Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 280244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 20, 2008, 09:57:14 am »
Skończyłem czytać mangę FLCL. Jeśli myślici, że anime jest dziwne to mangi napewno nie przebije. Kreska jest dośc dziwna. Obrazki czasami nie wyraźne, a czasami kiedy kończy się jeden rozdział i zaczyna następny okazuje się, że jest o czymś innym. Mimo ttego wszystkiego manga nieźle wciąga i z chęcią przeczytałem ją do końca.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 25, 2008, 10:27:22 am »
Skim - czyli 140 stron lektury o niczym. Przeczytane w dwóch podejściach, bo za jednym zamachem nie dałam rady. Rozgrywający się w żeńskiej szkole w Toronto scenariusz miał opowiadać o miłości uczennicy do nauczycielki. Miał, bo w rzeczywistości jest to raczej historia o emo-nastolatce, której głównym problemem jest to, jak zostać wiedźmą :roll:
Komiks odpycha pustą, pozbawioną jakiegokolwiek wyrazu i emocji fabułą. Do tego należy dodać drętwe dialogi. 
Jedyne na co warto zwrócić uwagę, to kreska. Choć i tu nie obyło się bez zgrzytów. Strasznie denerwuje mnie maniera rysowania twarzy. Te "drzeworytowe" rysy jakoś nie pasują mi do całości, zbyt odróżniają się od reszty sylwetki.

Podsumowując - szkoda czasu na Skim.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 29, 2008, 07:29:16 am »
No sporo się czyta, dużo więcej niż ogląda :)

Z rzeczy godnych polecenia:
- B Reaction - kopany seinen, ładnie rysowany, nic wybitnego, ale bardzo przyjemnie się czyta.
- Inu Neko Jump - wcześniejsza manga autora Umisho, imo lepsza, mniej komedii, więcej zakręconych postaci:)
- IO - świetny seinen, chyba pierwsza manga jaką widziałem traktująca poważnie o nurkowaniu. Główny bohater przybywa na Okinawę, by odwiedzić miejsce gdzie dziesięć lat wcześniej zginął nurkując jego ojciec. Ładnie rysowane, w miarę poważne, fajny wątek mystery-archeologiczny, sporo dramatyzmu i romansu, trochę ecchi.
- Parasyte - połączenie horroru z seinen. Wśród ludzi pojawiają się pasożyty przyjmujące kształt człowieka i polujące na nich. Sporo psychologii, sporo akcji, kreska na początku trochę mnie odrzucała, ale warto było się przemóc.
- Sidooh - seinen w historycznym wydaniu. Brutalna rzeczywistość ery Edo w której dwójka młodych braci musi walczyć o życie. Bardzo dynamiczne i fajnie rysowane. (ciągle wychodzi)
- World Embryo - jakiś shonen też mi się w łapki nawinął ;) Typowa manga, ładnie rysowana (styl podobny do Chrno/D.Gray-man), można poczytać jakby ktoś się nudził. (ciągle wychodzi)
- Yokohama Kaidashi Kikou - slice of life Oo jestem w ciężkim szoku, że to czytam, ale... bardzo fajnie się czyta xD Spokojna i nastrojowa opowieść o dziewczynie prowadzącej bar na zadupiu Japonii przyszłości (lekki s-f).
- Urooboe Uroboros - shounenowaty one-shot w wykonaniu autora Death Note. Jako że krótkie to można przeczytać.
- Gyo - horror, strasznie groteskowa i miejscami obrzydliwa historia, ale przez to dziwnie magnetyczna. Na Okinawie pojawiają się dziwne chodzące ryby roznoszące potworny smród.
- Uzumaki - kolejny horror autora Gyo. Znowu masa groteski i naprawdę niemiłych rzeczy. Tym razem autor dzieli się z nami obsesją "spirali", której klątwa spada na małe miasteczko zmieniając życie jego mieszkańców w koszmar.

Jeszcze naście mang czytałem, ale jednym okiem i albo nie były zakończone albo nie było to nic szczególnie ciekawego.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 01, 2008, 01:57:23 pm »

- B Reaction - kopany seinen, ładnie rysowany, nic wybitnego, ale bardzo przyjemnie się czyta.


Szczera prawda, jednak zaznaczyłbym, że manga jest krótka (dwa tomy) i nagle się urywa (po dosyć nijakim zakończeniu). Po prostu szkoda, że autor przerwał projekt.

Ja z kolei poleciłbym Gintamę - komediowe połączenie realiów samurajsko-SF. Kreska niczego sobie (rzecz subiektywna), ciekawi bohaterowie (rzecz jeszcze bardziej subiektywna).
I'd like to be a tree

Offline Konował

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwiec 01, 2008, 09:49:28 pm »
- Uzumaki - kolejny horror autora Gyo. Znowu masa groteski i naprawdę niemiłych rzeczy. Tym razem autor dzieli się z nami obsesją "spirali", której klątwa spada na małe miasteczko zmieniając życie jego mieszkańców w koszmar.

Słyszałem wiele pozytywnych opinii o tym. Nawet w Polsce chcą to wydać, ale pozycja nie dla mnie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwiec 03, 2008, 10:19:14 pm »
Gyo- słyszałem że niezły horror podobno naprawdę mocny...

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwiec 03, 2008, 10:36:21 pm »
Gyo- słyszałem że niezły horror podobno naprawdę mocny...

Zarówno Uzumaki jak i Gyo to naprawde mocne horrory.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwiec 10, 2008, 06:42:18 am »
Kolejna porcja przeczytanych/czytanych mang, które mogą kogoś zainteresować:
Jisatsu Circle - typowy japoński horrorek w stylu One Missed Call i tym podobnych (c)
Id - jeśli ktoś tęskni do sztampowej historii fantasy to dobrze trafił. Magia, elfy, wojownicy, smoki itp - cała menażeria fantasy okraszona ładną kreską (o)
Crossing 25 - króciutki shounen dziejący się w naszych czasach. Ładnie rysowany i dynamiczny (c)
Skyhigh - zbiór historii opowiadających losy zmarłych ludzi stających przed wyborem jednej z trzech ścieżek: pójście do nieba, zostanie na ziemi jako duch, możliwość zabicia jednej osoby kosztem pójścia do piekła. Świetnie rysowane, bardzo klimatyczne - chyba najlepsza z tego typu historii (c)
Skyhigh Karma - luźna kontynuacja Skyhigh opowiadająca bardziej rozbudowaną historię dziewczyny będącej ofiarą mściwego ducha (o)
MPD Psycho - historia prywatnego detektywa rozwiązującego sprawy makabrycznych morderstw przy okazji odkrywającego tajemnicę stojącą za jego własną psychiką. Miejscami wszystkie Piły chowają się przy tym, co tu widzimy - szczęściem okrutne sceny są tylko dodatkiem do świetnej fabuły, niesamowitego klimaty szaleństwa i nietuzinkowych postaci. Kreska bardzo szczegółowa przez co niektóre sceny na długo zapadają w pamięć. Zdecydowanie nie dla wszystkich, ale jednak warte polecenia (o)
XBlade - bardzo ładnie rysowany seinen. Nasze czasy, masa pojedynków na miecze i różnych niesamowitości - młody chłopak wplątuje się w walkę o magiczny miecz między tajemniczymi organizacjami (o)
Ubel Blatt - mroczne i krwawe fantasy o zemście + fajna kreska = to co wilki bardzo lubią (o)
Kamikaze - kolejny brutalny seinen. Świetna kreska + oklepana, ale wciągająca historia. Uwięzione tysiąc lat temu bestie wyrywają się na wolność ze swojego więzienia. Bardzo fajnie się czyta (c)

(o) - ongoing
(c) - completed

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwiec 10, 2008, 08:10:56 am »
Też czytam Ubel Blatt. Świetna manga. Początkowo wydaje się że to kolejna manga o tym jak jakiś dzieciak ma ratować zagrożone królestwo przed jakimś przepowiedzianym niebezpieczeństwem. Potem już przestaje być tak zabawnie.

Offline Domino76

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 10, 2008, 08:44:27 am »
A ja polecam mangę Ressentiment. Oznaczona jest jako pozycja "dla dorosłych", i całkiem słusznie. Bynajmniej nie ze względu na przemoc, tylko na dość dosadne przedstawienie głównego bohatera...  :badgrin:Takuro jest gruby, obleśny, ma 30 lat i nadal mieszka z rodzicami. Jest życiowym nieudacznikiem, sfrustrowanym seksualnie i pełnym kompleksów. Oczywiście budzi sympatię czytelnika przy bliższym poznaniu, ale pierwsze wrażenie jest dość... wstrząsające  :badgrin:. Takuro ucieka przed rzeczywistością w świat haremowych gier komputerowych, a że fabuła toczy się w świecie niezbyt odległej, ale jednak przyszłości (czyli - bardziej zaawansowanej techniki), to tu właśnie zaczyna się prawdziwa akcja mangi. I nie jest to hentaiowa akcja, choć chwilami bywa mocno "echci". Ale nie zdradzę więcej, warto przeczytać samemu  :lol:.
Phoca vitulina :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 10, 2008, 09:00:46 am »
Dominika dobrze pisze - Ressentiment to naprawdę ciekawa pozycja, choć przez formę nie dla wszystkich będzie strawna, bo nasz główny bohater rzeczywiście jest obleśny. Ja jestem na etapie oswajania się z nim i jeszcze na porządnie w mangę się nie wgryzłem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 17, 2008, 06:42:56 am »
Czytam sobie jednym okiem Spice & Wolf. Fajne, lepiej mi się to czyta niż oglądało. Jest trochę zmian w fabule i postaciach. Do tego rysowana Horo jest imo dużo ładniejsza (o)

Rosario+Vampire, khem, anime tknąć nie mogłem, ale mangę przeczytałem od dechy do dechy :) Sztampowe, często nudne, ale sympatyczne. Taki zapychacz jak ktoś ma dosyć poważniejszych tytułów (o)

Air Gear - uwielbiam Oh! great, dla mnie gość rysuje genialnie i biorę bez patrzenia praktycznie wszystko co stworzy. Nawet wybaczam mu zrobienie z kolejnego tytułu tasiemca z coraz to głupszymi plotami i cudami na kiju (o)

Deadman Wonderland - więzienie dla skazanych na śmierć będące przy okazji otwarte dla zwiedzających, którzy mogą oglądać zaaranżowane egzekucje (np. śmierć w wypadku na budowie itp). S-f plus masa niesamowitości, ładna kreska, konwencja shonena, ale z uwagi na sporo krwi i brutalności raczej dla starszego widza (o)

(o) - ongoing

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 17, 2008, 07:40:59 pm »
Detroit Metal City - Negishi właśnie skończył studia. Tak jak sobie kiedyś wymarzył, założył zespół muzyczny. Zawsze planował, że będzie grał/śpiewał łagodny, melodyjny, szwedzki pop, jednak nie do końca mu to wyszło - jest liderem dość popularnego zespołu... Death Metalowego. Na koncertach, jako Johan Krauzer II, występuje w makijażu a'la Behemoth, growluje o zabójstwach, gwałtach (jego słynne 10x "Gwałt" na sekundę) i ogólnie nieprzyjemnych rzeczach, nazywa siebie imperatorem piekieł. Gdy jednak zmywa barwy sceniczne, na powrót staje się miłym i grzecznym, że aż do rany przyłóż, Negishim.
To właśnie rozdwojenie jaźni, wraz z jawną satyrą na muzykę (nie tylko DM, dostaje się też kilku innym gatunkom/stylom), jest motorem napędowym mangi. Właśnie ta schizofrenia doprowadza do przeróżnych mniej lub bardziej śmiesznych sytuacji.
Ogromną wadę mangi stanowi kreska - tak biednie rysowanych kobiet (zarówno ogólny styl, jak i wykonanie) jeszcze nigdy nie widziałem. Mężczyźni wypadają odrobinę lepiej, choć wciąż nie zasługuje to na przymiotnik "dobre" (co ciekawe, sceniczni alter ego bohatera i reszty zespołu są już rysowani niezwykle starannie).

Zdaję sobie sprawę, że manga nie wszystkim się spodoba, ale osobiście polecam przeczytać trzy pierwsze chaptery. Jeśli wciąż czujemy, że ta konwencja jest nie dla nas, trudno... Resztę czeka sporo niezłej zabawy.
I'd like to be a tree

Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 17, 2008, 08:58:25 pm »
zaległe rozdziały xxxHolica, tu nie będę namawiać ;] a pozatym

Komiksy ze świata Sandmana (Neil Gaiman), czyli Lucyfer i Śmierć na chwilę obecną, Sandman zawsze mi się bardzo podobał, a dopiero niedawno się zorientowałem, że w realiach "mitologii" sandmanowskiej powstały inne znakomite komiksy rysowników odpowiedzialnych za tą serię.

Pozatym Blankets (Craig Thompson), bardzo ciekawy, wielokrotnie nagradzany komiks o... poprostu o życiu.

Nie tylko japończycy robią dobre komiksy ;p.
Under Northern Skies

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 20, 2008, 09:58:32 am »
O komiksach to są osobne subfora :)

A co do xxxHolic. Jestem gdzieś na 15tym rozdziale i najnormalniej mnie to nudzi. Kreska imo nie dość, że specyficzna to na dodatek słaba, pomysł na całość sztampowy, same ploty nudne, dialogi płytkie (w wydaniu spirytystyczny bełkotliwe). Niech mi ktoś wytłumaczy skąd taka tego popularność?