiego czy próba powrotu do utraconych lat niewinności?
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 12, 2008, 12:33:25 pm »
Oba tomy Uteny PL. Bardzo fajne w swojej klasie, ale niestety gorsze od anime.

Gorsze i pod względem fabuły i kreski. Ta cukierkowato-lukierowo-sztuczna smieszność działa podczas lektury raczej odpychająco. Przeczytać można, choćby w celu porównania do wersji animowanej. Poza spłyceniem postaci, odczuwa się brak pewnych wątków (jak choćby ten związany z postacią Shiori). Ale ja jestem wielbicielką wersji anime więc pewnie mój obiektywizm w tym przypadku jest lekko zachwiany ;)

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 12, 2008, 03:47:22 pm »
Zaczynam czytać Samurai Deeper Kyo. Manga opowiada o samuraju, który zabił 1000 ludzi podczas jednej bitwy, który uwięziony w ciele swojego przeciwnika poszykuje swojego oryginalnego ciała. Seria przypomina trochę Samurai Champlo na poważnie.